|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Nasljedna bolest??
8.7.2011 15:24:26   
lime
Cure,je li shizofrenija nasljedna bolest?!
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Nasljedna bolest??
8.7.2011 15:32:41   
lavica81
ne znam je li nasljedna ali svakako ako u obitelji postoji onda postoji  veća mogućnost da  je dijete dobije. e sad to ovisi tko je ima da li roditelji ili daljnja rodbina. što je bliže krvno srodstvo veća je vjerojatnost i obratno. samo mislim da to nisu baš veliki postotci, recimo ako je očev brat ima onda je vjerojatnost oko 3% (to sam negdje pročitala)

_____________________________

Mara 04.10.2010. mamina i tatina princeza
Toni 08.07.2013. mamin i tatin princ

(Odgovor članu lime)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Nasljedna bolest??
8.7.2011 15:37:55   
lime
znači ako npr otac ima shizofreniju... dijete će je naslijedit?!

(Odgovor članu lavica81)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Nasljedna bolest??
8.7.2011 15:54:26   
lidac0605
Šizofrenija JEST nasljedna,kao i xy drugih bolesti,al to ne znači nužno da će oboljet dijete oca šizofreničara,al nasljedit će taj genski zapis i imat puno veće šanse obolit od nje nego dijete zdravih roditelja i taj zapis će se prenosit dalje tak da npr. može obolit tek recimo dijete djetetovog djeteta,ne mora bit nužno u 1.koljenu

_____________________________

"Children will not remember you for the material things you provided,but for the feeling that you cherished them"


(Odgovor članu lime)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Nasljedna bolest??
8.7.2011 17:26:06   
mare00
Nije uvijek tocno ali takve bolesti najcesce preskacu po jednu generaciju...i ako se na vrijeme lijece moze biti jako ucinkovito lijecenje...
Znam ljude koji cak rade s tim blazim oboljenjima...

(Odgovor članu lidac0605)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Nasljedna bolest??
8.7.2011 17:29:05   
malizia
jeste nasljedna, ali da amortiziraš taj gen moraš voditi računa s kim radiš djecu, jer ako i kod partnera u familiji ima sličnih bolesti onda naravno da je rizik dodatno veći od onog gdje takvih bolesti nema. u svakom slučaju sretno user posted image .

(Odgovor članu lidac0605)
Neposredna veza do poruke: 6
   [Obrisani korisnik]
8.7.2011 22:49:17   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu malizia)
  Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Nasljedna bolest??
8.7.2011 23:05:45   
tita
kod mog dragog u obitelji njegovom bratu dijagnosticirana mu je šizofrenija,i prije nego što smo planirali imati dijete išli smo skupa kod psihijatrice njegovog brata i porazgovarali malo o tome....Moguće je vaditi krv da bi se vidjelo ako osoba nosi neki gen šizofrenije!


_____________________________

Ne idi ispred mene,mogu te ne slijediti,Ne idi iza mene,mogu te ne voditi,Jednostavno-idi pored mene i budi moj prijatelj....

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Nasljedna bolest??
9.7.2011 23:02:21   
BruMa
Da,nasljedna je.Ne mora bit u prvom koljenu...

_____________________________

Bruno 26.04.2006.♥♥♥
Mateo 18.12.2009.♥♥♥
http://www.youtube.com/watch?v=_1_MydgRFZw&feature=player_embedded


(Odgovor članu tita)
Neposredna veza do poruke: 9
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Dojenje.
пеперутка16

Koliko si dugo dojila?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!