|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Carski
16.8.2010 13:05:36   
mamika x
rodila u Čakovcu user posted image user posted image
i meni je to bilo najbitnije


_____________________________

Robert -13.07.2003
Stela -06.05.2006
Katja -22.10.2009

(Odgovor članu Točkica28)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Carski
16.8.2010 13:09:46   
Imra
nemam iskustvo sa radjanjem na carski, ali htjedoh napisati da je od moje dalje rodice snaha rodila prije mjesec dana na carski i po njenim pricama snaha joj je sutradan( nekih 12 sati poslije radjanja) ustala, izlazila setati sa muzem, nosala bebu, kad je dosla kuci sve je sama radila, goste docekivala, pravila kafe,ruckove, pospremala i normalno oko bebe sve stizala....dok mi je pricala samo sam klimala i govorila blago njoj, al da sam povjerovala bas i nisam...mislite li vi da je ovo moguce??

(Odgovor članu ELENA35)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Carski
16.8.2010 13:13:03   
mamika x
Imra moguće je. i ja sam tak. nije mi imal ko pomoć i sve sam sama radila. kuhala. spremala. bila s troje dječice i najbitnije Živa sam user posted image user posted image

_____________________________

Robert -13.07.2003
Stela -06.05.2006
Katja -22.10.2009

(Odgovor članu Imra)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Carski
16.8.2010 13:16:31   
Imra
stvarno vam onda svaka cast....ja sam bila ubijedjena da je prica prenapuhana
dosta zena poznajem sto su rodile na carski, ali sam prvi put cula za ovakav brzinski oporavak, ustvari u ovom slucaju oporavka i nije bilo

(Odgovor članu mamika x)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Carski
16.8.2010 13:16:55   
pincirotvajler
kak 12sati nakon poroda je već bila doma?

_____________________________

"Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira."

(Odgovor članu mamika x)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Carski
16.8.2010 13:18:15   
Imra
nije kuci bila, vec u bolnici, al je odmah mogla ustati i setati i to ispravljeno, nimalo savijeno, a radili joj operaciju po opcom anestezijom

(Odgovor članu pincirotvajler)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Carski
16.8.2010 13:20:00   
Imra
ne zivimo nas dvije u istom gradu pa ne znam kako kod njih ide, ovdje ne smijes izaci sa porodjajnog dok te be otpuste, a kod njih eto smijes setati po krugu bolnice

(Odgovor članu Imra)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Carski
16.8.2010 13:20:15   
pincirotvajler
aha, u bolnici je sve mogla..neznam,,svaka joj čast, ali meni je moralo proći bar 72sata da budem ok skroz

_____________________________

"Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira."

(Odgovor članu Imra)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Carski
16.8.2010 13:21:37   
Imra
IZVORNA PORUKA: mamika x

Imra moguće je. i ja sam tak. nije mi imal ko pomoć i sve sam sama radila. kuhala. spremala. bila s troje dječice i najbitnije Živa sam user posted image user posted image


stvarno ti treba orden udijeliti, super da si mogla sve sama

(Odgovor članu mamika x)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Carski
16.8.2010 13:23:35   
mamika x
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
hvala ti draga


_____________________________

Robert -13.07.2003
Stela -06.05.2006
Katja -22.10.2009

(Odgovor članu Imra)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Carski
16.8.2010 13:26:05   
tyna
Točkica28, kad ti je termin? ja ću isto u vinogradsku, najvjerojatnije na carski, za 2-3 tjedna, ovisno kad se bebaču bude dalo izaći:)

(Odgovor članu Točkica28)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Carski
16.8.2010 15:29:32   
Točkica28
meni je 13.10

_____________________________

Točka do točke točkica...
11.10.2010.Šimac <3, 17.1.2013. Mini Šimac <3
Naše sve <3 <3

(Odgovor članu tyna)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Carski
16.8.2010 15:49:18   
lilia
Pa beba ti ima skoro 2  mjeseca vremena da se okrene, zašto misliš da neće i da ćeš morati na carski?

_____________________________

Drekavac Mihael stigao 11.11.2010.

(Odgovor članu Točkica28)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Carski
16.8.2010 18:40:55   
cuba
Kod mene je bio hitni carski, zadnje cega se sjecam je ulazak u operacijsku salu a iduce budenje na intezivnoj. Tamo sam stala 24h, bebaca sam vidila na minutuuser posted image  , nema jela ni pica 3 danauser posted image  samo infuzija. U bolnici se stoji 7 dana i taj zadnji dan ti skidaju konce. Svaku vecer sam trazila Voltaren jer su mi bolovi bili uzasni. Cijeli tjedan sam dobivala i 2 antibiotika protiv upala.
Osobno nisam znala za sebe par dana, dosta mi je tezak bio oporavak e da mi se bilo otusirati normalno...3 tjedna nakon poroda mogu reci da sam bila opet ona stara, normalno se dizala iz kreveta / do tada sam jedino uz pomoc mm/a to mogla...
Uglavnom, iduci put se nadam vaginalnim porodom.

< Poruku je uredio cuba -- 16.8.2010 18:42:16 >


_____________________________

Roko i Dino user posted image

(Odgovor članu lilia)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Carski
16.8.2010 22:55:34   
njanja
evo ui mog iskustva./..moj carski nijke bio dogovoreni, ali ajmo reci znalo se da cu na njemu zavrsiti jer je jan bio zadak...prije toga sam bila cca 7 h pod trudovima, 2 h moijim, 5 h na dripu, nijke se spustao. Jedva sam docekala carski jer sam, bila zbog zadka ful spremna na njega. Odabrala sam spinalnu, mene su okrenuli na bok dok su mi je davali, neugosno mi je jedino bilo sto mi je dolazio trud, a morala sam biti mirna da oni to provedu. Nakon toga su me okrenui i dok su me poceli namjestati u polozaj, ja sam pomalo osijecala kako mi se donji dio tijela oduzima.....i onda me dr poceo mazati s necim i ja u nesvijest od straha, ja mislila da me reze pa da osjeti, a on kaze: samo vas cistim (samo da se na to pripremis)...nakon toga sam pitala da mi stave krpu preko ociju i sekund kao da je proso i ovaj moj mali sef je zarikao kao lav i onda su ga oprali i donjeli mi ga pokazat...nakon toga je operacija trajala cca 45 min, a toliko sam bila sretna da sam i gledala gore u svjetlu kako me sivaju :) onda sam bila cca 1 h u sok sobi i nakn a malo manje od 24 h na odjelu intenzivne njewge. Tamo su mi 2 x donjeli jana da ga vidim, ali samo smo se gledali i plakali i mazili se :) ja nisam imala kateter, mene su forfirali da se popisam jer kao moraju vidjeti da li je mjehur preuzeo svoju ulogu. Ta noc mi je bila gadna, sve boli, a jos ti bebe nemai bila sam bas jadna....se , 21 h nakon janovog rodjenja supbacna odjel babinjaca....taj dio cu ti preskociti :) jedino te mogu savjetovati da uzmas puno tableta protiv bolova, cak i ako te ne boli i da dass bebaca sto vise u djecju sobu jer je rooming inn nakon carskog jako jako tezak....doma sam isla nakon 6 dana, 8 dan sam isla na polikliniku vaditi konce. 12. Dan sam sjedila na u porodjajnu pricu i bila kao nova :@) jos sam cca 6-10 mj znala osjetiti zatezanje misica oko maternice, a sigurno nimala osjet na tom dijelu trbuha, onako kao da su mi trnci tamo....
Ako ti je tvrdoglavko zadak, pitaj ako te jos sta zanima, ja ti zelim lijep carski ili da se mali okrene....ako hoces pogledaj moju pricu s poroda na clancima pod porodi....

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu Točkica28)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Carski
17.8.2010 7:59:00   
Točkica28
IZVORNA PORUKA: lilia

Pa beba ti ima skoro 2  mjeseca vremena da se okrene, zašto misliš da neće i da ćeš morati na carski?


nisam nigdje napisala da mislim da neće...
naravno da se nadam da hoće, ali imam svojih razloga zašto pitam...


_____________________________

Točka do točke točkica...
11.10.2010.Šimac <3, 17.1.2013. Mini Šimac <3
Naše sve <3 <3

(Odgovor članu lilia)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Carski
17.8.2010 8:04:30   
Točkica28
IZVORNA PORUKA: njanja

evo ui mog iskustva./..moj carski nijke bio dogovoreni, ali ajmo reci znalo se da cu na njemu zavrsiti jer je jan bio zadak...prije toga sam bila cca 7 h pod trudovima, 2 h moijim, 5 h na dripu, nijke se spustao.
Ako ti je tvrdoglavko zadak, pitaj ako te jos sta zanima, ja ti zelim lijep carski ili da se mali okrene....ako hoces pogledaj moju pricu s poroda na clancima pod porodi....


znači iako je mali na zadak su te forsali dripom? ne kuzim zakaj? postoji nada da se i pod trudovimaa okrene?
ja se nadam da će se moj maleni okrenuti na idućem pregledu user posted image user posted image user posted image user posted image



_____________________________

Točka do točke točkica...
11.10.2010.Šimac <3, 17.1.2013. Mini Šimac <3
Naše sve <3 <3

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Carski
17.8.2010 8:20:16   
Irena
Ja sam bila na carskom na Sv. Duhu... Dobila spinalni, operacija trajala pola sata. Cijelo vrijeme sam pričala sa anesteziologom i kirurgom..Gabi mi odmah pokazali ...

Na intenzivnoj sam bila skoro 2 dana jer je bila gužva na babinjačama...Donjeli mi dijete i cijelo vrijeme je bila sa mnom..

Bolilo me nije skoro ništa.. Od nas 3 cimerice u sobi ja kao najstarija (41 g . ) sam bila najpokretnija...Doma sam sve mogla odmah radit jedino nisam baš full teške stvari dizala...Prošla su ona vremena kad su govorili da žena još mjesec dana nakon poroda nesmije teško dizat... Kože na trbuhu mi je ostalo ali ne previše...

Danas 11 mjeseci poslije sam na istoj kilaži od prije poroda ( 70kg ) a dobila sam 22kg..

Sve u svemu opet bi pristala na carski...

_____________________________

10.09.2009 Gabrijela

(Odgovor članu Točkica28)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Carski
17.8.2010 10:57:50   
nemammaste
Točkice, ja ti ne znam ništa reći o carskom, ali ti želim da se user posted image  okrene što prije!!! user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  user posted image

(Odgovor članu Irena)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Carski
17.8.2010 11:34:34   
ninolina
IZVORNA PORUKA: nemammaste

Točkice, ja ti ne znam ništa reći o carskom, ali ti želim da se user posted image  okrene što prije!!! user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  user posted image

potpisujem...osim sada su samnom u sobi bile 3 mame kaj su rodile carskim od njih jedna se nije dizala uopče, bolilo ju je, druga je svaki put sjela uz suze a treća je bila super...pokretna, aktivna...i znam da su je ove stalno pitale kaj ju ne  boli...a ona je pričala boli isto ko i vas, a kaj mislite ko će se brinuti za djete ako ću ja jaukati ko vi...i istina vjerujem da je koma ali i porod vaginalni je grozuan...sama pomisao na wc je dosta...i idem tza onim koliko se ti krečeš i koliko se zapuštaš tako ti je...
sretno micek i nadam se da će se A okrenuti


_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu nemammaste)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Carski
17.8.2010 12:10:37   
lilia
Oprosti ako sam bila znatiželjna ali Tvoje pitanje je koncipirano na način da sam mislila kako imam pravo na to. Na kraju krajeva ne mislim da zabadam nos u Tvoje privatne stvari pitajući zašto si tako napeta kad imaš vremena do poroda.
Nadalje, bila sam samo pristojna, barem mislim da jesam.

_____________________________

Drekavac Mihael stigao 11.11.2010.

(Odgovor članu Točkica28)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Carski
17.8.2010 14:09:15   
njanja

IZVORNA PORUKA: ninolina

IZVORNA PORUKA: nemammaste

Točkice, ja ti ne znam ništa reći o carskom, ali ti želim da se user posted image okrene što prije!!! user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

potpisujem...osim sada su samnom u sobi bile 3 mame kaj su rodile carskim od njih jedna se nije dizala uopče, bolilo ju je, druga je svaki put sjela uz suze a treća je bila super...pokretna, aktivna...i znam da su je ove stalno pitale kaj ju ne boli...a ona je pričala boli isto ko i vas, a kaj mislite ko će se brinuti za djete ako ću ja jaukati ko vi...i istina vjerujem da je koma ali i porod vaginalni je grozuan...sama pomisao na wc je dosta...i idem tza onim koliko se ti krečeš i koliko se zapuštaš tako ti je...
sretno micek i nadam se da će se A okrenuti



Moram se ne sloziti s tobom....prva 3 dana su odvratna. Kada netko operira slijepo crijevo tada 3 dana lezi i svi skacu oko njega, a carski rez je jednako slozena operacija, prerezu ti sve zivce i misice i imas dojam da su te na pola prepolovili...uz sve to brines se za dijete, nitko ne skace oko tebe, mucis se s dojenjem, ustati iz kreveta prva 3 dana je uzas....ja nisam jaukala, ali necu nikada reci da je bilo lako jer nije....ali 4. Dan sam bila bolja od cura koje su rodile vaginalno.....


Tockice....u ri rodlilistu radjaju zadak-na noge pa zato i forsiraju drip...
U mom slucaju je tih 5 saati bilo uzaludno jer su cijelo vrijeme govorili da se ne spusta i da mu ni noge new mogu napipati, ali bolnica prijatelj djece je morala upisati u statistiku da 5 h nije islo....statistika, nikakva veza sa ydravom pameti.....

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Carski
17.8.2010 14:13:44   
njanja
btw tockice,znam kakav feeling imas...ja sam se do kraja nadala da ce se okrenuti, ali sam znala da nece....
Cak mi je dr rekao u 36. Tj da "u ginekologiji 2 plus 2 nikad nisu 4, ali da se ovaj zadak nece okrenuti" :)

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Carski
17.8.2010 14:24:42   
Točkica28
ma ja imam feeling da bu se moj okrenuo, ali me preplašila ginićka (da ne idem sad nadugo i naširoko,jer je svakakve gluposti nabrojala)
ugl. hvala na iskustvima, na kraju krajeva što se mora nije teškouser posted image
e da i rukama mi je pokazivala kako da bebu okrećem ali ja to neću jer nisam stručna za to da nekaj ne zeznem...
ne znam da li kod nas poradaju na zadak, jel koja tak rodila?


_____________________________

Točka do točke točkica...
11.10.2010.Šimac <3, 17.1.2013. Mini Šimac <3
Naše sve <3 <3

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Carski
9.9.2010 10:06:58   
Točkica28
okrenula se moja ljubav user posted image
user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Točka do točke točkica...
11.10.2010.Šimac <3, 17.1.2013. Mini Šimac <3
Naše sve <3 <3

(Odgovor članu Točkica28)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Dudica.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!