|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Čaj od listova maline
28.6.2010 14:46:33   
nemammaste
Vidjela sam da je Anne stavila članak o tim čajevima tu na RR ali ne mogu naći da li postoji tema na forumu...Kopala sam malo po netu o perinealnoj masaži pa sam pročitala da i ovaj čaj navodno sprječava pucanje međice na porodu, tj da povećava elastičnost.Navodno ga treba piti od 34.tj. Na trenutke mislim da bi sve živo probala samo da izbjegnem šivanje.Nemam gdje ubrati lišće a ne sjećam se baš da sam vidjela za kupiti taj čaj.Što mislite o tome? Nekako vjerujem u tu "biljnu medicinu"
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Čaj od listova maline
28.6.2010 14:49:16   
ninolina
imaš sigurno u ljekarni ili večim centrima...probaj potražiti...a možda koja od cura zna

_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu nemammaste)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Čaj od listova maline
28.6.2010 14:53:13   
Točkica28
imam ja maline i dvoristu ako hoces brat

_____________________________

Točka do točke točkica...
11.10.2010.Šimac <3, 17.1.2013. Mini Šimac <3
Naše sve <3 <3

(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Čaj od listova maline
28.6.2010 15:03:54   
lilia
Zašto se toliko bojiš tog šivanja, jesi imala loše iskustvo pa tim?user posted image

(Odgovor članu nemammaste)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Čaj od listova maline
28.6.2010 15:07:51   
nemammaste
IZVORNA PORUKA: lilia

Zašto se toliko bojiš tog šivanja, jesi imala loše iskustvo pa tim?user posted image



Nisam,ovo mi je prva trudnoća ali naravno da bi htjela izbjeći šavove ako se može.Sigurno nije isto patiti danima nakon poroda još i zbog tih bolova i nemati takvih tegoba

(Odgovor članu lilia)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Čaj od listova maline
28.6.2010 15:12:29   
plavka
ja sam ti koristila weledino ulje za masiranje međice imaš ga kupiti u mulleru ili u parfumerijama limoni na prirodnoj bazi ti je te nisam uopće ispucala i dobila sam samo jedan šav preventive radi!!!

_____________________________

26.06.2009. naša ljepotica
stigla nam još jedna curka13.07.2013

(Odgovor članu nemammaste)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Čaj od listova maline
28.6.2010 15:15:03   
nemammaste
IZVORNA PORUKA: Točkica28

imam ja maline i dvoristu ako hoces brat


Mogla bi, haha.Samo da me ne uhvate prijevremeni trudovi,pa sve uzalud...Možda ipak bolje kupiti.Ili zaboraviti na čaj user posted image

(Odgovor članu Točkica28)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Čaj od listova maline
28.6.2010 15:16:06   
nemammaste
IZVORNA PORUKA: plavka

ja sam ti koristila weledino ulje za masiranje međice imaš ga kupiti u mulleru ili u parfumerijama limoni na prirodnoj bazi ti je te nisam uopće ispucala i dobila sam samo jedan šav preventive radi!!!


Čula sam da je mnogima to pomoglo i namjeravam ga kupiti

(Odgovor članu plavka)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Čaj od listova maline
28.6.2010 23:00:12   
zozo1
Moja sestra ga pila i stvarno nije popucala pri porodu.

_____________________________

JAN, 18.12.2004.
FRAN, 19.02.2010.

(Odgovor članu nemammaste)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Čaj od listova maline
29.6.2010 5:25:44   
nemammaste
IZVORNA PORUKA: zozo1

Moja sestra ga pila i stvarno nije popucala pri porodu.


Točkiceeee, mogu ipak doći brati ako slučajno ne nađem za kupiti?? user posted image  Ma valjda imaju po ljekarnama,baš ću pitati malo

(Odgovor članu zozo1)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Čaj od listova maline
29.6.2010 7:29:00   
Puli
i ja sam čitala o tome čaju
nisam isprobavala
javi iskustvo ako ćeš ga koristitiuser posted image


_____________________________

mamin najljepši Cvijet stigao je 6.1.2008.

(Odgovor članu nemammaste)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Čaj od listova maline
29.6.2010 8:37:10   
Točkica28
IZVORNA PORUKA: nemammaste

IZVORNA PORUKA: zozo1

Moja sestra ga pila i stvarno nije popucala pri porodu.


Točkiceeee, mogu ipak doći brati ako slučajno ne nađem za kupiti?? user posted image  Ma valjda imaju po ljekarnama,baš ću pitati malo


afkors, a mozes osim listova i koju pravu malinu poklopatiuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Točka do točke točkica...
11.10.2010.Šimac <3, 17.1.2013. Mini Šimac <3
Naše sve <3 <3

(Odgovor članu nemammaste)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Čaj od listova maline
29.6.2010 8:41:31   
tita
Nisam probala pa neznam,ali što se tiče šivanja,nije to ni tako strašno,imala sam tako nježnu sestru koja me šivala tako da nisam osjetila ništa,ipak sam rodila velikog sina i imala oko 15 šavova ako ne i više,ali sam se brzo oporavila od šavova!!!!!

(Odgovor članu Puli)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Čaj od listova maline
29.6.2010 13:00:23   
nemammaste
Pitala sam u biljnoj ljekarni, imaju ga i 100 g dođe nekih 16 ili 18 kn ako se ne varam (naravno da sam zaboravila user posted image ). Ništa, ja bum to pila i masirala međicu pa vas obavijestim da li je imalo efekta...Ne znam ja, meni je dosta žena reklo da im je to bilo najgore na porodu (epiz., pucanje i šavovi).Ako se može izbjeći, zašto ne!? Biti će mi dosta i hemoroidi user posted image

(Odgovor članu tita)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Čaj od listova maline
29.6.2010 13:45:49   
FIONA
draga svi ti čajevi i ulja i kaj sve ne koriste žene malo pomogne...al kako je jedna meni babica objasnila...kakvo vezivno tkivo imaš tak ti bude...ak je čvrsto puca ako je elastično ne....masirala ti ili ne...to ti ima veze kao i sa strijama...elastičnost kože i vezivno tkivo...e sad...ak ne upali si probala pitati i u lushu jel imaju kaj...meni je njihov sapun za trbuh bio odlićan...niti jednu striju nemam...a dole sam imala mali rez...

_____________________________

"Dječji život je poput komada papira na koji svako ostavlja bilješku."

(Odgovor članu nemammaste)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Čaj od listova maline
29.6.2010 13:50:06   
ninolina
IZVORNA PORUKA: FIONA

draga svi ti čajevi i ulja i kaj sve ne koriste žene malo pomogne...al kako je jedna meni babica objasnila...kakvo vezivno tkivo imaš tak ti bude...ak je čvrsto puca ako je elastično ne....masirala ti ili ne...to ti ima veze kao i sa strijama...elastičnost kože i vezivno tkivo...e sad...ak ne upali si probala pitati i u lushu jel imaju kaj...meni je njihov sapun za trbuh bio odlićan...niti jednu striju nemam...a dole sam imala mali rez...

slažem se...ja sam dobila puuuno strija ali recimo samo na prvome porodu rezana jer je bebač imao veliku glavuuser posted image ...mislim da nema pravila...a i nije to tako strašno...ja sam sebi špricala sa sprejem i pali mi već u bolnici


_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Čaj od listova maline
29.6.2010 13:52:29   
Točkica28
kaj nije sad fora da sve režu?
ili ?



_____________________________

Točka do točke točkica...
11.10.2010.Šimac <3, 17.1.2013. Mini Šimac <3
Naše sve <3 <3

(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Čaj od listova maline
29.6.2010 13:53:54   
ninolina
IZVORNA PORUKA: Točkica28

kaj nije sad fora da sve režu?
ili ?



ha ha ma nije baš fora...ali skoro sve režuuser posted image user posted image
mene recimo samo prvi put ostalo stvrano nisu...jedino sam imala jedan šav sa Ivom jer sam pukla...pa preventive radi


_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu Točkica28)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Čaj od listova maline
29.6.2010 13:56:07   
Točkica28
heheheeh
ja mislila da je to pod moraš, tak da sam se psihički prpremila na rezanje user posted image


_____________________________

Točka do točke točkica...
11.10.2010.Šimac <3, 17.1.2013. Mini Šimac <3
Naše sve <3 <3

(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Čaj od listova maline
29.6.2010 13:59:32   
ninolina
IZVORNA PORUKA: Točkica28

heheheeh
ja mislila da je to pod moraš, tak da sam se psihički prpremila na rezanje user posted image


a čuj nije da moraš...ali nekada je lakše tako...a opet nekada i oni zaje...pa režeju bezveze


_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu Točkica28)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Čaj od listova maline
29.6.2010 14:03:34   
nemammaste
Mislim da na stolčiću nikad ne režu a ja ću na stolčić ili u vodu user posted image (ako bude sve ok naravno)

(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Čaj od listova maline
29.6.2010 14:04:29   
ninolina
IZVORNA PORUKA: nemammaste

Mislim da na stolčiću nikad ne režu a ja ću na stolčić ili u vodu user posted image (ako bude sve ok naravno)

joj super...malu ribicu...user posted image user posted image


_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu nemammaste)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Čaj od listova maline
29.6.2010 14:54:12   
lilia
Ja sam čula sve naj o stolčiću, prijateljica mi je med. sestra u KBC-u  Ri i rodila
je na stolčiću, prezadovoljna i svima preporuča. Druga je rodila u kadi, također je prošlo odlično. Ja imam cijelo ljeto za razmišljati.user posted image  Samo naprijed Nemammaste, ti ćeš roditi prije mene pa ću saznati iz prve ruke kako je prošlo na stolčiću ili u kadi.user posted image

_____________________________

Drekavac Mihael stigao 11.11.2010.

(Odgovor članu nemammaste)
Neposredna veza do poruke: 23
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!