|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Čitanje prije polaska u školu
13.3.2013 13:55:47   
anne
Jučer sam bila na roditeljskom u vrtiću u vezi polaska u školu.
Pokrenula se zanimljiva rasprava o tome što sve spada u pripremu djece za školu.
Trebaju li poznavati slova ili čak čitati.

Jesu li vaša djeca znala čitati kad su kretala u prvi razred?

< Poruku je uredio anne -- 13.3.2013 13:56:35 >


_____________________________

PETRA 19.05.2006.
SAMUEL 19.08. 2008.
1 anđeo
REBEKA 20.07.2012.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Čitanje prije polaska u školu
13.3.2013 13:59:58   
Renata RR
Naš dečko je čitao s 5 velika slova, sa 6 mala... Ostali sada uče čitati, a njemu je dosadno i ne trudi se i onda napravi bezvezne greške... Mislim da je dobro da dijete barem malo poznaje slova i da zna pročitati neke kratke riječi, ostalo može u školi naučiti.

< Poruku je uredio Renata RR -- 13.3.2013 14:00:42 >

(Odgovor članu anne)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Čitanje prije polaska u školu
13.3.2013 14:02:27   
troubled
ne trebaju ni jedno no drugo...
ima djece koja čitaju ranije...ili poznavaju neka ili većinu slova...
ali nema mjesta panici ako djecu ranije slova nisu zanimala....zanimalo ih je nešto drugo...
po svim mogućim istraživanjima i praksi, u dobi od 6,5 - 7 godina djeca su spremna da brzo i bez poteškoća usvoje vještinu čitanja ako nisu ranije...

paula je čitala prije 4. rođendana....nitko je nije forsirao nego je forsirala i stalno zapitkivala ona...ali nju nisu zanimale mnoge druge stvari...
magda pozna slova, slovka i piše jednostavne riječi ali to stroga mama učiteljica još ne zove čitanjem...
franku su sva slova "sedam, devet" a prepoznaje brojku 8 user posted image

najgore što se može napraviti je ići forsirati prerano...
zato sam uvijek da se djetetu ponude informacije koje ga zanimaju....ako ga zanimaju slova, dobro...ako ga zanimaju nogometaši i tramvaji...opet dobro...
u konačnici, broj pojmova kojim vladaju je vrlo raznolik, ali podjednakog broja...
a čitati se nauči brzo u prvom razredu user posted image

_____________________________

imam novi ticker :)

(Odgovor članu anne)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Čitanje prije polaska u školu
13.3.2013 14:06:04   
pepeljuga
Bravo troubiuser posted image

Moj T će tek druge godine u školu al dosta toga zna od lani jer je u grupi sa predskolcima,stalno čita,broji,ful je smisanuser posted image
A na drugu stranu R koji će u 8 misecu 5 totalno je nezainteresiran za te stvari a ja ne forsiramuser posted image

_____________________________

Ništa u životu nije tako loše, da nebi moglo biti i gore, ali ni tako dobro da nebi moglo biti bolje!! :))


(Odgovor članu troubled)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Čitanje prije polaska u školu
13.3.2013 14:26:26   
andydea
moja Lanči kreće na jesen u školicu i zna sva pisana i tiskana slova...čita na veliko...i maherica je na kompuuser posted image user posted image ...ona je dijete koja voli jako slikovnice..tako je sve već počelo od 3 god.

_____________________________

LAURA 11.01.2002
LANA 23.05.2006
DIAN 21.08.2012-mamin lavić (4180g,50cm)
Mrvica (anđeo)- 29.10.2013
MARIA ROSA 4.11.2014 -4,460 g, 54cm (mamina bumbarica )

(Odgovor članu pepeljuga)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Čitanje prije polaska u školu
13.3.2013 14:55:38   
snowwhite
bravo za curku,nisam čula da tako rano netko čita
moja voli slikovnice i čita izmišljajući po slikama user posted image
IZVORNA PORUKA: troubled

ne trebaju ni jedno no drugo...
ima djece koja čitaju ranije...ili poznavaju neka ili većinu slova...
ali nema mjesta panici ako djecu ranije slova nisu zanimala....zanimalo ih je nešto drugo...
po svim mogućim istraživanjima i praksi, u dobi od 6,5 - 7 godina djeca su spremna da brzo i bez poteškoća usvoje vještinu čitanja ako nisu ranije...

paula je čitala prije 4. rođendana....nitko je nije forsirao nego je forsirala i stalno zapitkivala ona...ali nju nisu zanimale mnoge druge stvari...
magda pozna slova, slovka i piše jednostavne riječi ali to stroga mama učiteljica još ne zove čitanjem...
franku su sva slova "sedam, devet" a prepoznaje brojku 8 user posted image

najgore što se može napraviti je ići forsirati prerano...
zato sam uvijek da se djetetu ponude informacije koje ga zanimaju....ako ga zanimaju slova, dobro...ako ga zanimaju nogometaši i tramvaji...opet dobro...
u konačnici, broj pojmova kojim vladaju je vrlo raznolik, ali podjednakog broja...
a čitati se nauči brzo u prvom razredu user posted image


(Odgovor članu troubled)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Čitanje prije polaska u školu
16.7.2015 21:01:13   
mirjana1703
Moja starija nije znala čitati ali znala je neka slova. Ali puno djece u razredu je znalo više pa je učiteljica malo brže išla sa gradivom. To nam je napravilo malo problema jer smo kaskali. user posted image

(Odgovor članu snowwhite)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Čitanje prije polaska u školu
16.7.2015 21:37:08   
zima1995
Po meni ne bi trebala djeca dolaziti već da znaju čitati jer mi je to totalno bzv da se djecu forsiraju učiti slova prije 1 razreda. A učiteljica bi trebala pratiti program i ići po planu a ne zbog te djece koja dodju sa znanjem, zanemariti drugu djecu. Zbog toga škola i postoji, da se uči user posted image

(Odgovor članu mirjana1703)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Čitanje prije polaska u školu
16.7.2015 22:41:16   
SILVA123
Nisam za to da se djecu forsira da moraju znati sva slova i čitati prije polaska u školu ali ima nadobudnih roditelja koji insistiraju iz ne znam kojih razloga. Sve neka ide svojim tijekom, škola i jest da se tamo uči, slaažem se.

(Odgovor članu zima1995)
Neposredna veza do poruke: 9
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, što biste učinili?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!