|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Čajevi za trudnice
8.4.2009 16:06:11   
tikica_69
Čajevi koji su dobri za trudnice i dojilje su „Rooibos“ i „Mothers pride“. Ne sadrže tein i još neke nepreporučljive sastojke.
 Mothers pride

Čaj „Mothers pride“ (majčin ponos) novitet je na hrvatskom tržištu, a može se kupiti u „Kući zelenog čaja“. Cijena mu nije mala, 100 grama stoji 40 kuna. Ovaj  biljni čaj proizvodi se od cvjetova, kore i sjemenja.

- Sadrži: anis, koprivu, komorač i kim. Komorač, anis i kopriva potiču laktaciju i povećavaju količinu mlijeka kod majki te je dobar za dojilje, - ispričao je za She.hr Josip Novosel iz Kuće zelenog čaja.

Uz to, ne sadrži listove biljke Camellia Sinensis, u svom sastavu nema kofein (kojeg uz tein također ima u čaju) te ga i to čini prikladnim napitkom za trudnice.
 Rooibos čaj

Rooibos čaj ili „majčino čudo“ poznat je više od 300 godina stanovnicima juga Afrike. Odličan je za trudnice, jer je bogat C vitaminom i ne sadrži tein, a također je dobar protiv gripe i prehlade.

- Napitak se priređuje od igličastih listića koji rastu na crvenom grmlju, poznatom pod nazivima „planinski čaj“ ili „afrički crveni čaj“. Ima blagotvorno djelovanje na dojenački organizam. Rooibos biljka specifična je po tome što može rasti samo u Južnoj Africi, jer zahtijeva visoke temperature, između 40 i 45 stupnjeva danju i 20 stupnjeva noću te čisti zrak bez prašine i industrijskih otpadaka,- objašnjava Novosel.

Korijen biljke je do dva metra u zemlji, dok stabljika doseže visinu od 1 do 1,5 metara. Lišće ima male iglice. Prehrambena vrijednost Rooibos čaja zasniva se na prisutnosti željeza, kalija, natrija, kalcija, bakra, cinka, magnezija, fluora i mangana, koji su važni u očuvanja zdravlja ljudskog organizma.

Moguće ga je piti i hladnog, miješati s narančinim sokom, a neki ga koriste čak i za koktele.


_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Čajevi za trudnice
8.4.2009 19:11:03   
Ruža
Imat ćemo u vidu za sljedeći put!user posted image

_____________________________

Samo luda mama...

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Čajevi za trudnice
8.4.2009 19:12:45   
dominik
joj ja sam taj rooibos pila kad mi je domi imao grceve, mirisi na kaku africkih zivotinjauser posted image

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Čajevi za trudnice
8.4.2009 19:23:38   
tikica_69
IZVORNA PORUKA: dominik

mirisi na kaku africkih zivotinjauser posted image


A kak znas kak mirisi kakica africkih zivotinja user posted image


_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu dominik)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Čajevi za trudnice
9.4.2009 15:05:14   
koka
Rooibos sam i ja pilauser posted image .

_____________________________

Idi Ga Mama - klikni me :D
Mila Puže - klikni me :D


(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 5
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos maloj djeci?

Oznake

Sve najbolje!