|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   beba bez prstiju
14.3.2011 21:57:08   
ivavr
Postovana redakcijo,
Zavrsavajuci srednju medicinsku skolu,a zatim i medicinski fakultet,kao i odgajajuci svoje sestrice i sestricine,stekla sam i teorijsko i prakticno iskustvo u vezi odgoja beba. bila spremna na sve moguce situacije.Kao lekar uradila sam sve dabl, tripl i ostale vama dobro poznate testove,isla sam i na 3D i 4D.I sve je bilo u redu.
A onda je dosao termin,pocele kontrakcije,otisla sam kod lekara polagano je sve teklo.Stavili su me na CTG,krenulo je polagano i nisam razmisljala o bolovima zato sto sam znala sta cu dobiti zauzvrat.Izbusili su mi vodenjak,ispregledjivali me svi lekari i sestre (ko god je prosao pored mene) da bi na kraju ustanovili da beba pati tokom kontrakcija i da moram na carski rez.Definitivno najtezi deo mi je bio lezanje na stolu sa kateterom cekajuci anesteziologa.No i to se zavrsilo,dosao je lekar rekao da je sve u redu,muz mi je poslao sliku naseg malenog decaka  i ja sam celu noc ne spavajuci ljubila bebinu sliku.
Ujutru sam se probudila, odmah ustala da bi mi sto pre doneli bebu, a onda je dosla sestra odvela me u sobu gde su me cekali muz,ginekolog i pedijatar i rekli da sa bebom postoji jedan problem.
U tom trenutku nisam vise nista cula,kao lekaru proslo mi je milion stvari kroz glavu,onda su doneli bebu raspovili je i pokazali mi da beba nema prstice na levoj ruci.Sok i nista vise,prva recenica u glavi mi je bila j...e me makazice...posto sam sve kupila ranije!!!
Dzaba svo moje znanje,svi moji pregledi i analize,sudbina se poigrala sa mnom,i iako je proslo tek desetak dana i iako mislim da sam se pomirila sa tim,tesko mi je i nece proci ta knedla u grlu nikada.
Kad god pogledam mog andjela ja pomislim kako ce proci u zivotu u ovoj zemlji gde se uvek vode tudji zivoti a ne svoji,i pitam se da li sam negde pogresila....
P.S.Ne morate da objavite moju pricu,ne zelim da plasim buduce mame,ali vas molim da mi pomognete i uputite na pravu adresu kako bih pomogla svojoj bebi.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: beba bez prstiju
14.3.2011 22:27:56   
jagodicabobica
neznam da li cu ti biti o pomoci ali mi je zao jer kao majka osjetim tvoju bol...
prije 2-3 godine a mozda ima i vise otisla sam na trenning kao i inace mrsko mi je bilo..
sjela sam na beciklo mrzovoljno sa ostalima
trener...(zena)koja je vodila nasu grupu je zakasnila a u velikom gradu je tempo zivota brz i mislim da smo svi mi brojali svaku minutu zakasnitu..
sa sobom je vodila jednog momka
bila im je ruka ispod ruke
on je bio mlad,slijep i pun pozitivne energije sjeo je za beciklo i pogasila su se svjetla muzika je bila glasna i mi smo trenirali,borili se a i on je za mene bio kao junak bez ikakvi prepreka...
bio je veseo,sposoban i ravnopravan s nama...
volja moze sve i oboriti sve prepreke...
ovaj momak je imao u zivotu dobro samopuzdanje i vjeru u sebe da on moze sve kao i ostali bezobzira na to sto je sljep!
mislim ako imas strpljenja i das mu sampouzdanja da ce tvoje djete moci i vise nego neko djete sto ima sve prste...

< Poruku je uredio jagodicabobica -- 14.3.2011 22:32:36 >

(Odgovor članu ivavr)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: beba bez prstiju
14.3.2011 22:28:52   
maja
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Dok je prije postojalo samo jedno bez čega ne mogu živjeti, sada je nastalo dvoje.
Nije bilo diobe - moja se ljubav nije sada podijelila između njih; nije to bilo tako. Prije kao da mi je srce naraslo, nabujalo do dvostruke veličine u tom trenutku."

(Odgovor članu ivavr)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: beba bez prstiju
15.3.2011 7:22:03   
ikica84
uhhh draga nemam ti sto reci....user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

ANDREJ 02.01.2010.
VIKTOR 24.09.2011.
mamine srece najveceeeeeee!!!!

(Odgovor članu maja)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: beba bez prstiju
15.3.2011 7:40:43   
Zvonki
Osjetila sam isti osjećaj sa svojom drugom bebom. Kroz nekoliko mjeseci se navikneš na njen hendikep. Danas, nakon 8 godina mi smo operativnim zahvatom uspjeli sanirati što smo trebali. Nikada se neću prestati pitati dali je to uzrokovano nekom mojom greškom, dali sam mogla utjecati? Jedino što MORAŠ jest svoje dijete odgajati kao normalno jer ono to je. Ja sam svojoj objasnila da netko ima klempave uši, netko nosi aparatić, netko nešto drugo...Znam da nije isto ali važno je da ona shvaća da nije jako drugačija. Pripremi se na suze koje jako bole kada ga druga djeca gledaju pa čak i zadirkuju. Ali, i to ojača čovjeka...

< Poruku je uredio Zvonki -- 15.3.2011 7:41:34 >


_____________________________

.-..-.
`·.·´
?/
/?
/ \ Bože, molim Te za strpljenje...I to želim odmah sada!


(Odgovor članu ikica84)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: beba bez prstiju
15.3.2011 9:24:47   
jagodicabobica
zasto ova tema postoji i na ringeraji.ba?

(Odgovor članu Zvonki)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: beba bez prstiju
15.3.2011 9:48:42   
lavica81
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Mara 04.10.2010. mamina i tatina princeza
Toni 08.07.2013. mamin i tatin princ

(Odgovor članu jagodicabobica)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: beba bez prstiju
15.3.2011 9:52:00   
pincirotvajler
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
dobrodošla


_____________________________

"Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira."

(Odgovor članu lavica81)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: beba bez prstiju
15.3.2011 10:28:50   
ivavr
Draga moja  kada bih mogla ovo pitanje bih postavila i prenela u vasionu,i zato postoji i na ringeraji.ba.Da si u mojoj situaciji znala bi kako je tesko i kako postavljas pitanja za pitanjem

(Odgovor članu pincirotvajler)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: beba bez prstiju
15.3.2011 10:29:52   
ivavr
Zvonki a kakav hendikep ima tvoja beba,odgovori mi molim te jel mi znaci da ista saznam o mogucnostima operacije

(Odgovor članu ivavr)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: beba bez prstiju
15.3.2011 10:32:03   
BUMBI
user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

DINO I LUKA-mamine najveće sreće!!!!!
Stigla i princeza ANA!!!

(Odgovor članu ivavr)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: beba bez prstiju
15.3.2011 10:33:00   
jagodicabobica
IZVORNA PORUKA: ivavr

Draga moja  kada bih mogla ovo pitanje bih postavila i prenela u vasionu,i zato postoji i na ringeraji.ba.Da si u mojoj situaciji znala bi kako je tesko i kako postavljas pitanja za pitanjem


kontala sam da nisu moderatori ili neko odgovoran za ovu stranicu prenio ali ok sada razumijem...user posted image

(Odgovor članu ivavr)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: beba bez prstiju
15.3.2011 10:33:38   
cuba
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Roko i Dino user posted image

(Odgovor članu BUMBI)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: beba bez prstiju
15.3.2011 11:19:14   
Zvonki
IZVORNA PORUKA: ivavr

Zvonki a kakav hendikep ima tvoja beba,odgovori mi molim te jel mi znaci da ista saznam o mogucnostima operacije


Mojoj djevojčici su na otpustu iz rodilišta primjetili da ima desnu nogu kraću od lijeve. Tada je to iznosilo oko 1,5 cm. Prije 6 mjeseci je razlika bila 5,5 i išli smo na produženje noge a o tome sam i pisala na temi
http://www.ringeraja.hr/forum/m_515919/mpage_1/key_/tm.htm

Ne znam ima li ikakvih rekonstrukcijskih operacija kojima postoji mogućnost da tvome djetetu jednog dana pomognu, da li si se raspitivala? Surfala po netu? Tražila mišljenja liječnika? user posted image  
Dali ona ima normalnu funkciju šake? Sjećam se da je u onom slučaju sa jednim od izgorenih vatrogasaca bilo riječi kako je ostao bez prstiju a da će mu napraviti, ne znam kako, ne znam od čega prste user posted image  Zanima me, jesi li se oko svega dobro raspitala? Ni ja nisam znala ama baš ništa o svom problemu, našla sam nešto na netu, uglavnom strane litarature

< Poruku je uredio Zvonki -- 15.3.2011 11:23:23 >


_____________________________

.-..-.
`·.·´
?/
/?
/ \ Bože, molim Te za strpljenje...I to želim odmah sada!


(Odgovor članu ivavr)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: beba bez prstiju
15.3.2011 11:22:54   
nemammaste
user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  user posted image

(Odgovor članu Zvonki)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: beba bez prstiju
15.3.2011 12:36:12   
natalijax
čitala sam tvoj priću  na jednom portalu i suze su mi odma krenule na oći.tako mi je žao zbog bebice,znam da ti je teško,znam jednu curu koja je rođena bez prstiju na rukama,Sječam se još i dan danas njegog vedrog osmjeha,puna veselja i dobroteuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu nemammaste)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: beba bez prstiju
15.3.2011 13:28:47   
lilia
Budite hrabri i raspitaj se malo sigurno ima načina da se stavi nekakva proteza, u današnje vrijeme svašta se može.
Pusa bebici.

_____________________________

Drekavac Mihael stigao 11.11.2010.

(Odgovor članu natalijax)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: beba bez prstiju
15.3.2011 13:29:32   
pepeljuga
IZVORNA PORUKA: lilia

Budite hrabri i raspitaj se malo sigurno ima načina da se stavi nekakva proteza, u današnje vrijeme svašta se može.
Pusa bebici.


_____________________________

Ništa u životu nije tako loše, da nebi moglo biti i gore, ali ni tako dobro da nebi moglo biti bolje!! :))


(Odgovor članu lilia)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: beba bez prstiju
15.3.2011 13:34:40   
njanja
IZVORNA PORUKA: lilia

Budite hrabri i raspitaj se malo sigurno ima načina da se stavi nekakva proteza, u današnje vrijeme svašta se može.
Pusa bebici.
 Ne znam što da kažem da istodobno bude utjeha, a da ne bude grubo...Žao mi je što se bebici to desilo, ali beba je tu-živa, zdrava!!!Neće ju u životu obilježiti što nema prstiće, obilježiti će ju tvoja ljubav, odgoj i toplo okruženje. Makar bi tako trebalo biti.Raspitaj se o svim mogućim opcijama, pošalji mailove na privatne klinike u Hrvatskoj (npr Lovran) koja se bavi tim rekonstrukcijama. SRETNO i tebi i bebici!!!

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu lilia)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: beba bez prstiju
15.3.2011 14:10:32   
dami
draga naša ivavr. Mislim da u cijeloj toj priči, ti si ta koja si strašno potresena , i kojoj treba topla riječ da te utješi i smiri.a ne tvoja beba. Kako Njanja kaže beba je tu, živa i zdrava, to je najbitnije. Ti sigurno nisi mogla utjecati na njen tazvoj u trbuhu. Važno je da se ti smiriš, pomiriš sa tom situacijom i da pokažete svom dijetetu koliko je volite i koliko vam je stalo do nje. Ostalo će se sugurno riješiti uz današnje razvijeno zdravstvo.
Vjreujem u pozitivne rezultate.user posted image


_____________________________

Mirko 06.12.1992
Darija 20.02.2008

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: beba bez prstiju
15.3.2011 14:22:27   
novamama
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

vjerujem da će beba biti sasvim dobro i da ćete se naučiti živjeti sa time najbolje što možeteuser posted image user posted image user posted image user posted image
sigurno ti nije lako, ali kada pogledaš čega sve ima nažalost, budi sretna da je bebica zdrava i veselauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ča je život vengo fantažija....

(Odgovor članu dami)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: beba bez prstiju
15.3.2011 16:42:41   
mamicaa
Jednom je jedan anđeo obilazio obitelji.
Želio je vidjeti komu bi Bog mogao povjeriti posebno dijete.

Tužan bi ustanovio kako u većini slučajeva dijete ne bi bilo primljeno.
Onda je našao jednu mamu i rekao joj da će dobiti poseban dar.
Ona se pitala što to?
Anđeo joj je rekao da će joj Bog podariti - posebno dijete.
Mama je s ljubavlju čekala - Božji dar.
I bilo je to posebno dijete - dijete s posebnim potrebama.

Mama je znala da Bog ne čini greške.
Bog zna da je i ovo dijete plod Božje ljubavi,
pa mu je i ona htjela biti - dobra mama.
Znala je dobro da će to nekad biti jako teško, ali nije htjela razmišljati o teškim danima kad će možda gledati kako druge mame uživaju u društvu svoje razigrane djece, a ona svoje mora vući, teškom mukom...
Ali, mama je rekla Bogu - DA, ja želim to dijete.
I anđeo je sretan, otišao od nje.
..................

A čula sam negdje i neku drugu verziju priče o djetetu s posebnim potrebama.
Isto je bio problem - naći mamu.

Konačno je Bog našao mamu.
mamu koja je bila dovoljno - ohola
da ju je od njene oholosti moglo spasiti samo jedno takvo dijete.
I ona je to dobro znala,
pa je i ona rekla: 'DA'
I ono što je bilo naizgled teško bilo je uistinu pravo...
i spasonosno...


Prije svega pročitaj ovu priču, meni je dala neke odgovore, moja beba rođena prije 6 god, mrtva, oživljavana, s oštečenjem mozga, rekli su mi nikada neće hodati, govoriti, a još je bila i hermofrodit, dvospolac, rugoba, izgledala/ o je poput vanzemaljca http://www.vasdoktor.com/medicina-od-a-do-z/pedijatrija/688-neodreen-dvosmisleni-spol Nije to bilo lako prihvatiti, ali s vremenom ja kao majke vezala sam se za moje dijete, polako smo ispravljali sve ono što je bilo nepravilno i sada je on dječak, veseo, razigran, i polako stiže svoje vršnjake. Zato samo hrabro danas je medicina napredovala.

(Odgovor članu novamama)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: beba bez prstiju
15.3.2011 21:27:31   
sarah_zg
Žao mi je zbog situacije u kojoj si se našla. Mogu ti reći da sa mnom radi jedna žena koja ima nerazvijene prste na objema rukama. Na jednoj joj je nerazvijen palac, a na drugoj svi. Kaže da je tako i s nogama. Zapetljala joj se pupčana vrpca u trbuhu i prsti se nisu  mogli razvijati. Imala je niz operacija, završava pravo, ima posao, ima dečka, kupila je stan, vozi auto. Nemoj biti žalosna, izvuci najbolje iz situacije u kojoj si se našla i svakako olakšaj svom djetetu. Put joj neće biti lagan, ali tko garantira da ona neće biti jednako sretna kao i mi koji imamo sve prste?? Budi hrabra!

_____________________________

Baci brigu na veselje!

(Odgovor članu mamicaa)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: beba bez prstiju
15.3.2011 21:51:04   
ivavr
Ja nisam iz Hrvatske,pa me interesuje kakva je klinika Lovran,ja sam ih nasla na netu ali nemaju ni mail ni telefon

(Odgovor članu sarah_zg)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: beba bez prstiju
15.3.2011 21:53:39   
pincirotvajler
http://www.orto-lovran.hr/index.html

_____________________________

"Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira."

(Odgovor članu ivavr)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, što biste učinili?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!