|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Cipelice sa ili bez uloška
10.5.2009 9:34:27   
Ruža
Taman nađem cipelicu sa uloškom u koju sam mu uspjela ugurati nogicu i sad čitam kako novija istraživanja pokazuju da uopće ne treba uložak u dječjoj cipelici. Da se mišić sam mora vježbati i da je veća vjerojatnost spuštenog stopala, ako se nosi cipelica sa uloškom. Ima logike?user posted image
Pa ti budi pametan?

_____________________________

Samo luda mama...
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Cipelice sa ili bez uloška
10.5.2009 9:38:02   
tikica_69
Ma daj...to su gluposti. Ja sam zbog platfusa morala 2 godine nositi Mungosice i tek tad mi se platfus ispravio, a prije toga nikada nisam nosila nikakve uloske u cipelama.
Ma sto jos danas nece izmisliti. Jedino sto je u svemu zasigurno istina, da su ljudi bili najzdraviji dok su hodali bosi.

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Cipelice sa ili bez uloška
10.5.2009 9:39:48   
Nika 24052006
Joj,Ruzo,ne znam sta da ti kazem,mi UVIJEK kupujemo obucu sa anatomskim uloskom,jos joj se nogica nje formirala,a 3 su joj godine.Ne znam do kad se uopce treba formiratiuser posted image . A imam sestricnu koja je uvijek imala najskuplju obucu koju su mogli pronaci,njoj je sada 15 godina,i ima spustena stopala,tako da...nism pametna sto da ti kazem..

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Cipelice sa ili bez uloška
10.5.2009 9:52:36   
koka
ma večinom te cipelice bambi, frodo i ciciban su sa uloškom. mi nikad nismo trežili isključivo sa al sve su ih imale. ako ortoped ne kaže da treba mogu slobodno biti i bez.

_____________________________

Idi Ga Mama - klikni me :D
Mila Puže - klikni me :D


(Odgovor članu Nika 24052006)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Cipelice sa ili bez uloška
10.5.2009 10:19:57   
Anoniman
fizioterapevti kazu, da sva ta "pomagala" zapravo stete djetetu... sa hodanjem - sto vise moguce bez cipela ili papucica - mora noga sama ocvrsnuti da misici podignu luk... (tako su barem nama objasnili)
stara skola pa suprotno uci da moraju biti cipelice sa uloskom i sto tvrđe.

ma, ja se ne sekiram previse oko toga - i mi smo prohodali... user posted image  a bas jucer je baka insistirala na kupnji bambica koje su po mom misljenju apsolutno preskupe (350kn - ma toliko ni ja ne dam za svoje cipele...)

(Odgovor članu koka)
  Neposredna veza do poruke: 5
   [Obrisani korisnik]
10.5.2009 15:34:22   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu Ruža)
  Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Cipelice sa ili bez uloška
10.5.2009 15:48:37   
Lady3
i ja sam Lauri uvijek kupovala cipele sa uloškom i sada ima  tj.gazi mi cipele na petama,troši ih ..i sada ima uloške za cipele koji joj odgovaraju i koji su joj napravljeni po mjeri..Pa si ti sada misli pametno..user posted image Dječje stopalo se samo razvija do 3 godine života,ako nakon treće godine primjetite da dijete loše hoda treba otići kod ortopeda na pregled.Ja trebam P.kupiti sandale i patike i već sad kontam da ću mu kupiti cbez uloška,po kući mi hoda bos..tako se stopalo najbolje formira .Mislim da sva ta buka oko uložaka je da se kupuju skupe cipele koje koštaju kao suho zlato,sad ti računaj za dvoje djece mi treba oko skoro 2-3000 kn za cipele,sandale i čizmice .godišnje.svaka cipela košta s uloškom oko 300-400 kuna..user posted image Ma to je da poludiš..ima neke logike oko tih uložaka,uvijek kupujemo cipele za broj veće zar ne?ako ima uložak to im ne koristi jer im se nogica skliže prema naprijed pa im taj uložak i ne koristi pretjerano jer ne sjeda ondje gdje bi trebalo.Mislim da bi trebalo kupiti cipele bez uloška ali da cipela bude im taman koliko treba..a ne za broj veći..

_____________________________

Šta je sreća?Znati što se
hoće i to strastveno željeti:)


(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Cipelice sa ili bez uloška
10.5.2009 15:52:37   
kitty
slazem se lady
i moj ivan je nosio samo cicibanke i isto trosi cipelice na jednu stranu
i da cipelice treba kupovat po mjeri a ne za broj vece


_____________________________

IVAN 20.06.2003.
DUJE 13.01.2009.

(Odgovor članu Lady3)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Cipelice sa ili bez uloška
11.5.2009 9:53:03   
cokolada
gledala sam prosle godine na tv, kakve cipelice kupiti djetetu? pricali su pedijatri. Ulozak nije bitan, preporuka je da đon bude savitljiv jer na taj nacin se jacaju misici stopala i da podrucje pete bude cvrsto da je noga fiksna.

(Odgovor članu kitty)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Cipelice sa ili bez uloška
11.5.2009 12:18:19   
dominik
pa ima logike da se izbjegavaju ulosci do cca 3 godine jer stopalo nece samo razviti misice...a i kad ortopedi preporuce uloske onda je to po mjeri...jer ako samo za pola broja bude prevelika cipela djaba ti ulosci

(Odgovor članu cokolada)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Cipelice sa ili bez uloška
31.5.2009 13:01:30   
koka

IZVORNA PORUKA: dominik

pa ima logike da se izbjegavaju ulosci do cca 3 godine jer stopalo nece samo razviti misice...a i kad ortopedi preporuce uloske onda je to po mjeri...jer ako samo za pola broja bude prevelika cipela djaba ti ulosci
eto baš tako, rekla mi pedijatrica da ako ortoped ne preporuča ( iz određenih razloga) ulošci ne trebaju.


_____________________________

Idi Ga Mama - klikni me :D
Mila Puže - klikni me :D


(Odgovor članu dominik)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Cipelice sa ili bez uloška
31.5.2009 13:07:46   
lueman
dječije stopalo formira se između 4 i 5 godine. onda je preporuka otići kod ortopeda koji vidi da li je sve u granicama normale, ako nije zna seuser posted image (ovo me sjetilo na politiku)a ako je sve 5.cipele s anatomskim uloškom iz dućana obično su samo psihološka podrška roditelju, a zapravo nemaju neku vrijednost za stopalo. samo ulošci rađeni po mjeri su zapravo važeći.eto to su moj saznanja.a vježbe stopala možete raditi u svakoj dobi.i hodati bo po kamenčićima(po savjetu naših baka)user posted image

_____________________________

28.12.95 L
27.03.97 E
24.04.05 A
**

(Odgovor članu koka)
Neposredna veza do poruke: 12
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!