|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Sami kod kuće
28.1.2009 9:32:40   
Ruža
Kada su djeca zrela da sama ostanu kod kuće?
Mislim da se ta granica puno pomakla u odnosu na onu naših generacija, a ovisi i o roditeljima. Sjećem se da sam imala 5 godina i sam išla u vrtić i iz vrtića ( bio je u naselju, jako blizu )sa ključem oko vrata i znala ostajati sama kod kuće.



_____________________________

Samo luda mama...
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Sami kod kuće
28.1.2009 9:35:22   
tikica_69
Moji su od 1. razreda osnovne skole samostalci i sami dok mi radimo. Koliko god je to tesko za dijete, toliko ih je prije osamostalilo i dosta su odgovorni.
Mada, da sam imala priliku, pruzila bi im jednostavnije i manje odgovorno djetinjstvo.


_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Sami kod kuće
28.1.2009 9:35:27   
tikica_69
Moji su od 1. razreda osnovne skole samostalci i sami dok mi radimo. Koliko god je to tesko za dijete, toliko ih je prije osamostalilo i dosta su odgovorni.
Mada, da sam imala priliku, pruzila bi im jednostavnije i manje odgovorno djetinjstvo.

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Sami kod kuće
28.1.2009 9:53:10   
sanjalica
Prema obiteljskom zakonu dijete predškolske dobi ne smije ostati bez nadzora odrasle osobe. Dijete se može ostaviti samo nakon četvrtog razreda (između 10. i 12. godine), ali tek na dva ili tri sata. Prva odvajanja trebaju biti postepena i umjerena. Prvo odlazite do trgovine ili do nekog drugog mjesta za koje dijete zna da se nalazi blizu vaše kuće. Nakon te dobne granice (13 godina), smatra se da su djeca dovoljno zrela da ostanu sama kod kuće. U toj dobi ona se mogu snaći i pravilno reagirati u hitnim situacijama


nažalost... realnost je potpuno drugačija... moji na sreću ne moraju biti sami... samim tim i ne vole ... pa ne znam kako bi bilo da moraju ... user posted image  nekada mislim da trebaju (bar stariji) biti malo samostalniji, a onda opet... ma neka bude dijete dok može ...

_____________________________

Ja nisam luzer, ne, naprotiv
Meni je osmijeh light motiv...
P 2001
M 2003
K 2009

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Sami kod kuće
28.1.2009 10:30:33   
Lady3
Sanjaliceuser posted image  sve ovisi o situaciji...mnogi nažalost nemaju izbora pa dijete je samo možda i ranije neg što bi mi htjeli i trebali...

_____________________________

Šta je sreća?Znati što se
hoće i to strastveno željeti:)


(Odgovor članu sanjalica)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Sami kod kuće
28.1.2009 10:32:21   
ivanaa
ja sam svog ostavila na 20-tak min tek neki dan i to mi se cinilo da je ok proslo.

_____________________________

Prvu polovicu života unište nam roditelji,drugu dijeca.

(Odgovor članu Lady3)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Sami kod kuće
28.1.2009 10:35:26   
anne
I ja sam ostajala samo sa oko 5 godina. Susjeda me provjeravala i donjela mi ručak.
Ne znam bi li svoje ostavila u prvom, drugom razredu.

_____________________________

PETRA 19.05.2006.
SAMUEL 19.08. 2008.
1 anđeo
REBEKA 20.07.2012.

(Odgovor članu ivanaa)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Sami kod kuće
28.1.2009 11:20:13   
ejmama
Ostajala sam sama već oko 5god. Uvijek je netko od susjeda bio u blizini.

_____________________________

H 07 E 09

(Odgovor članu anne)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Sami kod kuće
28.1.2009 11:27:09   
Zvonki
Ima tu nešto i do samog djeteta. Moja starija kći je nažalost morala sama ujutro ustajati i ići u školu (koja je preko puta). Nije joj to zadavalo velike probleme jer je oduvijek bila "zrelo dijete". Ali gledam sada mlađu kćerkicu koja će na jesen u prvi razred i sve me strah...Iako se ona jako trudi biti velika kao i njena seka nisam sigurna da je u glavi toliko zrela da je ostavljam samu. Mislim da su današnja djeca mnogo manje samostalna od nas u njihovoj dobi ali mora se priznati i da imamo mi roditelji razlog zašto se bojimo puštati svoju djecu same na ulice, zar ne? Pozdrav Luki Ritz, ma gdje bio...

(Odgovor članu anne)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Sami kod kuće
28.1.2009 22:21:26   
koka
Ja se ne sječam kad su me pustili samu, živjela sam s bakom tako da mislim da sam prvi put ostala sama kad sam imala 15 godina jer sam zvala frendicu da dođe kod mene...user posted image ..a kad si sad mislim da Rokić raste i da će doči i do toga, ajme majko ...ili kad će krenuti u školu..već sad sam uzbuđenauser posted image user posted image

_____________________________

Idi Ga Mama - klikni me :D
Mila Puže - klikni me :D


(Odgovor članu Zvonki)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Sami kod kuće
28.1.2009 22:50:52   
tikica_69
Slazem se sa Zvonki, nije svako dijete u isto doba spremno na samostalnost

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu koka)
Neposredna veza do poruke: 11
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, što biste učinili?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!