|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Mycoplazma
17.9.2008 13:12:21   
Wukovarka
Evo, upravo sam dosla od doktorice i ne znam sto bih sa sobom.
Nalazi briseva pokazuju na prisutnost ureoplazme i mycoplazme...
Dobila sam antibiotike i zapovjed da strogo mirujem....ali i to da sam vec prst otvorena i da ce biti super ako izdrzi toliko mjesec dana...da se ne otvaram vise.

Ima li tko da mu je to poznato...i kakva vrsta mirovanja je u pitanju...pa necu valjda stalno lezati? user posted image
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Mycoplazma
17.9.2008 13:14:14   
troubled
lutko, ne se sekirati.....
i nije to toliko šokanto dok god ima načina da sve bude kako treba....
a bit će!!!!

ako treba stalno ležati, onda ćeš ležati.....
ali bebić će biti dobro, a to je najvažnije....
nabaci osmijeh i trk u krevet user posted image

(Odgovor članu Wukovarka)
Neposredna veza do poruke: 2
   [Obrisani korisnik]
17.9.2008 13:18:42   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu troubled)
  Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Mycoplazma
17.9.2008 13:18:52   
mirna
Leži i pij antibiotike da se izliječiš. Sve će biti u redu!user posted image

Pogledaj si ovdje nešto o tome..to ti je bakterijska upala rodnice..


< Poruku je uredio mirna -- 17.9.2008 13:19:28 >

(Odgovor članu troubled)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Mycoplazma
17.9.2008 13:19:13   
piggy
ja ništa ne znam o tome,al se nadam da nije ništ strašno,ak moraš mirovati onda miruj,krevetac je tvoj.
bez straha glavu gore i idemo naprijed.
sve ćeš napraviti za svoju pikulicuuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
( ima i gorih stvari od ležanja )
Puno pusa ti šaljem i kako troubled kaže
osmijeh na lice!!!!!!!!!!!!!!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

šašava,vrckasta,nasmijana i posebna :) :)

(Odgovor članu troubled)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Mycoplazma
17.9.2008 13:20:13   
Wukovarka
IZVORNA PORUKA: lilivana
Ovo mycoplazma prvi put čujem. user posted image


Ja sam tek u 19 tjednu... a mycoplazma je prisutna u 5 % trudnoca...zato se za nju bas i ne zna...barem mi doktrica tako kaze...

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Mycoplazma
17.9.2008 13:21:40   
tonkica
Slažem se sa Troubled. Ako se već sad otvaraš i moraš mirovati, slušaj savjet doktora!
Mislim da ti je sad najvažnija tvoja user posted image  i zbog nje moraš usporiti, mirovati i bit će sve u redu. A mi sa raje ćemo ti kratiti dane.

_____________________________

Mia 13.07.2008
Blaž: cca 18.12.2010

(Odgovor članu troubled)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Mycoplazma
17.9.2008 13:22:52   
FIONA
draga čim te nije poslala u bolnicu znači da nije tak zabrinjavajuće...
samnom je u bolnici ležala žena koja se malo jače otvorila prije vremena...lijepo su ju zašili i ona je sva vesela s nama čitala novine, pila "kavicu" , tračala sestre i nije bilo dodatnih problema...za sve postoji rješenje i sve bu ok!!!
Pusa user posted image user posted image user posted image user posted image ...za antibiotike se ne brini...ja sad čekam ili šestu kuru ili sedmu više ni ne brojim...znam samo da su mi rekli bolje liječiti nego da se djete zarazi...ne bu bebaču niš!!!

(Odgovor članu piggy)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Mycoplazma
17.9.2008 13:23:03   
Elena
evo wukovarka sreco sad sam odma nazvala svoju doktoricu i ona mi je rekla da moras da primis te antibiotike koje su ti dati,da nije to tako opasno,ali i da ima rizik,u svakom slucaju moras se leciti,i da pod mirovanje razumu fizicka stagnacija,da ne dizes tesko da se ne napinjes,jednostavno da setas sto vise mozes,da se smiris i psihicki jer i to ima veliki udel i da ipak pricas s dr,kako da se porodis jer opasnost postoi da pri porod beba zakazi od te infekcije i da kasnije bude bolezlivo,mislim na upalu pluca i tako,ali ono sto sad je bitno je da se smiris,i nemoj se nervirati jer kako sam ti rekla i to ima udel u brzo lecenje,odnosno stresom i nervoze samo mozes pogorsati svoje stanje.Tu smo sreco drzi nam se!user posted image user posted image user posted image

_____________________________

volim vas sve

(Odgovor članu Wukovarka)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Mycoplazma
17.9.2008 13:23:30   
Wukovarka
Hvala ti piggy...danas se ucim mirovati...ali lose mi ide  jer nisamnaucila na to.
Ali samo je naglasila dane smijem nista dizati sto je teze od 2kg

(Odgovor članu tonkica)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Mycoplazma
17.9.2008 13:24:45   
FIONA
uuuuu stara pa kaj ti nisi planirala svadbu!!!user posted image user posted image user posted image

misli da ne buš mogla čagati sa svojim uzvanicima...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image mali anđeo treba mir!!!

(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Mycoplazma
17.9.2008 13:25:12   
Wukovarka
Hvala Elena..svaka cast...
Malo ste me smirile...ali opet postoji ono...


(Odgovor članu Wukovarka)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Mycoplazma
17.9.2008 13:27:19   
Wukovarka
IZVORNA PORUKA: FIONA

uuuuu stara pa kaj ti nisi planirala svadbu!!!user posted image user posted image user posted image




Danas smo potvrdili vjencanje za 17.10. ali samo kod maticara za sada..veselit cemo se sljedece godine

(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Mycoplazma
17.9.2008 13:28:41   
piggy
kad sve prođe imat ćete razlog za duplo veselje.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

šašava,vrckasta,nasmijana i posebna :) :)

(Odgovor članu Wukovarka)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Mycoplazma
17.9.2008 13:29:43   
tonkica
Moja je susjeda imala 3 spontana pobačaja i bila je sva u strahu kad je opet zatrudnila. Počela se otvarati rano, zašili su ju dolje i morala je mirovati. Rekli su joj da će ići na carski rez, ali kad je došlo vrijeme doktori su ocjenili da će moći roditi prirodnim putem. Rodila je brzo i sad je mama 6-mjesečne curice. user posted image
Zato, glvavu gore, osmijeh na lice i sve će biri dobro s tobom i bebom. I bez rečenica tipa: "uvijek postoji ono..." molim!!!

_____________________________

Mia 13.07.2008
Blaž: cca 18.12.2010

(Odgovor članu Wukovarka)
Neposredna veza do poruke: 15
   [Obrisani korisnik]
17.9.2008 13:30:01   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu Wukovarka)
  Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Mycoplazma
17.9.2008 13:30:54   
Wukovarka
Ma bit ce sve ok....tko kuha kavu u bircu? Ja cekam user posted image
Popijem kavicu i bjezim u krevetac malo

(Odgovor članu tonkica)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Mycoplazma
17.9.2008 13:31:06   
FIONA
ma to te ja pitam...ženidba bu kad muš mogla hopsati cijelu noć a da se ne brineš...
pusa i drž mi se...zovi ak kaj terbaš!!!user posted image
Čuvaj bebačauser posted image ...on je No.1

(Odgovor članu Wukovarka)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Mycoplazma
17.9.2008 14:14:19   
Anoniman
Lubičica, samo ti lepe miruj i sve bu kak treba! user posted image

Evo ti moj slučaj:
1. trudnoća: od 9. tjedna infekcija (ali ne mikoplazma, tu damu nisam imala čast upoznati) strogo mirovanje, okilavila sam se od ležanja, u 31. tjednu i u bolnici jer sam se  s 25 tj. počela otvarati... bilo je jaaako gadno ali izdržala sam. Curetak je rođen u terminu, ma, beba i pol!
Što se tiče svadbe, odlično ste odlučili i mi smo slično napravili. Najprije civilka a onda crkveno, na kojem je najljepša uzvanica bila naša kćer!

2. trudnoća, ista spika, ležala sam od 26. tjedna, rođena je malo ranije ali nije bilo bitnijih problema. Samo to ležanje nije bilo ko prvo. Daj skuhaj, daj ispeglaj daj ovo daj ono...

3. trudnoća: oko 30 tjedana mi je dr. rekla da moram strogo mirovati, al daj ti miruj kad imaš bebu doma koju trebaš nositi i prematati!
A treća je  rođena dan prije termina i imala je brate 4 270 grama!

Zato, draga leži i uživaj, to ti je najvjerojatnije zadnje duže izležavanje i životu, iskoristi ga maximalno!!!user posted image

(Odgovor članu FIONA)
  Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Mycoplazma
17.9.2008 15:24:14   
Dajana
Draga, lijepo lezi i uživaj, to će ti sad biti zadnje izležavanje, poslije ćeš ionako morati stalno juriti.
Nabavi puno knjiga i časopisa, laptop u krevet, upali telku i naručisi nekog s vremena na vrijeme da ti skuha kavicu za trač partiju.
E da je meni samo jedan dan takav..........user posted image

(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Mycoplazma
17.9.2008 20:22:32   
Ruža
Wukovarka pravac u krpe i pusti drugima neka te malo maze, uz raju i nas nikada ti neće biti dosadno.
Misli samo pozitivno, čuvaj svog bebača i sve će biti o.k. Kad zalječiš što se treba, možda ti još i ukinu baš strogo mirovanje. U svakom slučaju se čuvaj, ti i bebač ste najbitniji!user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Samo luda mama...

(Odgovor članu Dajana)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Mycoplazma
18.9.2008 0:46:17   
tiha
ja sam imala uraplazmu kroz cijelu trudnocu sam se ljecila i nisam se izljecila ali mia nije nista pokupila!!! sva sreca! nisam smjela dizati nista teze od 2 kg jer sam se rano pocela otvarati na kraju sam brate mili u radaoni zavrsila a bila 2 prsta otvorena.....meni je rekla strogo mirovanje ali naravno svaki dan lagana setnjica ujutro i navecer.... i ne se umarati i kad stomak pocne stezati u krevet...


ti iskoristi to ljencarenje ja nisam mogla ipak je tu bila nisa i krecenje i spremanje i premjestanje ormara uf....inace sam sitna ali zvrckasta sve moram pokusat tako sam premjestala sama spavacu sobu mm je fras dobio kad je dosao doma i bacio me u krevet...mjesec i po dana prije poroda....onda mi je vec bilo dopusteno sve rekla je kad smo do sad dogurali onda cemo do kraja trudnoce ali ipak je mia rodena mjesec dana prije iz drugih razloga nije bilo do mene nego do posteljice!!!


wukovarka lezi u krevet i uzivaj kad sam bila s nisom trudna samo sam se navlacila po krevetu laganini....uzivaj!

_____________________________

``````sitna i dinamitna :) :)´´´´´´

Denissa 19.06.2004.
Mia 09.11.2007.

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Mycoplazma
18.9.2008 11:13:44   
cokolada
moja prijateljica ti je u 30 tj. na pregledu bila otvorena 1 prst, doktor joj je uzeo bris i nalaz je pokazao ureaplazmu, dobila je antibiotik i mirovanje ali ne strogo, moze se lagano prosetati i sto vise biti na miru, sve je ok, vise se nije ni malo otvorila, a ima jos 3 tjedna do poroda.
Ne brini, slusaj doktora i sve ce biti dobro!

(Odgovor članu tiha)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Mycoplazma
18.9.2008 19:14:14   
Wukovarka
Doktorica mi je i rekla da je uroplazma cesta u trudnoci, ali da mycoplazmu nije imala slucaj preko 3 godine..
Nadam se da ce sve biti u redu, ne bojim se otvaranja, to se lako rjesi....samo da se bakterija povuce...
Malo lezim, malo setam..ali drzim se da nista ne dizem...
Uglavnom, jako, jako dosadno....

Moram kompac premjestiti blize krevetu...da se ne dizem, he he  user posted image

(Odgovor članu cokolada)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Mycoplazma
20.9.2008 20:52:48   
Wukovarka
Mislim da sam vise paranoicna, nego sto ima problema user posted image ...ali sva sam napeta.
Uzasno me steze dolje kad god se ustanem ili sjedim...mislim i prije me stezalo...ali valjda sada kad znam da imam nekih problema, vise osjetim sve sto se dogadja...user posted image
Tetka me zvala i rekla da ozbiljno shvatim mirovanje i da lezim do cetvrtka dok ne odem na kontrolu u bolnicu....user posted image
Ali, mislim se danas malo.... da je stvarno jako ozbiljno pa valjda bi me doktorica poslala u bolnicu na sivanje...ili joj bas nije stalo....uffff.....mogla bi ja do sutra pisati...puno toga se mota po ovoj glavici

(Odgovor članu Wukovarka)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli odbijati svoju bebu od pelena?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!