|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   [Brisano sporočilo]
13.5.2008 11:04:27   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]
  Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Dajanina lista
13.5.2008 11:41:27   
tina1602
ako se dobro sjećam
BEBA: pelene,vlažne maramice, krema za guzu
MAMA: ogrtač, gaćice, spavaćica(premda meni nije trebala),ručnici, stvari zaosobnu higijenu (pasta za zube, četkica, pjena za tuširanje, sapun za lice),meni su rekli da ponesem byvacin, melem

akosamnešto zaboravila napišite

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Dajanina lista
13.5.2008 14:34:46   
Dajana
eto cure liste.
OPREMA ZA NOVOROĐENČE (zimska beba)

Tetra pelene-20 kom-DM (180 kn)
Švedske pelene-2 kom (Turbo Hebrangova, 17kn/kom)+na čičak 1kom(Adax,42kn)
benkice dugih rukava na vezanje vel.56-2 kom (mtč-Nama Vrbani)
body dugih rukava vel. 56-2 kom, 62-4 kom, 68-4 kom (35-40kn/kom)
kombinezon dugi sa capicama vel.56-2 kom, 62-2kom, 68-4 kom (kopčanje između nogu i prednje kopčanje)-50 kn/kom
pamučna kapica-2 kom (Adax, Lantea 15kn/kom)
ručnik za bebu poslije kupanja-2 kom (Media Shop, 80kn/kom)
podbradci (pamučni)-3 kom
podbradci sa plastičnom podlogom-3 kom
čarapice za bebu-2 para (malo deblje)-30kn/kom
mali jastučić za lakše držanje bebe-1 kom (Media Shop, 23kn/kom)
frotirske trljačice, 3 kom (što tanje i mekše)-Nama 11kn/kom
kombinezon topli kad ide u šetnju (kao skijaški skafander)-6 mj. (Chicco-Mercator,350kn)
pamučna deka za krevet-1 kom (Media Shop, 80kn)
deka za kolica (Media Shop, 68kn)
krevetnina (plahta+zaštita krevet+poplun) Media Shop, 404 kn
plahte na gumicu-2 kom (Turbo, 70kn/kom)
kada za kupanje-120 kn
kolica+nosiljka+torba za kolica (Peg Perego-Pilko, Venezia… 2500-3500kn)
krevet, hespo madrac –Adax, Velesajam 1500kn
podloga plastična za presvlačenje (Tintilinić 165kn) ili ormarić za presvlačenje (Adax, 700kn)
KOZMETIKA ZA BEBU:

krema za guzu-Pavlović (DM, 26kn)
baby ulje-Nivea - Getro18kn
sapun-Nivea-Getro 4,5kn
sterilne gaze za njegu pupka-20 kom (LJ)-22,5kn
flaster prozirni na kolut (LJ)-5kn
byvacin prašak za posipavanje pupka (LJ)-6,5kn
hidrogen  za njegu pupka (LJ)-9kn
alkohol (LJ)-10kn
kapaljka i fiziološka otopina za nos-kada zatreba (LJ)-6kn
češalj i četka (Chicco komplet)-29kn
tanki baby štapići- Getro 5kn
vata ili blaznice-Getro 18kn
škarice sa tupim vrhom (DM-Nuk)-29kn
toplomjer (Chicco ili LJ)
termometar za vodu+kutija za sapun+ (Adax-Bebe comfort)-30kn i 25kn
dudu varalica za 1 mjesec (Avent) silikonsku-prozirna (da ne svijetli u mraku)Getro 41kn
1 bočica od 150 ml (Avent ili NUK)-Getro 30kn
1 bočica od 250 ml-Getro
paket pampers pelena (Newborne)Getro-74kn
podloga za presvlačenje (Babylove-DM)-27kn
Nivea mokre maramice –Getro 23kn
gaza na metar (Naš dom 4,2kn/m)

OPREMA ZA MAMU U RODILIŠTE


bademantil
ulošci od vate VIO VIORO –4 paketa (Getro 22kn)
grudnjak za dojenje-2 kom (Lisca-160kn/kom)
spavaćica na dugmad-2 kom (60kn/kom)
gaćice za jednokratnu upotrebu-5-6 kom (Hospitalija Ilica6kn/kom)
role WC papir-3 kom
1 paket vlažnog WC papira (DM 15kn)
ulošci za grudnjak-1 paket-DM (Balea, 16kn)
1 veliki i 2 mala ručnika
šlape za tuširanje (japanke)
papuče
labelo ili melem za usne-15,5kn
pumpica za izdajanje-Avent (Getro 320kn)
potkošulje
čarape
četka za zube, kaladont
čaša
voda za piće+sok+napolitanke+kompot
mobitel, punjač
Revija bebe «Novorođenče»
špricaljka 0,25 ili 0,5L (Getro 5kn)
medicinska dokumentacija

VREĆICA

Spavaćica
Jednokratne gaćice
Uloške
Grudnjak + ulošci za grudnjak
Dekstroza bonboni-LJ 9kn
Papuče
Mobitel
Labelo ili melem
Špricaljka za vodu
Fotoaparat
Gumica za kosu


Steznik(ako kažu na pregledu da treba)-uzima se promjer butina-cca 140kn

Pranje robice- 1 prašak, dvostruko ispiranje, omekšivač nakon 6mj.






ako dojim:

prvih mjesec dana samo kuhana hrana (sigurno prva dva tjedna, onda postepeno ostalo)


 

NE - mahunarke, grasak, grah, salate, voce

 

 

 

 


 

DA - mlijeko, acidofil, preradeno voce, kompoti

 

 

 

OPREMA KADA BEBA IDE KUĆI IZ RODILIŠTA



Pamučna benkica veličine 56 (dugih rukava)-1 kom
Pamučna kapica-1kom
Pampers pelena-1kom
Tetra pelena-1kom
Švedska pelena-1kom
dekica (ukoliko je hladno ili vjetrovito)
kombinezon
nosiljka ili jastuk za nošenje bebe



P.S. Odjeća je za zimske bebe (ljetne bebe – laganija varijanta)


(Odgovor članu tina1602)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Dajanina lista
13.5.2008 14:50:58   
tina1602
vidim da sam puno toga zaboravila user posted image user posted image

(Odgovor članu Dajana)
Neposredna veza do poruke: 4
   [Brisano sporočilo]
14.5.2008 0:24:52   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(Odgovor članu Dajana)
  Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Dajanina lista
14.5.2008 10:14:34   
božica
pivkica bok-moj ti je savjet da si kupiš i lanolinsku ili nekakvu mast za bradavice da ti se nađe-nikada se nezna-
imaš lanolinsku u ljekarni za 50 kn-a u dmu ja kupila i isprobala i pomogla košta 15 kn.-pa ti vidi.
kisi kisi user posted image

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 6
   [Brisano sporočilo]
14.5.2008 11:03:31   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(Odgovor članu božica)
  Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Dajanina lista
14.5.2008 13:35:48   
tina1602
mi smo tu lanolinsku kremu dobili u onom kuferu malom sretna beba što dobiješ kada rodiš, ali čula sam da se to više ne dijeli..user posted image

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Dajanina lista
14.5.2008 14:32:22   
Ruža
Cure hvala na svim tim korisnim savijetima.user posted image

(Odgovor članu tina1602)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Dajanina lista
16.5.2008 18:29:56   
tonkica
veliko HVALA Dajani!!! trebam početi uskoro pakirati svoj koferčić, tako da mi je ova lista i više nego dobro došla!

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Dajanina lista
19.5.2008 14:25:21   
ZVRK
drage trudnice.ja vam savijetujem da si još uzmete i dudu varalicu za bebača(ali vas nesmije nitko vidjeti od sestara).kada neide sa cicom smirivanje onda ide sa dudom.ja ću je drugi put uzeti sigurno

_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.

(Odgovor članu tonkica)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Dajanina lista
19.5.2008 14:28:48   
maja
Zvrk-potpisujem!

_____________________________

"Dok je prije postojalo samo jedno bez čega ne mogu živjeti, sada je nastalo dvoje.
Nije bilo diobe - moja se ljubav nije sada podijelila između njih; nije to bilo tako. Prije kao da mi je srce naraslo, nabujalo do dvostruke veličine u tom trenutku."

(Odgovor članu ZVRK)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Dajanina lista
19.5.2008 14:33:22   
mirna
to nije baš dobra ideja.. nam su savjetovali prvi mjesec dana bez dude, jer se inače zna dogoditi da vam beba neće znati uhvatiti bradavicu (ako želite dojiti...).

(Odgovor članu maja)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Dajanina lista
19.5.2008 14:36:53   
ZVRK
ja nisam imala dudu sa sobom pa opet nije znao nego kada je bila cica u ustima on bi kroz pola min zaspao i tako svaki put.bebe ikoje cicaju isto imaju dudice samo treba pogoditi pravu vrstu

_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Dajanina lista
19.5.2008 14:47:54   
tina1602
mojoj je Luni u bolnici med. sestra dala dudu, jer nije više znala šta bi s njom.. user posted image user posted image user posted image pa vam savjetujem da ih ponesete

(Odgovor članu ZVRK)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Dajanina lista
19.5.2008 20:40:01   
Dajana
Ja ne bih savjetovala dudu, u bolnici gdje sam ja rodila, nema šanse za tako nešto, cica je zakon i beba treba biti na njoj non stop. Kad dođete kući, same ćete procijeniti da li vam treba duda jer bebe su različite.

(Odgovor članu tina1602)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Dajanina lista
19.5.2008 20:42:45   
Puli
u potpunosti se slažem s dajanom

ja sam svojoj curi dala s tri tjedna kad smo usvojili dojenje i to samo za spavanje
tako je i danas u neko doba ju pljune i do jutra joj više ne treba

< Poruku je uredio Puli -- 19.5.2008 20:43:19 >

(Odgovor članu Dajana)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Dajanina lista
21.5.2008 22:25:59   
božica
ma cure nemojte dude-probajte uopće ne dudu-jer šta beba zna kada se rodiuser posted image
samo zna cicati i to joj je čisto dosta-ona ni nezna da postoji duda ili nešto takvo-zato se zove DUDA VARALICA VARA DJETE
priroda je napravila da beba kada se rodi nagonski počne sisati siku i to je to,
user posted image cure nemojte me krivo shvatiti ali to je moje mišljenje za dudu-user posted image

opet sve ovisi od bebe do bebe i od mame do mame


< Poruku je uredio božica -- 21.5.2008 22:28:52 >

(Odgovor članu Puli)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Dajanina lista
21.5.2008 22:35:05   
koka
Ja sam bila strogo protiv dude. Al evo promjenila mišljenje . Moj Roko bi non-stop bio visio na sisi, MM se pokupio, nakon petog dana što smo bili doma, išao u DM i kupio dudu. Mali prihvatio.Njima je u prirodi da sišu.  Znam da oni neznaju šta je duda al u mom slučaju je bilo tako. Ja bi ga nahranila i skinula sa sise  a on bi počeo plakati, kako bi ga vratila na sisu tako bi prestao. Više nisam mogla i popustila sam user posted image

(Odgovor članu božica)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Dajanina lista
6.6.2008 21:51:23   
alea
cure puno hvala na popisu! user posted image za manje od mjesec dana idem u rodilište i već panično kupujem sve stvari koje mi trebaju. nisam imala pojma da mi sve to treba, ali hvala što ste rasvjetlile situaciju!user posted image  bolje da sam spremna čim prije, jer nikad se ne zna..

(Odgovor članu koka)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Dajanina lista
10.6.2008 22:26:51   
Fairy
Evo ako moze i ovaj spisak da vam pomogne user posted image  user posted image  user posted image


ODJEĆA ZA BEBU

Veličine kojima se označava odjeća za bebu odnosi se na dužinu (visinu) bebe.
Većina djece se rađa sa oko 50 cm, ali se rijetko kupuje broj 50 zato što ga bebe brzo prerastu.
Treba računati da veličinu 56 beba nosi prvih mjesec dana, dok broj 62 nosi naredna dva mjeseca.. 
Operite svu odjeću koju kupite, i ne koristiti omekšivač..
  • Benkice, bodi-benkice ili bodi na vezanje (kratkih i dugih rukava)
               Veličina 56......... 5 -6 kom
             Veličina 62........ 10-12 kom
  • Odijelca (štramplice, gegice) - jednodijelni sa stopalima
      Veličina 56.......  2-3 kom
    Veličina 62........ 5-6 kom
Povoljno bi bilo da se kopčaju između nogu, jer to bitno olakšava mijenjanje pelena

  • Čarapice i papučice - najmanja veličina.....  4-5 kom
  • Pamučne kapice -      veličina 56....    3-4 kom
  • Rukavice   ....  3-4 kom
Malim bebama se ne preporučuje rezati nokte, barem prvih mjesec dana, zbog moguće povrede kožice ispod nokta.
Obično bebama nokti sami pravilno pucaju i otpadaju, no ipak se neka djeca dosta izgrebu još u rodilištu. Ove rukavice štite ih od takvog grebanja. To su rukavice od tankog  pamuka i izgledaju kao male vrećice. Nije ih nužno kupiti ranije, već ako vidite da se  beba grebe po licu.

POSTELJINA

  • Vreća za spavanje.  Za početak nije nužna,ali kasnije kad se beba počne vrtiti zlata će vam vrijediti.
  • Dekice - najbolje pamučne (2-3 kom) - jedna deblja, jedna tanja i jedna za kolica. Pamučne dekice je teško naći i nisu onako "mucaste" kao sintetičke, ali su zdravije. Zgodno je imati nekoliko komada - za hladnije noći, za kolica ili kombinirati s posteljinom za dječiji krevetić - bebi ne treba jastuk ispod glave!! Pametno je kupiti tanju i veću dekicu i na početku ih iskoristiti "na duplo" a ne vise malih dekica, jer i njih beba preraste.
  • Posteljina za krevetić - pamučna (2 kom). U početku, dok je beba mala, ne mrda se puno u krevetiću, a često bljucka, lakše vam je češće mijenjati tetra pelene pod glavicom, da je uvijek čisto, nego svaki dan mijenjati plahtu, tako da vam realno posteljine ne treba pretjerano puno.
  • Ogradica za krevetić (1 kom). Nije potrebno odmah obezbijediti, jer se beba ne kreće puno. Ponekad ova ogradica dodje u kombinaciji sa posteljinom. Štiti od propuha, a kasnije od udaraca o ogradu krevetića.
  • Gumirana podloška za krevetić - mušema (1-2 kom). Gotovo je nemoguće da se beba tako jako popiški da izađe iz pelene, pa kroz pelenu, pa kroz široki povoj i odijelce i da smoči plahtu. Priča je drugačija s bljuckanjem, ali je bolje staviti nešto drugo ispod bebe da ne spava na gumi.
  • Gumena prostirka presvučena pamučnom plahtom (1-2 kom)

PELENE, PLAHTE, KRPICE

  • Tetra pelene (20-30 kom)... Koriste se za široko povijanje, stavljaju se ispod bebine glave kad spava, za brisanje kod bljuckanja, mogu u kolica ići kao prostirka, za brisanje bebe nakon kupanja (bolje upijaju od ručnika) itd.
  • Švedske pelene ili tzv. trokuti za povijanje (4-5 kom)
  • Krpice 40 X 40 - Tosama, obrubljene, malo deblje od gaze, pakirane su po 6-10 komada. Ovakve krpice su zgodne jer su znatno manje od tetra pelena, lakše se peglaju. ( za bljuckanje, za kupanje)
  • Ručnici (2 -3 komada). Trebaju biti što veći (80 X 80 je dovoljno veliko) da se mokra beba može dobro umotati. Poželjno je da ručnik ima kapuljaču za bebinu glavu.
  • Jednokratne pelene 6-10 dnevno ( ako se odlucite)

Kada ste nabavili (kupili, posudili), potrebno je svu odjecu oprati i pripremiti za bebu. Preporučuje se dječiju odjeću prati odvojeno od odjeće odraslih, barem dok je beba sasvim mala.
Novu robicu je dovoljno oprati na 30 stupnjeva kako bi se skinula prašina,a ako je posuđena, treba gledati ima li koja kakvu mrlju koju treba odstraniti, i oprati je prema uputama na etiketi. Obojena se robica obično pere na 40, a bijelo rublje je dovoljno oprati na 60. Iako se u mašinu za pranje rublja obično dodaju i omekšivači, za dječiju robicu ih je bolje izbjegavati, ili koristiti neku sensitive varijantu. U pocetku, dobro je nakon pranja ponoviti ispiranje...

KOZMETIKA I KUPANJE

  • Kadica za kupanje
  • Mali lavor za pranje i umivanje - potrebno je imati barem dvije posudice za pranje bebe. Jedna veća za guzu i jedna manja za lice.
  • Krema za guzu (Pavlovićeva ili Bademova)
  • Maslinovo ulje (u početku se preporučuje koristiti što manje kozmetike i bebu je dovoljno kupati s nekoliko kapi maslinovog ulja)
  • Dječiji šampon, sapun ili blaga kupka - za početak nije potrebno. Trebaće tek kad bebi otpadne pupčani batrljak i pupak zacijeli, pa se počne kupati. Preporučuje se da se beba do 3.mjeseca kupa ili samo u čistoj vodi ili isključivo dječijim sapunom, jer je dječiji sapun najblaže sredstvo nakon vode.
  • Baby ulje za njegu kože ili tjemenicu - koristi se za čišćenje spolovila i za istovremeno i čišćenje i mazanje osjetljivijih dijelova tijela - pregiba i nabora kao što je vrat, koljeno, područje iza uha.... Koristi se u malim količinama.
  • Termometar za vodu ( voda treba da bude 36-37)
  • Vlažne maramice
  • Vata - na početku se beba pere i briše vatom, pa je potrena velika količina vate.
  • Štapići za uši (široki štapići) - prvenstveno se koristi za čišćenje pupka a i za ušnu školjku,ali nikako ih ne treba gurati u uši ili nos bebe, jer je bubnjić jako blizu i mogao bi se oštetiti
  • Makazice s tupim vrhom
  • Četka (Češalj) - bebu je dobro četkati čak i kada nema puno kose kako bi se spriječila tjemenica, a češljić treba kasnije (najčešće dođu u kompletu)
  • Pumpica za nos (tek od drugog mjeseca)

APOTEKA
  • Geniciana violet 1% - nanosi se na štapić za uši, i blago se namaže na kožu, u predjelu bubuljica,ako ih beba ima, obično su u predjelu guze i genitalija
  • Kapi za nos - fiziološka otopina. Nije štetno,ali kako bebe iz rodilišta dođu sa sekretom iz nosa, možete ih unaprijed nabaviti
  • D3 Kapi - vodena otopina. Beba uzima po 3 kapi dnevno od prve sedmice života (prevencija rahitisa). U otpusnom pismu iz bolnice ce pisati da li majka uzima istu količinu.
Za njegu pupka

  • Sterilne komprese - najmanje sterilne gaze. Potrebne su na početku, kad se stavljaju na bebin pupak.
  • Bivacin prašak
  • Vodikov peroxid 3% - za čišćenje pupčanog batrljka i pupka dok ne zacijeli do kraja ( puno je bolje koristiti nego alkohol)
  • Alkohol - za čišćenje previjališta i posude za pranje bebe.

KUĆNA APOTEKA

  • Termometar - bolje digitalni, praktičan je onaj za uho ili čelo
  • Čepići za snižavanje temperature (paracetamol)
  • Bepanthen mast - dobra je za bradavice ako su oštećene od odjenja ili za crvenu guzu
  • HIPP čaj od komorača, protiv grčeva
  • Kapi protiv grčeva
  • LASS baby sirup protiv zatvora

Stvari koje nisu nužne ukoliko dojite 
  • Flašice, silikonske dude za mlijeko i čaj
  • Duda varalica ( broj 1)
  • Četka za pranje bočica
  • Sterilizator
  • Grijač za bočice

ZA MAJKU

  • Purlan - mast za bradavice.
  • Pumpica za izvlačenje mlijeka - samo ako je neophodna
  • Ulošci za grudi za dojilje
  • Silikonske kapice za bradavice
  • Grudnjak za dojilje - obavezno ponijeti u bolnicu i odmah obući. Grudnjak se nosi neprestano sve dok se doji
  • Rivanol tekućina
  • Higijenski ulošci

TORBA ZA PORODILIŠTE

  • Zdravstvena kjinžica
  • Trudnička knjižica
  • Knjižica sa UZ
  • Potvrda o krvnoj grupi i Rh faktoru ( ostali nalazi)
  • Nekoliko paketa vatenih uložaka (VIR 80 ili slični, jer su najmekši)
  • Grožđana mast ili labelo za usne
  • Grudnjak za dojenje
  • Jastučići za grudnjak
  • Spavaćicu s dugmićima na prednjoj strani ( zbog lakšeg dojenja) 1-2 kom
  • Ogrtač
  • Papuče (plastične)
  • Čarape
  • Stvari za osobnu higijenu (četkica, pasta za zube, blagi sapun, peškiri, šampon, krema za ruke)
  • Nešto za čitanje
  • Plastičnu čašu za sok, sok
  • Krekeri ili neki suhi keksi
  • Mobitel + punjač
  • Vlažne maramice
  • Gaćice (jednokratne)


(Odgovor članu alea)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Dajanina lista
16.6.2008 19:40:29   
Ivy4
Sada sam si sve napisala sto mi treba...pa cu samo krizati sa popisa ono sto sam kupila user posted image

_____________________________

04.07.2008. dolazi nasa Laurica

(Odgovor članu Fairy)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Dajanina lista
5.7.2008 11:02:45   
Wukovarka
Ovoje jakopametno....hvalana toj informacji, jer 60%  toga ne bh ponjela

(Odgovor članu Ivy4)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Dajanina lista
5.7.2008 14:38:01   
alea
eto, već sam sve spakirala prije dva tjedna ali svaki put još ponešto dodam! user posted image  dobro je biti spremna i prije vremena....
od sad dodajem samo hranu u torbu... user posted image

_____________________________

Lucija 28.07.2008.

(Odgovor članu Wukovarka)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Dajanina lista
30.10.2008 21:38:32   
Mrvna
Ova Dajanina lista mi je super jer ima i mjesto i cijenu proizvoda. Vi koji ste nedavno kupovali sve te stvari, jesu li te cijene još uvijek aktualne ili imate nešto bolje/povoljnije....?

(Odgovor članu alea)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, što biste učinili?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!