|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Dužina cerviksa
16.11.2010 15:31:22   
ribica1
Drage moje imam jedno pitanje!
zanima me koja je normalna dužina cerviksa, ja sam sada 17 tjedana i dužina mi je 40 mm, dok mi je u 14 tjednu bio 47 mm!
Reko mi je dr. samo da će se meni to s vremenom smanjivat s obzirom na blizanačku trudnoću, no mene sad zanima dal su ove moje dužine ok za te tjedne?user posted image
I sa čime mogu utjecat da se to ne smanjuje jako!?


_____________________________

Moja dva anđela......
Luka i Eni - 02.01.2011.

Čuda se događaju...

I moje malo čudo je tu - 10.12.2011. Dora
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Dužina cerviksa
16.11.2010 15:50:06   
breskvica22
draga moja to ti je skroz dobra duzina zasada. prosijek normalnog cerviksa je 4.5cm.tako da zasada nemoras brinuti. sve sto je ispod 3 cm je skraceno,a iznad 3cm ne. tako da ako ti se bude smanjio do neke odredjene granice ces mozda morati na serklazu.
ja moram ici jer je moj cerviks 2.26cm.sto je jako skraceno.
koliko znam nemozes utjecati na to hoce li se on skracivati ili ne. jedino sto mozes je vise mirovati i sto dalje manje raditi i vise lezati.
ja npr znam da moram mirovati i nesmijem nista raditi radi toga.sad jos nekako ali kasnije nikako.
u svakom slucaju kad udjes u 5.mj trudnoce vise miruj i neka ti gin prati duzinu cerviksa i bez brige.
samo mirno i sve ce to biti super draga
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu ribica1)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Dužina cerviksa
16.11.2010 19:40:42   
ribica1
Hvala ti malo si me umirila!
Ma dr. je samo reko da je to još ok al s obzirom na blizance da će mi se to sigurno još skratit pa me malo strah!!
A dal sijedenje šta utiječe na dužinu jer ja baš ne ležim cijeli dan, dio dana presjedim za kompom uz rajuuser posted image ?
Al inače ne radim niš teško, malo skuham, prošetam se otiđem na kavu i tako!!


_____________________________

Moja dva anđela......
Luka i Eni - 02.01.2011.

Čuda se događaju...

I moje malo čudo je tu - 10.12.2011. Dora

(Odgovor članu breskvica22)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Dužina cerviksa
17.11.2010 8:29:13   
Leluška
Viš, nemam nigdje mjere cerviksa upisane... samo piše cerviks 1 čl, uloživ za vršak prsta i MIROVANJE!
A da mirujem...krećem se po kući. Kad me boli trbuh, legnem. KAd nekaj nemrem, onda stanem. Sjediti ne mogu dugo...

Samo miruj, ipak su to dvije bebe..

(Odgovor članu ribica1)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Dužina cerviksa
17.11.2010 8:51:47   
ZVRK
ribice po meni sjedenje ne skraćuje ali ti tvoje ribice neće ''dopustiti''dogo sjedenje pa ćeš ipak biti ispružene(ili ležanje ili stajanjeuser posted image )
niti meni nigdje ne piše dužina ali nemoj se zamarati time dok nije potrebno.

_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.

(Odgovor članu ribica1)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Dužina cerviksa
17.11.2010 10:37:07   
breskvica22
ginekolozi rijetko kada rade mjerenje cerviksa.meni nisu radili sve do sada jer sam prosla tako kako jesam.neda im se(bar je tu tako).
ja znam da u vecini vremena (sada jos ne,a mozda neces ni morati)ako ti se skrati da ces morati najvise lezati,a sjedenje i hodanje i stajanje zaboraviti.malo da,ali ne puno.
on se skracuje,slabi kada je veliki teret na njemu.zato je najbolji lezeci polozaj i to ako su ti noge i guza malo vise povisene.
ali to kod tebe nije problem i nadam se da nece ni biti.
meni je nazalost tako pa sam informirana donekle,ali opet neznam sve.hehe
pusa

(Odgovor članu ZVRK)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Dužina cerviksa
17.11.2010 16:50:46   
ribica1
ma nekako mi se činilo da mi se u tri tjedna nekako previše skratio iako dr nije niš posebno reko.
al opreza radi od sad tipkam s vama na ležećkiuser posted image



_____________________________

Moja dva anđela......
Luka i Eni - 02.01.2011.

Čuda se događaju...

I moje malo čudo je tu - 10.12.2011. Dora

(Odgovor članu breskvica22)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Dužina cerviksa
18.11.2010 7:41:51   
vvd
jutro....a šta znači cerviks uloživ za vršak prsta....jeli to oznaka da je skraćen ili da si otvoren tolikouser posted image

(Odgovor članu ribica1)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Dužina cerviksa
18.11.2010 7:43:43   
Točkica28
otvoren,ali to ti je ko da i nisi, niš to nije

_____________________________

Točka do točke točkica...
11.10.2010.Šimac <3, 17.1.2013. Mini Šimac <3
Naše sve <3 <3

(Odgovor članu vvd)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Dužina cerviksa
18.11.2010 7:47:01   
vvd
pa ni ja ne brinem,recimouser posted image večeras je kontrola pa ćemo vidjeti.....nekako me više veseli barem malo otvoren iako je još prerano nego kao s prvim tek nakon 4 sata truda krenulo prvo otvaranje....

(Odgovor članu Točkica28)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Dužina cerviksa
18.11.2010 9:18:19   
mamacita
Ja sam u prvoj trudnoci trebala mirovati 6 mjeseci. Sjedenje mi je bilo zabranjeno, osim kada sam isla na WC i na kontrolu sa autom. Naime, sjedenjem beba isto ima gravitaciju prema dolje, tj. prema tvom cervixu. Lezanje je ipak najpreporucljivije, posebno ako ti je dr. savjetovao mirovanje. Znam da to zvuci tako dugoooooooooooooo i pitas se hoces li izdrzati.... ma budes, bude sve to jednog dana iza tebe.

(Odgovor članu vvd)
Neposredna veza do poruke: 11
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!