|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   izdojiti - spremiti
2.1.2009 9:48:09   
troubled
kakva su vam iskustva?
kako ste to radile?

može li se "etapno" izdajati...
na primjer...izdojim 60, pa nakon sljedećeg hranjenja još 60 i tek tada zaledim tih 120?

čitala sam negdje da se majčino mlijeko može čuvati i normalno koristiti 24 sata na sobnoj temperaturi...
ako je to točno tada ne bi smjelo biti problema ni sa "etapnim" izdajanjem...

što mislite?
user posted image

_____________________________

imam novi ticker :)
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: izdojiti - spremiti
2.1.2009 10:22:04   
Ruža
Troubli ja sam skupljala isto tako, malo po malo do 140m. Sve u istu bočicu!user posted image
U hladnjaku može 48h, a u zamrzivaču 3 mjeseca.

_____________________________

Samo luda mama...

(Odgovor članu troubled)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: izdojiti - spremiti
2.1.2009 12:15:14   
ninolina
Potpisujem ružu

_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: izdojiti - spremiti
2.1.2009 12:19:33   
ZVRK
....a u šta ste spremali za u škrinju?
te koliko prije obroka bi izvadili mlijeko iz škrinje?

_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.

(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: izdojiti - spremiti
2.1.2009 12:21:41   
ninolina
Imaš posebne vrećice ali ja sam znala staviti u bočici jer sam ih imala poprilično i nikad nismo to koristili na kraju sve bacili jer imala sam puno mlijeka pa je uvijek bilo friško

_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu ZVRK)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: izdojiti - spremiti
2.1.2009 12:32:38   
ZVRK
a di se one mogu kupiti i kolika im je cijena?(pitam za unaprijed)
a da li bi moglo u obične-klasićne vreće za u škrinju?????

_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.

(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: izdojiti - spremiti
2.1.2009 12:37:49   
ninolina
Ma možeš i one su sterilne samo ih moraš dobro zatvoriti
 Mjesto  Temperatura  Rok trajanja izdojenog mlijeka   Sobna temperatura   15 °C   24 sata     19-22 °C   10 sati     25 °C   4-6 sati   Hladnjak   0-4 °C   8 dana   Ledenica - unutar   hladnjaka     2 tjedna
  Ledenica - u   posebnom dijelu   hladnjaka     3-4 mjeseca   Duboko smrzavanje   -19°C   6 mjeseci
Vrećice u koje se sprema izdojeno mlijeko imaju klipsu za zatvaranje i naljepnicu na koju se napiše datum kada je mlijeko izdojeno i količinu koja je izdojena, jer kad se mlijeko zamrzne teško se naknadno pogodi koja je količina unutra. Onda kao dobar skladištar na vratima hladnjaka takodjer ustrojiš jednu tabelicu i uredno kada staviš mlijeko na zamrzavanje, napišeš datum i količinu izdojenog mlijeka.
Mlijeko se lako odmrzava. Par minuta prije upotrebe, vrecica se stavi pod mlaz mlake-tople tekuće vode. U bočici mlijeko se malo protrese, da se masnoća koja se ponekad skupi na površini, rasporedi. Jednom odmrznuto mlijeko, više se ne zamrzava, a ako postoji višak koji dijete nije popilo mora se baciti.

_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu ZVRK)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: izdojiti - spremiti
2.1.2009 12:40:49   
ZVRK
hvala na lijepom obašnjenju

_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.

(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: izdojiti - spremiti
2.1.2009 12:59:05   
Ruža
Ja spremam u bočice, mislila sam uzeti one Aventove posudice,ali su mi skupe. Teta u ljekarni mi je rekla da žene uzimaju posudice za mokraću i u njih pohranjuju mlijeko, koštaju svega par kn,sterilne su i lako se održavaju.

_____________________________

Samo luda mama...

(Odgovor članu ZVRK)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: izdojiti - spremiti
2.1.2009 13:29:16   
troubled
ja sam aventove posudice pronašla pod borom user posted image user posted image user posted image
ali se brzo pune... user posted image
gdje se kupuju te posebne sa klipsom? user posted image
a i meni su pale napamet one za mokraću user posted image user posted image user posted image

_____________________________

imam novi ticker :)

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: izdojiti - spremiti
2.1.2009 13:33:23   
Ruža
Ne znam gdje ima tih vrećica, ali zašto ne ove za mokraću? Ja ih imam 5 u rezervi, ako zatreba.

_____________________________

Samo luda mama...

(Odgovor članu troubled)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: izdojiti - spremiti
2.1.2009 14:10:07   
božica
potpisujem ružu
a trouby ja sam spremala u vrećice za leduser posted image

btw dobar poklon ispod borauser posted image


_____________________________

idem micat rit...

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: izdojiti - spremiti
2.1.2009 14:50:28   
FIONA
draga tu sam ti stručnjak!!!!
Ja sam zamrzavala po 100ml iz razloga jer sam toliko premala da su aventove kutijice postale preskupe pa sam kupovala čašice za urin!!! One su cca 100-120ml....Kasnije kada je više papala odmrzla sam par čašca i imala....pazi da se izdojiš do kraja jednu cicu i da to mlijeko rasporediš a onda drugi pa rasporediš...
kvaliteta nije ista na početku i na kraju izdajanja!!! Da ti se ne potrefi slabije mlijeko s kraja dojenja...malecka ti bu gladna!!!!


_____________________________

"Dječji život je poput komada papira na koji svako ostavlja bilješku."

(Odgovor članu troubled)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: izdojiti - spremiti
2.1.2009 14:51:17   
FIONA
IZVORNA PORUKA: troubled

ja sam aventove posudice pronašla pod borom user posted image user posted image user posted image
ali se brzo pune... user posted image
gdje se kupuju te posebne sa klipsom? user posted image
a i meni su pale napamet one za mokraću user posted image user posted image user posted image



ak trebaš posudim ti čašice imam ih punu vreču!!!!!user posted image user posted image user posted image user posted image ...javite se...


_____________________________

"Dječji život je poput komada papira na koji svako ostavlja bilješku."

(Odgovor članu troubled)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: izdojiti - spremiti
2.1.2009 20:39:35   
njanja
IZVORNA PORUKA: troubled


može li se "etapno" izdajati...
na primjer...izdojim 60, pa nakon sljedećeg hranjenja još 60 i tek tada zaledim tih 120?

 da, mene na to uputila patronažna i tako sam i sama radila....niš ne brini u frižideru može stajati 24 sata.....pa vodfi računa o onome što si prvo izdojila....

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu troubled)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: izdojiti - spremiti
2.1.2009 20:41:14   
njanja
IZVORNA PORUKA: FIONA


kvaliteta nije ista na početku i na kraju izdajanja!!! Da ti se ne potrefi slabije mlijeko s kraja dojenja...malecka ti bu gladna!!!!

 fi,  ja sam čitala da je baš obrnuto-na kraju dojenja je ono najjače najzasitnije mlijeko.....to drži vodu jer djeca koja dugo cicaju se i više debljaju....ima mi logike jer kažu da je to najmasnije..... kao desert...

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: izdojiti - spremiti
3.1.2009 22:36:17   
spužvasta
IZVORNA PORUKA: njanja

IZVORNA PORUKA: FIONA


kvaliteta nije ista na početku i na kraju izdajanja!!! Da ti se ne potrefi slabije mlijeko s kraja dojenja...malecka ti bu gladna!!!!

 fi,  ja sam čitala da je baš obrnuto-na kraju dojenja je ono najjače najzasitnije mlijeko.....to drži vodu jer djeca koja dugo cicaju se i više debljaju....ima mi logike jer kažu da je to najmasnije..... kao desert...
Istina njanja-na početku je vodenasto,a kasnije gušće i masnije mlijeko!


_____________________________

SVEN - 22.09.2008.
ZUBATI MOJ MALI.....

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 17
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Dudica.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!