|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Rodilište Merkur
28.1.2009 17:27:45   
ciba
pozdrav,ovako....nalazim se 33 tj.trudnoce i sljede mi kontrole samo u bolnici gdje namjeravam i roditi,a to je Merkur. zanima me vase iskustvo u bolnici Merkur,kakvi su uvjeti-znam da nigdje nisu sjajni ali...doktori,sestre,da li je djete 24-sata s majkom i par savjeta vezanih uz Rodiliste Merkur...unapred zahvaljujem i zelim svima puno srece...user posted image

< Poruku je uredio anaxx -- 27.6.2011 15:46:24 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: rodilište Merkur
28.1.2009 19:36:56   
tonkica
Dobro nam došla ciba! Evo, ja sam ti bila u Merkuru, rodila sam 13.07.
Bila sam u bolnici tjedan dana (došla sam ranije, jer sam dobila neki osip po rukama i nogama i ostala 2 dana duže, jer je cura dobila žuticu). Moji dojmovi su super, sestre su OK (kako koja doduše, generalno su dobre), rodilište je OK. Bebe su 24 sata sa mamom. Prvu noć ti ju ne ostave da se malo oporaviš, al poslije budu s mamama. Ako ti negdje nešto zapne po noći, slobodno ih pozoveš, dođu, meni su Miu i odnijeli jer je 2 put ispraznila obje cice i nisam ju mogla smirit.
Buđenje je bilo ujutro već oko 5, mjeri se temperatura, pa poslije toga doručak, vizita.
Ponesi svoje pelene, vlažne maramice za bebu i kremu za guzu, to će ti trebat za bebu kad bude s tobom u sobu, jer ćeš ju sama prematat.


_____________________________

Mia 13.07.2008
Blaž: cca 18.12.2010

(Odgovor članu ciba)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: rodilište Merkur
28.1.2009 20:32:19   
mrkvač
I ja sam bila u Merkuru, i zadovoljna sam sa svime.
Rodilište nije nešto super opremljeno ali je zato osoblje bilo ok. Kada sam rodila dosta dugo sam čekala na hodniku sobu jer je bila velika gužva.
Sobe su preuređene i sve imaju svoje wc i tuš kade. sobe su za 2 ili 3 žene, kako koje. Ja sam bila u trokrevetnoj.
Bebe su s tobom 24 sata, i sestre su ok. Prevladava mlađe osoblje pogotovo one od beba.
Klopa je normalna bolnička( znaš kakva može biti)
Rodila sam u utorak a kući su  me pustili već u četvrtak jer sam drugi put rodila.
Uglavnom je sve ok i da idem opet rađat išla bih u Merkur.
Sretno i tebi!

_____________________________

sara, 20.04.2004
dora, 18.11.2008

(Odgovor članu tonkica)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: rodilište Merkur
29.1.2009 12:02:05   
pako
ja sam također rodila u merkuru i imam same pohvale kaj se tiče doktora,sestara,soba sve,sve je super. kad ću opet ići rađati idem u merkur. sretno

_____________________________

PATRICK 30.04.2008. 01:55h
MATEO 06.03.2010. 01:17h

(Odgovor članu mrkvač)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: rodilište Merkur
30.1.2009 15:16:14   
ciba
hvala vam curke,samo me jos zanima sta bi bilo najbolje ponjeti sa sobom u rodiliste,Tonkica je rekla pelene,vl.maramice i kremu za guzu,a da li je potrebno jos nesto,kaj se tice robice i ostale opreme...hvala vam curke

(Odgovor članu ciba)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: rodilište Merkur
30.1.2009 16:37:28   
pako
pelene,maramice i krema ostalo ti ništa netreba za bebu,niti robica jer je u njihovoj. ponesi sebi gača na izvoz,najbolje su ti one jednokratne,uložaka  onih najobičnijih od vate i možeš imati svoju spavačicu i izdajalicu,meni je bila potrebna.

_____________________________

PATRICK 30.04.2008. 01:55h
MATEO 06.03.2010. 01:17h

(Odgovor članu ciba)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: rodilište Merkur
8.2.2009 17:01:30   
ciba
jel ima kaj novog možda....

(Odgovor članu ciba)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: rodilište Merkur
16.2.2009 13:11:11   
ciba
ima koja mama,koja je nedavno bila tj.rodila  u merkuru... termin mi je za mjesec dana i svakim danom sam sve napetije...help...user posted image

(Odgovor članu ciba)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: rodilište Merkur
16.2.2009 13:34:14   
FIONA
ima nas više, ja sam malo manje od tri mjeseca tamo rodila, prije toga ležala tri tjedna i jako zadovoljna sa svime...standard nije visok ali su ljudi bili predivni! Ak te kaj zanima, samo pitaj!

_____________________________

"Dječji život je poput komada papira na koji svako ostavlja bilješku."

(Odgovor članu ciba)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: rodilište Merkur
16.2.2009 14:20:20   
ciba
pa zanima me opčenito,da li ima kaj novog,ma vjeerovatno je to više zbog straha i sve kaj ide uz to...thanks Fiona

(Odgovor članu ciba)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: rodilište Merkur
16.2.2009 14:24:50   
Anoniman
Ajde, hvala Bogu da se u Merkuru nešto pozitivno pomaknulo. Ja sam rodila Paulinu tamo prije 5,5 godina i nemam baš tako bajnu priču... zato sam sretna da čitam vaša iskustva od ne tako davno.
Ciba, sretno!

(Odgovor članu ciba)
  Neposredna veza do poruke: 11
   RE: rodilište Merkur
16.2.2009 14:37:49   
ciba
hvala,hvala...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu ciba)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: rodilište Merkur
26.2.2009 13:58:10   
ciba
novosti...u pon.moran na kontrolu i možda me ostave,tako su rekli ovaj ponedjeljak...javim vam... i usput da vas pitam jel ima kaj novo.......

(Odgovor članu ciba)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: rodilište Merkur
26.2.2009 14:02:43   
Anoniman
Sretno ciba, javljaj nam novosti! user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu ciba)
  Neposredna veza do poruke: 14
   RE: rodilište Merkur
26.2.2009 14:05:46   
božica
novosti...u pon.moran na kontrolu i možda me ostave,tako su rekli ovaj ponedjeljak...javim vam... i usput da vas pitam jel ima kaj novo.......

sretno i opusti seuser posted image
ti bu[ nama rekla kaj ima novouser posted image


_____________________________

idem micat rit...

(Odgovor članu ciba)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: rodilište Merkur
3.3.2009 16:41:27   
Tsmee
Hej! Ja sam rodila u Merkuru prije dva mjeseca. Oduševljena, svi su bili jako ljubazni i dragi, beba cijelo vrijeme sa mnom osim što ju je sestra jednom odnijela jer je meni ponestalo mlijeka i nisam je mogla nahraniti (zahvalna sam joj, malo sam se naspavala).
Mala zamjerka na nedostatku organizacije (malo su me šetali prije poroda), ali može se razumjeti jer sam rodila taman prije praznika (23.12.) pa su bili malo i "kratki" s osobljem. Inače, ja sam prvorotka, ali budući da je bilo sve u redu sa mnom i bebom, pustili me 25.12. doma, taman na Božićni ručak. Dakle, samo 2 dana sam bila tamo.
Beba je bila sa mnom od kad su me stavili u sobu, dakle i prvu noć. No, prijateljica koja je prije dva tjedna rodila na Merkuru nije imala bebu kod sebe prvu noć jer je bila velika gužva pa nije bilo sobe u kojoj može biti s bebom, ali već drugi dan ujutro su je premjestili.
Sve pohvale pedijatrijskim sestrama, puno su mi pomogle pri dojenju.

Što se samog poroda tiče, svi su bili smireni, ljubazni, sve pet. Muž je bio sa mnom i sve u svemu pozitivno iskustvo. Mislim da je najvažnije u takvoj situaciji da se osjećaš sigurnom, u dobrim rukama i da osjećaš da netko brine o tebi, a upravo taj osjećaj sam cijelo vrijeme imala zahvaljujući osoblju.

Što treba ponijeti:
Ja sam spakirala torbu prema popisima koje sam našla na netu, ali moram priznati da mi više od pola toga nije trebalo. Spavaćicu nisam obukla jer sam dobila njihovu, a kako dosta krvariš, zašto prljati svoju. A i njihove su zgodne za dojenje (malo doduše grube, ali OK). Nisu mi trebali šamponi za kosu, razni sprejevi i sl. (samo sam dva dana bila, a i da mi je trebalo, uvijek sam mogla zamolit muža da donese kaj fali). Ono što mi je bilo ključno je:
- jednokratne gaćice (što više - 5-10 kom)
- vir ili veo specijal ulošci (3 paketa)
- pelene za bebu (za 3 dana 15 komada je i previše, ne presvlače ih jako često)
- vlažne maramice i kremica (Pavlović) za bebu ako ćeš je sam nekad presvući
- krema za ruke i labelo
- gel za tuširanje
- četkica i pasta za zube
- bademantil
- 2 ručnika
- WC papir
- rola papirnatih ručnika
- čarape (za izlazak na hodnik, u sobi je jako toplo)
- grudnjak za dojenje + ulošci za grudnjak
- voda (obična), što više jer si jako žedna (ja sam pila 3l dnevno) i čaša
- nešto slatko (najbolje keksi) jer brzo vraća energiju
- mobitel (of course user posted image )
- medicinska dokumentacija

Doma svakako pripremi odjeću za bebu koju će ponosni tata donijeti za izlazak iz rodilišta te odjeću za sebe koju će ti tatica također donijeti (naime, svu odjeću u kojoj si došla šalješ doma pa da se ne bi vraćala u bademantilu user posted image )

Eto, toliko od mene, ak imaš kakvih pitanja - pucaj!

_____________________________

Već nas je puna kuća...

(Odgovor članu božica)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: rodilište Merkur
3.3.2009 16:55:53   
ciba
draga,daj mi još samo reci da li je mm morao ici na tečaj da bi mogao biti samnom...puno,puno hvala


(Odgovor članu Tsmee)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: rodilište Merkur
3.3.2009 17:02:55   
Tsmee
Mi smo išli na tečaj jer su rekli da se mora, no kad smo došli tamo nisu nas pitali jesmo li bili na tečaju već su ga bez problema pustili (iako oni imaju evidenciju u kompjutoru pa su možda pogledali). Moja prijateljica nije bila na tečaju i njenog dragog nisu pustili, ali kao razlog su naveli to da im je gužva, a za tečaj isto nisu pitali.
Ja bih na tvom mjestu došla s dragim pa probajte. Napravite se ludi i pitajte može li on s tobom, a tečaj ne spominjite.
Čisto kao info - dragi ne može s tobom bit cijelo vrijeme (malo bi bilo glupo da je s tobom kod priprema) već tek kad odeš u boks. Meni su rekli da on može ući pred kraj. Pozvali su ga kad sam bila 8cm otvorena i imala već jake trudove.

Držim fige!!!!

_____________________________

Već nas je puna kuća...

(Odgovor članu ciba)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: rodilište Merkur
3.3.2009 17:06:54   
ciba
ok,budemo probali,hvala ti još jednom...user posted image

(Odgovor članu Tsmee)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: rodilište Merkur
10.6.2009 15:54:44   
nelly_1987
zanima me  dali muz moze biti na porodu i dali treba zavrsiti tecaj? sada sam u 34 tjednu trudnoce!

(Odgovor članu ciba)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: rodilište Merkur
19.8.2009 15:52:20   
ciba
ej draga,mm nisu pustili jer nije iso na tecaj,a samnom u  sobi je bila cura kojoj je muž iso na tecaj i nisu ga pustili,ovisi ti sve vjerovatno od doktora do doktora,al naglasi na pregledu i slobodno  pitaj njih

(Odgovor članu nelly_1987)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: rodilište Merkur
3.9.2009 12:43:10   
komarac1
Pozdrav svima! Zanima me ima li tko od vas iskustva u Merkuru s loptama, hodanjem za vrijeme trudova.....? Kako gledaju na to?

(Odgovor članu ciba)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: rodilište Merkur
3.9.2009 12:52:01   
FIONA
iskreno nisam vidla niti jednu loptu ili slično...jako sam zadovoljna ali gore da nazoveš i pitaš rekle bi ti sve kaj te zanima!!!

_____________________________

"Dječji život je poput komada papira na koji svako ostavlja bilješku."

(Odgovor članu komarac1)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: rodilište Merkur
3.9.2009 13:01:47   
komarac1
A jel dopuštaju hodanje za vrijeme trudova il se mora ležati cijelo vrijeme?

(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: rodilište Merkur
3.9.2009 13:37:50   
božica
A jel dopuštaju hodanje za vrijeme trudova il se mora ležati cijelo vrijeme?

U merkuru sam HODALA user posted image user posted image user posted image
došla sam u 22:30
nije bila gužva



_____________________________

idem micat rit...

(Odgovor članu komarac1)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!