|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Zanima me vaše mišljenje oko kg u trudnoći
16.3.2009 11:14:00   
abyss79
Bok svima, nova sam tu, pretpostavljam da je ova tema, sigurna sam, već bila na ovom forumu....stoga ne zamjerite ako se budem, za neke, ponavljala.
Naime, imam još malo manje od 4 tjedna do poroda...naravno da sam sretna, uzbuđena jer mi je to prvo dijete-curica :-)
Međutim, s druge strane, užasno sam opterećena kg koje sam nabacala tijekom ovih mjeseci...nije da se nisam pazila, ali ne mislim ni da sam trpala sve i svašta po cijeli dan u sebe...prilično sam pokretna, još radim neke kućanske poslove, šetnjice...slatko je na minimumu, a navečer niti ne mogu baš jesti jer mi se beba puno digne pa želudac stoji negdje u grlu :-)
Uglavnom, počeli su komentari okoline, npr. mom mužu su, onako u zafrkanciji, prijatelji komentirali kolika sam, jučer mi je jedna poznanica rekla da me nije niti prepoznala i tome slično...Nažalost, imam osjećaj da u ovom gradu, odakle sam, viđam samo one sretne trudnice šta im samo sve u drob odlazi. Muž naravno govori sve najljepše...ali ja sam nezadovoljna sama sa sobom...znam da sam trudna i da eto neke se ubuce, a neke ne u trudnoći, ali idu mi na živce konstantna pitanja koliko si dobila u trudnoći, kao da se sve natječemo ko će reći manje kg...
Uglavnom, ne nalazim se u onim tvrdnjama da se trudnice osjećaju privlačno, da sjaje, da su prekrasne i td... Zanima me,jesam li samo egoistična, ili se ovakva kaotična razmišljanja vrte još nekim trudnicama, mene to sve lagano baca u depresiju.
Samo da napomenem, nikad nisam u životu bila opterećena kg niti sam ikad bila na dijetama.

user posted image
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Zanima me vaše mišljenje oko kg u trudnoći
16.3.2009 11:18:38   
Florijan Jakov
ja sam natukla prilično kg, ali osjećala sam se prekrasno i zadovoljno. sada imam dijete od dvije godine i zadnjih 6 mj vodim intenzivnu bitku s kg, naravno u mislima imam i drugu trudnoću pa sam svjesna da mi višak kila u tome samo odmaže. dok si trudna ne zamaraj se okolinom, radi kako tvom organizmu odgovara, a kasnije ćeš se boriti s viškom kilograma..ako te tješi do prije dva mjeseca sam bila u fazi da sam imala 25 kg previše, do sada sam skinula 12 i ustrajem dalje. savjetujem ti da sada misliš na svoje dijete, a kasnije ćeš na sebe.


_____________________________

FJ JE FRAJER

(Odgovor članu abyss79)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Zanima me vaše mišljenje oko kg u trudnoći
16.3.2009 11:43:42   
ninolina
Ja sam u prvoj natukla jakooo puno više od 20 bila sam si užasno debela a i bila sam. Ista i česta pitanja kao i kod tebe a najgore jer kole nisu odma otišle kako sam si ja mislilauser posted image . Danas ne gledam na to tako jer sam rodila ljepog, zdravog dečka. A kile kome ne paše nek me ne gleda. Ti samo reci da si sebi ljepa 

_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu Florijan Jakov)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Zanima me vaše mišljenje oko kg u trudnoći
16.3.2009 11:46:21   
tikica_69
Ja sam dobila 30kg u trudnoci i vratila se na staru kilazu za godinu i pol. Vjerojatno bi i brze da nisam imala dvije trudnoce za redom i da nisam drugog duze dojila.
Tak da ako ostanem treci put trudna, nije da necu paziti da ne pretjerujem, ali se sigurno necu zamarati kilazom i nutricionistickim savjetima vrlih nam strucnjaka.


_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Zanima me vaše mišljenje oko kg u trudnoći
16.3.2009 11:56:09   
dominik
u drugoj trudnoci sam mrzila one mrsave trudnice (iako sam ja bila takva u prvoj trudnoci), bila sam u takvoj depri da sam odbijala ici po ducanima i ista kupiti sebi, nosila sam majce od mm, imala jedan komplet za kod doktora i to je to, nisi jednina koja se tako osjeca i vjeruj mi da ce kile same od sebe otici

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Zanima me vaše mišljenje oko kg u trudnoći
16.3.2009 12:02:49   
mirna
Nemoj brinuti. prema kraju trudnoće kile brže idu gore, ali i zbog ogromne količine vode u tijelu trudnice izgledaju još ogromnije. zadnji mjesec sam ja dobila čak 5 kg i isto nisam pretjerano jela.. jela sam koliko sam bila gladna i u glavnom sam se zdravo hranila. natukla sam 17 kg, kod poroda sam izgubila 9kg, na slikama s prvog sistematskog sama sebi izgledam još predebelo, ali  na slikama s mora (7,5 mjeseci kasnije) moje tijelo izgleda već vitko. Od kada je mali počeo trčati i zbog ubrzanog tempa života imam čak manje kila kao prije trudnoće.

Zdravo se hrani, jedi koliko si gladna i nemoj se obazirati na komentare. Nakon nekoliko tjedana svi će ti zaviditi na malom anđeleku, a i kile će uskoro nestati. user posted image

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Zanima me vaše mišljenje oko kg u trudnoći
16.3.2009 12:05:28   
Anoniman
Budući da nikad nisam bila mršava, kad sam zatrudnila bila sam strašno opterećena time kako ću bit ogromna. Prošlo je 13 tjedana, a ja sam još u istoj odjeći, dobila sam 2 kg koji su se valjda negdje rasporedili. ;-) Svjesna sam da ću dobit još kg, ali moram priznati da pazim. Budući da je poroda još mjesec dana, ne zamaraj se - lijepo se obuci, napravi frizuru i našminkaj se bit će ti odmah bolje - garantiram! Ma kaj te briga šta će ti reći, ko ih šljivi, uživaj. Baci brigu na veselje i ne daj se! Uz šminku, osmijeh obavezan, recept provjeren!
Drži se i be happy!

(Odgovor članu dominik)
  Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Zanima me vaše mišljenje oko kg u trudnoći
16.3.2009 12:06:00   
zaba
ostala sam trudna sa 48kg i svaki mj sam dobivala po kg,a kad sam legla zadnja 2mj kile su se primale na sami pogled na hranu.Dobila sam 17-18kg i sve je otišlo,čak i 5 kg dodatnih.Ako ostanem opet trudna,uopće se ne želim s tim zamarati.

_____________________________

lucija je svjetlo u mom životu
07.05.2005.

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Zanima me vaše mišljenje oko kg u trudnoći
16.3.2009 12:07:18   
tikica_69
I ja sam ostala trudna s 48, a otisla roditi sa 78 user posted image

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu zaba)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Zanima me vaše mišljenje oko kg u trudnoći
16.3.2009 12:09:11   
zaba
kad sam upoznala mm,imala sam 43kg,niska sam pa mi dobro stoji i nisam mršavica.Sad sam opet na 48kg,možda je to neki signal?!user posted image

_____________________________

lucija je svjetlo u mom životu
07.05.2005.

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Zanima me vaše mišljenje oko kg u trudnoći
16.3.2009 12:11:10   
tikica_69
Ja sam sve skinula, ali sam se unazad 2,5 godine udebljala i to poprilicno. Sad sam na 68kg sto je posljedica stimulacija i hrpe hormona, mojih godina i pada metabolizma a i volim papati, da ne krivim samo hormone i metabolizam user posted image
No, svi koji me poznaju dugo, kazu da nikad nisam bolje izgledala, da napokom imam sto pokazati user posted image


_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu zaba)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Zanima me vaše mišljenje oko kg u trudnoći
16.3.2009 12:11:31   
Anoniman
E, još nekaj da nadodam.Živimo u takvom groznom svijetu što se izgleda tiče da je to prestrašno! Svi imaju neki imperativ kako treba izgledati i koliko kg treba dobiti i ni grama više. Pa gdje piše da ne smijem imat više od 12 kg u plusu, ko je taj koji je to odredio, zašto moram izgledati kao a. jolie dok je trudna???? Znam kako se odjećaš, ali ja sam to naučila ignorirati. Novine su pune selebritija koje izlaze iz rodilišta bez stomačića, spremne za pokazat se u najužoj majici koju imaju! Pa ja sam obična žena, imala sam trbuščić i dok nisam bila trudna i kome smeta žao mi je. Jel tako, curke? Budite mi sve dobro i zdravo bez obzira na kg! Ok?

(Odgovor članu tikica_69)
  Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Zanima me vaše mišljenje oko kg u trudnoći
16.3.2009 12:12:20   
tikica_69
Kejt user posted image
No, naravno, ne treba u nicemu pretjerivati user posted image


_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Zanima me vaše mišljenje oko kg u trudnoći
16.3.2009 12:14:43   
Anoniman
Slažem se, ne se pretvorit u miss Piggy, ali ne se cijelo to prekrasno razdoblje opterećivati s time kako izgledaš! Neka beba uživa u rspoloženju svoje mame. Nosimo život i lijepe smo bez obzira na kg! Ako ima koji viška, sakrijmo ga odjećom i osmijehom!

(Odgovor članu tikica_69)
  Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Zanima me vaše mišljenje oko kg u trudnoći
16.3.2009 14:16:10   
scarlet
I meni je slična situacija kao i tebi ali baš me briga što netko misli; nisam ni ja pretjerivala u prehrani, pazila sam šta jedem ali svejedno kile idu a i zadržavam vodu tako da sam sva napuhnuta. Jednostavno sam rekla sama sebi šta je tu je, proći će i to i čim ubrzo rodim ću izgubiti neke kile a poslije mi svi govore da dok budem trčala oko djeteta kile će ići dole a ako treba opet ću na fitnes i to je to. Sad želim uživati u trudnoći i ne opterećivati se time. Nisu sve trudnice kao manekenke i glumice koje izgledaju super u trudnoći i odmah nakon poroda kao Heidi Klum nose reviju za Victoriu Secret.

_____________________________

LUKA 31.03.2009. - moj život

druga srecica stize za Bozic!!!

(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Zanima me vaše mišljenje oko kg u trudnoći
16.3.2009 16:32:32   
ivkica
Ja kao nisam dobila previše .. ali .. mislim da sam imala previše od početka tako da sam sa 68 došla na 78... i koliko mi god tko govorio da sam lijepa trudnica i da se nisam puno udebljala ponekad se osječam odvratno sama sebi ( pogotovo ako vidim i strije koje sam dobila prošlih mjesec dana )...
Ali, onda si pomislim koliko sam sretna što sam uopće među onima koje mogu biti trudne i imati zdravu trudnoču i zdravog bebača, muža koji me voli i sve što mi treba.. i shvatim da to samo user posted image  hoće da se osjećam loše i da nisam zadovoljna sa svime što imam i o čemu drugi maštaju.. Dakle don t wory be hapy user posted image  
Kad te uhvati razmišljane o tome odmah šaltaj na drugi program i razmišljaj o pozitivi zbog koje se tvoje tjelo mjenja user posted image

(Odgovor članu scarlet)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Zanima me vaše mišljenje oko kg u trudnoći
16.3.2009 22:05:22   
mlada mama
joooj znas da okolina uvijek mora komentirati, ja sam dobila samo 8 kg, pa je jedan susjed kad me vidio na dan kad ću ići roditi rekao :" oho pa iskocio ti je stomačić",ali onako kao zlonamjerno, ja sam mu samo rekla, pa hvala Bogu da je  napokon danas idem roditiuser posted image user posted image mislim....a kad je njegova draga ostala trudna ona je dobila skoro 30kg onda je govorio kako je ona super trudnica i kako ona sjaji,a sa 2mj, trudnoce je imala stomak kao ja sa 9user posted image user posted image user posted image user posted image na takve se komentare uopce ne treba obazirati jer onda na žalost zaboravljamo koliko smo sretni što smo trudni i zbog tih zlonamjernih osoba najljepše doba u životu teško nam pada umjesto da budemo presretne i uživamo u svakom trenutku i svakom kilogramu svoje trudnoćeuser posted image

(Odgovor članu ivkica)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Zanima me vaše mišljenje oko kg u trudnoći
16.3.2009 22:50:33   
L.P.
Kad sam zatrudnila sa Ninom imala sam 55 kg,sveukupno sam dobila 13 kg da bih nakon poroda i neprospavanih noći pala na 53.Tako je i ostalo dok nisam drugi put zatrudnila i sada imam 66 jer sam stalno gladna,vidjet ćemo koliko ću još do kraja dobiti.Ali ne zamaram se time,ak mi šta ostane nije mi bed.

_____________________________

Nina rodjena 12.11.2006,
braco Marko 7.4.2009.
braco Ivan 2.5.2010.

(Odgovor članu mlada mama)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Zanima me vaše mišljenje oko kg u trudnoći
17.3.2009 0:25:31   
dikac
u prvoj trudnoći sam dobila 27kg, a u drugoj 30 kg. bila sam ogromna i baš me je bilo briga za to. jela sam stalno sve i svašta, tako mi je organizam tražio i nisam se htjela ograničavati.
čudno mi je bilo to što kada bih se pogledala u ogledalo, izgledala sam si ok, bez obzira što me je ginićka upozoravala da sam odavno prešišala onih 12kg. dobro sam se osjećala.
tek kad sam rodila, shvatila sam da sam ostala malo povećauser posted image .

nemoj se zabrinjavati oko kg jer sve što majka proživljava utječe na bebača. ima vremena za skidanje nakupljenih kilica.

(Odgovor članu L.P.)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Zanima me vaše mišljenje oko kg u trudnoći
17.3.2009 8:17:13   
abyss79
Hvala vam na potpori...u pravu ste, dijete je doista tu u prvom planu i ja to znam...ali eto, iako znam i svjesna sam da okolina obiluje i primitivnim ljudima, da mediji plasiraju jednu iluziju kako bi svi trebali izgledati, ponekad, a vjerujem, nisam jedina, podlegnemo upravo svemu tome, netko više, netko manje.
Ma i ja sebe nekako nastojim smiriti i šta manje se opterećivati, dobro je znati da nisam  sama u ovim razmišljanjima.
Ono šta me ipak neprestano zaokuplja, a to je ipak ono najljepše, kad ću više vidit svoju malu kćerkicu i kako li se samo otegnu ovi zadnji dani :-)

(Odgovor članu dikac)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Zanima me vaše mišljenje oko kg u trudnoći
31.10.2010 15:33:56   
bubaMaja

IZVORNA PORUKA: Kejt

E, još nekaj da nadodam.Živimo u takvom groznom svijetu što se izgleda tiče da je to prestrašno! Svi imaju neki imperativ kako treba izgledati i koliko kg treba dobiti i ni grama više. Pa gdje piše da ne smijem imat više od 12 kg u plusu, ko je taj koji je to odredio, zašto moram izgledati kao a. jolie dok je trudna???? Znam kako se odjećaš, ali ja sam to naučila ignorirati. Novine su pune selebritija koje izlaze iz rodilišta bez stomačića, spremne za pokazat se u najužoj majici koju imaju! Pa ja sam obična žena, imala sam trbuščić i dok nisam bila trudna i kome smeta žao mi je. Jel tako, curke? Budite mi sve dobro i zdravo bez obzira na kg! Ok?



točno znam kako se osjećaš.. tako je i meni i još gore.. ja sam u prva dva mjeseca dobila 10 kila, a sad sam 26 tjedan i evo me +20. na sve to pazim što jedem (puno povrća, sve dijetno, ne solim bla bla bla - muž mi je dijabetičar pa je jasno kako kuham).. slatko jedem vrlo ograničeno, sokove ne pijem, samo mineralnu ili tu i tamo cedevitu i kile se samo lijepe... katastrofa.. osjećam se kao balon iako mi muž govori (i pokazuje svakim trenom) koliko sam mu lijepa i sexy i sve...
imam puno problema sa zatvorom, ne idem po tjedan dana na wc.. od toga se osjećam i prljavom iznutra (ne znam kako bih se ljepše izrazila).. krvna slika super, sve drugo super, s gin. me zbog toga stalno šalje na ogtt koji je super..... meni se čini kako nekima jednostavno nije suđeno biti trdunica na kojoj se vidi samo trbuh...... user posted image

_____________________________

Blagoslovljeni najljepšom zvjezdicom s neba - došla nam je naša Stella 6.2.2011.

(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 21
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, što biste učinili?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!