|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Strah od poroda...
8.12.2012 1:31:01   
Bbubamara
Ja imam prevelik strah od prirodnog poroda,neznam vise sta da radim da se toga rijesim.nisam trudna ali bi voljela poceti raditi na tome jer mislim da mi je vrijeme nakon 2 godine braka.voljela bi roditi carskim rezom ali ovdje u Zadru svi su me isprepadali i rekli da je to nemoguce da nece da dozvoljavaju ako vide da je sve ok sa bebom. ima li mi neko nesto reci za pomoc ili dati neki savjet ali unisti me psihicki to.. hvala od srcauser posted image

< Poruku je uredio anaxx -- 18.2.2013 12:01:20 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Strah od poroda...
8.12.2012 11:37:04   
kupa
Većinu nas je strah poroda jer ne znamo što nas očekuje. Nakon dva poroda mogu ti savjetovati da se čim više pozabaviš čitanjem o porodu kako bi se znala priremiti i pomoći si u svakom stadiju poroda. Ne želim ti lagati i govoriti da nije bolno ali sve se preživi ako želiš user posted image . Pogled na nju nakon poroda odnese sve što boli. Porođaj carskim rezom ne boli u tom trenu ali vjeruj mi boli mnogo više u oporavku a tada si najpotrebnija svojoj bebici.Ako želiš bebača morat ćeš nešto i pretrpjet a strah pregrizi i uputi se u najljepšu avanturu života

< Poruku je uredio anaxx -- 18.2.2013 12:01:33 >


_____________________________

Naše sunce će postati velika seka :)
Naše drugo zlato 7.5.2012.

(Odgovor članu Bbubamara)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Strah od poroda...
8.12.2012 11:52:33   
Bbubamara
imam osjecaj da je moj strah patetican i da neznam kako cu to preziviti. inace sam jako strasljiva ali svaka osoba svoje iskustvo mi je prenijela bez da sam ikoga ista pitala,jedna radjala 36 sati druga 24 sata rezali je 20 punata boli do ludila,ajme meni neznam vise ni koga slusati a nemozes da neslusas kad sami namecu svoja misljenja.. znamd a je carski tezi oporavak poslije a ja koji sam peh radjala bi najduze sto se moze radjati :( hvala punouser posted image

< Poruku je uredio anaxx -- 18.2.2013 12:01:45 >

(Odgovor članu kupa)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Strah od poroda...
8.12.2012 14:13:50   
Sunshine28
ja sam bila kao ti, nisam to mogla zamisliti...ali na kraju, kada se primakne zadnjih par tjedana, toliko ti bude stomak tezak i toliko su umrona od 20 piskenja u jednoj noci da ti porod dođe kao oslobođenje! meni je puno pomogao tečaj na trudnice, gin. koja ga je drzala je sve tako ljepo objasnila da mi je nestao strah
ono sto me najvise "podiglo" bio je njen savjet da se ne ide rano u bolnicu jer onda proces poroda zaista moze trajati od 24 sata, tek kada trudnovi cijeli sat dolaze pravilno svakih 5-6 min, krene se u bolnicu i nema sanse da porod traje dulje od 4 sata! Druga stvar je činjenica da sam izlazak bebe iz rodnice traje max. pola sata, ostalo je lezanje  trpljenje trudova sto boli, ali kako mi kazu prijateljice ne toliko da se ne da izdrzati! nemoj se plasiti, za primjer, moja sogi je rodila prvu bebu od 5kg za 3 sata i uz mali epi. rez...

e sada, kao sto si skuzila, ja na kraju nisam rodila prirodno, prenjela, uski kukovi, beba se zaglavila ispod ošita i zavrišla na carskom...istina je sta kazu, prvih 4-5 dana je gorzno, ali vec nakon 2 tjedna sa rezom sve ok, za 6 tjedana je kao da nikada nisi rodila...ali naravno, nigdje te nece poslati na carski ako krene prirodno...osim u privatnoj klinici....ali htjela sam ti reci da sam bila spremna za prirodnim putem i da sam htjela tako roditi...strah je zbog gore navedenih savjeta skroz prestao!

< Poruku je uredio anaxx -- 18.2.2013 12:02:04 >


_____________________________

I + G = E & L


(Odgovor članu Bbubamara)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Strah od poroda...
8.12.2012 15:37:04   
Bbubamara
Ja bi svakako voljela carskim. Gdje imaju privatne klinike u kojim gradovima??

< Poruku je uredio anaxx -- 18.2.2013 12:02:17 >

(Odgovor članu Sunshine28)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: strah od poroda
8.12.2012 18:34:22   
Sunshine28
joj ista si ja prije par godina! user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
ja sam ti to sve istrazila....
uglavnom, koliko ja znam u cijeloj hrvatskoj ima samo jedna privatna porođajna klinika - Podobnik, u okolici Zagreba...ali jako je skupo, kada sam gledala porod prirodnim putem sa tri dana "lezarine" nakon poroda bilo je oko 15.000 kuna, a carski oko 22.000 kuna....s time da ti je u cijelu uracunato samo osnovno, sve dodatno od onoga sto su oni stavili u cijenu se placa toliko zaboli i ustinu dobrostojece....
a koliko sam cula, ako na porodu dođe do bilo kakvih komplikacija oni te iz klinike vode na Sv. Duh u Zagrebu....
imaju stranicu na netu pa pogledaj...
u tvom slucaju ako te bas tako jako strah raspitaj se porodu u novom splitskom rodilištu, koliko sam nacula tamo se da izvesti da odes na carski ako bas zelis, ali nisam sigurna...



_____________________________

I + G = E & L


(Odgovor članu Bbubamara)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: strah od poroda
9.12.2012 1:09:39   
Bbubamara
puno ti hvala na ohrabrenju ti si jedina koja me razumije cini mi se :) puno hvala od srcauser posted image

(Odgovor članu Sunshine28)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: strah od poroda
9.12.2012 12:36:15   
elven
Draga koliko god se bojala, ako nemaš indikaciju za carski porod će biti vaginalni. Veza, mito....to navodno pali, ali obzirom da su nam bolnice u dugovima, a operacija je trošak...prije svake, osim hitne se rade konziliji i tamo se odlučuje o operacijama...tako da ti danas niti veza nije neka garancija.
Ono što je realno i svaka rodilja može tražiti da obezboli porod je Epiduralna analgezija, raspitaj se i informiraj o tome kod svog ginekologa i u bolnici. U konačnici, mada zvuči grubo, svaki porod se može završiti carskim...ja na žalost imam poslijedice nakon dva carska tako da sam iskusila i onaj ne tako ugodan dio....

u svakom slučaju sretno

(Odgovor članu Bbubamara)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: strah od poroda
9.12.2012 12:37:48   
elven

IZVORNA PORUKA: Bbubamara

puno ti hvala na ohrabrenju ti si jedina koja me razumije cini mi se :) puno hvala od srcauser posted image


....i da vjeruj mi svaka od nas te razumije u potpunosti....

(Odgovor članu Bbubamara)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: strah od poroda
9.12.2012 12:53:06   
Sunshine28
veza uvijek pomaze, na kraju krajeva i meni je pomogla, ja sam, kao sto sam rekla, prenjela moju cruku preko termina i bila mi se "zaglavia", ali unatoc tomu konzilij je htio da po proceduri budem 14 dana u bolnici, odnosno da službeno prenesem trudnoću prije nego me pošalju na carski, ali nakon dva dana u bolnici ja sam dobila slom zivaca, povukli smo vezu, i sljedece jutro sam bila na operacijskom stolu....cura u sobi do mene je imala slicnu situaciju i stvarno je morala cekati u bolnici carski 14 dana....tak da...
ako znas nekoga u zadarskoj bolnici (pod to mislim nekog malo vise pozicioniranog) da se to srediti sigurno...samo nikako ne mitom! od one afere vise nitko ne zeli uzeti nista...ja sam kupila doc. koja me operirala poklon da joj se zahvalim na svemu i odnjela joj na prvu kontrolu pa je jedva prihvatila....

ma recept ti je da ne razmisljas o porodu vec o bebici i sreci koju ce ti ona donjeti! a kada se priblizi termin, ako se jos uvijek budes jako bojala probaj si namjestiti carski, ali vidjet ces, do tada ce svaki strah nestati, garantiram ti!
sretno! user posted image

_____________________________

I + G = E & L


(Odgovor članu elven)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: strah od poroda
9.12.2012 14:56:49   
Bbubamara
Najgore od svega je to sto ja nisam iz Zadra udala sam se tu i nikoga nepoznajem. Iskreno se nadam da cu uspjeti naci nekoga za vezu jer cisto sumnjam da ce mi taj strah nestati.svasta su mi napricali i znam da je svaki porod individualan ali jednostavno sto si stariji sve ti je gore prihvatiti da CE SVE PROCI. znam da oce ali svejedno bi ja voljela zaspati i probuditi se sa svim obavljenim :(

(Odgovor članu Sunshine28)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: strah od poroda
10.12.2012 10:39:46   
PinkyFunkyBirdy
Drage moje, vidim da ste se raspisale o strahu od poroda. Ja nisam još trudna i nisam nikad rodila i mogla bi reći da me strah poroda (vjerojatno kao i svaku ženu), ali više od normalnog poroda me strah carskog reza. Ne kužim po čemu je on toliko bolji? user posted image Ok, ne patiš se bolovima tih 12 - 24h koliko traje porod, ali pa zar nije bolje izdržati taj max jedan dan nego tjednima poslije imati bol od ogromnog reza preko cijelog trbuha da se ne možeš sagnut, niti nakašljat, niti držat svoju bebicu normalno. user posted image Možda sam to ja preuveličala, ali mene je sto puta više strah bilo kakvih rezova od samog poroda. Ovo je samo moje mišljenje, ali slobodno me demantirate. user posted image

_____________________________

My Ovulation Chart

17.10.2014. - M (moj pametni dečko)
19.10.2017. - D (veliki dečko koji želi biti mala beba)
24.02.2021. - L (mala ljepotica koja je stigla na mamin rođendan)

(Odgovor članu Bbubamara)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: strah od poroda
10.12.2012 11:06:43   
seraphyme
rodila sam carskim rezom i to uopće nije tako romantično kao što mnoge žene misle. em te raspore ko prase, em su komplikacije češće nego kod vaginalnog poroda, boli ko sam vrag dok je friško i kasnije na svaku promjenu vremena.  ovaj put se nadam prirodi user posted image

_____________________________

Gosn Micek 4.4.2011.

Gosn Braco 20.12.2012.

(Odgovor članu PinkyFunkyBirdy)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: strah od poroda
10.12.2012 11:47:17   
Sunshine28
ja sam rodila na carski i samnom su sobi bile dvije zene koje su trece dijete rodile na carski a prije toga po dvoje prirodnim putem i obje su mi rekla da je na carski 10 puta lakse...
i to je istina...jer, ako gledamo realno, jako su rijetki priodni porodi, barem u os bolnici, koji ne zavrse sa epi. rezom, e sada, meni je bolje da imam rez na stomaku, nego dolje....zbog svega...prije svega osnovne zivotne fukcije - obavljanja nuzde...nakon carskog mozes normalno piskiti i kakiti i obrisat ce kao covjek dok sve cure s kojima sam pricala, a da su rodile priodnim putem pricaju kako ih je peklo, kako su morale piskiti u tusu po mjesec dana...
boli rez, prva tri dana jako, kasnije iz dana u dan sve manje....ali nista nije neizdzivo, ja sam vec drugi dan nakon poroda isla sama na wc, bolilo je, ali ne toliko da ne mogu hodati...kao sto sam rekla nakon dva tjedna mozes funkcionirati normlano, a nakon 6 tjedana kao da nikada nis rodila...
ali unatoc tomu, ja bi i dalje prirodno, jer kada kao prvorotka imas carski, svaki sljedeci porod je carski, a i ne mozes imati vise od troje djece

_____________________________

I + G = E & L


(Odgovor članu seraphyme)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: strah od poroda
10.12.2012 12:02:57   
PinkyFunkyBirdy
Sunny, slažem se da je sam porod lakši jer zaspiš i probudiš se s bebicom u rukama, ali opet nekako mi je logično da je rez dolje od 2, 3 cm (ne znam koliki može biti) bolja opcija od reza preko cijelog trbuha. Ne znam ... ja se toga grozim jer općenito ne volim niti inekcije, niti rane, niti ikakve povrede. user posted image A što se tiče odlaska na WC ja mislim da nakon što mi očiste crijevo da neću 2 tjedna ići obavljat veliku nuždu. user posted image user posted image user posted image

_____________________________

My Ovulation Chart

17.10.2014. - M (moj pametni dečko)
19.10.2017. - D (veliki dečko koji želi biti mala beba)
24.02.2021. - L (mala ljepotica koja je stigla na mamin rođendan)

(Odgovor članu Sunshine28)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: strah od poroda
10.12.2012 12:05:59   
Kazimira
bok žene.....user posted image

mene je bilo malo strah dok nisam bila trudna i dok sam bila neinformirana.....strah je bezveze, ne pomaže ama baš ništa, rađanje je nešto najprirodnije oko čega ne bi trebalo biti toliko drame.....posao rađanja ne obavljamo samo mi nego i naša beba, malo treba i na njih misliti,a ne samo hoćemo biti rezane i hoće li nas to boljeti......dok sam bila trudna ni u jednom terenutku nisam mislila da će nešto poći po zlu.....doktori će to riješiti......rađala sam prirodno.....trudila se biti opuštena....sa svakim trudom beba mi je sve bliže.....super je bilo, prekrasno....mali je bio 4 320 i nisam rezana.......još planiram dvoje, možda troje........nema drame....treba to doživjeti i upiti svaki trenutak....ja sam tako doživjela svoj porod i to je moje iskustvo....svakome želim tako pa i tebi.......

think pink user posted image

_____________________________

....stigao nam Kaspi.....pa Vili....pa Bal.....

Where love is, no room is too small <3

(Odgovor članu Sunshine28)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: strah od poroda
10.12.2012 13:28:38   
aries
Bbubamara, mislim da si prerano pocela brinuti..Mislim jos nisi ni trudna. Ja sam trecu godinu u braku i kad smo poceli raditi na bebi, nije islo i trebale su nam gotovo 2 godine da ostvarimo svoj san.Sad ne mislim o porodjaju, svaki dan zahvaljujem sto imam priliku biti trudna, molim se da sve bude ok, a kakav ce porodjaj biti, biti ce..zavisi i od bebe, od tebe,doktora i sestre, koliko i od stotinu drugih faktora..prica je uvijek bilo razlicitih. Shvati da kad ostanes trudna, promijenis se i ti, mislim svijest, malo drugacije razmisljas, pa te sigurno nece biti toliko strah toga, vec ces misliti kako da tvojoj bebici sve bude kako treba...Nego se opusti i uzivaj u pravljenju bebice user posted image user posted image

_____________________________

10.04.2013. L -mamina proljetna princeza
03.10.2016. L -mamin jesenski princ

(Odgovor članu Kazimira)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: strah od poroda
10.12.2012 23:08:45   
lovely
grrr,napisala sam ti cijelu knjigu i stisnem potvrdi i napise error i izbrise svee,aaaaaaaaaa.pokusat cu skraceno.

Ja od uvjek imam strah od poroda,kako tako velika beba prođe i da ne nabrajam...Također sam htjela na carski.Ja sam neplanirano zatrudnila i sada i sta je tu je :)
Nacitala sam se knjiga bas iz tog razloga.

Moja naj.prijateljica je rodila na carski i po njezinoj prici mi nije izgledala bolja solucija,puno duze se oporavljala.Znam da joj je trebalo da napravi trbusnjak nekoliko mjeseci jer koliko znas,rezu ti misic...user posted image

Ja sam isti dan stajala i sjedila,kad su me dovezli u sobu,nakon kratkog su me sestre dignule i odvele do wc-a i nakon toga sam mogla sve sama,samo prvi put provjere dali mozes.
Ako zatrudnis procitat ces svasta, user posted image ako se bojis kao ja.

Preporucam ti:radi kegelove vjezbe (za laksi izgon),također uzmes npr.maslinovo ulje i dolje sa prstom si siris kozu,imas na netu kako(to ti je da ne popucas,elasticnija ti je koza) i na kraju uvjek mozes uzet epiduralnu i da te ne boli.
Ja sam popucala samo za jedan sav i mogla sam odmah i piskiti,kakati,sjediti...Mene je najvise bilo strah da me ne rezu,a sada nakon poroda mislim drugcije i mislim da bi uzela epiduralnu.Neznam cega se bojis dali boli,jer najgori su trudovi a za to imas epiduralnu,meni je to sve puno bolje od carskog reza i stvarno se oporavis puno prije.Ja sam mislila da zbog straha necu ni roditi,kad sam zatrudnila mi je po nekad padalo na pamet,mozda bolje da ostane u trbuhu i njoj je ljepo,al kad dodes pred kraj taj trbuh je toliki da jedva cekas i kad rodis koje olaksanje, i ides piskiti i ne mozes vjerovat da mozes tako dugo piskiti user posted image .Na kraju probaj jednom ako bude tako strasno,nemoj vise user posted image

_____________________________

Siguran put k neuspjehu je - odustati! Često budući uspjesi dolaze preko sadašnjih promašaja.

(Odgovor članu aries)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: strah od poroda
11.12.2012 13:18:54   
Sunshine28
zaboravila sam nesto dodati vezano uz carski sto je i mene iznenadilo - ne obavlja svaki doktor carski na isti nacin, neki rezu trbusni misic skroz, neki rezu tako da to izbjegnu, vjerojatno ne znam dobro objasniti ali meni je prijatelj kirurg, koji mi je i sredio da mi obave carski bez cekanja, rekao da doktorica koja me je operirala radi rez na takav nacin da trbusni misic bude minimalno oštećen...e sada, mozda nije lose izviditi kako i sta rade doktori na ginekologiji bolinice u kojoj se planira roditi....


_____________________________

I + G = E & L


(Odgovor članu lovely)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: strah od poroda
11.12.2012 15:01:25   
mariola
U Zadru možeš pitati a i dobiti epiduralnu s kojom je porod lakši.
Koliko znam u HR možeš na dogovoreni carski jedino u privatni klinuku Podobnik.
Za utjehu, meni je tim u zadarskom rodilištu izniman i i uz njih i muža kraj sebe biti će lakše i sve ćeš zaboravit onaj sekund kad beba izađe van.user posted image

_____________________________

Sretna i ponosna :)
Toni i Laura
♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

(Odgovor članu Sunshine28)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: strah od poroda
11.12.2012 23:45:20   
Bbubamara
Curke moje,toliko iskustava i svega ja sam vam mnogo zahvalna.. Jedna djevojka mi je gore vec napisala da nisam jos trudna a bojim se.. Je,istina je nisam trudna ali bi i ja nekad voljela postati majka ali najvise me strah sto ste svi naveli tih bolnih trudova i rezanja 'dole' svi kazu da je to najstrasnije,istiskivanje bebe je nesto najlakse i najbrze. 100 ljudi 100 cudi,neko nije za prirodan porod,neko nije za carski,neko ni za epiduralnu kako god okrenes sve boli i ja to znam.ali imam osjecaj da je nekako puno lakse kad zaspes i probudis se a sve gotovo.. :( puno lijepih pozdrava

(Odgovor članu mariola)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: strah od poroda
12.12.2012 10:07:46   
BUMBI
Mene prvi put nije baš bilo nešta pretjerano strah jer nisam znala šta me čeka.Ali ovaj put me strah jer znam šta me čekauser posted image ,a i bliži mi se porod pa odna još i više...ali šta se može,mora se i to odraditiuser posted image Kasnije zaboraviš na sve

_____________________________

DINO I LUKA-mamine najveće sreće!!!!!
Stigla i princeza ANA!!!

(Odgovor članu Bbubamara)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: strah od poroda
12.12.2012 16:13:21   
Bbubamara
Bumbi sretno da ti bude :) svaka cast bas si hrabra

(Odgovor članu BUMBI)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: strah od poroda
12.12.2012 22:28:10   
mamacita
Ako se bolis boli, onda svakako neka ti daju epiduralnu. Taj ubod nije bolan, nesto kao tipicna injekcija, i jedina je caka- moras biti mirna dok ti ju daju. Sve ostalo ne osjetis, ni trudove, tiskas kada ti kazu (tako sam ja), smijes se, ako te trebaju rezati za epiziotomiju onda ni to ne osjetis, isto kao ni sivanje nakon poroda je skroz bezbolno.

(Odgovor članu Bbubamara)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: strah od poroda
12.12.2012 23:22:05   
Bbubamara
a kako ostati miran pored bolova? jedan krivi pokret i gotova si :(

(Odgovor članu mamacita)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos maloj djeci?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!