|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   hipertireoza i trudnoća
20.4.2012 14:51:54   
reba
drage moje
da li je netko od vas imao dijagnozu blage hipertireoze (tsh 0,059-0,06) ostali hormoni svi ok i da je uspio zatrudnjeti???

ja imam blagu hipertireozu sa malim čvorom na lijevom režnju, endokrinolog mi je rekao da mogu probati sa još jednim AIH (bila na več jednom) ali ako ne uspije morat će mi odstraniti jedan režanj.
pa me zanima da li je netko imao sličnu situaciju...
Hvala user posted image
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: hipertireoza i trudnoća
21.4.2012 12:55:15   
pincirotvajler
nemam iskustva s tim user posted image
možda se neko javi,podižem temu

_____________________________

"Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira."

(Odgovor članu reba)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: hipertireoza i trudnoća
21.4.2012 20:40:39   
inesica
Ja imam problem sa stitnjacom, jos cekam jedan nalaz ali sumnja se na hipotireozu i mozda hashimotov sindrom. Procitala sam valjda sve sto se na hrvatskom jeziku moze naci na netu, i obicno se u vezi razine hormona govori o opasnostima za plod ili tezem oplodjivanju ako je TSH visok, a kod tebe je nizak ako imas hiper. Znaci ne bi trebalo biti problema, ako sam dobro skuzila. Problem je kod mene, i to me trenutno najvise opterecuje, jer planiram trudnocu, a nitko mi to do sada nije spomenuo.
Evo sada za sve mame koje planiraju trudnocu, JESTE LI ZNALE da se RUTINSKI trebaju raditi pregledi hormona stitnjace prije zaceca ili u ranoj trudnoci, jer su velike sanse za kretenizam, mrtvorodjeno dijete i pobacaj kod problema nedovoljnog lucenja hormona stitnjace?!?!? Naci cete to u svim znanstvenim casopisima i clancima cak i ovdje na webu! Uzas! Ni ja nisam znala! Da mi slucajno nisu otkrili na sistematskom, ni danas ne bih imala pojma o tome, a evo jos uvijek ne znaju sto mi je nakon silnih pregleda! Tako da drugu trudnocu odgadjam do daljnjeg na nasu veliku zalost :( a kod prve trudnoce ocito sam imala srece, ili tad jos nisam imala problema, tko bi znao :(

_____________________________

Ljudi uvijek priželjkuju nekakve promjene, iako ne žele ništa mijenjati.

(Odgovor članu pincirotvajler)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: hipertireoza i trudnoća
21.4.2012 22:13:21   
lidac0605
Ja sam dijagnozu Hashimota i hipotireoze prije 5 god dobila u roku 2 sata,uključujući i vađenje krvi.Očito da su ti neki granični nalazi ili je u pitanju nekaj drugo...a hipertireoza je jednako opasna u trudnoći kao i hipo,pogotovo zato jer se piju lijekovi koji su toksični za bebu.

_____________________________

"Children will not remember you for the material things you provided,but for the feeling that you cherished them"


(Odgovor članu inesica)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: hipertireoza i trudnoća
23.4.2012 13:14:08   
reba
Ja ne pijem nikakve tablete, pa se bar toga ne moram bojati ako kojim čudom ova druga aih uspije user posted image

A rizik uvijek postoji o tome ne želim ni razmišljat....


(Odgovor članu lidac0605)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: hipertireoza i trudnoća
23.4.2012 21:45:29   
inesica

IZVORNA PORUKA: lidac0605

Ja sam dijagnozu Hashimota i hipotireoze prije 5 god dobila u roku 2 sata,uključujući i vađenje krvi.Očito da su ti neki granični nalazi ili je u pitanju nekaj drugo...a hipertireoza je jednako opasna u trudnoći kao i hipo,pogotovo zato jer se piju lijekovi koji su toksični za bebu.

Ma da, prvo je pisalo da je eutireoidna, ali imam i jedan nodus, pa cekam konacni nalaz s punkcije. Jel pijes lijekove? Eto muke s tom stitnjacom! Jesi li negdje nasla koje su normalne vrijednosti hormona stisnjace?

_____________________________

Ljudi uvijek priželjkuju nekakve promjene, iako ne žele ništa mijenjati.

(Odgovor članu lidac0605)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: hipertireoza i trudnoća
23.4.2012 22:37:13   
lidac0605
Meni je štitnjača već sva deformirana,zrnata,gruba i vidljiva golim okom ko neki prsten na vratu. Ja sam odma uz hormone(na 1.vađenju mi je TSH bio 10) vadila antitijela na tireoglobulin i peroksidazu i na temelju tih nalaza oni odma vide jel Hashimoto.Znam da sam bila šokirana nalazom antitijela na tireoglobulin,čija je norm.vrijednost manje od 30,a moj nalaz je bio 700 user posted image !
Norm.vrijednosti su ti TSH 0,27-4,2 mIU/L,FT4 12-22 pmol/L.
T3 mi nisu nikad ni vadili jer njegova razina nije bitna.

_____________________________

"Children will not remember you for the material things you provided,but for the feeling that you cherished them"


(Odgovor članu inesica)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: hipertireoza i trudnoća
24.4.2012 8:14:06   
lidac0605
I da,pijem Euthyrox od prvog dana,jedino su mi se doze u trudnoći duplo povećale...

_____________________________

"Children will not remember you for the material things you provided,but for the feeling that you cherished them"


(Odgovor članu inesica)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: hipertireoza i trudnoća
25.4.2012 20:33:41   
inesica

IZVORNA PORUKA: lidac0605

I da,pijem Euthyrox od prvog dana,jedino su mi se doze u trudnoći duplo povećale...
Osjecas li kakve promjene fizicke, psihicke...otkad ga pijes?

_____________________________

Ljudi uvijek priželjkuju nekakve promjene, iako ne žele ništa mijenjati.

(Odgovor članu lidac0605)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: hipertireoza i trudnoća
25.4.2012 21:13:04   
lidac0605
Pijem ga 5 god.Fizički samo poboljšanje-više energije,nema umora i tak,psihički-nema bezrazložne živčanoće,ma u biti ak tebi Euthyrox treba,on ti može samo pomoć,nema nuspojava jer je on u biti supstitucijska terapija,znači piješ nešto što tvom organizmu fali i bez čega ne može.U trudnoći je potpuno bezopasan.

_____________________________

"Children will not remember you for the material things you provided,but for the feeling that you cherished them"


(Odgovor članu inesica)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: hipertireoza i trudnoća
26.4.2012 21:08:31   
inesica

IZVORNA PORUKA: lidac0605

Pijem ga 5 god.Fizički samo poboljšanje-više energije,nema umora i tak,psihički-nema bezrazložne živčanoće,ma u biti ak tebi Euthyrox treba,on ti može samo pomoć,nema nuspojava jer je on u biti supstitucijska terapija,znači piješ nešto što tvom organizmu fali i bez čega ne može.U trudnoći je potpuno bezopasan.

Tako sam si i kontala, da te dovede u normalu...jer problem s hormonima stisnjace utjece na kompletan metabolizam. Hvala ti.

_____________________________

Ljudi uvijek priželjkuju nekakve promjene, iako ne žele ništa mijenjati.

(Odgovor članu lidac0605)
Neposredna veza do poruke: 11
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos maloj djeci?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!