Nasljedna bolest?? (Puna verzija)

Forum >> [Obiteljski život] >> Zdravlje



Poruka


lime -> Nasljedna bolest?? (8.7.2011 15:24:26)

Cure,je li shizofrenija nasljedna bolest?!




lavica81 -> RE: Nasljedna bolest?? (8.7.2011 15:32:41)

ne znam je li nasljedna ali svakako ako u obitelji postoji onda postoji  veća mogućnost da  je dijete dobije. e sad to ovisi tko je ima da li roditelji ili daljnja rodbina. što je bliže krvno srodstvo veća je vjerojatnost i obratno. samo mislim da to nisu baš veliki postotci, recimo ako je očev brat ima onda je vjerojatnost oko 3% (to sam negdje pročitala)




lime -> RE: Nasljedna bolest?? (8.7.2011 15:37:55)

znači ako npr otac ima shizofreniju... dijete će je naslijedit?!




lidac0605 -> RE: Nasljedna bolest?? (8.7.2011 15:54:26)

Šizofrenija JEST nasljedna,kao i xy drugih bolesti,al to ne znači nužno da će oboljet dijete oca šizofreničara,al nasljedit će taj genski zapis i imat puno veće šanse obolit od nje nego dijete zdravih roditelja i taj zapis će se prenosit dalje tak da npr. može obolit tek recimo dijete djetetovog djeteta,ne mora bit nužno u 1.koljenu




mare00 -> RE: Nasljedna bolest?? (8.7.2011 17:26:06)

Nije uvijek tocno ali takve bolesti najcesce preskacu po jednu generaciju...i ako se na vrijeme lijece moze biti jako ucinkovito lijecenje...
Znam ljude koji cak rade s tim blazim oboljenjima...




malizia -> RE: Nasljedna bolest?? (8.7.2011 17:29:05)

jeste nasljedna, ali da amortiziraš taj gen moraš voditi računa s kim radiš djecu, jer ako i kod partnera u familiji ima sličnih bolesti onda naravno da je rizik dodatno veći od onog gdje takvih bolesti nema. u svakom slučaju sretno [image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/smiley20.gif[/image].




Brisani uporabnik -> [Obrisani korisnik] (8.7.2011 22:49:17)

[Sadržaj poruke je obrisan]




tita -> RE: Nasljedna bolest?? (8.7.2011 23:05:45)

kod mog dragog u obitelji njegovom bratu dijagnosticirana mu je šizofrenija,i prije nego što smo planirali imati dijete išli smo skupa kod psihijatrice njegovog brata i porazgovarali malo o tome....Moguće je vaditi krv da bi se vidjelo ako osoba nosi neki gen šizofrenije!




BruMa -> RE: Nasljedna bolest?? (9.7.2011 23:02:21)

Da,nasljedna je.Ne mora bit u prvom koljenu...




Stranica: [1]