|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   teški razgovori s adolescentima
24.11.2008 12:39:27   
Florijan Jakov
Roditeljima čija djeca upravo prolaze adolescentsku fazu, ali i onima koji će tek doći u "njiovu kožu", par naputaka za lakše "teške" razgovore. Iako mi se čini da se neki od ovih savjeti često mogu primjeniti i kod manje djece, ne nužno adoelscenata.

1. SLUŠATI, SLUŠATI – govorite što manje da bi vaše dijete reklo što više.
2. Koristite što manje riječi u kratkim rečenicama.
3. Ne ponavljajte se. Ne ponavljajte se. Ne ponavljajte se. To je jako dosadno.
4. Govorite normalnim tonom. Što više vičete manje vas čuje.
5. Organizirajte svoje misli prije razgovora
6. Pazite na tajming, nije svako vrijeme dobro za razgovor.
7. Prekinite razgovor ako se frustracija ili ljutnja pojačavaju. Napravite kratku pauzu ili nastavite sutra.
8. Dopustite tinejdžeru da ode, možda je to njegov način na koji kontrolira ljutnju. Kažite mu da je OK da ode, ako se razgovor nastavi kasnije.
9. Ne postavljajte ultimatume. Tinejdžeri jako loše reagiraju na njih. Ako osjetite da ćete postaviti ultimatum – napravite rađe pauzu.
10. NIKADA NE PONIŽAVAJTE! Ako ne možete razgovarati s poštovanjem, ne započinjite razgovor.

I vaša iskustva mogu pomoći...pišite.


_____________________________

FJ JE FRAJER
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: teški razgovori s adolescentima
24.11.2008 13:58:35   
dami
znam iz iskustva - super savjeti !!!!!!!!!!!!

(Odgovor članu Florijan Jakov)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: teški razgovori s adolescentima
30.12.2008 11:58:19   
božica
da samo kad nas ubije kolotečina u životu i hprpu obaveza pa se malo zaletimo pregrubo

mamice i taticew pišite kako kod vas teku razgovoriuser posted image s adolescentom


_____________________________

idem micat rit...

(Odgovor članu dami)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: teški razgovori s adolescentima
30.12.2008 12:11:22   
sanjalica
još nemam adolescenta, imam školarca kojem je već školsko društvo malo "udarilo u glavu".... sve to lijepo zvuči i sve bi tako trebalo izgledati ....
ali ipak mislim da neće biti tako bajkovito ... user posted image

_____________________________

Ja nisam luzer, ne, naprotiv
Meni je osmijeh light motiv...
P 2001
M 2003
K 2009

(Odgovor članu božica)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: teški razgovori s adolescentima
30.12.2008 12:14:07   
božica
sanjalica sviđaš mi se zato što si iskrena u puno toga i što od tebe uvijek dobim iskren odgovor tako kako jeuser posted image REALNOST

_____________________________

idem micat rit...

(Odgovor članu sanjalica)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: teški razgovori s adolescentima
30.12.2008 12:16:24   
tikica_69
A nekad se drzim ovoga sto gore pise, a nekad sam toliko ljuta da ne biram rijeci. Svi su ti savjeti odlicni i krajnje dobronamjerni, ali vrlo cesto ih u ljutnji sasvim zaboravimo i pogrijesmo i to nam se na zalost duplo vrati jer tako i vlastitu djecu ucimo agresiji user posted image

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu božica)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: teški razgovori s adolescentima
30.12.2008 12:18:52   
sanjalica
IZVORNA PORUKA: božica

sanjalica sviđaš mi se zato što si iskrena u puno toga i što od tebe uvijek dobim iskren odgovor tako kako jeuser posted image REALNOST



user posted image

_____________________________

Ja nisam luzer, ne, naprotiv
Meni je osmijeh light motiv...
P 2001
M 2003
K 2009

(Odgovor članu božica)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: teški razgovori s adolescentima
30.12.2008 14:37:25   
Ruža
Savjeti su superi a još bolje izgledaju kad ih gledaš ili daješ iz stajališta promatrača. Nažalost teško ih se držati baš uvijek, jer ipak smo samo ljudi i ne možemo živjeti isključivo po pravilima. Niti smo svaki dan isto raspoloženi niti imamo uvijek dovoljno vremena i živaca, držati se pravila i propisa. 

_____________________________

Samo luda mama...

(Odgovor članu sanjalica)
Neposredna veza do poruke: 8
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, što biste učinili?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!