|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Carski
16.8.2010 9:35:10   
Točkica28
Prekopala sam sve da bih našla nešto o carskom,ali kak se teme  brišu nisam ništa našla...
Zanima me sve. Da li postoji odabir anestezije? Koja je bolja? Kad se bebica dobije nakon carskog?
Kako djeluje spinalna(mislim koliko dugo ništa ne osjećaš)



_____________________________

Točka do točke točkica...
11.10.2010.Šimac <3, 17.1.2013. Mini Šimac <3
Naše sve <3 <3
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Carski
16.8.2010 11:11:45   
lidac0605
Kolko sam shvatila sad u rodilištu,sad je pod normalno da dobiješ spinalnu,jedino ak je hitan carski onda dobiš opću jer nemaju puno vremena...meni osobno je to bilo koma iskustvo i hvala dragom Bogu da sam poslije 3x rodila normalno...
Moj je bil hitan,tak da sam dobila opću...oporavak cca 2 mjeseca,2x mi se posle još otvarao taj rez sam i curio tak da...ufff,kad se sjetim...

_____________________________

"Children will not remember you for the material things you provided,but for the feeling that you cherished them"


(Odgovor članu Točkica28)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Carski
16.8.2010 11:17:16   
pincirotvajler
ja sam za carski user posted image , nemam nikakve nuspojave osim što nesmijem zanijeti još bar 1g..
spinalna super-neugodno jedino pri ubodu iglom u trticuuser posted image  dok sjediš i glavom prema nogama što ti trbuh više dopušta..
slušaš sve kaj se zbiva, nevidiš ništa -što je dobro,,user posted image , jer te prekriju s onim zelenim plahtama, samo ti oči vire i gledaš u strop..možeš micat rukama i glavom..ovo ostalo ti je ko guma..znači osjetiš da ti oni nešto rade dolje, al nemožeš raspoznat kaj..ko neke vibracije..user posted image
imala kateter i dren još 24sata,,ležiš gola na intenzivnoj na nekoj peleni, krv curi ti to osjetiš..ali ak je sestra dobra često ti mjenja pelenu i opere te dolje user posted image  noge počela osjećat dosta brzo...trbuh i tu oko rane mi je još bilo drveno bar 3mj ..
boli te stezanje maternice, ali dobiješ protiv bolova..primaš infuziju i još nekaj stalno dokle god si na intenzivnoj..moraš ležati 24h, onda te malo podignu dok jedeš i nakon ta 24sata moraš se ustati i hodat-bila mi je muka..ali uspiješuser posted image   jedeš griz i samo griz, dobiješ dulcolax da se poseuser posted image ,
ja išla na babinjače tek treči dan jer je bila gužva ali inače ideš mislim nakon 48sati..
dojiš naležečki..
ja nikako nebi na opću anesteziju jer su te cimerice spavale taj cjeli dan, pa im se kašlje a nemogu jer ih boli rana,,,nikako mi se nije svidla ta opća..a i nisu vidle uopće bebu,,ja sam ga vidla čim je izašao..user posted image
kaj još te zanima?user posted image

< Poruku je uredio pincirotvajler -- 16.8.2010 11:18:24 >


_____________________________

"Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira."

(Odgovor članu Točkica28)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Carski
16.8.2010 11:27:58   
Točkica28
hvala na informacijama... pinci lijepo si mi to opisala...

koliko traje operacija?
ZNACI SPINALNA JE ANESTEZIJA U KICMU PRI KOJOJ ne osjetis noge i trbuh?
kateter, ajme , 24 sata lezanja bez da vidim bebu???




_____________________________

Točka do točke točkica...
11.10.2010.Šimac <3, 17.1.2013. Mini Šimac <3
Naše sve <3 <3

(Odgovor članu pincirotvajler)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Carski
16.8.2010 11:32:20   
pincirotvajler
minimalno 24h ..ali da ju i vidiš nemožeš s njom ništa, jer si slabauser posted image  i kad dođeš na babinjače imaš nad krevetom ono za kaj se primiš da se možeš podić--
nema normalnog tuširanja-to je bilo gore od svega mislim user posted image
45min trajeuser posted image
da, to je spinalna..user posted image  igla ulazi u kost-trticu



_____________________________

"Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira."

(Odgovor članu Točkica28)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Carski
16.8.2010 11:34:14   
Točkica28
uf pa nije mi baš privlačno... i koliko ostaješ u bolnici?

_____________________________

Točka do točke točkica...
11.10.2010.Šimac <3, 17.1.2013. Mini Šimac <3
Naše sve <3 <3

(Odgovor članu pincirotvajler)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Carski
16.8.2010 11:43:28   
pincirotvajler
6d,,a nije, da..user posted image
ali meni je ispalo dobro da sam išla na carski..

_____________________________

"Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira."

(Odgovor članu Točkica28)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Carski
16.8.2010 11:44:16   
ELENA35
Pinci,zbilja si to lijepo slikovito opisalauser posted image .Ja sam dva puta rodila prirodno i zadnje carski,dogovreni,sa dogovorenom općom anestezijom,što si ne mogu oprostiti jer sam bila kukavica...Meni je carski i oporavak poslije bio kao iz bajke,kad bi morala,a nedaj Bože,opet bi takav poželjela.Rodila sam u 15 sati,i spavala do jedno 21 sat,anesteziolog me budio i još par cura u sobi,što nam je kasnije bilo smiješno,ko pijane smo bile,sve sa opće anestezijeuser posted image .Ujutro u 10 su nam donjele doručak i ubacile pod tuševe i u sobe,meni je taj dio sa tuširanjem došao savršeno,jedva sam čekala da se operemuser posted image .Nisam puno ni krvarila,tablete protiv bolova uzimala po potrebi tako da sam se super osjećala.Već treći dan sam sjedila "poturski" na krevetu,rana me nije boljela,da su mi se doktori u viziti uvijek nasmijali.Čekala sam još 10 dana bebe sa neonatologije,njih sam vidjela prvi puta ono jutro poslije poroda,nakon tuširanja,i od tada 3 puta na dan.Taj rez i dio okolo mi je bio drven još dobrih 4-5 mjeseci,i na žalost,ostaje višak obješene kože,to je minus u carskomuser posted image ..Ali u svakom slučaju,ja sam za carski,a oporavak je individualan,prije mene je tako rodila žena koja se ni 10 dana poslije nije mogla ustati u krevetu,uh što me ta isprepadalauser posted image ..Ima nas svakakvih...

_____________________________

VEDRANA-21.10.1996.
IVAN-30.12.1999.
JAN I SARA- 9.5.2009.

"Knjige koje majke pišu nitko ne čita,one se vide i čuju kada njihova djeca ulicom prolaze..."

(Odgovor članu pincirotvajler)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Carski
16.8.2010 11:51:58   
Točkica28
a kad dodes doma nakon tih 6 dana jesi okay u smislu hodanja i bavljenja bebicom

_____________________________

Točka do točke točkica...
11.10.2010.Šimac <3, 17.1.2013. Mini Šimac <3
Naše sve <3 <3

(Odgovor članu ELENA35)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Carski
16.8.2010 11:52:02   
pincirotvajler
IZVORNA PORUKA: ELENA35

Pinci,zbilja si to lijepo slikovito opisalauser posted image .Ja sam dva puta rodila prirodno i zadnje carski,dogovreni,sa dogovorenom općom anestezijom,što si ne mogu oprostiti jer sam bila kukavica...Meni je carski i oporavak poslije bio kao iz bajke,kad bi morala,a nedaj Bože,opet bi takav poželjela.Rodila sam u 15 sati,i spavala do jedno 21 sat,anesteziolog me budio i još par cura u sobi,što nam je kasnije bilo smiješno,ko pijane smo bile,sve sa opće anestezijeuser posted image .Ujutro u 10 su nam donjele doručak i ubacile pod tuševe i u sobe,meni je taj dio sa tuširanjem došao savršeno,jedva sam čekala da se operemuser posted image .Nisam puno ni krvarila,tablete protiv bolova uzimala po potrebi tako da sam se super osjećala.Već treći dan sam sjedila "poturski" na krevetu,rana me nije boljela,da su mi se doktori u viziti uvijek nasmijali.Čekala sam još 10 dana bebe sa neonatologije,njih sam vidjela prvi puta ono jutro poslije poroda,nakon tuširanja,i od tada 3 puta na dan.Taj rez i dio okolo mi je bio drven još dobrih 4-5 mjeseci,i na žalost,ostaje višak obješene kože,to je minus u carskomuser posted image ..Ali u svakom slučaju,ja sam za carski,a oporavak je individualan,prije mene je tako rodila žena koja se ni 10 dana poslije nije mogla ustati u krevetu,uh što me ta isprepadalauser posted image ..Ima nas svakakvih...


e da, elena , to je druga nuspojava kod mene za carski.., strašno koliko kože,,jest da sam dobila 30kg i skoro sve otišlo ali trbuh je koda sam u 5mjuser posted image

_____________________________

"Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira."

(Odgovor članu ELENA35)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Carski
16.8.2010 11:53:38   
pincirotvajler
IZVORNA PORUKA: Točkica28

a kad dodes doma nakon tih 6 dana jesi okay u smislu hodanja i bavljenja bebicom


ma već sam ja nakon tri dana mogla normalno samo sporije..
ali doma si već ko nova..user posted image  sve sam radila,,pa i sexala se drugi tjedan user posted image

_____________________________

"Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira."

(Odgovor članu Točkica28)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Carski
16.8.2010 11:54:16   
Točkica28
ahahahhaha
ti si kraljica user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Točka do točke točkica...
11.10.2010.Šimac <3, 17.1.2013. Mini Šimac <3
Naše sve <3 <3

(Odgovor članu pincirotvajler)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Carski
16.8.2010 11:55:17   
pincirotvajler
možda ja zato i zagovaram carski, ha..user posted image  jer da sam prirodno rodila nebi mogla do 1.kontroleuser posted image
user posted image

_____________________________

"Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira."

(Odgovor članu Točkica28)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Carski
16.8.2010 11:57:35   
Točkica28
ajoj, ja se ipak nadam da će se moj mali okrenuti do poroda, ja bi ipak normalno user posted image user posted image user posted image


znaci bolje spinalna nego opća?


_____________________________

Točka do točke točkica...
11.10.2010.Šimac <3, 17.1.2013. Mini Šimac <3
Naše sve <3 <3

(Odgovor članu pincirotvajler)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Carski
16.8.2010 12:04:19   
ELENA35
user posted image user posted image a toj kožetini ne možemo stati na kraj..Tako sam sama sebi fuj,da mi je u jednu ruku i drago što ove godine nismo išli na more,pa se nisam morala skidati u kupaći..I ja izgledam ko trudnicauser posted image user posted image Mislim da osim kirurški tu kožu nikako ne možemo maknuti..Zato mi je i žao što nisam otišla na dogovoreni makeover liposukcije i zatezanja kože,i to besplatno...A lijepo mi doktor rekao prije tog makeovera,da ponesem samo tangice po kojima će se ravnati kad bude radio rez kod uklanjanja kože..user posted image user posted image

_____________________________

VEDRANA-21.10.1996.
IVAN-30.12.1999.
JAN I SARA- 9.5.2009.

"Knjige koje majke pišu nitko ne čita,one se vide i čuju kada njihova djeca ulicom prolaze..."

(Odgovor članu pincirotvajler)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Carski
16.8.2010 12:08:22   
pincirotvajler
da, spinalnauser posted image
elena zašt nisi išla?
i ja mislim da niko drukčije ne bude ta koža..user posted image  to sam negdje čula da ja to zato jer su trbušni mišići okomiti a pošto je rez vodoravan,,sve se sjuser posted image

_____________________________

"Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira."

(Odgovor članu ELENA35)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Carski
16.8.2010 12:16:29   
ELENA35
joj pinci,nemam pojma zasto nisam išla na spinalnu..bilo me strah to gledati,taj osjećaj da po meni budnoj prčkaju..a sad mi žao što nisam išlauser posted image .

_____________________________

VEDRANA-21.10.1996.
IVAN-30.12.1999.
JAN I SARA- 9.5.2009.

"Knjige koje majke pišu nitko ne čita,one se vide i čuju kada njihova djeca ulicom prolaze..."

(Odgovor članu pincirotvajler)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Carski
16.8.2010 12:18:38   
pincirotvajler
aha,, a zašt nisi išla na liposukciju?

_____________________________

"Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira."

(Odgovor članu ELENA35)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Carski
16.8.2010 12:28:50   
ELENA35
duuuuuuuuuuga priča koju ću ukratko ispričatiuser posted image .Dobila sam ugovoreni termin za 27.6. ove godine,bila kod plastičara na razgovoru,on me pregledao,prepipao,i rekao da ću ispasti ko curica kad me on sredi.Imala sam hrpetinu uputnica za pretrage prije zahvata koji traje najmanje 4 sata.. e da,liposukciju ti neće napraviti niti jedan plastični kirurg bez abdominoplastike tj.zatezanja kože,jer to je onda nedovršen posao i oni tako neće raditi.Zamisli tek viška nakon liposukcije.I tako ja zivkala,naručivala se na te pretrage,nešto sam uspjela obaviti odmah,a na neke sam morala čekati 3-4 dana,što se nije uklapalo u dogovoreni termin,već sam kasnila.Nisu me mogli čekati jer imaju previše zahvata naručenih i tako sam izvisilauser posted image user posted image

_____________________________

VEDRANA-21.10.1996.
IVAN-30.12.1999.
JAN I SARA- 9.5.2009.

"Knjige koje majke pišu nitko ne čita,one se vide i čuju kada njihova djeca ulicom prolaze..."

(Odgovor članu pincirotvajler)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Carski
16.8.2010 12:30:42   
pincirotvajler
user posted image
baš šteta ..user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira."

(Odgovor članu ELENA35)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Carski
16.8.2010 12:50:59   
mamika x
evo Točkice da ti i ja iznesem svoje iskustvo sa zadnjeg carskog(imala ih tri).. isto dobila spinalnu anesteziju u kralježnicu-al ne u trticu nego gore ispod rebara negdje.. bebicu vidila odmah čim su je izvadili.
i išla odmah iz sale u sobu i ODMAH  dobila bebicuuser posted image user posted image user posted image
tak da je meni moja beba bila stalno uz mene. 
normalno za 24 sata dizanje i dalje  sve kak su ti cure napisale.
je malo teško ispočetka al sestre su mi pomagale i cimerica iz sobe .al za dva-tri dana već sve možeš sama.
zapamtila sam riječi jedne sestre-gospođo čim više se vi krećete prije ćete se oporaviti...(al ne se opet forsirat da se razumijemo) ...


< Poruku je uredio mamika x -- 16.8.2010 12:51:38 >


_____________________________

Robert -13.07.2003
Stela -06.05.2006
Katja -22.10.2009

(Odgovor članu Točkica28)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Carski
16.8.2010 12:53:58   
Točkica28
mamika a gdje si ti rodila?
ja cu ici u vinogradsku
ajme super da si odmah bebicu dobila divnooo


_____________________________

Točka do točke točkica...
11.10.2010.Šimac <3, 17.1.2013. Mini Šimac <3
Naše sve <3 <3

(Odgovor članu mamika x)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Carski
16.8.2010 12:55:20   
ELENA35
IZVORNA PORUKA: pincirotvajler

user posted image
baš šteta ..user posted image user posted image user posted image
Dauser posted image user posted image ...ali valjda mi nije bilo suđeno..I tako mi se trbuh ne vidi dok vozim dupliće u kolicimauser posted image user posted image user posted image


_____________________________

VEDRANA-21.10.1996.
IVAN-30.12.1999.
JAN I SARA- 9.5.2009.

"Knjige koje majke pišu nitko ne čita,one se vide i čuju kada njihova djeca ulicom prolaze..."

(Odgovor članu pincirotvajler)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Carski
16.8.2010 12:56:12   
pincirotvajler
user posted image user posted image user posted image user posted image
sad si me nasmijala..tak i ja zato volim gurat kolicauser posted image


_____________________________

"Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira."

(Odgovor članu ELENA35)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Carski
16.8.2010 13:01:48   
ELENA35
Kad smo u šetnji muž i ja,on nikad ne vozi kolica,zna da ne smijeuser posted image user posted image .Krene,a onda vidi moj pogled i kaže uh oprosti,evo ti voziuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

VEDRANA-21.10.1996.
IVAN-30.12.1999.
JAN I SARA- 9.5.2009.

"Knjige koje majke pišu nitko ne čita,one se vide i čuju kada njihova djeca ulicom prolaze..."

(Odgovor članu pincirotvajler)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Čuvanje dijece
natalijax

Što bi ste rekli kad bi vam danonočno bila djeca od sestre ili brata kod vas,s tim da roditelji i nemaju baš nekog velikog posla kod kuće

Nek svatko čuva svoju dijecu (86%)

Bila bi joj od pomoći (14%)


Broj svih glasova: 104

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Sve najbolje!