|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kako odbiti kumstvo?
8.2.2010 13:01:13   
Bubu
Našla sam se u jednoj nezavidnoj situaciji...user posted image
Moja se vjenčana kuma, s kojom sam zahladila odnose radi nekih nesuglasica oko mog vjenčanja, udaje. Mislila sam da nas neće ni pozvati na vjenčanje, no nedavno smo se vidjele...došla je napokon vidjeti bebu. Na pitanja oko vjenčanja je davala kratke odgovore pa nisam previše ni ispitivala, mislila sam da je to zato što joj je neugodno jer nas neće zvat. No jedan tren je pitala: E, da ne zaboravim, oš mi bit kuma?
Ja se nisam ni snašla i odmah odgovorila "Naravno!". Na pitanje da li je sigurna da me hoće za kumu (misleći pritom na ne baš najbolje odnose između nas) rekla je "pa da, dogovorile smo se još na faxu".
E sad...mene je to jako dirnulo i stvarno sam počašćena...no kopka me...zar me hoće za kumu samo zato što smo se to dogovorile prije 10 godina??
Ako je to razlog, kumstvo ne bih htjela prihvatiti, pogotovo zato jer imam bebu od 5 mjeseci i neću joj moći biti na raspolaganju koliko bih htjela i morala.
Kako da to skužim? S njom je oduvijek bilo teško otvoreno razgovarati, mislim da mi ne bi rekla da je pitam..
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Kako odbiti kumstvo?
8.2.2010 13:04:03   
BUMBIKA
a joj,neznam šta da ti kažem...
Mislim da te nebi to pitala ako to stvarno ne želi,a opet možda želi samo da i ti njoj budeš jer je i ona tebi bilauser posted image ,pa da se ti kao ne naljutiš


_____________________________

DINO 04.09. 2007

(Odgovor članu Bubu)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Kako odbiti kumstvo?
8.2.2010 13:05:53   
anuska08
Totalno nezgodna situacija! Ne znam što bi ti savjetovala!
Baš mi nije jasna ta tvoja "kuma"!! Pitati te da budeš kuma, a niste više dobre! Aa li da joj budeš kuma samo zato jer ste se to dogovoril na faxu! user posted image user posted image
U svakom slučaju, sretno!

_____________________________

Nika 26.08.2009.

(Odgovor članu Bubu)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Kako odbiti kumstvo?
8.2.2010 13:12:15   
natalijax

IZVORNA PORUKA: anuska08

Totalno nezgodna situacija! Ne znam što bi ti savjetovala!
Baš mi nije jasna ta tvoja "kuma"!! Pitati te da budeš kuma, a niste više dobre! Aa li da joj budeš kuma samo zato jer ste se to dogovoril na faxu! user posted image user posted image
U svakom slučaju, sretno!

user posted image

(Odgovor članu anuska08)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Kako odbiti kumstvo?
8.2.2010 13:13:28   
novamama
ti si njoj kuma,a ne ona tebi. ako te tražila, sigurno ima nekakav svoj dobar razlog.

ja ne bih to analizirala previše, odradi to i budi najbolja kuma na svijetu! možda se i odnosi između vas dvije poprave, daj sve od sebe....

nikako odbiti...nikako...

_____________________________

Ča je život vengo fantažija....

(Odgovor članu anuska08)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Kako odbiti kumstvo?
8.2.2010 13:15:24   
Anoniman
nezgodno...user posted image

(Odgovor članu Bubu)
  Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Kako odbiti kumstvo?
8.2.2010 13:16:31   
dominik
mzda ne shvaca kumstvo kao sto ga ti shvacas...ja bi prihvatila, obavila to ali bi joj odmah u startu rekla da imas bebicu i ne mozes joj biti skroz na raspolaganju...sretno

(Odgovor članu novamama)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Kako odbiti kumstvo?
8.2.2010 13:17:43   
ninolina
ma ja ne mislim da je to zbog faxa i vašeg dogovora. Možda je kroz tu svoju važnu odluku i taj korak u životu shvatila koliko joj fališ ti a i tvoje prijateljstvo. Sigurno da te treba kao što si kroz neke stvari u životu bila uz nju. Tako i sada. 

_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu anuska08)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Kako odbiti kumstvo?
8.2.2010 13:19:21   
BUMBIKA
Ja to isto ne shvaćam ozbiljno jer ni ja sa svojom kumom nisam u neki super odnosima,a i kad smo imali svatove sve moje cure su cijeli tjedan bile uz mene i pomagale,ali ona nije...ja to ne uzimam k srcu ii ništa mi ne znači što na nekom papiru piše da mi je ona kuma....Kad nekog trebam sve druge će doći odmah,ali ona baš i ne...a ni ja se baš nešta ne trudim oko toga

_____________________________

DINO 04.09. 2007

(Odgovor članu dominik)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Kako odbiti kumstvo?
8.2.2010 13:19:53   
ninolina
neću joj moći biti na raspolaganju koliko bih htjela i morala.

što to znači, bit kumstva je da ste si dobre, da popite kavu zajedno, da ste tu ako vas zatreba a bez obzira na bebicu sigurna sam da ćeš uvijek naći sat vremena za nju


_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Kako odbiti kumstvo?
8.2.2010 13:20:29   
anuska08
Po meni je kuma osoba s kojom si najbolja!!! I shvaćam to ozbiljno!!

_____________________________

Nika 26.08.2009.

(Odgovor članu BUMBIKA)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Kako odbiti kumstvo?
8.2.2010 13:21:35   
BUMBIKA
anuska i ja sam to mislila,ali evo ti moj slučaj,brzo se sve preokrene...
Ninolina možda je mislila da joj neće moči biti toliko na raspolaganja u vezi priprema za vjenačanjeuser posted image


_____________________________

DINO 04.09. 2007

(Odgovor članu anuska08)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Kako odbiti kumstvo?
8.2.2010 13:23:32   
ninolina
Ninolina možda je mislila da joj neće moči biti toliko na raspolaganja u vezi priprema za vjenačanjeuser posted image

a možda ali ona mora biti toga svjesna da ima malu bebu i da neće biti s njom kad bi htjela a i bilo bi to glupo tražiti


_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu BUMBIKA)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Kako odbiti kumstvo?
8.2.2010 13:24:33   
Bubu
Pa bilo bi lijepa da je tako...i nekako se nadam da je...a opet. Mislila sam da je poznajem, pa su me na mojoj svadbi neke stvari iznenadile. Ne bi se čudila da je pitala samo zato što smo se tako dogovorile prije 10 godina, a baš iz razloga što je meni biti kuma velika čast ne želim to samo odraditi. Ako ću bit kuma, onda ću bit kuma do kraja!user posted image  Ne volim radit stvari površno i reda radi.

(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Kako odbiti kumstvo?
8.2.2010 13:25:38   
BUMBIKA
Ali ti si već pristala koliko sam skužila?ko ne želiš kako ćeš joj to sada objasniti?

_____________________________

DINO 04.09. 2007

(Odgovor članu Bubu)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Kako odbiti kumstvo?
8.2.2010 13:28:28   
Bubu
IZVORNA PORUKA: ninolina

neću joj moći biti na raspolaganju koliko bih htjela i morala.

što to znači, bit kumstva je da ste si dobre, da popite kavu zajedno, da ste tu ako vas zatreba a bez obzira na bebicu sigurna sam da ćeš uvijek naći sat vremena za nju



Da, mislila sam da se neću moći toliko angažirati oko vjenčanja. A što se kavica tiče, zadnjih 4 godine smo popile dvije...toliko o bliskosti..

(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Kako odbiti kumstvo?
8.2.2010 13:31:14   
ninolina
Da, mislila sam da se neću moći toliko angažirati oko vjenčanja. A što se kavica tiče, zadnjih 4 godine smo popile dvije...toliko o bliskosti..

znam teška situacija ali ti joj daj do znanja da si tu ako te treba ali sve u nekoj normali zbog bebe


_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu Bubu)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Kako odbiti kumstvo?
8.2.2010 13:31:31   
anuska08
Cura valjda kuži da joj nećeš moći biti na raspolaganju zbog bebe. Možda nema koga pa tebe zove?
Bed je što si joj već rekla da može. Ali to je ono kad te netko zatekne pitanjem i ne snađeš se!

_____________________________

Nika 26.08.2009.

(Odgovor članu Bubu)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Kako odbiti kumstvo?
8.2.2010 13:32:00   
dominik
meni moja kuma, najbolja frendica, sa kojom se svaki dan cujem - nije pomagala nista oko vjencanja jer nije bilo potrebe tako da ... pusto sta je obicaj i zivi i radi u svojim mogucnostima

(Odgovor članu Bubu)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Kako odbiti kumstvo?
8.2.2010 13:36:09   
Bubu
Ma znam...al upravo zato i je bed jer smo se oko tih stvari pokačili na mom vjenčanju. A ima ona svoju ekipu, hrpu cura s kojima je super. Ja niti ne znam što se dešava u njenom životu zadnjih par godina...user posted image

(Odgovor članu dominik)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Kako odbiti kumstvo?
8.2.2010 13:37:30   
BUMBIKA
Po ovome što si dosad rekla meni se čini da to neželiš ipak prihvatitiuser posted image

_____________________________

DINO 04.09. 2007

(Odgovor članu Bubu)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Kako odbiti kumstvo?
8.2.2010 13:45:27   
Bubu
Želim ako je iz pravih pobuda...ako je i ona shvatila da smo se razišle a nismo trebale, i ako želi da se opet zbližimo. Ali ako je samo zbog nekog davnog dogovora onda ne, o tom se radi.
Idem sutra do nje pa ću probati s njom otvoreno razgovarati.

(Odgovor članu BUMBIKA)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Kako odbiti kumstvo?
8.2.2010 14:21:44   
evanda
A zašto odbiti?
Eto ti lijepe i jedinstvene prilike da ponovo izgradite lijep međusobni odnosuser posted image

(Odgovor članu Bubu)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Kako odbiti kumstvo?
8.2.2010 14:26:47   
Bubu
Pa teško se opet zbližiti s nekim tko ima totalno druge vrijednosti i svijetonazore od tebe...osima ko se nije promjenila.
A i kako kažem, imamo nekih repova iz prošlosti...jako me povrijedila..

(Odgovor članu evanda)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Kako odbiti kumstvo?
8.2.2010 14:29:00   
evanda
Da te tako jako povrijedila, ne bi ti kao iz topa odgovorila:"Naravno!"
Sad je kasno da"praviš od usta guzicu"user posted image
Sjedite i razgovarajte kao odrasle osobe, što i jesteuser posted image

(Odgovor članu Bubu)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos maloj djeci?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!