|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   grcevi i dojenje
27.11.2010 10:05:57   
mama deja
eto problema,do prije par dana N je bio super beba a onda GRCEVI!!!! E sad,sve znamo o tome,ali nigdje ne pise kako i kad hraniti bebu dok ima grceve??? Naime N kad ima grceve samo trazi sisu,ako mu dam samo je jos gore,ako ne samo place i zijeva i trazi da ga stavim na prsa. Nakon koliko vremena mu dati da papa,kad traju,kad prodju,kad?? Ima li netko pojma,jer ja stvarno ne znam
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: grcevi i dojenje
27.11.2010 10:19:30   
pincirotvajler
neznam iz osobnog iskustva user posted image user posted image user posted image user posted image
kažu da su uvijek u isto vrijeme,pa se tak prilagodiš?
p.s kad stigneš stavi tickerić ili u potpis da znamo kak je stara bebicauser posted image


_____________________________

"Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira."

(Odgovor članu mama deja)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: grcevi i dojenje
27.11.2010 10:24:01   
novamama
ja bi mu dala na zahtjev, a onda bih ga nosila u slingu...nikad nismo imali problema sa grčevima, sling ti je ZAKON za to...

_____________________________

Ča je život vengo fantažija....

(Odgovor članu pincirotvajler)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: grcevi i dojenje
27.11.2010 10:24:17   
mama deja
svaki dan pocinje popodne oko cetiri ili pet,znam da to prodje samo od sebe i da treba strljenja s tim,ali kad ga hraniti dok to traje,sad je tri tj.star,a pocelo je prije par dana

(Odgovor članu pincirotvajler)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: grcevi i dojenje
27.11.2010 10:25:25   
pincirotvajler
IZVORNA PORUKA: novamama

ja bi mu dala na zahtjev, a onda bih ga nosila u slingu...nikad nismo imali problema sa grčevima, sling ti je ZAKON za to...


_____________________________

"Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira."

(Odgovor članu novamama)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: grcevi i dojenje
27.11.2010 10:26:51   
mama deja
imam sling,al mi se cini da je premali za to pa ga nosim na rukama dok to traje zamotanog trbuscica i u okomitom polozaju,kad je u vodoravnom jos jace place

(Odgovor članu novamama)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: grcevi i dojenje
27.11.2010 10:29:28   
Mašaaa
Moje iskustvo:prduckanje,riganje,dizanje nogica,nosanje,masaza...caj...e isto tako bi dolazio napad placa uz grceve i obicno bi uzeo ciku nakon par minuta plakanja i smirio se na njoj. Sad nadam se da ce to brzo proci kod vas.

(Odgovor članu mama deja)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: grcevi i dojenje
27.11.2010 10:30:08   
mamacita
Grcevi su nesto sto je normalno kod male djece. Oni se tek navikavaju za rad stomaka, crijeva... Kada sisu posisaju i zrak, iako doje. Postoje kapi protiv vjetrova, ili ti tih grceva. Potrazi ih. Moji su isto tako od toga patili sve do negdje tri mjeseca. Tada su malo po malo nestali grcevi. Ne daj bebi caj jer je to prerano. Lagano masiraj trbuh i neka doji kada zeli. Isto tako ne mozes jos niti satnicu odrediti i drzati se toga kao zakon, jer dijete ima svoje individualne potrebe koje treba prepoznati. Sretno.

(Odgovor članu pincirotvajler)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: grcevi i dojenje
27.11.2010 10:34:08   
novamama
IZVORNA PORUKA: mama deja

imam sling,al mi se cini da je premali za to pa ga nosim na rukama dok to traje zamotanog trbuscica i u okomitom polozaju,kad je u vodoravnom jos jace place


nosiš ga u položaju prsa o prsa, u slingu, i to je ono što mu paše, sretnouser posted image

_____________________________

Ča je život vengo fantažija....

(Odgovor članu mama deja)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: grcevi i dojenje
27.11.2010 10:37:04   
mama deja
i N trazi da ga dojim dok ima grceve,al onda se opet naguta zraka pa mislim da se vrtimo u krug tako,zato pitam kad ga hraniti onda

(Odgovor članu Mašaaa)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: grcevi i dojenje
27.11.2010 10:53:42   
novamama
gle, dojiš ga kad želi, a u slingu, položaju prsa o prsa on začas izbaci zrak van...

_____________________________

Ča je život vengo fantažija....

(Odgovor članu mama deja)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: grcevi i dojenje
27.11.2010 20:58:20   
troubled
ja sam tijekom grčeva dojila na zahtjev....znalo bi se dogoditi da vise (svo troje) po više od sat vremena na meni...
srećom, nisu dugo trajali (paula - 20 dana, magda 10 dana, franko 7 dana)...
mislim da im je tako bilo lakše...

_____________________________

imam novi ticker :)

(Odgovor članu novamama)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: grcevi i dojenje
28.11.2010 0:21:33   
CallamityJane
IZVORNA PORUKA: mamacita

Grcevi su nesto sto je normalno kod male djece. Oni se tek navikavaju za rad stomaka, crijeva... Kada sisu posisaju i zrak, iako doje. Postoje kapi protiv vjetrova, ili ti tih grceva. Potrazi ih. Moji su isto tako od toga patili sve do negdje tri mjeseca. Tada su malo po malo nestali grcevi. Ne daj bebi caj jer je to prerano. Lagano masiraj trbuh i neka doji kada zeli. Isto tako ne mozes jos niti satnicu odrediti i drzati se toga kao zakon, jer dijete ima svoje individualne potrebe koje treba prepoznati. Sretno.

Potpisujem mamacitu po ko zna koji put, ja svoju nisam drugacije nikada ni dojila do na zahtjev.

(Odgovor članu mamacita)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: grcevi i dojenje
28.11.2010 10:31:29   
snježana0101
evo pronašla sam jedan zgodan tekst o slingu i grčevima:

Nošenjem protiv dojenačkih grčeva



(Odgovor članu CallamityJane)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: grcevi i dojenje
28.11.2010 12:46:03   
mama deja
hvala puno,ni mi se ne znamo drugacije dojiti nego na zahtjev,mislim da je to najprirodnije jer ni odrasli ne jedu uvijek u isto vrijeme,a kamoli bebe sa svojim malim busicama. Igrom slucaja jucer smo se vozili u autu u vrijeme grceva,prestao je plakati za 3 min,ja mislila spaseni smo,kad za sat vremena nakon voznje eto ih.Sling jos nisam stigla izvaditi,ali nosili smo na rukama prsa o prsa i nije tak dugo trajalo. Pokusat cemo danas sa slingom.

(Odgovor članu snježana0101)
Neposredna veza do poruke: 15
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos maloj djeci?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!