|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   kako komb. rižine pah. s kašicama???
24.11.2009 8:34:38   
plavka
Kao što ste imali priliku čitat da muku mučimo so dohranom a na samom poćetku smo a i mljijeko je smanjila full...
Jučer je kroz cijeli dan jedva pojela 3 bočice mlijeka i pola kašice od mrkve u 2 puta, što mi se čini jako malo za njenu dob. Zanima me kako kombinirate rižine pahuljice sa kašicama što voćnim što povrtnim??? S mlijekom ih neće!
Na kutiji samo piše da se naprave s vodom i pomješaju sa kašicom i da to ide od 6 mj. user posted image user posted image user posted image
Dal ih nogu napraviti s mlijekom i pomješati sa voćnom kašicom a s vodom u povrtnu kašicu da ih malo upotpunim ili što???
Kako uvoditi jednu po jednu namjernicu kad nema puno izbora sve su skoro mješane a one osnovne neće (jabuka) bojim se alergija jer smo već alergični na mlijeko!!!
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: kako komb. rižine pah. s kašicama???
24.11.2009 8:42:34   
ket
ne znam šta bi ti rekla osim da rišine pah. možeš napraviti sa mlijekom njenim slobodno,ali napravi gušće pa probaj dati žlicom...moj iz boce isto nije htio.....negdje sam čitala ovdje na rr da su cure savjetovale malo šećera da se stavi da su one jako bljutave...ne znam...ali ne vidim ništa loše da ih napraviš s mlijekom i dodaš jabuke ili mrkve da dobije okus...ima i kašica koje su miješane za dob od 4 mj. na kojima je slovo A i ispod piše slabo aler.....

_____________________________

DARISS 11.05.2009.
16 zubića

(Odgovor članu plavka)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: kako komb. rižine pah. s kašicama???
24.11.2009 8:50:28   
plavka
probala sam joj napraviti rižine pah. gušće da papa na žlicu ali nije htijela...
Sinoć oko 21,30h je počela plakati a ja više nisam znala što joj ponuditi, muž kaže da su zubići a ja ipak napravila bocu mlijeka i popila ju je to je bila treća taj dan... 

(Odgovor članu ket)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: kako komb. rižine pah. s kašicama???
24.11.2009 8:52:00   
sm_h
i mi smo u fazi "početka"dohrane i do sada sam mu kombinirala samo mlijeko sa rižinim pahuljicama.postoje ti dvije vrste rižinih,one koje se kombiniraju sa vodom(znači,u sebi već imaju mlijeko) i one koje se rade sa adapt.mlijekom ili tvojim,izdojenim mlijekom.mislim da ako npr.u one koje se rade sa vodom staviš mlijeko,da se neće dobro otopitijer već sadržavaju mlijeko u sebi.
mi koristimo milupine one koje se rade sa adapt.mlijekom i super su mi a na kutiji piše da se mogu mješati sa voćem/povrćem.ono,da ti zgusne i pojača obrok.

(Odgovor članu plavka)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: kako komb. rižine pah. s kašicama???
24.11.2009 8:55:23   
sm_h
ja mu rižine navečer pomiješam sa aptamilom u bocu,i to popije samo tako!
a kako mi je po danu počeo slabije jesti,popodne mu poslje mlijeka napravim kašicu sa nekih 20ml+rižine pah,na gusto, i to mu dam sa žlicom.namučim se,ali pojede.

(Odgovor članu sm_h)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: kako komb. rižine pah. s kašicama???
24.11.2009 9:01:54   
ket
ja sam svog isto na spavajući hranola kad sam znala da je malo pojeo preko dana....promrljavi mi prije spavanja,zaspi oko 8,pa mu oko 11 napravim bocu i dam naspavajući,pojede sve.....to radim i sad,da bar malo nadoknadi...teško je kad je mala još a k tom još sklona alergijamauser posted image mi koristimo tj. neće ih....hippove rižine pah. i rade sa sa mlijekom ili vodom tako piše i ima i recep. za s voćem na kutiji...

_____________________________

DARISS 11.05.2009.
16 zubića

(Odgovor članu sm_h)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: kako komb. rižine pah. s kašicama???
24.11.2009 9:04:07   
twitty
IZVORNA PORUKA: ket

ja sam svog isto na spavajući hranola kad sam znala da je malo pojeo preko dana....promrljavi mi prije spavanja,zaspi oko 8,pa mu oko 11 napravim bocu i dam spavajući,pojede sve.....

tako sam i ja radila kad moji nisu htjeli jesti user posted image



_____________________________

gibam...

(Odgovor članu ket)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: kako komb. rižine pah. s kašicama???
24.11.2009 9:05:45   
ket
a moguće da su i zubići...kakve su joj desni?jel ima kakve znakove?kupi onaj kalogel pa probaj namazati prije jela....i nama je palilo  kad su zubi bili u pitanju da ohladim mlijeko dosta...da je skoro pa jedva mlakouser posted image ...valjda od toplog skroz boli više....

_____________________________

DARISS 11.05.2009.
16 zubića

(Odgovor članu ket)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: kako komb. rižine pah. s kašicama???
24.11.2009 9:08:57   
FIONA
čuj, moja zver ti te pahuljice ili bilo kaj drugo u mlijeku ne želi ni vidjet a kamo d aih pojede...ja ti to mučkam u kašice....od keksića i rižine....i to sam počela rano jel njoj kašina nije bila niš....
moguće da su i zubi....i moja je štrajkala...ali svakako pojačaj malo obroke.....

sa sedam mjeseci sam joj počela sa voćnim jogurtima koje i danas tamani sa rižinim pahuljicama...ja sam čak skuhala krem juhu od brokule i krumpira s malo mesa kad su ju zubeki zafrkavali, sve izmiksala i rižine unutra...tak mi je htela zverka pojest...ma sto čuda....u svakom slučaju...kombiniraj sa svime i svačime....ehhehehheheuser posted image


_____________________________

"Dječji život je poput komada papira na koji svako ostavlja bilješku."

(Odgovor članu plavka)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: kako komb. rižine pah. s kašicama???
24.11.2009 10:03:03   
dominik
ja sam joj te pahuljice umjesala u kasicu od jabuke da bude malo gusca...iako dora to nikada nije htjela sa vodom ili mlijekom njupat...i kao i cure ako je slabo jela preko dana u snu sam joj znala dati bocu mlijeka da upotpuni i onda bi pojela

(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: kako komb. rižine pah. s kašicama???
24.11.2009 15:18:18   
mala pcelica
ja ti mojoj u sve trpam rižine pahuljice i u povrće i u voće...danas sam joj skuvala jabuku i krusku izmiksala i zgusnila sa rizinim pah. i sve je pojela....tako i sa povrćem....ja imama one od hippa i njih bolje voli nego one milupine,a i te od hipa idu oh 4 mjeseca...probaj da joj dajes večernju kašicu isto od hippa ,radi se sa vodom i ima adaptiranog mlijeka u sebi i voća i stavrno je fino za papati....imas od raznog voća i isto ide od 4 mjeseca.....a mozes i u jabuku ili krusku toga malo da stavis i biće joij slađe tj.manje kiselo....

_____________________________

?"Često čovjek trpi i nekoliko godina, smiruje se, podnosi i najokrutnije kazne, i odjednom se slomi na nekoj sitnici, na nekoj gluposti, gotovo ni zbog čega."

(Odgovor članu dominik)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: kako komb. rižine pah. s kašicama???
24.11.2009 15:21:57   
mala pcelica
http://www.hipp.hr/stock/proizvodi-small/12393506332083.jpg

evo mozes ovde da pogledas o tim kasicama


_____________________________

?"Često čovjek trpi i nekoliko godina, smiruje se, podnosi i najokrutnije kazne, i odjednom se slomi na nekoj sitnici, na nekoj gluposti, gotovo ni zbog čega."

(Odgovor članu mala pcelica)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: kako komb. rižine pah. s kašicama???
24.11.2009 15:23:02   
mala pcelica
http://www.hipp.hr/stock/proizvodi-small/12393506332083.jpg


ups...mislim da sam sad dobro ubola user posted image


_____________________________

?"Često čovjek trpi i nekoliko godina, smiruje se, podnosi i najokrutnije kazne, i odjednom se slomi na nekoj sitnici, na nekoj gluposti, gotovo ni zbog čega."

(Odgovor članu mala pcelica)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: kako komb. rižine pah. s kašicama???
24.11.2009 15:24:07   
mala pcelica
a nisam opet...jbg seljanka pa ne znam user posted image ...uglavnom ukucas u google hipp kasica za laku noć i izbaci ti tamo sve proizvode

_____________________________

?"Često čovjek trpi i nekoliko godina, smiruje se, podnosi i najokrutnije kazne, i odjednom se slomi na nekoj sitnici, na nekoj gluposti, gotovo ni zbog čega."

(Odgovor članu mala pcelica)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: kako komb. rižine pah. s kašicama???
24.11.2009 15:24:25   
plavka
cure ja vam se divim...
Ja sam već sa živcima na vi...
jučer kroz cijeli dan pojela 3 bočice mlijeka i pola bočice mrkvice....
A danas 1/2 bočice mlijeka + žlica riž.pahuljica i smiksala sam joj riž.pahuljice sa jabukom i mrvom šećera sad joj nudim mlijeko i pljuje ništ neće user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu mala pcelica)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: kako komb. rižine pah. s kašicama???
24.11.2009 15:37:49   
troubled
meni ni jedna ni druga nisu nikad htjele rižine pahuljice s mlijekom...i meni su bljak-fuj user posted image

ali ih koristim stalno...uglavnom za slane kombinacije...ali možeš kako hoćeš...

ja sam dohranu počela s voćem, pahuljice sam tek kasnije dala...ali 100 pedijatara, 100 različitih savjeta...

dodaj u voće za zgusnuti....možeš i u mrkvu...kasnije i u jogurt...
ja bih nakuhala juhe i zaledila, a onda bi izvadila i gustila rižinim pahuljicama...
što god da skuham, ako mi se žuri ja ubacim rižine pahuljice...u blitvu, tikvice, ribu, meso...a ako imam vremena onda kuham krumpir, puru, gris....

meni su najbolje podravkine - rižolino...hippove i od nestle-a magda nije htjela ni okusiti...

pretpostavljam da si tek počela s dohranom...
ne brini...za to treba vremena i dobrih živaca ispočetka...ali doći će brzo sve na svoje...
samo hrabro user posted image

_____________________________

imam novi ticker :)

(Odgovor članu plavka)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: kako komb. rižine pah. s kašicama???
25.11.2009 8:54:39   
ZVRK
plavka da li si dala sirovu jabuku ili si je prije prokuhalauser posted image

zvrkić(na početku dohrane)nije htio sirovu jabuku nego sanmo kuhanu kao kompotić a poslije bi pio ''vodicu''
probaj

_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.

(Odgovor članu plavka)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: kako komb. rižine pah. s kašicama???
25.11.2009 9:03:31   
dominik
i meni je dora tako brljala na sve strane dok joj nisam dala juhu iz svog tanjura i onda je pocela papati (doduse ne kao vecina djece ali ipak se pokrenulo)...jel joj kuhas mrkvu ili dajes kupljenu kasicu....neki klinci ne zele kupljene pa im je potrebno kuhati ali i obruto....polako samo bez nervoze...da je gladna pojela bi...ak nis drugo mlijeko na koje je naviknula

(Odgovor članu ZVRK)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: kako komb. rižine pah. s kašicama???
25.11.2009 9:09:16   
plavka
Počela sam sa kupovnim kašicama po preporuci doktora, jučer je uspijela pojesti malo rižinih.pah.+kašica od jabuke od nestle  a sveukupno je popila 350 ml. mlijeka skoro ništ.... Sad joj se više niti to mlijeko baš nesviđa ali nažalost to je jedino koje smije piti radi alergije!!!

(Odgovor članu dominik)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: kako komb. rižine pah. s kašicama???
25.11.2009 9:16:48   
dominik
isto sam ja imala sa dorom...smanjila je mlijeko a ovo drugo na zlicu nema sanse pojest kakspada...prvih tjedan dana je jela po zlicu dve po danu....kod dohrane ju buni zlica a kod mlijeka okus jer nije tak ukusno kao jabuka itd...ne znam da li smijes ali ja bi skuhala jabuku sa malo secera i dala joj...jer ta kasica je nama slatkasta ali mi se cini da je njima kisela uzas

(Odgovor članu plavka)
Neposredna veza do poruke: 20
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos maloj djeci?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!