|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kako prestati pušiti?
5.5.2009 13:01:27   
tikica_69
Evo...zakon o zabrani pusenja nam sutra stupa na snagu, pa ja ovom temom dajem podrsku svim pusasima kako bi sto lakse presli na dobru stranu zakona user posted image

POPIS DAJE PODRŠKU I POTIČE NA USTRAJNOST
Zapišite motive za prestanak pušenja i sve pozitivne posljedicesvoje odluke - živjet ćete dulje, osjećati se bolje, razveseliti bližnje, uštedjeti novac, ugodnije mirisati, lakše pronaći partnera. Ako znate svaku lošu stvar koju je nosilo pušenje i svaku dobru koju će donijeti nepušenje, stavite ih na papir i čitajte svaki dan. Zamolite obitelj za podršku i najavite da ćete neko vrijeme biti teško društvo.

NE ODUSTAJTE NITI AKO POKLEKNETE I ZAPALITE
Već samo nekoliko sati nakon prestanka pušenja organizam se počinje oporavljati od štetnih učinaka nikotina. Krvni tlak, rad srca i temperatura tijela, koji su dotad bili povišeni, vraćaju se na zdraviju razinu. Povećava se kapacitet pluća i bronhiji se opuštaju pa je disanje olakšano. Razina otrovnog ugljičnog monoksida iz krvi se smanjuje, a kisik konačno slobodno struji. Prestanak pušenja najbolja je stvar koju možete učiniti za sebe, za svoje zdravlje, na kratke i duge staze. Ne odustajte ni nakon što padnete u iskušenje i zapalite cigaretu. Samo pazite da se ne ponovi u budućnosti i ustrajte u nepušenju.

MOZAK UMOROM ZAHTIJEVA NIKOTIN
Pušenje je ovisnost zahvaljujući nikotinu. Mozak se na njega brzo prilagodi i razvija ovisnost tako što traži sve veću količinu nikotina za istu količinu zadovoljstva, baš poput kokaina. Pušač bez cigarete osjeća se bezvoljno, depresivno i umorno. 

AKO NE IDE "NASUHO"...
Praktična pomoć stiže u obliku žvakaćih guma i flastera. Oni su zamjenska terapija za nikotin koja povećava uspješnost prestanka pušenja od 50 do 100 posto. Preporučuje se odraslima, a mlađi od 18 godina za njih trebaju dopuštenje liječnika.

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Kako prestati pušiti?
5.5.2009 13:03:49   
m600
user posted image user posted image  super je to tikice ali meni nije pomoglo ništa dok nisam ostala trudna...
znam i puno ljudi koji su plaćali da se odviknu od pušenja
neka hipnoza kao i džabeuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

26.09.2009- velika sekica
21.10.2011-mali čupavac


(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Kako prestati pušiti?
5.5.2009 13:07:36   
tikica_69
Ja sam pusila 15 godina i sad ne pusim 10 godina i znam da se moze, samo treba imati volju...i ne pada mi ja pamet zapaliti kad znam koliko sam profotirala u svakom pogledu

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu m600)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Kako prestati pušiti?
5.5.2009 13:10:35   
zaba
ma ti si meni skroz slatka s tim nepušenjem.user posted image   Bila sam nepušač i istina je da osim kaj sam se zdebljala niš mi nije falilo.I inače mi smrdi puna pepeljara,ili kad odsjedim negdje pa sam ko putujuća čikara.Slažem se da niš pametnog ne donosi,moj tata je umro od karcinoma pluća naravno od cigarete,ne zraka.Ne pušim u kući,niti igdje gdje se ne puši,mogu se strpiti i koji sat ako treba.Jednostavno,gušt mi je.Ja nikome ne zvocam o pljuvanju,kopanju nosa,bacanju papiriča po cesti,nekulturnom ponašanju i tako tome,pa onda ako sam tolerantna prema drugima,očekujem da budu i prema meni.Bez obzira da li se radi o cigareti,ili nečem ne daj Bože gorem.A sigurna sam da ima puno gorih stvari od cigarete.



_____________________________

lucija je svjetlo u mom životu
07.05.2005.

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Kako prestati pušiti?
5.5.2009 13:12:03   
tikica_69
Eto, upravo potvrdjujes pravilo......fali ti motivacije i trazis dobru stranu cigarete....gust user posted image

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu zaba)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Kako prestati pušiti?
5.5.2009 13:18:31   
zaba
ja sam na faksu "propušila",do tada mi nije padalo na pamet.U trudnoći sam prestala i kad je Lucijin tata napustio kuću,to mi je bilo prvo.Tresla sam se ko šiba,plakala,vikala,sva jadna i očajna,dok sam palila ruke su mi se tresle.Tad sam ponovno počela.Možda mi treba motivacija-trudnoća.

_____________________________

lucija je svjetlo u mom životu
07.05.2005.

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Kako prestati pušiti?
5.5.2009 13:19:45   
tikica_69
Naravno da ti treba motivacija i svim srcem navijam za tu tvoju motivaciju user posted image

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu zaba)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Kako prestati pušiti?
5.5.2009 13:20:33   
FIONA
IZVORNA PORUKA: zaba

ja sam na faksu "propušila",do tada mi nije padalo na pamet.U trudnoći sam prestala i kad je Lucijin tata napustio kuću,to mi je bilo prvo.Tresla sam se ko šiba,plakala,vikala,sva jadna i očajna,dok sam palila ruke su mi se tresle.Tad sam ponovno počela.Možda mi treba motivacija-trudnoća.


kaj se čeka....user posted image user posted image user posted image user posted image ...i to je početak!!!!!


_____________________________

"Dječji život je poput komada papira na koji svako ostavlja bilješku."

(Odgovor članu zaba)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Kako prestati pušiti?
5.5.2009 13:22:03   
zaba
čeka se bolji hsg,ili in vitro

_____________________________

lucija je svjetlo u mom životu
07.05.2005.

(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Kako prestati pušiti?
5.5.2009 13:23:56   
tikica_69
IZVORNA PORUKA: zaba

čeka se bolji hsg,ili in vitro


Eto....i za to vrijeme pocni cistiti organizam od toksina i piti folnu kiselinu user posted image


_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu zaba)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Kako prestati pušiti?
5.5.2009 13:25:51   
dominik
ja sam u stanju zapaliti cigaretu, kad sam najbolesnija, kad grlo grebe i pece, kad nemrem udahnuti bez da se ne zakasljem...znam da je cigareta i pusenje fuj ali to je jedino sta je moje, jedino sta mi je ostalo u cemu uzivam, postujem druge ali ocekujem da se i mene postuje sa tom manom...nikada nisam ni pokusala prestati i nikada ni necu...imat cu rupu u grlu sa cjevcicom...vuc ifuziju u jednoj ruci a u drugoj bu mi se dimila cigaretauser posted image

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Kako prestati pušiti?
5.5.2009 13:26:00   
mala pcelica
u nekoliko navrata sam pokusavala prestati ali nikakvog ishoda od toga,nego jednom samo od sebe nesto mi se zgadilo i prestanem pusiti,eto skoro 2 god...doduse sad u trudnoci mi se povuce koji dim sto i napravim ako neko pored mene pusi pa se ogrebem za dim od njega  user posted image

(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Kako prestati pušiti?
5.5.2009 13:26:07   
zaba
tiiiks,neeemoooj viiišeee!!!! Pusti me da guštam još malo.user posted image

_____________________________

lucija je svjetlo u mom životu
07.05.2005.

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Kako prestati pušiti?
5.5.2009 13:31:03   
tikica_69
dominik, pa to je strasno user posted image

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu zaba)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Kako prestati pušiti?
5.5.2009 13:39:51   
mariola
Ja sam pušila, isto na faksu, onako uz društvo i ja propušila, kad bi izašla vani kutiju bi uz piće popušila cijelu, doma smo mm i ja prvu godinu (prvu zimu) svaku večer napunili pepeljaru i onda smo krajem ljeta malo uredili stan i rekli "Nema pušenja u Kući", ko hoće dimit neka ide vani i kako je došla zima tako se naše pušenje svelo na minimum, tj, jedna kutija deset dana. I malo po malo, evo već sedam mjeseci nismo zapalili ni on ni ja. Meni se u trudnoći gadi i smrdi na kilometar a on se jednostavno odvikao. Ni kad izađe vani, s prijateljima pušačima, više ga ne privlači. Pušenje je jednostavno stvar navike.

(Odgovor članu zaba)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Kako prestati pušiti?
5.5.2009 13:44:27   
mariola
IZVORNA PORUKA: zaba

Ja nikome ne zvocam o pljuvanju,kopanju nosa,bacanju papiriča po cesti,nekulturnom ponašanju i tako tome,pa onda ako sam tolerantna prema drugima,očekujem da budu i prema meni.Bez obzira da li se radi o cigareti,ili nečem ne daj Bože gorem.A sigurna sam da ima puno gorih stvari od cigarete.




Sviđa mi se tvoj stav, a pogotovo zato jer si obzirna pa ne ugrožavaš druge nego se suzdržavaš u društvu di se ne puši.
user posted image user posted image user posted image  za žabu.

(Odgovor članu zaba)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Kako prestati pušiti?
5.5.2009 14:52:14   
tikica_69
Evo jos jedan clanak za potporu pusacima koji zele prestati user posted image

http://www.24sata.hr/metro/clanak/prestanite-pusiti-recite-cigareti----zbogom-pr/115146/?context=naslovnica&web_page_id=main_page_metro


_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu mariola)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Kako prestati pušiti?
5.5.2009 15:14:35   
koka
Ma slušaj , bitna je volja. Kad se prestane tek onda vidiš da nije bio takav smak svijeta , kao što se misli da je. neznam kako se izrazit, mene je bilo strah počet i šta ću onda kad me uhvati panika??? ništa, ideš dalje, nedaš se...i evo 8 godina ne pušim... a nema da si nisam htijela zapalit kad sam bila u društvu, a tek koliko puta sam sanjalauser posted image ... Reci NE nepušenju!!!!!!!

_____________________________

Idi Ga Mama - klikni me :D
Mila Puže - klikni me :D


(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Kako prestati pušiti?
5.5.2009 16:08:16   
Dajana
MM je puši skoro 30 godina, dva puta nije pušio po godinu dana pa opet počeo, a sad je evo prošlo više od 2 i pol godine kako nije ni jednu zapalio, jednostavno je odlučio da više neće pušiti i prestao, hvala Bogu na vrijeme.

(Odgovor članu koka)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Kako prestati pušiti?
5.5.2009 16:09:30   
cokolada
Bitna je volja, ako nesto zelis to i ostvaris.

(Odgovor članu Dajana)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Kako prestati pušiti?
5.5.2009 16:45:29   
dominik
IZVORNA PORUKA: tikica_69

dominik, pa to je strasno user posted image


ah ja sam sva strasna...da me vidis kad ne izlazim par danauser posted image

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Kako prestati pušiti?
5.5.2009 17:34:48   
pikachu
IZVORNA PORUKA: m600

user posted image user posted image  super je to tikice ali meni nije pomoglo ništa dok nisam ostala trudna...
znam i puno ljudi koji su plaćali da se odviknu od pušenja
neka hipnoza kao i džabeuser posted image user posted image user posted image



Isto sam prestala tek kada sam ostala trudna... Ne mogu garantirati što će biti kada rodim... Prije mi nije padalo napamet da prestanem... Vjerovatno zato jer nisam osjećala nikakve posljedice pušenja, a prestavljalo mi je veliki užitak user posted image user posted image user posted image ...

_____________________________

Sunce naše malo, stigla si...
Vita-10.08.2009.
Ponosni T&M

(Odgovor članu m600)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Kako prestati pušiti?
5.5.2009 17:44:27   
ket
pušila sam oko 7god i nije bilo te sile da me natjera da prestanem....pušila sam i bolesna i operirana se vukla pred bolnicu,budila se usred noći pa zapalim kao od dosade,saznala da sam trudna niti jednu više nisam zapalila niti mi je došlouser posted image ....

(Odgovor članu pikachu)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Kako prestati pušiti?
5.5.2009 18:12:51   
novamama
lako je kad imaš jak motiv....

ja sam prestala prvi put kad su po tv bile one reklame i slike crnih pluća, mislila sam si koja sam ja kretenuša, pa što si to radim?

pomoglo mi je to što sam promatrala kako se nepušači ponašaju, pa mislim, i oni žive svaki da i to bez cigarete, mogu i ja....nisam pušila 6 mjeseci...


drugi put sam prestala kad mi se rodio sin - nisam ni pomislila na to jer nemam vremena, a kad sam pomislila sam se sjetila kako bi meni bilo da sam tako čista i nježna i da mi neka baba dahće s nikotinskim dahom iznad glave....fuj!

ne pušim od tadauser posted image i ponosna sam user posted image


_____________________________

Ča je život vengo fantažija....

(Odgovor članu ket)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Kako prestati pušiti?
5.5.2009 20:03:34   
dami
Bila sam pušač oko 10 ak godina. prestala sam kad su počele one bijesne reklame koje spominje  novamama. bacila cigare, rekla stop pušenju i od onda nisam zapalila. Ponosna na sebe svakim danom sve više.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Mirko 06.12.1992
Darija 20.02.2008

(Odgovor članu novamama)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos maloj djeci?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!