friško kravlje mlijeko (Puna verzija)

Forum >> [Obiteljski život] >> Kuhajmo zajedno



Poruka


ZVRK -> friško kravlje mlijeko (11.2.2010 20:53:43)

-koliko može da traje u frižideru i da li se ga mora prvo skuhati ili može biti ''neobrađeno''????

dobila sam 2litre pa me zanima
te kako mogu napraviti svježi sir za kolače(ako ko zna)?




novamama -> RE: friško kravlje mlijeko (11.2.2010 21:35:48)

moja teta radi od ovčijeg mlijeka sir, kuha ga nekako....

ja bih radije prokuhala, radi bakterija....




natalijax -> RE: friško kravlje mlijeko (11.2.2010 21:52:30)

moja mama je radila ovako ,stavila je u teglu neprokuhano kad se ukiseli pokupi kajmak od gore,zatim ga je istresla u cjediljku u koju je stavila gazu,i nakon dva dana dobila sir[sm=smiley1.gif]




novamama -> RE: friško kravlje mlijeko (11.2.2010 21:55:29)

ali kako nato, bez kuhanja i sirila?

koliko sam ja to gledala, kuha se na određenoj temperaturi, moja teta cijelo vrijeme drži toplomjer u mlijeku da ne pređe određenu temperaturu i miješa....

onda od toga ispadne sirutka, skuta i sir...

za sirovo mlijeko ne znam[sm=smiley13.gif]

znam da pije kozje, ali je li ga prokuhala, nemam pojma....




natalijax -> RE: friško kravlje mlijeko (11.2.2010 22:07:30)

neprokuhano,al vidjela sam ja ko radi na veliko taj sistem kuhanje toplomjer itd[sm=smiley1.gif]




evanda -> RE: friško kravlje mlijeko (11.2.2010 23:04:09)

Uh, za sir ne znam.
Ja si ponekad sama pravim kiselo mlijeko, ali ono ide sa prokuhanim mlijekom i mora se staviti sirilo, tj. jogurt ili kiselo mlijeko, mileram ili tako šta...
Bude u frižideru 2 dana i to je to...bude blažeg okusa od kupovnog





Bebys -> RE: friško kravlje mlijeko (12.2.2010 7:50:23)

IZVORNA PORUKA: natalijax

moja mama je radila ovako ,stavila je u teglu neprokuhano kad se ukiseli pokupi kajmak od gore,zatim ga je istresla u cjediljku u koju je stavila gazu,i nakon dva dana dobila sir[sm=smiley1.gif]
   tocno ovako se to radi..upravo i bas tako




ZVRK -> RE: friško kravlje mlijeko (12.2.2010 8:34:46)

hvala vam
to je onda samo zajeb.oko sira pa ću ja mlijeko koristiti za papanje u tekućem obliku




mama mery -> RE: friško kravlje mlijeko (12.2.2010 13:35:14)

zvrk nije tesko ja dobivam svaki drugi tjedan 5l mlijeka pravim sir.
Ako hoces za papanje moras ga prokuhati a ako hoces sir ostavi ga neprokuhanog da se ukiseli znat ces da je gotovo tako da kad zlicom razmaknes kajmak ispod bude kiselo mlijeko
( po ovom vremenu ja ga unesem dva dana u dnevni jer mi u kuhinji nema grijanja pa mu dugo treba)
kad je gotovo pokupi kajmak , ako hoces da ti bude gusce kad vidis da je gotovo stavi ga preko noci u frizider i onda skidaj[sm=smiley1.gif]

kis. mlijeko stavis na laganu vatricu ili strujno kolo na 1 ili 2 nozem izrezeses kis. mlijeko na kocke, pa kda se posuda ugrije pomalo prebacujes ne mjesati da ti bude jednako toplo kad se sve umlaci skini s vatre i lagano grabilicom stavljaj u gazu da se cijedi[sm=smiley1.gif] kad ode sva sirutka to je gotovo[sm=smiley1.gif]


P.S nemoj bacati situtku nego napravi domacu pogacu[sm=smiley1.gif]


al sam ga napisala[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif] nadam se da is shvatila[sm=smiley1.gif]




Stranica: [1]