|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   s kojom mrkvicom i kako radite kašicu???
25.11.2009 19:06:00   
plavka
Kako radite kašicu od mrkvice i s kojom mrkvicom??? domačom, kupite u dućanu, na placu ili ledo smrznute???
samo ih skuhate u vodi ili stavite mrvicu soli???
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: s kojom mrkvicom i kako radite kašicu???
25.11.2009 19:12:50   
MILLA
ja kupujem na tržnici,domače kod tih bakica . vidi se da su prirodne jer nisu savršene ravne i lijepe kao one umjetne u trgovinama. uglavnom,stavila bi krompirić i mrkvicu(cijelu,jer je slađa i zadrži okus-kao i krompirić) mrvu soli i malo maslaca ili maslinovog.dok se ne smekša i to je to...kasnije bi u to dodala pileće meso i sve sa mikserom napravila u kašu. ali mi bez margarina nije htio papati.to mu je davalo odličan okus

_____________________________

mm & ja..18.12.2002.
Samuel... 30.12.2008.
Mila....???

(Odgovor članu plavka)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: s kojom mrkvicom i kako radite kašicu???
25.11.2009 19:27:27   
mala pcelica
ja koristim samo domaću svekrva mi uzgaja to povrce tako da znam da je sve ok ....skuham u malo vode (isječem ju na pola) i kroz sokovnik ju proteram,ne dodajem sol je je mrkvica sama od sebe malo slatkasta,onda dodam rizine pahujice ili nekad krompirić isto kuhan u malo vode i to voli da papa....

_____________________________

?"Često čovjek trpi i nekoliko godina, smiruje se, podnosi i najokrutnije kazne, i odjednom se slomi na nekoj sitnici, na nekoj gluposti, gotovo ni zbog čega."

(Odgovor članu MILLA)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: s kojom mrkvicom i kako radite kašicu???
25.11.2009 20:52:49   
ZVRK
u pomanjkanju domaćih radila sam sa kupovnima.
mrkvicu bi izrezala na komadiće kolike i krumpirić te zakuhala skupa sa malo soli.
skuhano bi izmiksala sa aparatićem uz dodatak maslaca.
po želji možeš dodati meso

mmmmmmm

sokič- naribala bi na ribež na sitno(kao za parmezan) i ovisno o količini mrkvice dodala koju žličicu šećera.
pustila da odstoji malo te onda procijedila i dobila čisti prirodni sokić od mrkve.
možeš ga miješati sa čajem,vodom po želji

p.s.a naribanu ''suhu''mrkvicu bi stavila u jednu posudicu i kada bi radila šugo/gulaš stavila da se dinsta sa kapulom.
ugodno i korisno za bebu i ostatak obitelji
inače takav sokić koristiš samo taj dan,zato praviš količinu koja tebi paše

_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.

(Odgovor članu mala pcelica)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: s kojom mrkvicom i kako radite kašicu???
25.11.2009 20:54:45   
evanda
Kupovna mrkva, nemam izbora....a ionako  ga to čeka u životu....pa....

(Odgovor članu ZVRK)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: s kojom mrkvicom i kako radite kašicu???
25.11.2009 21:08:26   
nancy
ja sam u pocetku imala iz babinog vrta mrkvicu pa sam mu je davala bez problema ali otkako je nema....jos nisam u ducanu kupila mrkvu za njega.danas mi sveki donila kaze "domaća s pazara".ma vraga domaca!!izgleda ko sa slike.savrsena! bas takva je tretirana svim i svacim i ko zna u kolikim kolicinama tako da mu je zasigurno necu davat.bar ne jos neko vrijeme.radije cu otic pa nac mrkvu losijeg izgleda.ta je puno zdravija,bar ja tako mislim.ja bih je kombinirala s tikvicom , palentom ili rizinim pah. i nisam mu nikad stavljala sol ( i jos mu ne stavljam) i opet je sve jeo.


_____________________________

Karlo.03.2009 mamin vragolan
Renato nam stigao-26.01.2011

(Odgovor članu evanda)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: s kojom mrkvicom i kako radite kašicu???
25.11.2009 21:32:47   
uciteljica
Ja kupim u konzumu ona pakovanja od kilu.  I ok su mi. user posted image

U početku smo kuhali mrkvu+tikvicu+rižu il mrkva+krumpir+tikva i sve miksali štapnim mikserom,  a danas uz to još stavimo piletine, ili sad po najnovijem junetine, ali više ne miksamo danas papamo cijele komade, user posted image .

Uopće ne solimo, ne mastimo ni maslinovim nit maslacem i sve se popapa.


< Poruku je uredio uciteljica -- 25.11.2009 21:37:21 >


_____________________________

Ja sam PAUVA!!!!
30.01.2009.




(Odgovor članu plavka)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: s kojom mrkvicom i kako radite kašicu???
25.11.2009 21:41:14   
CallamityJane
nazalost nemam nekog izbora sem kupovnih, kupim po kilu ali brzo mi odu
prije smo kuhali sa rizom, tikvicom, brokolijem, krompirom i samo bi mrvu soli dodali i malo margarina user posted image

(Odgovor članu uciteljica)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: s kojom mrkvicom i kako radite kašicu???
26.11.2009 0:33:06   
MaTana
i ja isto koristim kupovnu, nemam izbora, u pocetku su to bile razne povrtne kombinacije kuhane u malo vode kao juhica, a kasnije smo dodali i meso, soliti sam pocela tek nedavno, a obavezno u svako jelo od prvog dana povrtne prehrane stavimo malo maslinovog ulja - njega imam domaćeg

_____________________________

princeza br.1 - 18.11.2008,
princeza br.2 - 16.04.2013

(Odgovor članu CallamityJane)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: s kojom mrkvicom i kako radite kašicu???
26.11.2009 8:35:35   
huanita
Koristim mrkvicu s placa. Skuham pileću juhu, izvadim mrkvu i malo juhe (bez masnoće s vrha), smiksam sa štapnim mikserom i gotovo.

_____________________________

J 4.5.2001.
I 18.6.2009.

(Odgovor članu MaTana)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: s kojom mrkvicom i kako radite kašicu???
27.11.2009 17:25:32   
riDoris
Za jednu bočicu soka ti je dovoljna jedna veća mrkvica i jedna jabuka. Oguliš ih, naribaš u gazu i onda kroz nju dobro iscjediš u bočicu. Nikada joj nisam sladila sokove jer nije dobro za zubiće.

(Odgovor članu huanita)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: s kojom mrkvicom i kako radite kašicu???
27.11.2009 17:27:05   
riDoris
A što se tiče kašice, sve isto kako su i cure rekle.

(Odgovor članu riDoris)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: s kojom mrkvicom i kako radite kašicu???
27.11.2009 17:49:39   
Bebys
ja to sve kupujem u kasicama za djecu nisat sama nekuham...

(Odgovor članu riDoris)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: s kojom mrkvicom i kako radite kašicu???
28.11.2009 11:01:48   
minnie
mi mrkvicu baš ne volimo.danas budemo prvi put probali tikvicu. dal netko zna najfiniji naćin za pripremu jer smo mi dosta izbirljivi

(Odgovor članu Bebys)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: s kojom mrkvicom i kako radite kašicu???
28.11.2009 11:05:08   
FIONA
IZVORNA PORUKA: plavka

Kako radite kašicu od mrkvice i s kojom mrkvicom??? domačom, kupite u dućanu, na placu ili ledo smrznute???
samo ih skuhate u vodi ili stavite mrvicu soli???



mi smo počeli s hipp kašicama od mrkve....sada znam kuhati od leda ili domaću koja nije špticana...nisma baš da nikada ne napravim kupovnu ali nije mi baš na tanjuru zveri svaki dan...

mrkvu možeš s jabukom na slatko...ili s rižom ili krumpirekom na slano...bar nju možeš kak hočeš!


_____________________________

"Dječji život je poput komada papira na koji svako ostavlja bilješku."

(Odgovor članu plavka)
Neposredna veza do poruke: 15
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Dudica.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Sve najbolje!