|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.

Kada djevojčicama probušiti uši?

Uredništvo Ringeraje, 30.5.2020
Što pedijatri kažu - u kojoj dobi se smiju djeci probušiti uši? O temi „mala djeca i naušnice“ vode se žučne rasprave – je li to 'baš slatko' ili je nanošenje tjelesne ozljede?

image
/11


Mnogim roditeljima sasvim je prirodno svojoj djevojčici – dok je još beba – probušiti uši za naušnice.


Međutim, postoje i veliki protivnici koji upozoravaju na razne opasnosti, a neki idu i toliko daleko da kažu da je to „namjerno nanošenje tjelesne ozljede“. 

 

 
U nekim državama EU, primjerice u Njemačkoj, pedijatri su se jasno izjasnili protiv bušenja ušiju kod beba i male djece.

 

Naime, tako malo dijete ne može dati suglasnost – pa se bušenje ušiju smatra nanošenjem tjelesne ozljede. Čak je bilo i slučajeva koji su završili pred sudom – jedan tatoo studio iz Kölna morao je jednoj trogodišnjoj djevojčici isplatiti 70 eura „za pretrpljenu bol“ – jer je postupak bušenja bio „bolan i traumatičan“. 

 

PROČITAJTE JOŠ: I roditelji griješe!

 

Pedijatri općenito pa tako i u Hrvatskoj, upozoravaju da postoji opasnost od infekcije. Ranica koja nastane „ulaz“ je za klice koje mogu izazvati upale – i to nakon što već rana zacijeli. Osim toga, postoji realna opasnost da si djeca za vrijeme igre (guranja, navlačenja…) ozlijede uho, odnosno iščupaju naušnicu. 

 

Zbog toga pedijatri preporučuju da djeca nose naušnice u dobi od 12 godina pa naviše. Naravno, svi koji se bave bušenjem ušiju i prodajom naušnica tvrdit će kako je ta preporuka glupost. Treći pak tvrde kako je dovoljno da dijete samo traži da mu se probuše uši… 

 

Izvor: miss7

Klikni “Like” i dodaj svoj komentar na članak:

RASTI Summit
Povodom održavanja 3. RASTI Summita – Konferencije koja otključava maksimalne potencijale djece (a i odraslih), razgovar...
6
Zaostajanje u govoru
Moje dijete zaostaje u govoru......zašto?
4
Kako izabrati odgovarajući ruksak za vaše ...
Školska torba vjerojatno je najvažniji dio opreme vašeg školarca i to iz razloga jer upravo kvalitetna i odgovarajuća šk...
3
Razdvojenost od djeteta
Tužna je situacija hrvatskog zakonodavstva koje predviđa mogućnost smještaja majki s djecom u bolnicama samo ako je dije...
3





Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!