|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Crijevna viroza kod bebe - help!
18.4.2011 15:36:54   
mayathebee
Bok curke!!!
Evo nakon sto godina problema sa kompom, uspijela sam se logirati na Raju i nažalost odmah trebam pomoć!!! Prošli tjedan sam vjerovatno pobrala onu crijevnu virozu, imala sam trčkalicu dva dana, al'' mislila sam da sam nešto loše pojela, i dok sam skužila da svi oko mene imaju tu virozu, već ju je i moj Ivano (3mj.) pokupio jer smo nas dvoje uglavnom sami i naravno skupa.
Jučer mi je ujutro počeo kakati i kakao je jedno 7 puta  i to sve rijeđe i rijeđe (inaće kaka jednom dnevno jer je na AD).
Danas zovem pedicu i ona mi kaže da nemoram dolaziti jer je vjerovatno ta viroza ali da mu promijenim hranu sa Aptamila na NAN bez laktoze i da mu dajem šipkov čaj s malo šečera!!!
Ja se nikako nemogu odlučiti da mu samo tako promijenim hranu jer smo inaće zadovoljni s Aptamilom i ako je to viroza koja traje dva dana ne vidim zašto bi mijenjala hranuuser posted image user posted image user posted image  Čak je teta u ljekarni rekla da ne vidi razlog za to.
Inaće mališa je veseli, ne povraća i nema temperaturu, danas opet dva puta nakon obroka mekše kakio,samo se smije i ništa ne kužiuser posted image , a ja se bojim da mi ne dehidrira, jer mi neće piti ni taj čaj od šipka, ni rehidromix, ni vodu....user posted image
Hoće samo svoj komorač koji obožava, al'' i njega odmah pokakiuser posted image
Neznam ni sama kaj hoću da mi kažete, trebam neki savjet, iskustvo, vibrice....HELP!!!

< Poruku je uredio Zvonki -- 19.4.2011 8:12:17 >


_____________________________

IVANO.... mamin i tatin draguljčić 06.01.2011.
ISSA..... mala naša palčica, mamina 'potica! 18.03.2014.

http://www.facebook.com/maja.cancar?ref=tn_tnmn#!/photo.php?v=2720553127823

Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Crijevna viroza kod bebe - help!
18.4.2011 15:39:21   
Točkica28
pa ja ne vjerujem da bi mjenjala hranu, pogoto što mi je šime od nana bljuvao


< Poruku je uredio Zvonki -- 19.4.2011 8:12:28 >


_____________________________

Točka do točke točkica...
11.10.2010.Šimac <3, 17.1.2013. Mini Šimac <3
Naše sve <3 <3

(Odgovor članu mayathebee)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: CRIJEVNA VIROZA KOD BEBE - HELP!!!
18.4.2011 21:40:26   
natalijax
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu Točkica28)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: CRIJEVNA VIROZA KOD BEBE - HELP!!!
18.4.2011 22:10:07   
BUMBI
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

DINO I LUKA-mamine najveće sreće!!!!!
Stigla i princeza ANA!!!

(Odgovor članu natalijax)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: CRIJEVNA VIROZA KOD BEBE - HELP!!!
18.4.2011 22:18:21   
cuba
Moj R je u 11mjesecu imao crijevnu virozu, 3 dana je trajala. Proljev i povraćanje. Uglavnom, pedica nam je dala Biorelu, probiotik. Pomogla mu je instant. E sad, nisam sigurna dali je mogu i bebice piti, on je tada imao točno godinu dana...
Držim fige da mališan što prije ozdravi user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Roko i Dino user posted image

(Odgovor članu BUMBI)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: CRIJEVNA VIROZA KOD BEBE - HELP!!!
18.4.2011 22:23:53   
modesty blaise
imaš od hippa sokić protiv dehidracije . mislim da se zove hipp 2000...nije ni lošeg okusa. ko sok od mrkve...probaj

_____________________________

Sebastian, 01.09.2010

...I believe in pink... I believe in being strong when everything seems to be wrong...I believe in kissing, kissing a lot...I believe that tomorrow is another day...and...I believe in miracles...

(Odgovor članu cuba)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: CRIJEVNA VIROZA KOD BEBE - HELP!!!
18.4.2011 22:34:57   
mayathebee
Hvala curkeuser posted image
Modesty, evo našla sam ga na net-u, Hipp ORS 200, to je i mm spomenula teta u ljekarni, al je napomenula da je od 4.mj. pa neznam da li bi mu dala, ali ako neće ništa drugo piti, možda se još posavjetujem pa mu dam jer on ima 3 mj. i 12 dana i kilažu Hvala Bogu i za 5 mj.user posted image

_____________________________

IVANO.... mamin i tatin draguljčić 06.01.2011.
ISSA..... mala naša palčica, mamina 'potica! 18.03.2014.

http://www.facebook.com/maja.cancar?ref=tn_tnmn#!/photo.php?v=2720553127823


(Odgovor članu modesty blaise)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: CRIJEVNA VIROZA KOD BEBE - HELP!!!
18.4.2011 22:39:53   
modesty blaise
ma možeš sigurno, jer sam ga ja davala svom djetetu....pogotovo kad ti Ivano ima tak finu kilažicu...user posted image


_____________________________

Sebastian, 01.09.2010

...I believe in pink... I believe in being strong when everything seems to be wrong...I believe in kissing, kissing a lot...I believe that tomorrow is another day...and...I believe in miracles...

(Odgovor članu mayathebee)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: CRIJEVNA VIROZA KOD BEBE - HELP!!!
18.4.2011 22:47:28   
mayathebee
IZVORNA PORUKA: cuba

Moj R je u 11mjesecu imao crijevnu virozu, 3 dana je trajala. Proljev i povraćanje. Uglavnom, pedica nam je dala Biorelu, probiotik. Pomogla mu je instant. E sad, nisam sigurna dali je mogu i bebice piti, on je tada imao točno godinu dana...
Držim fige da mališan što prije ozdravi user posted image user posted image user posted image


I ja sam pomislila na biorelu ali ide tek od 6mj. Pitat ću za Bio Gaia kapi, to je isto probiotik, dvali smo mu već kad je imao grčeve!

_____________________________

IVANO.... mamin i tatin draguljčić 06.01.2011.
ISSA..... mala naša palčica, mamina 'potica! 18.03.2014.

http://www.facebook.com/maja.cancar?ref=tn_tnmn#!/photo.php?v=2720553127823


(Odgovor članu cuba)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Crijevna viroza kod bebe - help!
18.4.2011 22:56:30   
Ruža
Vidiš nama su rekli samo natren u jači šipkov čaj?user posted image  Kao od šećera dobiju još bolju trčkalicu.
Pošto je blizu 4mj probaj hipov ORS 200, Đurac ga je htio, ali ja sam ga razrjeđivala s prokuhanom vodom, pola-pola.

< Poruku je uredio Zvonki -- 19.4.2011 8:11:51 >


_____________________________

Samo luda mama...

(Odgovor članu mayathebee)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Crijevna viroza kod bebe - help!
19.4.2011 10:54:10   
mayathebee
Idem danas po taj hipp jer je jutro opet počelo sa sračkom, a ništa mi ne pije osim mlijeka!!!!
Thanks!!!

_____________________________

IVANO.... mamin i tatin draguljčić 06.01.2011.
ISSA..... mala naša palčica, mamina 'potica! 18.03.2014.

http://www.facebook.com/maja.cancar?ref=tn_tnmn#!/photo.php?v=2720553127823


(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Crijevna viroza kod bebe - help!
19.4.2011 11:24:21   
lavica81
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Mara 04.10.2010. mamina i tatina princeza
Toni 08.07.2013. mamin i tatin princ

(Odgovor članu mayathebee)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Crijevna viroza kod bebe - help!
19.4.2011 13:29:26   
martina33
Kad je moja beba imala jaki proljev (tak da je sve kipilo iz pelene van),rekli su nam u Zaraznoj NE MIJENJATI hranu...to je po novom..znači normalno davati mlijeko i samo paziti da ne dehidrira...

(Odgovor članu lavica81)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Crijevna viroza kod bebe - help!
19.4.2011 13:43:05   
mayathebee
Evo hvala na odgovoru, zaista mu ne mislinm mijenjati hranu! Sad sam ponovno bila u ljekarni i magistrica mi je rekla da bi ta promjena hrane samo ubrzala oporavk jer bi to mlijeko bez laktoze njemu  ispalo kao da mi jedemo dvopek i rižu. Ali da mu ne mijenjam ako ima manje od 5 proljeva dnevno!
Dala nam je sokić hipp ORS200 I probiotik BIO GAIA kapi, nadam se da će nam pomoći!

_____________________________

IVANO.... mamin i tatin draguljčić 06.01.2011.
ISSA..... mala naša palčica, mamina 'potica! 18.03.2014.

http://www.facebook.com/maja.cancar?ref=tn_tnmn#!/photo.php?v=2720553127823


(Odgovor članu martina33)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Crijevna viroza kod bebe - help!
19.4.2011 13:45:58   
Indy
meni je Linex super i za odrasle i za male. ja sam patriku davala davala po jednu kapsulu, istresem na žlicu taj prah sa malo čaja. vidim sada ima i baš za bebe kupiti, u prahu u vrećici. meni je to odlično za proljev.

_____________________________

moji veliki decki, Patrik i Dominik
"Biti majka puno radno vrijeme jedan je od najbolje plaćenih poslova. Uzevši u obzir da je plaća čista ljubav"

(Odgovor članu martina33)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Crijevna viroza kod bebe - help!
19.4.2011 15:56:11   
malica
U pravilu se kod proljeva isključuje mlijeko obzirom da viroze u crijevima djeluju tako da oštećuju sluznicu pa tako i receptore za pojedine sastojke. Prva na listi za isključivanje je laktoza pa ti je zato pedica i preporučila da promijeniš mlijeko. Mi sa 18 mj. pili Nestle bez laktoze, jeli rogamil i pili Bio gaiu. Svakako bi trebala inzistirati na tekućini kod proljeva je bitnije da pije nego da jede, dakle rehidromix na kapaljku ako ne ide drugačije. Čaj od šipka da ali bez šećera dok je kakica jako rijetka jer su i šećeri nešto što treba isključiti. Ja bi na tvom mjestu poslušala pedijatra jer je kod malih izuzetno velika opasnost od dehidracije. I uz Biogaiu kakala vodu 10 dana:( tako da mi se čini da cijela priča traje dok god crijeva ne odluče sama se normalizirati.

< Poruku je uredio malica -- 19.4.2011 15:58:35 >


_____________________________

moja mala maza.... 5.10.2009

(Odgovor članu Indy)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Crijevna viroza kod bebe - help!
19.4.2011 16:06:55   
mayathebee
Tako mi je objasnila i magistrica u ljekarni, ali on je sa 7 proljeva dnevno pao na dvije rijetke stolice do sada danas, pa mu nebi sada mijenjala hranu kad mu se stanje poboljšava, pogotovo što kod njega nema temperature i što je veseli i ne primjeti se da je bubani! I stalno mu gledam fontanelicu, nije udubljena, što je jedan od prvih znakova dehidracije.
Guram mu tekučine na sve načine, ugl. neće ali povuće sve par puta. Valjda beštija prolazi nadam se!

_____________________________

IVANO.... mamin i tatin draguljčić 06.01.2011.
ISSA..... mala naša palčica, mamina 'potica! 18.03.2014.

http://www.facebook.com/maja.cancar?ref=tn_tnmn#!/photo.php?v=2720553127823


(Odgovor članu malica)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Crijevna viroza kod bebe - help!
20.4.2011 0:16:02   
lilia
Bit će Ivano opet onaj stari za koji dan.user posted image

_____________________________

Drekavac Mihael stigao 11.11.2010.

(Odgovor članu mayathebee)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Crijevna viroza kod bebe - help!
20.4.2011 9:32:43   
mayathebee
Jučer samo jednom kakio!!!user posted image user posted image user posted image
Jedino po danu neće jesti,  priča kroz dudu, uopće ne traži klopu, svaki put mu guram bočicu. Neznam jel mu možda muka od hrane, meni je tako bilo kad me viroza čopila ili ga sad sve oko njega počelo zanimati, pa nema vremana jesti. Po noći "usisa" bočicu u sekundi!!!user posted image  Vidjet ćemo kroz par dana.

_____________________________

IVANO.... mamin i tatin draguljčić 06.01.2011.
ISSA..... mala naša palčica, mamina 'potica! 18.03.2014.

http://www.facebook.com/maja.cancar?ref=tn_tnmn#!/photo.php?v=2720553127823


(Odgovor članu lilia)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Crijevna viroza kod bebe - help!
21.4.2011 14:15:50   
mare00
Kak nam je Ivano danas???

(Odgovor članu mayathebee)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Crijevna viroza kod bebe - help!
21.4.2011 15:23:42   
mayathebee
Ma super je, hvala na brizi!!! Stolica mu se unormalila, kakio je samo jednom danas al' me pošteno pokakio na premataliciuser posted image user posted image user posted image , sebe do pete, mene do laktauser posted image
Super je volje, jako aktivan, jedino što mi manje jede nego inaće, možda ga još u buši nešto mući pa mu nestalo teka!

_____________________________

IVANO.... mamin i tatin draguljčić 06.01.2011.
ISSA..... mala naša palčica, mamina 'potica! 18.03.2014.

http://www.facebook.com/maja.cancar?ref=tn_tnmn#!/photo.php?v=2720553127823


(Odgovor članu mare00)
Neposredna veza do poruke: 21
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos maloj djeci?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!