|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Rodilišta prijatelj djece
20.3.2009 21:08:03   
njanja
Puno se priča o rodilištima prijatelj djece.....Sestra mi je "imala čast" 13 dana provesti u jenom takvome.... Svaku večer sam s njom bila na telefonu gdje je ona govorila da to nije rodilište, nego psihijatrija... Budući da iskustvo nije moje, a ne želim u sestrino ime, htjela bi samo potegnuti neka pitanja budući da sma i ja djelom osjetila tu "psihijatriju" u svojih 6 dana.....Ovo se odnosi samo na 5. kat-odjel babinjača, a svaka pohvala za rađaonu i odjel inzenzivne!!!! da li se rodilište kao prijatelj djece odnosi samo na:
  • stavljanje djeteta na podoj u prvim minutama života
  • rooming inn

U savršenim uvijetima, definitivno da.... Međutim, šta vi mislite o prijatelju djece (a i majki) kada:
  • je žena rodila carskim rezom pa joj donose dijete na rooming inn? iz svog slučaja znam da sam jedva hodala 3 dana, a da ne pričam koliki je bio napor dignuti se i staviti jana na cicanje pa ponovno na 2. cicu
  • kada je žena rodila vaginalno, a preumorna je i iscrpljena, a dijete je konstanno s njom i ne žele ga uzeti u sobicu
  • forsiranje dojenje kada nema mlijeka
  • mijenjanje pelena 2 x dnevno-1 u 6 h,m drugi put u 18 h
  • needuciranje majki koje nemaju mlijeka o načinju izdajanja, nego kratki komentar: Nabavite izdajalicu (osobno iskustvo)
  • needuciranje majki o mijenjanju pelena-meni su npr zadnji dan pokazali i to je bilo sve


_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Rodilišta prijatelj djece
20.3.2009 21:15:52   
božica
njanja nažalost

Vidiš Petrova u zgu nije "prijatelj djece"al ni ćuti  za izdajalice i bilo kakva pomagala(bilo 10mj 2005)
Merkur rooming oni odmah slobodne izdajalice,šeširići....

A istina donesu ti bebu i buš ćekala da ti netko dođe i odnese
ili ih
gnjaviš da ti pomognu kako god znaju neka nose bebu kada si preumorna i sl..

U petrovoj su nama donjeli bebe moja nije htjela cikati pa sam zgnjavila sve sestre da je bilo"opet Ja gnjavim"
al me nije bilo briga
U petrovoj su mi bebu pokazali zadnji dan ho ruk ovak onak i odi doma
U merkuru isto zadnji dan ho ruk ovak onak i odi doma, jedino što su je pred menom prevlačile
i nije bilo forsiranja dojenja sa njihove strane(već sa moje)oni su malu nahranili ako im se derala u sobici


_____________________________

idem micat rit...

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Rodilišta prijatelj djece
21.3.2009 13:35:29   
ejmama
I ja sam rodila u Rijeci i smatram da ne bi trebali imati tu titulu. Nikakve koristi od njih tih par dana na odjelu babinjača. Meni je bilo smiješno što su mi u bolnici govorili da nemam mlijeka , a u otpusnom pismu su napisali da je dojenje uspostavljeno. Valda su to napisali radi statistike.

_____________________________

H 07 E 09

(Odgovor članu božica)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Rodilišta prijatelj djece
21.3.2009 13:40:32   
Indy
Neznam da li je osječko rodilište prijatelj djece, ali osoblje je super prema majkama i bebama. Potiču dojenje, ako majka s tim ima problema odmah uskaču i pomažu, isto tako ako je majka jako iscrpljena hoće uzeti bebu na koji sat na čuvanje po noći, da majka malo odspava. Ja sam stvarno bila jako zadovoljna.

(Odgovor članu ejmama)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Rodilišta prijatelj djece
21.3.2009 13:52:42   
lee
pulsko rodilište je prijatelj djece...e sad čemo vidjeti....kažu mi svi da su doktori dobri ali sestre katastrofa...da nema nikakvih pomoči od njih...eto to sam čula od par žena...moj susjed ginekolog koji radi tamo kaže da su neko osoblje mjenjali da je sad sve drugačije...da ti puno sestre pomažu...budemo vidjeli to prijateljstvo...ali ako nešto ne bude uredu budem ja njima nakon poroda sve lijepo objasnila.....i pojasnila....

_____________________________

Alex 2.5.2009
pravi sam decko veliki :) stize mi brat 11.12. 2013

(Odgovor članu Indy)
Neposredna veza do poruke: 5
   [Obrisani korisnik]
21.3.2009 15:56:59   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu lee)
  Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Rodilišta prijatelj djece
21.3.2009 16:08:52   
mirna
Zavisi o kojem rodilištu pričaš Njanja. I ja sam rodila u rodilištu Prijatelj djece, ali ne u HR.

Sestre su mijenjale pelene samo na početku. Dan nakon poroda pokazale su mi kako se to radi i onda je to bio samo moj posao. Noću dok mi je dijete plakalo, a nisam znala zbog čega i nisam ga mogla umiriti (sada znam da zbog grčeva  jer smo imali grašak za ručakuser posted image ) odnijele su ga bez problema za 3 sata u zajedničku sobu da sam se mogla naspavati. Inače je bio cijelo vrijeme sa mnom.
Izdajalicu smo imali u bolnici, neku ogromnu mislim da na struju. Sestra nam je pokazala kako se to radi i onda smo išle same po potrebi.

I kod mene nije bilo sve super jer su bile neke starije sestre s nekim čudnnim savjetima kao budi ga za dojenje, ne smije tako dugo spavati, treba što duže sisati itd... Najvažniji savjet kojeg bi trebale dati je po meni: Vjeruj u sebe i slušaj tj. promatraj svoje dijete.

Mislim da te negativne stvari gore spomenute nemaju veze s tim da je rodilište prijatelj djece nego s tim da osoblje nije bilo ok.

< Poruku je uredio mirna -- 21.3.2009 16:10:52 >

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Rodilišta prijatelj djece
21.3.2009 18:05:06   
njanja
Mirna, radi se o ri rodilištu...mimo sve subjektivne zamjerke mene i sestre....ali kako komentirati prijatelja djece koji uzastopno pušta novorođenčad u prljavoj peleni cijeli dan?????

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Rodilišta prijatelj djece
21.3.2009 18:11:17   
ejmama
IZVORNA PORUKA: njanja

Mirna, radi se o ri rodilištu...mimo sve subjektivne zamjerke mene i sestre....ali kako komentirati prijatelja djece koji uzastopno pušta novorođenčad u prljavoj peleni cijeli dan?????


Ženska koja je bila samnom u sobi ih je zvala 5 puta da presvuču dijete jer kao mi ne smijemo, i onda sam joj ja rekla da ga mi presvučemo jer smo imale svaka po jednu pelenu koju dobiješ u onom paketu. Ona i ja nismo znale kako bi, ali sva sreća da je ova treća rodila 3. sina pa ga je ona presvukla. Svaka joj čast jer nam je ona puno pomogla.


_____________________________

H 07 E 09

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Rodilišta prijatelj djece
22.3.2009 8:58:52   
Ruža
Naše rodilište je prijatelj djece. Djeca su sa mamama u sobi, ali po potrebi i ako to mame žele bebače odnesu. Svaka pohvala sestrama i babicama, odjel je u katastrofalnom stanju, ali one su te koje mu daju dušu.
Kod nas će sve pokazati, ako ih pitaš. Jedino mi se ne sviđa što ih nadohranjuju.

_____________________________

Samo luda mama...

(Odgovor članu ejmama)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Rodilišta prijatelj djece
3.8.2009 19:35:20   
natalijax
moja seka kaze da sad kad je bila u rodilistu osijek svaki dan u svojoj sobi su sve presvlacile bebe jedino su sestre kupale dal je to zato sto, je rodiliste prijatelj dijece.

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Rodilišta prijatelj djece
3.8.2009 19:37:05   
buduća mamica
meni se to sviđa što mama sam presvlači svoju bebu

(Odgovor članu natalijax)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Rodilišta prijatelj djece
3.8.2009 19:38:11   
natalijax
i meni isto 

(Odgovor članu buduća mamica)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Rodilišta prijatelj djece
3.8.2009 19:39:32   
buduća mamica
znači li to da bebe nose robicu koju mama donese ili dobije bolničku?

(Odgovor članu natalijax)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Rodilišta prijatelj djece
3.8.2009 19:40:44   
natalijax
bolnicku jedino mi je seka rekla svoje maramice i kremu i pelene normalno

(Odgovor članu buduća mamica)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Rodilišta prijatelj djece
3.8.2009 19:44:06   
natalijax
mamice dok mi dodemo rodit nadam se da se nece nist promjenit 

(Odgovor članu natalijax)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Rodilišta prijatelj djece
3.8.2009 19:47:46   
buduća mamica
jesi ti spremila koferčić za bolnicu?. i ja ću roditi u osijeku

(Odgovor članu natalijax)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Rodilišta prijatelj djece
3.8.2009 19:55:20   
natalijax
evo sad spremala jos u ljekarnu po potrepstine i gotovo a ti

(Odgovor članu buduća mamica)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Rodilišta prijatelj djece
3.8.2009 19:57:49   
buduća mamica
nisam još, ja sam ti u 17 tjednu, planiram kad uđem u 7 mjesec, trenutno prosuđujem koliko veliki kofer mi treba.ja imam onaj mali na kotačiće ali mislim da ću uzeti veliki od seke.

(Odgovor članu natalijax)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Rodilišta prijatelj djece
3.8.2009 19:59:19   
natalijax
joj mamice jesam mutava ja koliko sam sva u porodu i tebe bi porodila odma zaboravih ja da ti kasnije trebas rodit

(Odgovor članu buduća mamica)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Rodilišta prijatelj djece
3.8.2009 20:00:36   
natalijax
ja sam srednju torbu al cini mi se da cu uzet malo vecu sportsku ovisi koliko ces rucnika nosit a oni najvise mjesta zauzmu

(Odgovor članu natalijax)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Rodilišta prijatelj djece
3.8.2009 20:03:42   
buduća mamica
seka ti nedavno rodila?. baš je super kad su seke trudne zajedno. nažalost moja seka ni čuti za bebe, ne voli djecu. baš me zanima njena reakcija kad ja budem rodila. čestitaj seki na bebaču. sad ćeš puno savjeta moći pokupiti od seke, a i bebači će vam se igrati zajedno. super slatko.

(Odgovor članu natalijax)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Rodilišta prijatelj djece
3.8.2009 20:40:34   
ninishka
varazdinsko je rodiliste prijatelj djece i meni je bilo ok.
rodila sam carskim rezom, vidjela bebu odmah, 2 dana je decko bio na suncanju, dakle nije bio kod mene, i taman mi je toliko trebalo da se oporavim ida ga mogu dojiti.sva sreca pa me nist nije boljelo tak da sam mogla sve raditi jako brzo...sestre su stvarno bile super i sve su pokazale i objasnile.ta dva dana kolilo beba nije bila samnom svako malo su me dolazile gledati i pokazivati kako potaknuti mlijeko i kak se rucno izdajati.prematala sam si ga sama jer mi bilo bezveze cekat njih da fodu a on pokakan.
oblekicu je imao njihovu tak da to nisam morala nositi...
otisla sam u rodiliste cekajuci najgore, a ugodno sam se iznenadila...doktori i sestre svi su bili super i susretljivi...

jedino im vage nisu bas bazdarene kak treba user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image svima su kazela manju tezinu i bila panika radi toga..

svaka soba u vz rodilistu ima svoju kupaonicu i veliki "sudoper" di se kupaju bebe i vagu i stolic za prematanje

_____________________________

...jer ja letim kad sam kraj tebe...
Luka 10.03.2009
Leon 07.06.2010
"Zenska mudrost sagradi kucu, a ludost je rukama razgraduje." (velika Salomonova zbirka izreka 14.1)

(Odgovor članu buduća mamica)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Rodilišta prijatelj djece
3.8.2009 21:04:36   
lueman
varaždinsko rodilište je pravi prijatelj. i djeci i mamama. ja rodila 3 puta, sva tri su bili od prvog sata s menom i sve kaj sam pitala su mi liječnici i sestre rekli. dakle sve pohvaleuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

28.12.95 L
27.03.97 E
24.04.05 A
**

(Odgovor članu ninishka)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Rodilišta prijatelj djece
3.8.2009 23:13:02   
Ninaa
Mislim da Sestre milosrdnice ili Vinogradska u Zagrebu nemaju titulu prijatelj djece jel bebe nisu s mamamam, ali oni su fakat prijatelj djece. Od rađaone, pa kasnije, sestre s odjela pa sestre za bebe, tamo u tri dana nisam vidjela nekog tko bi bio nesusretljiv. Mi smo se u sobi našle sve tri koje su prvi puta rodile, cimerice na carski tak da su jedva ustajale. Sestre su dolazile same provjeriti jel nekom treba pomoć oko dojenja, jel treba presvući bebe,ma milina. Beba su dolazile često, uvijek čiste, načešljane, mi smo ih dojile i mazile se s njima. Ja nisam imala mlijeka i nitko me nije silio da dojim, sestra mi je pokazala kak da je stavljam na sisu i da je stavljam uz sebe da če mlijeko nadoći. Tak je i bilo. Užasavala sam se boravka u bolnici na kraju je to bilo jedno lijepo iskustvo kakvo i treba biti. Svaka im čast.

_____________________________

Mamine srećice 14.03.2009. i 2012.

(Odgovor članu lueman)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!