|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   velika želja za trudnoćom
1.10.2012 13:07:10   
Tania
Prvenstveno pozdrav svima!
Nadam se ugodnom druženju i razmjenjivanju iskustava user posted image
Ne znam jesam li postavila temu na pravom mjestu, neplodnost, jer mi je u biti ovo prvi mjesec kad smo startali sa bebicom... Međutim, muče me mnoge stvari, zbog kojih smatram da bi se stvari mogle odužiti, zakomplicirati...
Naime, ove godine otkrivena mi je hipotireoza, nju sam u kratkom roku dovela recimo u normalu, muž i ja smo liječeni od klamidije (riješena je prvom kurom antibiotika ali tko zna otkad je bila prisutna user posted image )... Zbog svakakvih upala u prošlosti jedan jajovod mi je začepljen, te sam nedavno obavila i testiranje hormona - tu pokazuje da je sve ok, jedino to me malo tješi...
Muž ima 40 godina ( ok, znam da nemaju muškarci biološki sat kao žene...ali ipak godine i njima igraju neku ulogu zar ne?), ja 28. Iako smo od samog starta željeli bebu, odgađali smo zbog - završetka mog fakulteta, pronalaska stalnog zaposlenja, te dosta drugih problema koji su bili nagomilani ovih godina...
Sad smo napokon odlučili krenuti na bebača, i zaista se bojim da ćemo imati problema... Ovulacije neznam kad su mi (ciklusi koliko toliko redoviti, sa odstupanjima +5 dana), nisam nikad mjerila bazalnu niti bilo šta...
Sad me zanima da li kupiti lh trakice, maybe baby, ili se pouzdati u mjerenje bazalne; kombinaciju? Zaista bi htjela odmah ciljati na plodne dane...
Hvala svima, a ja nastavljam čitati vaše ostale teme... user posted image
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: velika želja za trudnoćom
1.10.2012 13:21:36   
sarah_zg
Dobrodošla!user posted image user posted image

Hm, a da pokušaš za početak samo se opustiti (meni se kosa diže na glavi od ovog glagola - znam) pa ako ne bude išlo, onda ciljati odnose. Mi pokušavamo već godinu dana, a već imamo jedno dijete. Nekad ne ide pa ne ide. Budući da si tek krenula, mislim da si ne trebaš odmah stvarati presing, bez obzira na godine i spomenute dijagnoze. Ako ne bude išlo, onda ćeš lako prionuti pomoćnim sredstvima.user posted image
Ako pak misliš da ti je lakše s trakicama, njih je jednostavno nabaviti ili preko interneta ili u ljekarnama.
U svakom slučaju - sretno ti bilo, ostani s nama i dalje. Ovdje ćeš uvijek naći nekoga tko će te razumjeti i barem pokušati pomoći.

_____________________________

Baci brigu na veselje!

(Odgovor članu Tania)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: velika želja za trudnoćom
1.10.2012 13:31:22   
Tania
Hvala! user posted image
Ostat ću sigurno, čitati teme i uključivati se... Ma znam, ali meni se teško opustiti user posted image
Sve što radim moram planirati, pa eto tako bih htjela biti uključena 100% i u zatrudnjivanje, jer bi jako htjela plusić što prije, valjda zato i ne mogu biti spontana...
Uzela bi te trakice ako su od pomoći...

(Odgovor članu sarah_zg)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: velika želja za trudnoćom
1.10.2012 13:31:47   
Zvonki
Dobro došla i želim ti uspjeh već sljedeći mjesec user posted image
Pokušaj prvo, prije nego potrošiš novce na spravice osjetiti ovulaciju. Početak plodnog razdoblja počinje kada osjetiš sluz prilikom brisanja, na donjem vešu (moj savjet je da makneš dnevni uložak ako ih rabiš). Primjetit ćeš kako iz suhog stanja počinje biti mokro, sa jačom ili slabijom sluzi. To je znak da je čep otišao i da je otvoren prolaz spermićima. U narednih 5 dana će se dogoditi ovulacija. Često je možeš i osjetiti, čak može biti i bolno sa jedne strane. Ako obratiš pažnju, sigurna sam da ćeš znati razabrati plodno i neplodno razdoblje. Uz to, naravno, možeš se služiti i mjerenjem bazalne temperature.

< Poruku je uredio Zvonki -- 1.10.2012 13:32:18 >


_____________________________

.-..-.
`·.·´
?/
/?
/ \ Bože, molim Te za strpljenje...I to želim odmah sada!


(Odgovor članu Tania)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: velika želja za trudnoćom
1.10.2012 14:05:21   
Tania
Prije nekih 5-6 dana počela mi je sluz, u biti baš kao voda - mokro, prozirno... Trajalo do danas, s tim da je jučer bilo više mliječne boje... Zato sam i očekivala da se možda danas biti ovulacija, tj. da će biti one rastezljive sluzi, međutim nema je! user posted image
Danas također mliječne boje, ali još puno manje nego jučer... Niti me ne bole jajnici, ništa... Ne znam da li me ovaj mjesec ovulacija izbjegla, ili što se desilo... 1. i 3. dan od pojave one prozirne, mokre sluzi, smo imali odnos...

(Odgovor članu Tania)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: velika želja za trudnoćom
1.10.2012 16:58:40   
*zmaja*
draga Tania dobro nam došla i što prije ostala trudna.
evo ovo ti je moje mišljenje, tek ste krenuli s pokušavanjem i curke su ti lijepo rekle da se probaš opustiti (znam odvratno je to: "opusti se" i meni kad to netko kaže poludim) jer ipak tek jedan mjesec pokušavate, ali mislim da tvoja zabrinutost ima opravdanja.
što se štitnjače tiče, nju imaš pod kontrolom i mislim da se namaš što brinuti ako uzimaš terapiju i redovito vadiš hormone i ideš endokrinologu.
što se tiče klamidije, ako si išla na redovite preglede onda pretpostavljam da je "ulovljena" prilično rano (iako to ne mora biti slučaj, naravno) ali ako si ju sredila onda si i tu mirna, kakvi su ti ostali brisevi?
što se tiče zaštopanog jajovoda, tu ništa ne možeš ali to opet ništa ne znači, žene su ostajale trudne samo s jednim prohodnim jajovodom, bez prohodnih jajovoda, s jednim jajnikom, kad su im rekli da nema šanse da ostanu trudne itd...ja imam jedan neprohodan jajovod i pokušavam ostati trudna već tri i pol godine i danas saznam da mi je prolaktin u nebesima, a usput budi rečeno, prije godinu dana je bio sasvim normalan i nitko na njega nije ni sumnjao.
tebi su hormoni uredni tako da si i tu mirna, ako su ti hormoni ok onda je za očekivati i da imaš ovulaciju, trakice su dobar izbor da si to potvrdiš.
ono što još možeš napraviti, odnosno što tvoj dragi može napraviti je spermiogram. ako je i to ok onda se lijepo mazite i pazite godinu dana pa ako se nakon godinu dana ništa ne dogodi onda doktoru, a ako to nije ok onda ste i više nego na vrijeme reagirali.

u svakom slučaju puno sreće vam želim i jednu user posted image  vrlo brzo.

_____________________________

i noga u guzicu je korak naprijed!

(Odgovor članu Tania)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: velika želja za trudnoćom
1.10.2012 18:40:48   
Tania
Puno hvala na lijepim željama!
Da, štitnjača mi je sada ok, sa najmanjom dozom i brzo sam ju dovela u red i pod kontrolom endokrinologa sam. Što se klamidije tiče, nažalost prvi put mi je to gin. radio pred par mjeseci, odnosno ta 4 ciljana brisa (ostali brisevi su bili negativni). Tako da ne mogu znati otkad je prisutna i kakve je (ako je) štete napravila... Riješila sam ju kurom antibiotika, ali opet taj neki strah postoji, pogotovo zbog tog jajovoda, jer se ne zna otkud je takva upala bila došla i što je uopće uzrokovalo to da se taj jajnik doslovno pomakne ulijevo! Takav je ostao, i zaključak gin, je da je on neprohodan, i da imam samo desni koji radi svoj posao.
Uzevši sve u obzir mi je i savjetovao da čim prije krenemo na user posted image
Ali interesantno, baš taj nesretni lijevi jajnik me boli negdje sredinom ciklusa...Desni ne.
Hormoni su svi u normali, ali ne kužim se previše u to... Pogledala sam samo dobivene vrijednosti i vidjela da su unutar onih intervala, gin.mi nije ništa posebno napominjao da nešto nije u redu, pa više taj nalaz nisam niti gledala...

Počela sam piti Folacin (uzimam pola tablete od 5 mg), izbjegavam stres koliko je moguće... Možda ću uzeti samo te trakice i što više se probati opustiti.

Želim svim curama na ovom forumu user posted image


< Poruku je uredio Tania -- 1.10.2012 18:44:17 >

(Odgovor članu Tania)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: velika želja za trudnoćom
1.10.2012 23:43:57   
mamacita
Ako, ako, ako... sta ako sutra ne svane sunce?! Sve u svemu previse razmisljas na samom startu. Opusti se, kani se rastezanja sluzi izmedju svojih prstiju, ako moze neka to tvoj muz obavi za tebe, prilikom sve ucestalijih odnosa, cisto kao predigruuser posted image . Tek zapocinjete pokusaj zatrudnjivanja i nista od ovih stvari koje si nabrojala ne bi trebali previse utjecati na tvoju plodnost. Da li je tvoj muz plodan, o tom po tom, to cete saznati tjekom vremena. Godine kod muskarca ne rade nikakvu ulogu, mogu oni oploditi zenu i sa mnogo vise godina nego 40. Sretno i uzivajte!user posted image

(Odgovor članu Tania)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: velika želja za trudnoćom
2.10.2012 20:30:50   
Tedy bear
hej tania,
kakva 4 brisa si radila?! možeš li mi malo više reći da i ja vidim za sebe?
kako ti je ginić zaključio da ti je jedan jajovod neprohodan, kakvim pregledom?

(Odgovor članu Tania)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: velika želja za trudnoćom
2.10.2012 21:28:33   
milmar
Pozdrav cureuser posted image
Evo i ja da vam se pridružim i pitam za savjet, ako je neko imao problem sličan mom. U braku sam tri godine,
već nekoliko puta desila mi se mala trudnoća, uradim test, pozitivan i nakon pet, šest dana dobijem odljev.
Uradili smo skoro sve nalaze, briseve, hormone i sve je u redu još ostaje kariogram, naručeni smo u jedanaestom mjesecu.
Teško mi je jer ne znam u čemu je problem. Ako je neko čuo za sličan problem ili zna nešto o tome molim vas da mi pomognete...
Svim curama koje žele i čekaju bebe puno sreće!user posted image

(Odgovor članu Tedy bear)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: velika želja za trudnoćom
2.10.2012 21:32:40   
Tania
Radio mi je bris na klamidiju, mycoplazmu,ureaplazmu.. I na hpv. Mislim da nisam nista zaboravila napisati... Da nisam rekla da bi htjela ubrzo krenuti na bebu,tko zna kad bi bila poslana na te analize. Nista cudno u nasem zdravstvu... Sto se tice jajnika,to je vidio na uzv, jer sam se zalila na bolove u tom predjelu. Pa mi je rekao kako vidi da se cak i pomaknuo ulijevo i da nije cudno sto me boli. I za utjehu - da mi je rekao da je ok dok je desni skroz u funkciji... Vidjet cu,ako nesto zasteka onda cu na propujivanje,ako bi to pomoglo... Mene zanima dal se svaki mjesec ovulacija dogadja u drugom jajniku...


< Poruku je uredio Tania -- 2.10.2012 21:34:54 >

(Odgovor članu Tania)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: velika želja za trudnoćom
2.10.2012 21:33:30   
seraphyme
milmar... jesi li rh pozitivna ili negativna? jako je važno kod rh negativnih žena dati igg poslije pobačaja i/ili prođaja da se spriječi senzibilizacija organizma. to se radi u odsjeku za transfuziju

_____________________________

Gosn Micek 4.4.2011.

Gosn Braco 20.12.2012.

(Odgovor članu milmar)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: velika želja za trudnoćom
2.10.2012 21:36:16   
seraphyme
tania... ja sam znala ovulirati po nekoliko puta zareom na lijevi jajnik, a taj jajovod mi je neprohodan.. niš čudno......



i da milmar.... ultrazvukom se ne može znati je li jajovod prohodan ili ne. mora se učiniti hsg ili dijagnostičk alaparoskopija

_____________________________

Gosn Micek 4.4.2011.

Gosn Braco 20.12.2012.

(Odgovor članu seraphyme)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: velika želja za trudnoćom
2.10.2012 21:56:20   
milmar
Seraphyme, rh pozitivna sam. Sad čekam vidjeti kakav će biti nalaz kariograma. Ginekolog mi kaže da je za sad to od nalaza. Problem je u tome što do trudnoće dođe ali već nakon nekoliko dana plod ode. Hvala na odgovoru, pozdrav

(Odgovor članu seraphyme)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: velika želja za trudnoćom
3.10.2012 7:09:18   
sina

IZVORNA PORUKA: Zvonki

Dobro došla i želim ti uspjeh već sljedeći mjesec user posted image
Pokušaj prvo, prije nego potrošiš novce na spravice osjetiti ovulaciju. Početak plodnog razdoblja počinje kada osjetiš sluz prilikom brisanja, na donjem vešu (moj savjet je da makneš dnevni uložak ako ih rabiš). Primjetit ćeš kako iz suhog stanja počinje biti mokro, sa jačom ili slabijom sluzi. To je znak da je čep otišao i da je otvoren prolaz spermićima. U narednih 5 dana će se dogoditi ovulacija. Često je možeš i osjetiti, čak može biti i bolno sa jedne strane. Ako obratiš pažnju, sigurna sam da ćeš znati razabrati plodno i neplodno razdoblje. Uz to, naravno, možeš se služiti i mjerenjem bazalne temperature.



da,točno se tako osječam kad je ovulacija,problem je samo u tome što je to 30 dana nakon user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

16.03.2012- Korana
09.10.2013- Ivan

(Odgovor članu Zvonki)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: velika želja za trudnoćom
3.10.2012 7:10:52   
sina
eh,da i Tania-opusti se,nema druge za sada. više forsranja-manje šanse za uspjeh. sretno u svakom slučaju

_____________________________

16.03.2012- Korana
09.10.2013- Ivan

(Odgovor članu sina)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: velika želja za trudnoćom
3.10.2012 15:48:43   
anamarijapupek
Ja sam isto veliki planer i nakon tri mjeseca od kiretaže sam kupila LH trakice, piškila jedan ciklus - fulala nijansu. Piškila drugi ciklus, digla nakon keksa noge u zrak, i nakon tri tjedna dobila plusić. user posted image Razlog? Nisam se htjela mučiti sa time da li će biti problema ili ne. Odučila sam ići na sigurno, a da mi nije uspjevalo nekoliko mjeseci onda bi išla na dodatne pretrage. Prva trudnoća je eto bila slučajna, uspjelo je. Druga je bila planirana uz pomoć trakica - uspjelo je. A da sam u tom periodu između svaki dan razmišljala o bebici, planirala vjenčanje, bila pod stresom na poslu - jesam.

_____________________________

05.10.2011.-AB
21.03.2012.-pozitivan test :)

(Odgovor članu sina)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: velika želja za trudnoćom
3.10.2012 22:11:39   
Tedy bear
cure može li pomoć!
juče i preključe sam imala slabu liniju na trakici, a danas jaču, gotovo jednaku kontrolnoj ali ipak nešto svjetlije nijanse.
šta mislite jeli to pozitivan test ili ne?

(Odgovor članu anamarijapupek)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: velika želja za trudnoćom
4.10.2012 9:12:56   
Jana92
Mojim pomooć :/

Moji ciklusi su neredoviti inace 35-40 dana unazad godinu dana,bio mi je dijagnosticiran CIN1 s HPV niskog rizika,uspjesno izljecila, sada dijagnosticirani policisticni jajnici,pocela sam biti marulju pa nastavila sa Evinim kapima, još nije nije ni mjesec dana što to pijem,a pise da se trebaju piti 3 mj kako bi imale ucinka.
U vrijeme ovulacije bar mislim da je bila imala sam nezasticen odnos,i 26 dan ciklusa ujutro pojavio se smedkasti/ crvenkasti iscjedak koji još traje no slabo,prosli tjedan imala sam mucnine,grceve kao da cu dobiti svaki cas,nisam imala apetita,grudi me ne bole(svaki put kad trebam dobiti M bole), zadnju M sam imala 7.9 i sad bih trebala dobiti otprilike 11.10.

Pitanje jel moguce da sam trudna da pricekam jos par dana ili je ipak pomocu caja i tih kapi uspjesno izreguliran ciklus (pila sam cajeve jer kontracepcijske nesmijem)
Hvala

(Odgovor članu Tedy bear)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: velika želja za trudnoćom
4.10.2012 9:51:53   
PinkyFunkyBirdy
Draga Jana92, dobrodošla! user posted image user posted image user posted image
Iz tvog posta nisam skužila da li želiš trudnoću ili ne. user posted image Najbolje da pričekaš do 11.10. i da tada napraviš test. Po ovome što si napisala postoji mogućnost da si trudna. Što se tiče ciklusa da ti se unormalio ... hm ... to je pitanje i to možeš vidjeti kroz par ciklusa ... mislim da je prerano reći.
Iskreno ti želim da rezultat bude kako si želiš. user posted image

_____________________________

My Ovulation Chart

17.10.2014. - M (moj pametni dečko)
19.10.2017. - D (veliki dečko koji želi biti mala beba)
24.02.2021. - L (mala ljepotica koja je stigla na mamin rođendan)

(Odgovor članu Jana92)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: velika želja za trudnoćom
4.10.2012 10:02:25   
kontaktneleće
pozdrav svima. imali smo velikih problema sa trudnoćom i sad kad smo sretni rodtelji i nakon što smo upoznali puno raznih tipova roditelja i onih koji bi željeli postati roditelji mogu vam samo reć da postoje mnoge žene (cure) koje žele zatrudnit a dosta su nediscplinirane u puno pogleda. Dakle, ako je npr preporuka ili tretman svako jutro dizati se u 4 ujutro kuhati prirodne čajeve i ispirati pipicu kako bi se obnovila flora u fauna u organizmu onda treba biti tome dosljedan i svaki dan to i raditi (a ne po sistemu jedan dan mi se neda dić iz toplog kreveta, pa onda dva dana budem, pa onda opet jedna ne budem i sl). Da sad ne pišem romane želim samo reć da one žene koje zaista žele zatrudnit moraju dati SVE OD SEBE i bebica će doć. Toplo preporučam gosp. Tešića i njegove savjete pri ishrani i pripremi za trudnoću (jest da nije jeftin) ali kolika je cijena jedne bebe!? Lp,

< Poruku je uredio kontaktneleće -- 4.10.2012 10:03:15 >

(Odgovor članu PinkyFunkyBirdy)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: velika želja za trudnoćom
4.10.2012 10:05:50   
Jana92

IZVORNA PORUKA: PinkyFunkyBirdy

Draga Jana92, dobrodošla! user posted image user posted image user posted image
Iz tvog posta nisam skužila da li želiš trudnoću ili ne. user posted image Najbolje da pričekaš do 11.10. i da tada napraviš test. Po ovome što si napisala postoji mogućnost da si trudna. Što se tiče ciklusa da ti se unormalio ... hm ... to je pitanje i to možeš vidjeti kroz par ciklusa ... mislim da je prerano reći.
Iskreno ti želim da rezultat bude kako si želiš. user posted image



Bila bih najsretnija kad bi bila :))))user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu PinkyFunkyBirdy)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: velika želja za trudnoćom
4.10.2012 10:17:22   
PinkyFunkyBirdy
Onda nam se pridruži na odbrojavanju ... da te dodam na listu sa 11.10.? Ma, odmah te dodam (i ja gluposti pitam user posted image ).
Tamo smo ti najaktivnije. user posted image

_____________________________

My Ovulation Chart

17.10.2014. - M (moj pametni dečko)
19.10.2017. - D (veliki dečko koji želi biti mala beba)
24.02.2021. - L (mala ljepotica koja je stigla na mamin rođendan)

(Odgovor članu Jana92)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: velika želja za trudnoćom
4.10.2012 10:18:19   
Jana92

IZVORNA PORUKA: PinkyFunkyBirdy

Onda nam se pridruži na odbrojavanju ... da te dodam na listu sa 11.10.? Ma, odmah te dodam (i ja gluposti pitam user posted image ).
Tamo smo ti najaktivnije. user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image naravno :D

(Odgovor članu PinkyFunkyBirdy)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: velika želja za trudnoćom
13.11.2012 12:22:23   
Eldic
Lijep pozdrav svima

Ja sam nova na forumu.
Imam problem, pa bi ga htjela podijeliti sa vama, a i svaki savjet je dobrodosao.
Imam 34 godine, a imam i dvije cerke 17 i 7 godina.
Ja i muz radimo na bebi vec godinu i po, ali nista.
Nalazi su svi u redu.
Samo sto poslednjih par mjeseci imam neredovne menstruacije, inace su mi redovne i ciklus je 28 dana, a menstruacija traje po 7 dana.
E sad jednom mi je kasnila 20 dana imala sam sve simptome trudnoce, ali nista od toga, zadnji put sam dobila 33-ci dan, menstruacije su mi jako bolne i obilne. Sad sam dobila tacno na 28-mi dan, nemam nikakvih bolova, trajala je samo dva dana i to uz blago krvarenje uopste nije kao prije, Znaci imala sam samo dva dana uz blaze krvarenje, treci dan svijetlo smedji iscjedak, cetvrti dan po koja kap smedjeg iscjedka, a evo i cetvrti dan malo tamniji smdji iscjedak. Neznam stvarno sta je u pitanju. Radila sam test i negativan je.
Dali neko od vas ima istih problema?

(Odgovor članu Tania)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos maloj djeci?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!