|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   novi član obitelji
28.10.2008 7:05:59   
troubled
kako su vaša djeca reagirala na prinovu?
veselje, ljubomora...regresija....
moguća su sva raspoloženja.....
koliko su trajala?
kako ste pomogli starijima da se nose s promjenama?
user posted image
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: novi član obitelji
28.10.2008 7:09:57   
božica
a joj troubled naćela si....
kod mene je bilo jako jako jako teško psihički neznaš jel bilo teže meni ili Viki koja je imala (2,5 god)
na trenutke sam si pomislila..Bože što je meni ovo trebalouser posted image
ali mjesec po mjesec i evo 7mj ..viki obožava seku ne napadu ju ne šamaru ju..čuva ju..igra se sa njom ma kaj da ti velim nema onoga što je bilo...user posted image user posted image



_____________________________

idem micat rit...

(Odgovor članu troubled)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: novi član obitelji
28.10.2008 7:15:48   
sanjalica
nikada neću zaboraviti trenutak kada je Petar došao iz vrtića (bio je 2,5 godine) i našao doma mene i Marka. Došao je do košare... širom otvorio okice i rekao: šta je ovo ?... al to je bio trenutak kada ga je počeo doživljavati kao svoga... jako ga je volio od početka... nije nam dozvolio da ga pustimo da plače... čudesno nešto ... veći je problem bio Marko kada je bio već malo veći... on je bio i ostao ljubomoran na starijega brata....

(Odgovor članu božica)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: novi član obitelji
28.10.2008 8:28:08   
anne
Petra nije ljubomorna, ne bi Samuela namjerno udarila, pazi ga kad nam dođu gosti.
Povremeno kaže da je ona mala beba do bi se mogla igrati njegovim igračkama, spavati u mom krevetu.
Čim i nju izostavim ili joj se ne posvetim koliko hoće cenda i namjerno radi gluposti - bolja je i negativna pažnja od nikakve.user posted image  Pokušavam takve trenutke svesti na minimum, ali nekad se ne možeš rastrgnuti.

_____________________________

PETRA 19.05.2006.
SAMUEL 19.08. 2008.
1 anđeo
REBEKA 20.07.2012.

(Odgovor članu sanjalica)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: novi član obitelji
28.10.2008 8:47:50   
ZVRK
pa sada,nije da baš mogu temu u točnosti komentirati ali.......kada sam ostala trudna i rekla zvrkiću, odmah je počeo paziti ''bebu''i mamin stomak,prihvačao je kada sam mu nešto rekla da ne mogu zbog bebe i da će mamu boliti stomak....tako da se nadam da kada napokon dođe prinova u obitelj biti isto tako pažljiv.sa svojom sestričnom je jako pažljiv a ona ima 3,5mj.


sada kada neme bebe u stomaku i čuje kada mi stomak kruli odmah nagne glavu na stomak i kaže-MAMA DOŠLA JE BEBA-a ja NIJE JOŠ,ALI ĆE BRZOuser posted image

_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.

(Odgovor članu anne)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: novi član obitelji
28.10.2008 9:01:19   
mlada mama
u dosta slucajeva sam vidjela kako su starija djeca ljubomorna kad bi drugi ljudi dosli vidjeti bebu ili kad bi mama morala dojiti bebu ili slicno. moja poznanica se morala popet na stol da bi nahranila bebu,jer je mladja bila preljubomorna, stalno su je morali drzati na oku da ne ozljedi bebu,ali srecom to je brzo proslo, i svi kazu da je nakon te prve faze ljubomore sve super..tvoja je djevojcica vec velika i vjerujem da joj se da objasniti,pa mislim da nebi trebalo biti problema, samo ces joj morati davati paznje mozda i vise do sada da se nebi osjecala odbacena,ali vidjet ces kako ce nakon nekog vremena biti ponosna sekauser posted image user posted image ja jos nne planiram drugo,ali kad dodje vrijeme za to mislim da ce biti velikih problema jer je moj Dino jako ljubomoran i ni slucajno nesmijem podragati drugo dijete, primiti ga u ruke ili mu se samo obratiti njeznim glasom, to onda budu krokodilske suze, pa onda gura i lupa tu djecu kojoj ja poklonim paznje,zato mislim da ce biti svegauser posted image

(Odgovor članu ZVRK)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: novi član obitelji
28.10.2008 14:54:43   
troubled
ma paula je od početka euforična....ona je i ranije "naređivala" da hoće brata ili sestru....
i razlika u godinama je velika, pa su i prostori koje će beba i ona trebati jedno za drugo različiti....
ali ipak...
moguće su nepredviđene reakcije.....
a ja se volim na sve pripremiti, da mogu uspješnije preduhitriti user posted image

(Odgovor članu mlada mama)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: novi član obitelji
28.10.2008 14:59:16   
mlada mama
znam,ali ipak joj nece biti svejedno kad svi pocnu dolaziti gledati bebicu, poklanjati bebici vise paznje, donositi poklone, tepati... ruku na srce i ja bi bila ljubomornauser posted image user posted image user posted image user posted image , to ce ti sve doci samo od sebe mozda ne bude nikakvih problema, tko zna.

(Odgovor članu troubled)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: novi član obitelji
28.10.2008 15:00:55   
troubled
vidjet ćemo, izvjestit ću svakako user posted image

(Odgovor članu mlada mama)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: novi član obitelji
28.10.2008 21:19:44   
zg_cinik
ak roditelji ne pogriješe...
i ne "zaborave" na starije dijete...
vrlo brzo(ovisno o razlici u godinama) dojde sve na svoje...
user posted image user posted image user posted image

user posted image


(Odgovor članu troubled)
Neposredna veza do poruke: 10
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, što biste učinili?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!