|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   večernja flašica (mlijeko)
28.10.2008 8:37:28   
Florijan Jakov
Za majčice sa iskustvom: kada ste i kako prestali svome djetetu davati večernju bocu mlijeka/kakaoa??

Prije 2 mj izbacili smo dudu iz upotrebe i prošlo je ok, jer ju je ionako koristio samo kd spavanja. U poslljednje vrijeme razmišljam ukinuti ili ne bocu sa mlijekom. No kad se spremamo na spavanje mali čovijek lijpo uzme svoju bocu, uvali se meni ili tati u krilo, iskapi ju i lagano u krevetić na spavanje. Imam dojam da mu to večernje mlijeko puno znači - umiri ga, lakše zaspi, iako popije mlijeko iz šalice voli još malo i iz boce. Nemam srca još mu uzeti bocu, a ne bi htjela da tako ide u nedogled.


_____________________________

FJ JE FRAJER
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: večernja flašica (mlijeko)
28.10.2008 8:41:41   
anne
Petra još ima jutarnju i večernju bočicu mlijeka. I njoj to puno znači, ali sam i ja počela razmišljati o tome.

_____________________________

PETRA 19.05.2006.
SAMUEL 19.08. 2008.
1 anđeo
REBEKA 20.07.2012.

(Odgovor članu Florijan Jakov)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: večernja flašica (mlijeko)
28.10.2008 8:42:15   
božica
Florijanak  neće tako ići u nedogled..
e nemrem se sjeteti kada samo izbacili to mlijeko prije spavanja..ali mislim da je to sama izbacila...tu negdje oko 2 godine....user posted image
draga ne brini dokle god ne nosa sa sobom u krevet dobro jeuser posted image


_____________________________

idem micat rit...

(Odgovor članu Florijan Jakov)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: večernja flašica (mlijeko)
28.10.2008 8:45:41   
Florijan Jakov
FJ je negdje kroz ljeto izbacio jutarnje, pa kad smo doma ili ujutro klopa neki mlječni doručak (griz, čokolino, kekse i mlijeko) ili mu kroz dan napravim u šalicu, pa na taj način dobije dio mlijeka, a navečer boca. U posljednje vrijeme mu kombiniram pola kravlje, pola kozje, sa malo meda ili kraša i baš to voli.

_____________________________

FJ JE FRAJER

(Odgovor članu božica)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: večernja flašica (mlijeko)
28.10.2008 8:49:07   
anne
Možda je najveća negativnost večernjeg mlijeka što se ne peru zubi prije spavanja jer se dijete uspava. Ako se u miljeko stavi kraš-ekspres, šećer ili med tim gore.

_____________________________

PETRA 19.05.2006.
SAMUEL 19.08. 2008.
1 anđeo
REBEKA 20.07.2012.

(Odgovor članu Florijan Jakov)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: večernja flašica (mlijeko)
28.10.2008 8:55:07   
Florijan Jakov
Da, anne, operemo zubiće nakon večere, ali ne i nakon boce...

_____________________________

FJ JE FRAJER

(Odgovor članu anne)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: večernja flašica (mlijeko)
28.10.2008 8:58:44   
anne
IZVORNA PORUKA: Florijan Jakov

Da, anne, operemo zubiće nakon večere, ali ne i nakon boce...


I mi tako. Znam da je to problem. Kad Sami malo poraste zabaviti ću sa tim. Lakše mi je da je samo spuzstim u kinbač pa se mogu posvetiti malom.

_____________________________

PETRA 19.05.2006.
SAMUEL 19.08. 2008.
1 anđeo
REBEKA 20.07.2012.

(Odgovor članu Florijan Jakov)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: večernja flašica (mlijeko)
28.10.2008 9:00:19   
Florijan Jakov
Nema ga srca cimati da ide prati zubiće kad već na pola zaspe pijući mlijeko i samo se prevali u vrevetić! 

_____________________________

FJ JE FRAJER

(Odgovor članu anne)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: večernja flašica (mlijeko)
29.10.2008 8:10:57   
Florijan Jakov
lilivana, mirna, tiha i ostale majčice....kad su/ jesu li vaši prestali sa večernjom bocom??

_____________________________

FJ JE FRAJER

(Odgovor članu Florijan Jakov)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: večernja flašica (mlijeko)
29.10.2008 8:12:54   
ZVRK
moram ti kazati da neznam,on je više volio za spavanje nešto na žlicu(čokolino,keksi.....)

_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.

(Odgovor članu Florijan Jakov)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: večernja flašica (mlijeko)
29.10.2008 8:22:15   
Anoniman
Drage moje, NE ponosim se time, moje operu zube i piju mlijeko, i to još i ova najveća! brrrrrrr... svakih par mjeseci ju ugnjavim da promijeni tu naviku, ali još nisam uspjela. Tata me ne podržava u toj stavki, kaže da onda neće ni pogledat mlijeko. Ali ova tema mi je dobra inspiracija da probam ponovo!!! JAvim kak je ispalo!

(Odgovor članu ZVRK)
  Neposredna veza do poruke: 11
   RE: večernja flašica (mlijeko)
29.10.2008 8:50:42   
Florijan Jakov
IZVORNA PORUKA: 3curke
kaže da onda neće ni pogledat mlijeko


Toga se ne bojim, kako sam već napisala FJ rado pije mlijeko i iz šalice za vrijeme večere, ali sama činjenica da to postaje "ritual" me nagnala na razmišljanje kako i kada prestati.


_____________________________

FJ JE FRAJER

(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: večernja flašica (mlijeko)
20.1.2009 11:56:15   
alien
mi smo večernju bočicu ukinuli s oko godinu dana...tada je počeo naveliko piti vodu iz mini jane sa sportskim čepom, pa nekako mislim polako bočicu micati iz njegovog životauser posted image  uglavnom,sad je večera oko 19:30 - na žlicu. jutarnja bočica mu je ostala jer jede rano ujutro pa je lakše i meni i njemu s poluzatvorenim okama popoapati na bočicu mlijeko i to je jedino što pije na bočicu.

(Odgovor članu Florijan Jakov)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: večernja flašica (mlijeko)
20.1.2009 11:58:06   
alien
eh da, što s tiče pranja zubića lakše mi je to izvesti ovako kad nema večernje bočice jer sad poslije večere ide malo slikovnice da se klopa "slegne", pa pranje zubića, pa kupanje, oblačenje pa uspavljivanje...

(Odgovor članu alien)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: večernja flašica (mlijeko)
20.1.2009 12:03:20   
koka
Kažimo da mi je prioritet bila duda a za boćicu se nisam toliko brinula..nekako taj ritual navečer i on bi se smirio u mom krilu, bilo je nekako sla tko user posted image .. mislim da je negdje sa 3 godine,( tu negdje) sam poćeo jesti drugo navečer i nije pitao bočicu...nekako je postepeno odbacio, par puta smo mu ponudili nešto drugo za večericu kruh+armelada ili onaj čokolino crunch sa žlicom, a evo več par dana traži čokolino na žlicu...

_____________________________

Idi Ga Mama - klikni me :D
Mila Puže - klikni me :D


(Odgovor članu alien)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: večernja flašica (mlijeko)
20.1.2009 12:15:24   
huanita
Moj sin je do treće godine redovito navečer prije spavanja pio mlijeko iz boce. U njemu nije bilo nikakvih dodataka (kako, med...). Nije zube prao nakon ispijanja bočice i znala sam da je to potencijalni rizik za zube. Ipak, danas ima skoro 8 godina i zubi su mu zdravi, jedan karijes na mliječnom zubu koji je popravljen bez boli. Ne bih mijenjala popijeno mlijeko na bocu za sve upute o štetnosti večernje bočice. Kada je prestao piti na bocu, teško sam ga uvjerila da pije mlijeko iz čaše jer mu je smrdilo. Poslije godinu dana smo se ustalili sa slamkom u čaši.

(Odgovor članu koka)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: večernja flašica (mlijeko)
20.1.2009 14:12:15   
tiha
denissa je prestala sa godinu i po piti bocicu prije spavanja a neznam kak ce mia ona obozava bocicu

_____________________________

``````sitna i dinamitna :) :)´´´´´´

Denissa 19.06.2004.
Mia 09.11.2007.

(Odgovor članu huanita)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: večernja flašica (mlijeko)
20.1.2009 20:57:31   
lelo
Ja kupujem Leonu u Milleru laku noć mlijeko od milupe(do treče godine ).
Nema dodatnih šečera tako da nije štetan za zube i mogu reći da je sit nakon njega. 

_____________________________

Leon 19.04.2007

(Odgovor članu tiha)
Neposredna veza do poruke: 18
   [Obrisani korisnik]
21.6.2010 20:24:11   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu lelo)
  Neposredna veza do poruke: 19
   RE: večernja flašica (mlijeko)
21.6.2010 20:34:57   
pako
mi još papamo bočicu čokolina ujutro i navečer, traži je i nekako nemam srca mu je oduzeti. zubiće poslje operemo i spavanac, a i to mi je jedino što popije mlijeka.

_____________________________

PATRICK 30.04.2008. 01:55h
MATEO 06.03.2010. 01:17h

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 20
   [Brisano sporočilo]
21.6.2010 20:38:59   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna veza do poruke: 21
   RE: večernja flašica (mlijeko)
21.6.2010 22:18:26   
mirna
Nikada nismo ni imali vecernje ni jutarnje bocice... dok sam dojila sisao bi prije spavanja, a kada vise nije imao interesa za dojenje (10, 5 mjeseci), vecerao je mlijecni obrok (pahuljice ili nesto, sa žlicom) , onda smo se okupali oprali zube i to je to... za uspavljivanje nam je bio sloncic i duda i malo mamine nježnosti i pjevanja...user posted image

ja nisam bila toliko stroga, cak sam mu ponudila par puta bocicu, ali on nije htio na nju piti, nije ni znao... mi smo bocicu preskocili... mlijeko opcenito nije želio piti, ali je volio jogurt, sireve, gris i slicno... kakao i cokolino su tek sada "in"...


< Poruku je uredio mirna -- 21.6.2010 22:21:09 >

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: večernja flašica (mlijeko)
21.6.2010 22:47:58   
njanja
pila -sam bocu do 1.osnovne, prijateljica je dolazila po mene,a ja sam dudlala kakao...7 godina...
Poslije toga, osim mlijeka u kavi, mlijeko nisam popila evo ima vec 24 godine....

Jan ujutro pije bocu i navece prije kupanja, dakle boca mu nije uspavanka, nego obrok koji s gustom srkne 3 dcl...uzme kjnigicu, smjesti se meni u krilo i popije mazeci se. Niti mi pada na pamet, takvo zadovoljstvo mu oduzeti, niti se opterecujem time kad ce ju prestati piti....znam sigurno da ju nece pit dok s curom bude isao van pa nema brige, hahahaha :)

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: večernja flašica (mlijeko)
21.6.2010 22:48:23   
njanja
pila -sam bocu do 1.osnovne, prijateljica je dolazila po mene,a ja sam dudlala kakao...7 godina...
Poslije toga, osim mlijeka u kavi, mlijeko nisam popila evo ima vec 24 godine....

Jan ujutro pije bocu i navece prije kupanja, dakle boca mu nije uspavanka, nego obrok koji s gustom srkne 3 dcl...uzme kjnigicu, smjesti se meni u krilo i popije mazeci se. Niti mi pada na pamet, takvo zadovoljstvo mu oduzeti, niti se opterecujem time kad ce ju prestati piti....znam sigurno da ju nece pit dok s curom bude isao van pa nema brige, hahahaha :)

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: večernja flašica (mlijeko)
21.6.2010 22:48:43   
njanja
pila -sam bocu do 1.osnovne, prijateljica je dolazila po mene,a ja sam dudlala kakao...7 godina...
Poslije toga, osim mlijeka u kavi, mlijeko nisam popila evo ima vec 24 godine....

Jan ujutro pije bocu i navece prije kupanja, dakle boca mu nije uspavanka, nego obrok koji s gustom srkne 3 dcl...uzme kjnigicu, smjesti se meni u krilo i popije mazeci se. Niti mi pada na pamet, takvo zadovoljstvo mu oduzeti, niti se opterecujem time kad ce ju prestati piti....znam sigurno da ju nece pit dok s curom bude isao van pa nema brige, hahahaha :)

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Korina ili Kalina
pisonjica



Korina (88%)

Kalina (12%)


Broj svih glasova: 95

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Sve najbolje!