|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   teta čuvalica ili au pair
8.9.2010 12:26:05   
mamicaa
U oglasima sam našla tako nešto slično, kontaktirala i sve podobno saslušala, ali ako netko zna nešto više molim vas da mi pojasni. Jer nisam baš sve dobro razumjela. Hvala.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: teta čuvalica ili au pair
8.9.2010 13:52:12   
maja
ne kužim baš tvoje pitanje? Šta te točno zanima?

_____________________________

"Dok je prije postojalo samo jedno bez čega ne mogu živjeti, sada je nastalo dvoje.
Nije bilo diobe - moja se ljubav nije sada podijelila između njih; nije to bilo tako. Prije kao da mi je srce naraslo, nabujalo do dvostruke veličine u tom trenutku."

(Odgovor članu mamicaa)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: teta čuvalica ili au pair
8.9.2010 14:45:16   
mamicaa
U oglasu sam našla neku agenciju koja se bavi tetama čuvalicama, djevojkama, pa sam ih nazvala radi daje treba mi čuvanje. One su mi nudile neke au-pair djevojke koje navodno žive s nama i imamo ih na raspolaganju 24 sata. E sada ima li tko s tim iskustva? Plačala bih je 60 eura tjedno ili 240 eura na mj. + stan i hrana kod mene.

Dok tete čuvalice imam 7 sati dnevno i plaćam ih po 2600 kn.

Što je sada tu iplativije????? Ima li tko te djevojke au pair koje navodno nisu iz Hrvatske??? Koja nam je sigurnost??? Ma znam sve to sam pitala tu agenticu, ali drugo su one a drugo su iskustva jer njima je to posao pa pričaju savršeno izgleda.....

(Odgovor članu maja)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: teta čuvalica ili au pair
8.9.2010 14:48:05   
maja
uuuuu ne znam ti, ja sam dosta nepovjerljiva, pogotovo kad je o djeci riječ, radije bi platila malo više ali da mi djete čuva netko koga znam ili barem netko koga mi je netko preporučio, ovako na lijepe oči to ne

_____________________________

"Dok je prije postojalo samo jedno bez čega ne mogu živjeti, sada je nastalo dvoje.
Nije bilo diobe - moja se ljubav nije sada podijelila između njih; nije to bilo tako. Prije kao da mi je srce naraslo, nabujalo do dvostruke veličine u tom trenutku."

(Odgovor članu mamicaa)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: teta čuvalica ili au pair
8.9.2010 14:55:48   
mamicaa

IZVORNA PORUKA: maja

uuuuu ne znam ti, ja sam dosta nepovjerljiva, pogotovo kad je o djeci riječ, radije bi platila malo više ali da mi djete čuva netko koga znam ili barem netko koga mi je netko preporučio, ovako na lijepe oči to ne


Joj hvala ti, ma i meni je teško se odlučiti a i za Viktoriju mi je bolje da imam nekoga jer moje radno vrijeme ja koma....... ali nemam nikoga poznatoga a ova agencija kao posluje s osobama koje su školovane za to...... joj ne znam što ću.....

(Odgovor članu maja)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: teta čuvalica ili au pair
8.9.2010 21:26:39   
malica
Ja znam puno cura odavde koje su išle u London raditi kao au pair i nema neke razlike u odnosu na tete čuvalice. Razlika je utoliko što žive s tobom pa ako ti to ne smeta, zašto ne?Odakle su te cure koje kod nas rade? Koliko ih stvarno plaćaju? Znaju li jezik? Obzirom da je kod nas sve moguće, dobro proispitaj sve i odradi intervjue sa što više djevojaka ako se odlučiš. Sretno 

_____________________________

moja mala maza.... 5.10.2009

(Odgovor članu mamicaa)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: teta čuvalica ili au pair
8.9.2010 21:35:50   
leilany
ja znam da je jedna moja frendica isla u ameriku,bila je u NY,taman u vrijeme kad su srusili blizance....uglavnom ona je cuvala djecu u nekoj  obitelji....znam da je pricala da joj je bilo OK,imala je auto;furala ih je na treninge,skolu,gdje god je trebalo....zivjela je kod njih....itd...detalje neznam....

e sad...ako su te "tete" provjerene,rade u dobrim agencijama,ako izracunas da ti je to daleko isplativije,nego da ti dolaze na par sati cuvati-zasto ne?!


_____________________________

BEK 27.o5.o9.

(Odgovor članu malica)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: teta čuvalica ili au pair
8.9.2010 21:59:37   
mariola
IZVORNA PORUKA: maja

uuuuu ne znam ti, ja sam dosta nepovjerljiva, pogotovo kad je o djeci riječ, radije bi platila malo više ali da mi djete čuva netko koga znam ili barem netko koga mi je netko preporučio, ovako na lijepe oči to ne


potpisuje. a ne bi baš ni podnosila da teta živi s nama. to mi se nikako ne sviđa.
Šta bi ona sad radila dok T spava, ja na rr? Zabavljala mi mužauser posted image

_____________________________

Sretna i ponosna :)
Toni i Laura
♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

(Odgovor članu maja)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: teta čuvalica ili au pair
9.9.2010 6:47:07   
inna
priznaj, ta te opcija najviše plaši user posted image user posted image user posted image

Ne znam...mislim da je to vani normalno, kad nas je još novo. Da sam više doma možda bi i pristala na au pair...radi djeteta, da malo nauči drugu kulturu (iako baš ga to zanima dok je tako mali), a i sebe da pomognem nekoj mladoj osobi u učenju jezika. U svakom slučaju bi jako dobro provjerila osobu, ali to bi općenito učinila i da se radi o siterici na par sati

_____________________________

Dominik - 18.2.2009.

(Odgovor članu mariola)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: teta čuvalica ili au pair
9.9.2010 9:10:06   
Gogule
hm da. sve zavisi od vaših želja. dakako da je to isto teta čuvalica no 24 sata. sve po dogovoru. Koliko se sjećam ima jedan dan u tjednu slobodan. "Kao u filmovima".... mislim da trebate na papir stavljati za i protiv.... recimo... jedna poznanica je bila u Italiji nije samo čuvala nego je i bila kao neka domaćica (kuhala, peglala)a usput je išla i na tečaj talijanskog. Njoj je bilo super... ljetovanja s obitelji, skijanja, a i kad je odlazila plakali su svi. I još se dan danas čuju. no opet s druge strane da li želite osobu da je kod vas stalno, znači totalno novi član obitelji

_____________________________

ROKO 20.10.2005.
KLARA 20.08.2009.

(Odgovor članu inna)
Neposredna veza do poruke: 10
   [Obrisani korisnik]
9.9.2010 9:34:07   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu Gogule)
  Neposredna veza do poruke: 11
   RE: teta čuvalica ili au pair
9.9.2010 9:42:30   
Gogule
IZVORNA PORUKA: cvrčak

Ima to velikih prednosti,ali ja jednostavno nisam tip kojem bi odgovaralo da još netko živi s nama  u kući.
  zato sam to i napisala. Jer ja mislim da bi mi smetalo da je stalno netko u kući. (jedva smo dočekali da budemo sami)user posted image

_____________________________

ROKO 20.10.2005.
KLARA 20.08.2009.

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: teta čuvalica ili au pair
10.9.2010 14:48:34   
Ninaa
Neznam ne bih se usudila ostaviti dijete sa nekim koga dobro ne poznam,a i da je netko s nama 24 sata mislim da mi to ne treba. Odvagnite sami kaj mislite da vam bolje odgovara pa odlučite

< Poruku je uredio Ninaa -- 10.9.2010 14:50:31 >


_____________________________

Mamine srećice 14.03.2009. i 2012.

(Odgovor članu Gogule)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: teta čuvalica ili au pair
10.9.2010 17:51:34   
lilia
O perka je u svijetu uobičajena stvar, kao kod nas teta čuvalica.

U Londonu cure žive u velikim kućama sa obiteljima, imaju svoju sobu sa wc-om, po danu se brinu o djeci, po dogovoru pospremaju stan a ako je plaćena samo da da djeci jest i pomogne njima, ne treba ni čašu oprat, nitko joj neće zamjerit ako to ne napravi jer zna se za šta je plaćena. A ako opere suđe, odnese smeće, vlasnica će biti oduševljena i zahvalna ali neće zato dobiti ni funtu više od dogovorenog. I nitko se na nikog ne ljuti. Radiš samo ono za što si plaćena.

Popodne kad je obitelj doma, ona uglavnom ima slobodno, navečer ne sjedi s obitelji u dnevnom boravku i ne gleda s njima tv, neke niti ručaju sa njima.
Kako se tko dogovori. Stavi djecu na spavanje ili se poigra s njima.

Moja sestra je u početku bila o- perka, poslije kad se usavršila je postala nanny, išla je u obitelj kad je pozovu na dva, tri sata ili po noći ali tada obitelj uredno plati taxi i biti nanny s preporukama je gospodski posao.

Nije bilo lako ali je uspješno završila fax u Londonu i sama si sve financirala.user posted image

_____________________________

Drekavac Mihael stigao 11.11.2010.

(Odgovor članu Ninaa)
Neposredna veza do poruke: 14
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!