|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Curenje plodne vode?
16.6.2009 8:57:17   
Joanna
Trebam pomoć! Trudna sam 30 tjedana. Prije 10 dana sam bila na uzv i sve je bilo dobro osim što je beba okrenuta na zadak. Jako me dolje udara, u jajnike, mjehur i gdje god stigne. Primjetila sam neki put kad jako udari da mi izađe nekakav iscjedak ili tekućina. user posted image user posted image user posted image  Inače imam jak žuti iscjedak (lječili ga al nije otišao). Jučer ja to velim ginekologu na pregledu a on mi veli da mi možda curi plodna voda user posted image user posted image user posted image  al da je možda samo iscjedak. user posted image user posted image Ak mi se to još bude događalo da idem u bolnicu. Rekel mi je da dok beba udara da je dobro. To znam i ja al nije neka utjeha. Bojim se! Inače sam zatvorena.
Negdje sam vidjela da ima tema o plodnoj vodi al sad ju ne mogu naći. Molim vas pomozite ako ste imale sličan problem al ako i niste!!!
Hvala!

< Poruku je uredio anaxx -- 17.10.2011 14:16:05 >


_____________________________

Mamine princeze
11.08.2009. Nina
26.01.2012. Laura
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Curenje plodne vode???
16.6.2009 9:06:17   
Nika 24052006
Ajoj,ne znam sto da ti kazem... Ja sam zadnjih 2 tjedna trudnoce lezala u bolnici,i u tom razdoblju mi je pocelo curiti "nesto",toliko da gacice budu skroz mokre... Ispitivala doktore,oni samo govorili da je to sve dobro,a strasno sam se bojala da mi curi plodna voda... Evo,i dan danas ne znam sto je to bilo,premda sam se svim silama trudila da mi objasne sto je to...Bojala sam se za bebu,ali,eto,rodila se ziva i zdrava...

_____________________________

Moje velike ljubavi
Nika 24.05.2006.
Ines 07.05.2010.

(Odgovor članu Joanna)
Neposredna veza do poruke: 2
   [Obrisani korisnik]
16.6.2009 9:09:53   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu Nika 24052006)
  Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Curenje plodne vode???
16.6.2009 9:13:07   
Zvonki
Postoji nešto što se zove "AL-SENSE kit". To je zapravo uložak koji momentalno slovi za najpouzdanije rješenje na tržištu za otkrivanje da li istječe plodna voda (barem po mojim saznanjima),dostupan je u svim boljim ljekarnama,e jedino za cijenu nisam sigurna... Uložak je 100% osjetljiv na plodnu vodu i definitivno je razlikuje od urina tako da nema zabune i lažno pozitivnih rezultata...Još jedna velika prednost tog uloška je što ukazuje i na jake bakterijske i Trichomonas infekcije kod trudnica pa će kod postojanja istih test dati pozitivan rezultat (to je plava ili zelena mrlja na ulošku) a svaka mrlja na ulošku je stabilna do 2h tako da se može odnijeti na uvid liječniku..


Izvor
http://mameibebe.biz.hr/phpBB2/viewtopic.php?f=35&t=31878&p=1073809#p1072122


_____________________________

.-..-.
`·.·´
?/
/?
/ \ Bože, molim Te za strpljenje...I to želim odmah sada!


(Odgovor članu Nika 24052006)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Curenje plodne vode???
16.6.2009 9:15:22   
FIONA
ako je plodna onda curka stalno pomalo...stavi si neku krpu kao kompresu zelenu iz bolnice i drži...makar meni je tako bilo zadnjih dva tjedna u bolnici pa su mi rekli da je več i mjehur oslabio i da imam iscjedak i da je to normalno obzirom da sam se i ja uplašila...dr je vjerojatno vidla da je sve uredu, ne bi te poslala samo tako doma!!!...potraži još nečije mišljenje ali po mom odi u bolnicu di misliš roditi!...inače plod zna postaviti takav položaj da ako je plodna voda i pitanju, da zaustavi curenje i tako se čuva trudnoća što dulje...nije to nešto što sad nije moguće spriječiti...znam da je teško to prolaziti ali samo se smiri jer to je zadnje kaj ti sad treba...drž se!

_____________________________

"Dječji život je poput komada papira na koji svako ostavlja bilješku."

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Curenje plodne vode???
16.6.2009 9:16:57   
FIONA
Zvonki ovo je super znati!!!!...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Dječji život je poput komada papira na koji svako ostavlja bilješku."

(Odgovor članu Zvonki)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Curenje plodne vode???
16.6.2009 9:24:02   
Joanna
Nisam znala da i to postoji. Probat ću ih nabaviti ak prije ne odem u bolnicu. Stvarno me strah! Da, zaboravila sam napisati da mi je gin u trudničku knjižicu napisal da mi prijeti pobačaj!!!! Pa zbog čega???user posted image user posted image user posted image user posted image  Kaj bi mogla od curenja vode pobaciti???user posted image user posted image user posted image  Logičnije bi mi bilo da je napisal prijevremeni porod a ne pobačaj! Joj, luda sam od svih tih problema! Ak stvarno tak misli mogao me hitno poslati u bolnicu!

_____________________________

Mamine princeze
11.08.2009. Nina
26.01.2012. Laura

(Odgovor članu Zvonki)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Curenje plodne vode???
16.6.2009 9:25:37   
anaxx
možda ti je to napisao zbog bolovanja (kao meni moj!)

_____________________________

mama jednog velikog i jednog malo manjeg dečka... dva mamina zlata... dočekali smo i Katju ... treće zlato u maminom srcu :)

(Odgovor članu Joanna)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Curenje plodne vode???
16.6.2009 9:26:01   
Zvonki
Svašta. A da odeš privatnom liječniku negdje? user posted image

_____________________________

.-..-.
`·.·´
?/
/?
/ \ Bože, molim Te za strpljenje...I to želim odmah sada!


(Odgovor članu Joanna)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Curenje plodne vode???
16.6.2009 9:33:20   
Joanna
anaxx to se i meni čini al više ne znam šta da mislim. Kad sam ga pitala dal će mi otvoriti porodiljni ili još bolovanje rekel mi je da je sve napisal u knjižicu i onda mi je pokazal da je napisal prijet. pobačaj. S tim me tak uplašil da više nisam znala kak se zovem. Nakon jednog spontanog pobačaja jako sam prestrašena i kad idem na pregled sva sam nervozna. A kaj se tiče privatnog gin ni s njim nemam dobra iskustva. Vidjel je da beba ima aritmiju srca i onda po brzom postupku na Rebro da bi na kraju  uzv pokazao da je Hvala Bogu sve dobro. Dobro sam se naplakala tih par dana! Stvarno se bojim svih tih doktora!

_____________________________

Mamine princeze
11.08.2009. Nina
26.01.2012. Laura

(Odgovor članu Zvonki)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Curenje plodne vode???
16.6.2009 9:35:18   
Zvonki
Ma bit će sve u redu. Samo se opusti. Plodna voda ako malo curi, ništa strašno, obnavlja se. Ako počne jako, gibaj u bolnicu. Sretno!

_____________________________

.-..-.
`·.·´
?/
/?
/ \ Bože, molim Te za strpljenje...I to želim odmah sada!


(Odgovor članu Joanna)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Curenje plodne vode???
16.6.2009 9:40:36   
m600
joanna i ja imam isti problem....ako ne osjetiš neki veliki pritisak nije ništa opasno...moj je iscjedak isto vodenast...skroz mi smoči gaćice...isto sam pitala ginekologa on kaže da ako sam zatvorena da voda ne može otjecati...ali u slučaju da mi nešto jako krene da se javim u bolnicu....zasad je sve ok...i dalje ga imam ali curka pomalo

_____________________________

26.09.2009- velika sekica
21.10.2011-mali čupavac


(Odgovor članu Zvonki)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Curenje plodne vode???
16.6.2009 9:52:01   
anaxx
IZVORNA PORUKA: Joanna

anaxx to se i meni čini al više ne znam šta da mislim. Kad sam ga pitala dal će mi otvoriti porodiljni ili još bolovanje rekel mi je da je sve napisal u knjižicu i onda mi je pokazal da je napisal prijet. pobačaj. S tim me tak uplašil da više nisam znala kak se zovem. Nakon jednog spontanog pobačaja jako sam prestrašena i kad idem na pregled sva sam nervozna. A kaj se tiče privatnog gin ni s njim nemam dobra iskustva. Vidjel je da beba ima aritmiju srca i onda po brzom postupku na Rebro da bi na kraju  uzv pokazao da je Hvala Bogu sve dobro. Dobro sam se naplakala tih par dana! Stvarno se bojim svih tih doktora!



Tako je i meni napisala moja gin. jer na račun nečega moraš ići na komplikacije/bolovanje!
Samo se opusti, prati promjene, najvažnije je zbog bebe pokušati biti miran jer ako se ti uzrujavaš i beba je uznemirena!!
Lako je to drugom pričati, znam, ali kad je tako...
Sretno!!!!


_____________________________

mama jednog velikog i jednog malo manjeg dečka... dva mamina zlata... dočekali smo i Katju ... treće zlato u maminom srcu :)

(Odgovor članu Joanna)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Curenje plodne vode???
16.6.2009 10:03:36   
Joanna
user posted image user posted image user posted image  Hvala cure!
Nazvat ću na Sv. Duh jer kod njih idem na uzv i tamo bi htjela roditi pa da čujem što će reći. Samo da je sve dobro!

_____________________________

Mamine princeze
11.08.2009. Nina
26.01.2012. Laura

(Odgovor članu anaxx)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Curenje plodne vode???
16.6.2009 10:25:35   
ket
ja sam uvjerena,ali neću ništa tvrdit,da plodna voda ne može curiti ako si zatvorena skroz.....a ja sam isto imala iscjedan koji je bio voden da smoći jaaako gaćice,mjenjala sam ih nekoliko dnevno....opusti se,ne valja toliki stres,ali svejedno se posavjetuj sa doktorima......gledaj pozitivno..biti će sve ok...čuvaj se i sretno

(Odgovor članu Joanna)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Curenje plodne vode???
16.6.2009 10:28:42   
FIONA
IZVORNA PORUKA: anaxx

možda ti je to napisao zbog bolovanja (kao meni moj!)


meni je to pisalo od petog TJEDNA TRUDNOĆE ISTO UBOG BOLOVA!!!


_____________________________

"Dječji život je poput komada papira na koji svako ostavlja bilješku."

(Odgovor članu anaxx)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Curenje plodne vode???
16.6.2009 10:40:41   
natalijax
eeeee bas dobra tema i meni isto tako bude mokro koda sam se popiskila a niti me tjera mokrit i al zvonki poslusat cu te pitat cu u ljekarni za te uloske

(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Curenje plodne vode???
16.6.2009 14:49:31   
Joanna
user posted image  Ima još netko da mi može reći nešto o ovome??
Tikice vidim da si na RR, znaš li ti?

_____________________________

Mamine princeze
11.08.2009. Nina
26.01.2012. Laura

(Odgovor članu natalijax)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Curenje plodne vode???
16.6.2009 15:19:18   
ELISABETH
Meni je u 35. tjednu nesto iscurilo (sad sam u 40.) i tocno znam kako se osijecas. S obzirom na to da moja doktorica nije radila, otisla sam u bolnicu na pregled. Oni su ustanovili da sam otvorena 1 prst i dali mi zelenu kompresu da bi mogli pratiti daljnje curenje. Rekli su da ce me ostaviti u bolnici samo preko noci na promatranju. Na kraju sam ostala skoro tjedan dana i primila intravenozno 2 boce necega slicnog preparu. Na kraju je ispalo da je beba ritanjem pukla taj jedan dzep plodne vode i na srecu vise nije nista curilo. Ne bi te htjela plasiti ali ja bi za svaki slucaj otisla u bolnicu, ako oni misle da je sve ok, odma ce te pustiti kuci nakon pregleda. Sretno draga, sigurna sam da je sve u redu.user posted image

(Odgovor članu Joanna)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Curenje plodne vode???
18.6.2009 16:59:56   
Joanna
Samo da vam velim da sam kupila tj. moj brat mi je kupio test "AL-SENSE Kit" u ljekarni u Zg u Maksimiru. Dobije se jedan uložak, plastična kutijica za sušenje uloška i uputstva za uporabu koja ja nisam dobila pa sam se morala snaći preko interneta. Platila sam 89kn. Hvala Bogu test je negativan tak da sam malo mirnija.
Pozdrav! 

_____________________________

Mamine princeze
11.08.2009. Nina
26.01.2012. Laura

(Odgovor članu ELISABETH)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Curenje plodne vode???
18.6.2009 18:42:49   
inna

Meni su u bolnici radili neki test na curenje plodne vode, mislim da se zove kitrich ili tako nekako. Jednostavan je i rezultati su brzo gotovi tako ako opet budeš sumnjala pravac bolnica

_____________________________

Dominik - 18.2.2009.

(Odgovor članu Joanna)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Curenje plodne vode???
11.8.2009 11:51:31   
curlyivy
evo i mene sa problemom.. gaćice su mi nekad toliko mokre da me strah da je plodna voda.. a nekad je to obični gusti iscjedak, navodno normalan u trudnoći..
a tek sam u 21. tjednu.. i nikakvih bolova nemam, osim što osjetim da taj "iscjedak" ima malo čudan miris..

jel moguće da sve to dođe nakon sex-a?
(ja i mm smo razdvojeni prek tjedna al onda vikendom nadoknadimo sve..)

strah me svega i vidim da nisam sama..

(Odgovor članu inna)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Curenje plodne vode?
11.8.2009 11:53:02   
tikica_69
Mozda, sjemena tekucina...nje zna biti obilno

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu curlyivy)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Curenje plodne vode?
11.8.2009 11:54:11   
natalijax
to i meni zna bit u sredini bijelo gusto,a okolo sve mokro

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Curenje plodne vode???
2.10.2009 14:52:32   
dija2
ljudi moji molim vas pomoč,jako me strah,tek sam u 22 tj trudnoče,osječam lagano otjecanje ja mislim plodne vode
a doktor mi je rekao da mi je voda nešto oskudnija.strašno me strah da če me poslati u bolnicu user posted image
i da ču tamo morati ležati ostala 4 mj.jeli itko ležao tako dugo radi plodne vode

(Odgovor članu Joanna)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos maloj djeci?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!