|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   musaka
6.3.2009 18:03:24   
Kika83
cure treba mi dobar recept za musaku. ja ju neznam radit ali bi probala. baš mi se jede,pa pucajteuser posted image
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: musaka
6.3.2009 18:06:07   
tikica_69
Izdinstas meso kao za bolognese, skuhas manju glavicu kelja, skuhas saku rize.Kad to bude gotovo u istu posudu stavi meso, ispasirani kuhani kelj, rizu, 2 zutanjka, 2 vrhnja, malo praska za pecivo, malo brasna i krusnih mrvica (da smjesa bude homogena). Od 2 bjelanjka napravi snijeg i to umjesaj u tu smjesu i na kraju dodaj zacine koje volis (vegeta, papar, persin, sol....)Zapeces cca pola sata na 220 dok ne dobije lijepu koricu.

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu Kika83)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: musaka
6.3.2009 18:31:27   
Marta j
Ja radim ovako.
Izdinstam meso isto kao za bologneze,al da mi bude malo manje saftno(tj s manje umaka)
Narezem kropir na tanke okrugle ploskice.Zacinim ga stavis ovisno sto volis.
Onda vatrostalnu zdjelu namazem sa malo ulja,pa slozim red krompira,onda meso i nekada na meso stavim malo naribanog sira bude mi ljepse,i tako sve dok imas sastojaka,al na vrhu uvijek treba biti krompir.Il mozes po zelji na krompir naribati sir.
Onda to stavim peci na 200c i nakon 20min izvadim i prelijem sa 1-2 razmucena jaja i vratim peci dok nedobije lijepu zlatnu boju.
Nekada kada radim znam krompir kada ga narezem prokuhati u slanoj vodi pa onda raditi.
Il radim sve isto al sa tikvicama il patlidzanima umjesto krompira.

A mozes raditi i da stavis krompir pa na to smjesu mesa i opet krompir ja to radim kada zelim brzinski zavrsiti.user posted image


< Poruku je uredio Marta j -- 6.3.2009 18:34:31 >


_____________________________

Uzivam uz svoja tri musketira....

M&M-10.6.2006

Mate-11.05.2009

Antonio-29.6.2011

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: musaka
6.3.2009 18:35:37   
Thea

IZVORNA PORUKA: Marta j

Ja radim ovako.
Izdinstam meso isto kao za bologneze,al da mi bude malo manje saftno(tj s manje umaka)
Narezem kropir na tanke okrugle ploskice.Zacinim ga stavis ovisno sto volis.
Onda vatrostalnu zdjelu namazem sa malo ulja,pa slozim red krompira,onda meso i nekada na meso stavim malo naribanog sira bude mi ljepse,i tako sve dok imas sastojaka,al na vrhu uvijek treba biti krompir.Il mozes po zelji na krompir naribati sir.
Onda to stavim peci na 200c i nakon 20min izvadim i prelijem sa 1-2 razmucena jaja i vratim peci dok nedobije lijepu zlatnu boju.
Nekada kada radim znam krompir kada ga narezem prokuhati u slanoj vodi pa onda raditi.
Il radim sve isto al sa tikvicama il patlidzanima umjesto krompira.



Tako i ja radim ali uvijek skuham krumpir i gore zalijem sa vrhnjom u kojoj razmutim jaje...user posted image


_____________________________

T & R - 28.09.1996.
Klaudia - 14.01.1997.
Antonio - 11.09.2000.
Valentino - 04.02.2009.

(Odgovor članu Marta j)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: musaka
6.3.2009 18:46:54   
ejmama
IZVORNA PORUKA: Thea


IZVORNA PORUKA: Marta j

Ja radim ovako.
Izdinstam meso isto kao za bologneze,al da mi bude malo manje saftno(tj s manje umaka)
Narezem kropir na tanke okrugle ploskice.Zacinim ga stavis ovisno sto volis.
Onda vatrostalnu zdjelu namazem sa malo ulja,pa slozim red krompira,onda meso i nekada na meso stavim malo naribanog sira bude mi ljepse,i tako sve dok imas sastojaka,al na vrhu uvijek treba biti krompir.Il mozes po zelji na krompir naribati sir.
Onda to stavim peci na 200c i nakon 20min izvadim i prelijem sa 1-2 razmucena jaja i vratim peci dok nedobije lijepu zlatnu boju.
Nekada kada radim znam krompir kada ga narezem prokuhati u slanoj vodi pa onda raditi.
Il radim sve isto al sa tikvicama il patlidzanima umjesto krompira.



Tako i ja radim ali uvijek skuham krumpir i gore zalijem sa vrhnjom u kojoj razmutim jaje...user posted image



I ja stavim kiselo vrhnje razmućeno s jajem, ali krumpi nikad ne kuham nego ga narežem na što tanje fete.


_____________________________

H 07 E 09

(Odgovor članu Thea)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: musaka
6.3.2009 21:25:39   
Dajana
Ja radim isto kao i Thea, skuham krumpir jer mi je onda cijela musaka sočnija, naravno prelijem sa razmućenim jajetom i kiselim vrhnjem.

(Odgovor članu ejmama)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: musaka
7.3.2009 8:41:37   
koka
http://www.ringeraja.hr/forum/Musaka/m_28681/tm.htm i ovdje ima malo ako ti pomogne šta

_____________________________

Idi Ga Mama - klikni me :D
Mila Puže - klikni me :D


(Odgovor članu Dajana)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: musaka
7.3.2009 20:11:26   
tikica_69
I kika, jesi probala raditi musaku? Kako je ispala?

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu koka)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: musaka
7.3.2009 20:50:51   
Kika83
IZVORNA PORUKA: tikica_69

I kika, jesi probala raditi musaku? Kako je ispala?


nisam još,budem jedan danuser posted image
hvala svima na receptima

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: musaka
8.3.2009 0:48:07   
Snješka
Ovako ti je original domača musaka.
Prodinstaš na luku mješano faširano meso oko 0,5kg
dinstaš tek da se skupi da nije sirovo ali dodaš malo vode i veg i soli
Krumpir narežeš na ploške kao za čips ali debljine cc 2milimetra.
U vatrostalnu posudu ili ti kikiriki zdijelu posložiš red krumpira koji si povegetila
zatim meso pa krumpir tako da završi sa krumpirom te sve preliješ
sa uljem i vodom na kojem si dinstala meso i poklopi
pečeš oko 30min na 180 te otkriješ i probaš čačkalicom dali je krumpir do
najdoljnjeg pečen ako je onda izmutiš oko 4jaja i malo vrhnja te preliješ i protreseš da se ravnomjerno rasporedi dodaš biber po želji
zapečeš da porumeni(otkriveno)
ako hočeš da ti je mekše i punije onda jaja razmuti sa malo mlijeka umjesto vrhnja
Tako ja radim i odlična je samo kad dinstaš meso malo više ulja i malo vode onda
ti se krumpir lijepo omekša u vatrostalnoj ja prvi put čujem da se prije malo skuha. dobar tekuser posted image user posted image


_____________________________

Največa ljubav si mi Ti...
Največu sreču vidim u Tebi...
Ti si veselje svakoga dana,
a moj život zove se...Lana

(Odgovor članu Kika83)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: musaka
25.5.2009 19:24:19   
uspavana
IZVORNA PORUKA: Kika83

IZVORNA PORUKA: tikica_69

I kika, jesi probala raditi musaku? Kako je ispala?


nisam još,budem jedan danuser posted image
hvala svima na receptima



i, kika.jesi uspjela probati koji recept za musaku??
nije to ništa preteško....al uvijek je dobro vidjeti kako to drugi rade inaučiti opet nešto novo user posted image


_____________________________

...ne postoje nemoguće stvari,
postoji samo nedovoljno jaka želja...

Marta - ljubav naša - 10.06.2011.

(Odgovor članu Kika83)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: musaka
1.6.2009 11:19:24   
Kika83
IZVORNA PORUKA: uspavana

IZVORNA PORUKA: Kika83

IZVORNA PORUKA: tikica_69

I kika, jesi probala raditi musaku? Kako je ispala?


nisam još,budem jedan danuser posted image
hvala svima na receptima



i, kika.jesi uspjela probati koji recept za musaku??
nije to ništa preteško....al uvijek je dobro vidjeti kako to drugi rade inaučiti opet nešto novo user posted image



Nažalost još uvijek nisamuser posted image  Sad smo i promjenili prehranu tako da ču probati napravit musaku sa sojom

(Odgovor članu uspavana)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: musaka
1.6.2009 11:25:15   
ZVRK
kika ,napravi je sa povrčem(blitva umjesto mesa ili šta već volite)a krumpir ostane

_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.

(Odgovor članu Kika83)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: musaka
1.6.2009 11:42:13   
Kika83
IZVORNA PORUKA: ZVRK

kika ,napravi je sa povrčem(blitva umjesto mesa ili šta već volite)a krumpir ostane


Sve če biti isto, samo umjesto mesa ču stavit ili povrće ili sojuuser posted image

(Odgovor članu ZVRK)
Neposredna veza do poruke: 14
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos maloj djeci?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!