|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   tepanje...??? NE HVALA...
7.9.2008 20:46:23   
zg_cinik
potaknulo me...
vidim da večinom pišete...(mame... tata je jako malo)
nekakve izraze... po kojim bi mogel zaključit da djeci tepate...
ne mislim pri tom na umanjenice koje su mi O.K. ...
smeta me... i velki sam protivnik "pavanja"... "jinge jaje"... i sl.
 
ja sam izbjegaval kod prve moje dvije... ikakvo tepanje... čak sam prosvjedoval kad je to neko drugi pokušaval...i uvjeren sam da je to razlog kaj su moje curke brzo progovorile kak treba... bez da je poslije trebalo ispravljat...
 
interesiraju me komentari... al ja bum svejedno ostal pri svom i kod treće user posted image ...
 
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
 
user posted image
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: tepanje...??? NE HVALA...
7.9.2008 20:57:15   
Bare
slazem se 100%....ni ja nisan nikada na taj nacin tepala svojoj prvoj kceri i ona je odmah dosta cisto govorila i to relativno rano, oko 18. mjeseci. dok sam se susretala sa djecom kojoj se tepalo i koja su dosta kasno progovorila, a cak je jedna curica morala ici logopedu kad je posla u skolu. nisam sigurna dali su njene teskoce uzrokovane tepanjem, ali tu obitelj dobro poznam i cijela obitelj je s malenom komunicirala na taj nacin....

(Odgovor članu zg_cinik)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: tepanje...??? NE HVALA...
7.9.2008 21:07:11   
mlada mama
vjerojatno to od dragosti tako govore,ja se trudim pricati s malim razgovjetno i bez tepanja bas zato sto su mi bake govorile da ne valja tepati,tako da slazem se s tobom,malo mi je problem jer mali puno puta ostane zbunjen jer ja kako bih rekla pricam knjizevno,a ovdje gdje sam se udala pricaju dalmatinski i puno put mali ne kuzi sto ga netko pita... znam da ce i on s vremenom poprimiti to jer tu zivi i okruzen je njima,ali sad mi je malo problem jer mu ja svaki put moram "prevest"

(Odgovor članu Bare)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: tepanje...??? NE HVALA...
7.9.2008 21:26:20   
zg_cinik
IZVORNA PORUKA: mlada mama

vjerojatno to od dragosti tako govore,ja se trudim pricati s malim razgovjetno i bez tepanja bas zato sto su mi bake govorile da ne valja tepati,tako da slazem se s tobom,malo mi je problem jer mali puno puta ostane zbunjen jer ja kako bih rekla pricam knjizevno,a ovdje gdje sam se udala pricaju dalmatinski i puno put mali ne kuzi sto ga netko pita... znam da ce i on s vremenom poprimiti to jer tu zivi i okruzen je njima,ali sad mi je malo problem jer mu ja svaki put moram "prevest"


nije stvar književno il ne...
stvar je pričat kak se priča... i garant nebu zbunjenosti....
(neda mi se tražit... al znam za primjer...mama norvežanka-tata englez-dijete ide u vrtić u finskoj....i s tri godine nije bilo šanse da pomješa jezik....bez posebnog učenja...)
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

user posted image

(Odgovor članu mlada mama)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: tepanje...??? NE HVALA...
7.9.2008 21:40:32   
mirna
U principu sam protiv tepanja, ali moram priznati da tu i tamo i ja zaboravim , pa pocnem razgovarati na taj nacin: npr. buši buba, ajati, čičati.. pokušavam se kontrolirati...user posted image

(Odgovor članu zg_cinik)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: tepanje...??? NE HVALA...
7.9.2008 21:47:20   
mlada mama
IZVORNA PORUKA: zg_cinik

IZVORNA PORUKA: mlada mama

vjerojatno to od dragosti tako govore,ja se trudim pricati s malim razgovjetno i bez tepanja bas zato sto su mi bake govorile da ne valja tepati,tako da slazem se s tobom,malo mi je problem jer mali puno puta ostane zbunjen jer ja kako bih rekla pricam knjizevno,a ovdje gdje sam se udala pricaju dalmatinski i puno put mali ne kuzi sto ga netko pita... znam da ce i on s vremenom poprimiti to jer tu zivi i okruzen je njima,ali sad mi je malo problem jer mu ja svaki put moram "prevest"


nije stvar književno il ne...
stvar je pričat kak se priča... i garant nebu zbunjenosti....
(neda mi se tražit... al znam za primjer...mama norvežanka-tata englez-dijete ide u vrtić u finskoj....i s tri godine nije bilo šanse da pomješa jezik....bez posebnog učenja...)
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

user posted image



ma znam da je tako jos se jedna slavonka udala tu i kaze da joj je mala bila dosta zbunjena kad je krenula u skolu jer nije kuzila puno rijeci,ali ja mislim da nece biti problem s Dinom jer ima dosta djece sad u ulici s kojima se igra pa ce vec sve poprimiti,ali to je sad vec druga tema, vratimo se tepanjuuser posted image

(Odgovor članu zg_cinik)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: tepanje...??? NE HVALA...
7.9.2008 21:58:05   
Bare
imam prijateljicu koja se udala za grka, a zive u njemackoj, i njihovo dvoje djece (sada 14 i 8 godina) govore grcki, njemacki i hrvatski. prijateljica s njima govori hrvatski, muz grcki, prijateljica i muz komuniciraju na njemackom, a djeca idu u njemacku skolu....

(Odgovor članu mlada mama)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: tepanje...??? NE HVALA...
7.9.2008 22:40:59   
njanja
slažem se sa cinikom....i moja nećakinja je stvarno brzo propričala jer joj nismo tepali...Ima djece koju znam koja još sada sa 4-5 godina pričaju kao male bebe....Mislim da treba postojati vrijeme za maženje i tepanje, ali u svakodnevnom govoru razgovarati sa djetetom kao sebi ravnom.....

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu Bare)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: tepanje...??? NE HVALA...
8.9.2008 10:01:35   
Krky
Ni ja svojima ne tepam, ali nekad kad pričamo, iskoristim riječi kako ih oni izgovaraju. Naravno da to kuže pa mi se smiju. I ne bih ni preporučila (osim tepanja na Raji!). Bratić MM tepao svom malcu psovke kad je imao 5 mj. Danas ih taj malac sasvim ispravno izgovara sa 13 g. Pa eto, nije pravilo da neće naučit ispravno izgovaratuser posted image

_____________________________

MAMA SA 6 ******

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: tepanje...??? NE HVALA...
8.9.2008 10:02:12   
tonkica
IZVORNA PORUKA: njanja

Mislim da treba postojati vrijeme za maženje i tepanje, ali u svakodnevnom govoru razgovarati sa djetetom kao sebi ravnom.....


Potpisujem! I ja se trudim sa Miom razgovarati normalno, kao sa sebi ravnom. Jedino moram tu i tamo ispravljati mm koji se zna zaboraviti, pa joj tepa. user posted image

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 10
   [Obrisani korisnik]
8.9.2008 11:51:48   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu tonkica)
  Neposredna veza do poruke: 11
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!