|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   friško kravlje mlijeko
11.2.2010 20:53:43   
ZVRK
-koliko može da traje u frižideru i da li se ga mora prvo skuhati ili može biti ''neobrađeno''????

dobila sam 2litre pa me zanima
te kako mogu napraviti svježi sir za kolače(ako ko zna)?

_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: friško kravlje mlijeko
11.2.2010 21:35:48   
novamama
moja teta radi od ovčijeg mlijeka sir, kuha ga nekako....

ja bih radije prokuhala, radi bakterija....

_____________________________

Ča je život vengo fantažija....

(Odgovor članu ZVRK)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: friško kravlje mlijeko
11.2.2010 21:52:30   
natalijax
moja mama je radila ovako ,stavila je u teglu neprokuhano kad se ukiseli pokupi kajmak od gore,zatim ga je istresla u cjediljku u koju je stavila gazu,i nakon dva dana dobila siruser posted image

(Odgovor članu novamama)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: friško kravlje mlijeko
11.2.2010 21:55:29   
novamama
ali kako nato, bez kuhanja i sirila?

koliko sam ja to gledala, kuha se na određenoj temperaturi, moja teta cijelo vrijeme drži toplomjer u mlijeku da ne pređe određenu temperaturu i miješa....

onda od toga ispadne sirutka, skuta i sir...

za sirovo mlijeko ne znamuser posted image

znam da pije kozje, ali je li ga prokuhala, nemam pojma....

_____________________________

Ča je život vengo fantažija....

(Odgovor članu natalijax)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: friško kravlje mlijeko
11.2.2010 22:07:30   
natalijax
neprokuhano,al vidjela sam ja ko radi na veliko taj sistem kuhanje toplomjer itduser posted image

(Odgovor članu novamama)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: friško kravlje mlijeko
11.2.2010 23:04:09   
evanda
Uh, za sir ne znam.
Ja si ponekad sama pravim kiselo mlijeko, ali ono ide sa prokuhanim mlijekom i mora se staviti sirilo, tj. jogurt ili kiselo mlijeko, mileram ili tako šta...
Bude u frižideru 2 dana i to je to...bude blažeg okusa od kupovnog


(Odgovor članu natalijax)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: friško kravlje mlijeko
12.2.2010 7:50:23   
Bebys
IZVORNA PORUKA: natalijax

moja mama je radila ovako ,stavila je u teglu neprokuhano kad se ukiseli pokupi kajmak od gore,zatim ga je istresla u cjediljku u koju je stavila gazu,i nakon dva dana dobila siruser posted image
   tocno ovako se to radi..upravo i bas tako

(Odgovor članu natalijax)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: friško kravlje mlijeko
12.2.2010 8:34:46   
ZVRK
hvala vam
to je onda samo zajeb.oko sira pa ću ja mlijeko koristiti za papanje u tekućem obliku

_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.

(Odgovor članu Bebys)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: friško kravlje mlijeko
12.2.2010 13:35:14   
mama mery
zvrk nije tesko ja dobivam svaki drugi tjedan 5l mlijeka pravim sir.
Ako hoces za papanje moras ga prokuhati a ako hoces sir ostavi ga neprokuhanog da se ukiseli znat ces da je gotovo tako da kad zlicom razmaknes kajmak ispod bude kiselo mlijeko
( po ovom vremenu ja ga unesem dva dana u dnevni jer mi u kuhinji nema grijanja pa mu dugo treba)
kad je gotovo pokupi kajmak , ako hoces da ti bude gusce kad vidis da je gotovo stavi ga preko noci u frizider i onda skidajuser posted image

kis. mlijeko stavis na laganu vatricu ili strujno kolo na 1 ili 2 nozem izrezeses kis. mlijeko na kocke, pa kda se posuda ugrije pomalo prebacujes ne mjesati da ti bude jednako toplo kad se sve umlaci skini s vatre i lagano grabilicom stavljaj u gazu da se cijediuser posted image kad ode sva sirutka to je gotovouser posted image


P.S nemoj bacati situtku nego napravi domacu pogacuuser posted image


al sam ga napisalauser posted image user posted image nadam se da is shvatilauser posted image

< Poruku je uredio mama mery -- 12.2.2010 13:38:16 >


_____________________________




(Odgovor članu ZVRK)
Neposredna veza do poruke: 9
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos maloj djeci?

Oznake

Sve najbolje!