|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Baby friendly rodilišta
17.1.2009 9:52:28   
anne
"UNICEF i SZO razvile su globalne kriterije temeljene na «10 koraka prema uspješnom dojenju» koje moraju zadovoljiti rodilišta i bolnice da bi dobili naziv bolnice-prijatelji djece.Ta titula javno se dodjeljuje onim rodilištima koja provode mjere za zaštitu, poticanje i održavanje dojenja, i koja omogućavaju majci koja želi dojiti svoje dijete potrebnu podršku i uvjete da to uspješno ostvari.

  1. Rodilište treba imati pisana pravila o dojenju koja moraju biti dostupna cjelokupnom zdravstvenom osoblju

  2. Zdravstveno osoblje mora biti educirano da bi moglo primjeniti usvojena pisana pravila o dojenju

  3. Sve trudnice treba upoznati s prednostima majčina mlijeka i osnovama dojenja

  4. Majkama mora biti osigurana pomoć da započnu dojiti već pola sata (u Americi - sat vremena) nakon djetetovog rođenja

  5. Osoblje treba pokazati majkama kako se doji i poučiti ih kako sačuvati laktaciju čak i ako moraju biti odvojene od djeteta

  6. Novorođenčad ne smije u rodilištu dobivati nikakvu drugu hranu ili piće osim majčinog mlijeka, osim ako to nije medicinski opravdano

  7. Rodilište mora imati smještaj rooming in tj. treba omogučiti djetetu i majci da budu zajedno 24 sata na dan

  8. Osoblje treba poticati majke da doje na djetetov zahtjev (ne prema satu)

  9. Novorođenčadi se ne smiju davati dude varalice

  10. Rodilište treba poticati osnivanje grupa za potporu dojenja i upućivati majke na njih pri izlasku iz rodilišta"

Ja sam rodila u BF rodilštu i zbilja su se trudili udovoljiti ovim kriterijima. Bila sam jako pozitivno iznenađena!user posted image
Kakva su vaša iskustva?

_____________________________

PETRA 19.05.2006.
SAMUEL 19.08. 2008.
1 anđeo
REBEKA 20.07.2012.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Baby friendly rodilišta
17.1.2009 10:40:22   
Ruža
Sve osim 3, 4, 6, i 9. Isto je riječ o BF rodilištu. Na svu sreću nismo imali problema sa dojenjem.user posted image

_____________________________

Samo luda mama...

(Odgovor članu anne)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Baby friendly rodilišta
17.1.2009 10:41:32   
ejmama
Od ovoga svega doživjela sam jedino ono pod točkom 4. Zvala sam ih da mi dođu pokazati kako da dojim dijete, jer nisam ju znala ni držati. Sestre bi došle i samo stisnule cicu i rekle pa tu nema ništa! Zadnji dan kad je pedijatrica pregledavala dijete, rekla sam joj da me strah da dojenje neide, a ona je rekla da najbolje neka ostanem još jedan dan kao tu imam osoblje koje će mi pomoćuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image .  Rekla sam joj ako je dijete zdravo da idem doma.  Na mom otpusnom pismu je pisalo da je laktacija uspostavljena, valjda zbog njihove statistike. Toliko o mom iskustvu o Baby Friendly rodilištu.

_____________________________

H 07 E 09

(Odgovor članu anne)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Baby friendly rodilišta
17.1.2009 10:51:19   
ejmama
I Broj 7. sam zaboravila.

_____________________________

H 07 E 09

(Odgovor članu ejmama)
Neposredna veza do poruke: 4
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!