|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Proces privikavanja na tutu
9.4.2009 11:34:15   
Florijan Jakov
Kada ste počeli upoznavati dijete sa tutom? Kako su to prihvatili? Je li istina da djevojčice prije i lakše usvajaju obavljanje nužde na tutu/ WC? Jest eli se radovali s djetetom i nagrađivali ga?

Zanimljiv i edukativan video može pomoći
http://www.ringeraja.hr/video/dijete/privikavanje-na-tutu_62.html

Mi smo krenuli sa sjedenjem na tuti sa cca 7-8 mj; uglavnom je dobro pihvatio; imamo lijepih slika dok je na tuti/ WCu - njih ćemo pokazivati jednog dana braci ili seki kad ih budemo odvikavali!




_____________________________

FJ JE FRAJER
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Proces privikavanja na tutu
9.4.2009 11:40:34   
Puli
moja isto sjedi na tuti ali to je kratkog vijekauser posted image

imamo knjigicu koju čitamo dok je na tuti "mala priča o posudi"

jednom se popiškila pa je u čudu gledala što je touser posted image

a tuta počela svirati


_____________________________

mamin najljepši Cvijet stigao je 6.1.2008.

(Odgovor članu Florijan Jakov)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Proces privikavanja na tutu
9.4.2009 13:28:18   
tikica_69
Uh, sa starijim tesko ni na koji nacin, mladji je to bez problema prihvatio kao nesto normalno

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu Puli)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Proces privikavanja na tutu
9.4.2009 18:24:06   
Ruža
Probat ćemo ovo ljeto sa privikavanjem.user posted image

_____________________________

Samo luda mama...

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Proces privikavanja na tutu
9.4.2009 23:36:14   
novamama
IZVORNA PORUKA: Florijan Jakov
Mi smo krenuli sa sjedenjem na tuti sa cca 7-8 mj;


FJ, ovo zvuči super...je li uspjelo tada?

_____________________________

Ča je život vengo fantažija....

(Odgovor članu Florijan Jakov)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Proces privikavanja na tutu
10.4.2009 10:47:50   
božica
nažalost nemrem video pogledati ali mogu reći iz prve ruke
uspjeli smo ju dobiti da se igra uz tutu(da je se ne boji)


pa ćak i sjedi 1-2 sekundeuser posted image


_____________________________

idem micat rit...

(Odgovor članu Florijan Jakov)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Proces privikavanja na tutu
10.4.2009 21:36:58   
Florijan Jakov
IZVORNA PORUKA: novamama
IZVORNA PORUKA: Florijan Jakov
Mi smo krenuli sa sjedenjem na tuti sa cca 7-8 mj;

FJ, ovo zvuči super...je li uspjelo tada?


stavljala sam ga na tutu u roku 15ak minuta nakon buđenja i prije popodnevnog spavanja i često bi se u tuti našlo sadržaja.... prvo i drugo ljeto (u dobi 9 mj i 20 mj) smo imali tutu sa sobom na moru i max smo ju koristili


_____________________________

FJ JE FRAJER

(Odgovor članu novamama)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Proces privikavanja na tutu
10.4.2009 21:39:46   
dominik
kad god ga stavim on se popiski...a kad je jednom kakao nismo smjeli baciti dok baka ne dodje da joj pokazeuser posted image samo sto ja sada ne stignem brinuti o pisanju pa cemo pricekati ljeto za skidanje pelenica

(Odgovor članu Florijan Jakov)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Proces privikavanja na tutu
12.4.2009 22:37:45   
dikac
treba ih što ranije stavljati da zavole tutu. prošlo sam ljeto doru počela stavljati ujutro kad bi se probudila i znala je obaviti malu, a nekada i veliku nuždu. nakon ljeta trbuh mi je rastao a ja ju više nisam smjela dizati tako da sam bila prisiljena odustati od tute. sada kad ju pitam pokazuje veliku odbojnost i ne želi. morat ću uložiti veliki trud pa čekam ljeto jer će tada biti lakše. sigurna sam da bi ona zavoljela tutu da sam uspjela biti dosljedna i nastavila je stavljati na nju.

(Odgovor članu dominik)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Proces privikavanja na tutu
12.4.2009 22:41:02   
pepeljuga
mi  se cijelu zimu polako privikavamo na tutu,vecinom i kad ga stavim obavi sto treba,nekad i veliku nuzdu i planiram ga ovo ljeto odviknut od pelena skroz 

_____________________________

Ništa u životu nije tako loše, da nebi moglo biti i gore, ali ni tako dobro da nebi moglo biti bolje!! :))


(Odgovor članu dikac)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Proces privikavanja na tutu
21.4.2009 14:09:33   
lueman
e ova moja me stvarno digne na foru. sad bude 4 godine. pelene nema već 2 godine, i danas poslije vrtića zapne da joj stavim pelenuuser posted image pa nikak da joj objasnim da nemamo. ali dijete pamti sve. otišla u radnu sobu gdi sam spremila njene premale stvari za buduću bebicu i gospodična donesla paket pelene. .....vidiš da imaš, veli. i sad ima pelenu. veli da samo hoće probati kak je to kad si pelenaš...bože, pa gdi ta djeca skupljaju taj riječnikuser posted image

_____________________________

28.12.95 L
27.03.97 E
24.04.05 A
**

(Odgovor članu pepeljuga)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Proces privikavanja na tutu
12.6.2009 7:04:27   
nedijeljka
stavljam ja nju na tutu, al ona se uredno ustane i piški kraj lone i to uz zvukove šššššš koje sama proizvodi, tako da me uspije i nasmijati. Ne sekiram se ja naučit čemo mi to!

(Odgovor članu lueman)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Proces privikavanja na tutu
14.6.2009 8:44:06   
Monica
Moja malena je u igri sjedila na tuti a onda kada je imala dvije godine (nismo prije zbog moje trudnoce)
smo krenuli na odvikavanje i  super je to prihvatila riješili pelenu za tri tjedna i dan i noćuser posted image
a sada kreće maleni u odvikavanje i njemu je draže sjesti na školjku kao seka,imamo onu dj dasku nego na tuticu
evo već tri dana ne nosi pelenu prko danauser posted image
i nadam se da će to brzo usvpjiti kao sekauser posted image iskreno mislim da curice prije to usvoje ali nije pravilo

(Odgovor članu nedijeljka)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Proces privikavanja na tutu
14.6.2009 9:05:24   
BUMBIKA
Mi još nismo počeli jer baš nije zainteresiran pa ga neću siliti.Probali jesmo koji put,ali bezuspješno....

_____________________________

DINO 04.09. 2007

(Odgovor članu Monica)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Proces privikavanja na tutu
14.6.2009 13:52:26   
FIONA
Floki veliš sa sdam osma mjeseci...p aja bi onda ovo ljeto na moru mogla mloj alo pod nos sa tutom..ionak stalno zuri u mene dok sam na WC-u i esi mi se...viš viš...nisam znala da tak rano kpčaju!!!...hmmmmmmmmmmmmm...user posted image

_____________________________

"Dječji život je poput komada papira na koji svako ostavlja bilješku."

(Odgovor članu BUMBIKA)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Proces privikavanja na tutu
6.7.2009 23:10:49   
stela74
Lara je naučila sa 18mjeseci.Vrištala je kad sam njoj stavljala pelenu pa sam njoj objasnila ako neće pelenu mora na tutu i rješili smo se pelena bez problema,ali sada muku mučimo sa Nikšom.Počeli smo prošle godine i sve je bilo u redu 3 dana,zvao je kad je morao piškit,i odjednom nema više šanse da ide na WC,još manje na tutu.Nisam ga htjela forsirati pa smo nastavili sa pelenama.Sada smo opet u fazi odvikavanja,ali jedan dan viče "mojam pisat" i sam trči na WC,dok drugi neće.Kao da smo na mrtvoj točki,i tako već mjesec dana.


Nikša 03.07.2006.
Lara 11.01.2004.

(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Proces privikavanja na tutu
10.6.2010 13:18:15   
Vjeverica ST
i mi se namjeravamo uskoro prebaciti na tutu, sad ima godinu ipol. Baš me zanimaju vaša iskustva. A je li ih navedete na tutu proizvoljno ili onda kad milite da bi mogli obavit nuždu? Boje li se kad ugledaju što su "popiškili" tj. pokakali? A ako je u vrtiću pola dana? ima li smisla da pola dana nosimo plene?
I držite ga u gaćicama dok sam ne kaže da će na tutu?

_____________________________

U dobro vjeruje samo malo onih koji ga čine

(Odgovor članu stela74)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Proces privikavanja na tutu
19.9.2011 17:52:15   
tina0310
mi imamo 16mj i za sad smo samo 1 kakili u tutu i to slučajno dok se igra(ima je na sebi pelenu),ali naučio je reć kad kakauser posted image tako da ćemo polako i mi započinjat s odvikavanjem,čisto da bi mu lakše bilo u vrtiću jer su kod nas pripuni dicom i neznam kako ćemo kad se zaposlim a do tad ćemo polako se odvikavat,vidit ćemo kako će nam ić

(Odgovor članu Vjeverica ST)
Neposredna veza do poruke: 18
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Dudica.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!