|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   nekad i sad...
8.9.2011 20:15:59   
zg_cinik
zgodan mail sam dobil...


I stvarno je ovako!

Prijevod iz slovenskih novina

Škola u godinama 1981. i 2011.


Situacija 1:
Petar i Marko su se potukli u školi.

1981: Okruže ih druga djeca. Petar pobijedi. Jedan drugome stegnu ruke
i postanu najbolji prijatelji.

2011: Direktor škole pozove policiju koja sasluša oba dječaka i
njihove roditelje. Oba dječaka, zajedno sa roditeljima, moraju čitavu godinu
posjećivati program za sprečavanje nasilja.


Situacija 2:
Roman je nemiran u razredu i ometa druge učenike.

1981: Učiteljica ga pošalje kod direktora i taj mu prilijepi nekoliko
odgojnih. Roman se nakon toga vrati u razred gde je miran najmanje sedam
dana i ne ometa satove. Nakon toga se lekcija ponavlja. Kroz
nekoliko godina postane pametniji, umiri se i postane cijenjeni kuhar.

2011: Romana pošalju kod školskog psihologa koji ga uputi dalje kod
psihijatra koji mu prepiše tablete koje su moćni sedativi. Romanovi
roditelji počnu dobijati dodatak za dijete sa posebnim potrebama.
Roman dobije potvrdu da je dijete sa posebnim potrebama. Uđe u ulogu
bolesnika tako da godinama posjećuje psihijatrijske ustanove.


Situacija 3:
Miloša boli glava i ponese nekoliko aspirina u školu.

1981: Od učiteljice dobije čašu vode da može popiti tablete.

2011: Učiteljica obavijesti školskog psihologa da Miloš uzima nekakve
tablete, ovaj obavijesti direktora koji pozove policiju. Ova sasluša Miloša
zbog mogućeg posjedovanja ilegalnih droga. Kod njega kući naprave
raciju. Nakon toga se još dugo govori da se Miloš "sigurno drogira" i da je
"narkoman".


Situacija 4:
Neoprezno se igrajući sa loptom mali Ivan razbije
susjedima prozor. Zbog toga ga njegov otac presavije preko koljena i kaišem
mu "nacrta" nekoliko kobasica po goloj guzici.

1981: Ivan postane pažljiviji u igri. Izraste u normalnog dječaka,
završi škole i postane uspješan poduzetnik.

2011: Ivanovog oca zatvore zbog zlostavljanja djeteta. Ivana daju u
hraniteljsku obitelj, a tokom vremena postane član lokalne bande
maloljetnih kriminalaca. Psiholog uvjeri Ivanovu sestru da je i ona
morala biti zlostavljana, tako da njihov otac tri godine provede u zatvoru.


Situacija 5:
Mihajlo napuni konzervu sa barutom koji je izvadio iz
nekoliko petardi i sa tom napravom raznese mravinjak.

1981: Mravi izgrade novi mravinjak.

2011: Zbog eksplozije pozovu policiju, vojsku i specijalne jedinice.
Mihajla osumnjiče za teroristički akt. Služba državne sigurnosti se
pridruži istrazi i počne detaljno da istražuje njegove roditelje,
zaplijene im računala, a ostalu djecu privremeno stave u sigurne kuće.
Mihajlov otac bude stavljen na listu državnih neprijatelja i dobije trajnu
zabranu zapošljavanja u državnoj službi.


Situacija 6: Tokom igre Dušanka padne i odere koljena. Dok plače
priđe joj učitelj, zagrli je i pomiluje je kako bi je utješio.

1981: Dušanki je odmah bolje i ubrzo nastavi sa igrom.

2011: Učitelja optuže za nepoštovanje djetetovog prava na tjelesni
integritet i neprimjereno dodirivanje maloljetnog djeteta. Pojavi se sumnja da
je pedofil. Saslušaju se druga djeca da bi se ustanovilo da li ih je
neprimjereno dodirivao. Privremeno ga suspendiraju do okončanja istrage.
Poslije višegodišnjeg procesa ga na kraju osude uslovno. Nakon
neuspješnih pritužbi, slučaj završi na europskom sudu. Dušanki kao žrtvi
zlostavljanja predlože da redovno posjećuje psihoterapeuta.



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

interesiraju me iskustva i komentari...
user posted image


_____________________________

zg_user posted image magda & zg_user posted image franko...(nije mituser posted image )

user posted image
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: nekad i sad...
8.9.2011 21:05:33   
danery
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image odličan je mail user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

evo jedna današnja situacija iz tramvaja....

cura od nekih 15 godina priča sa drugom....ova joj gleda ožiljke na rukama i pita što joj je to....
ova odgovara MA TO MI JE IZ 7.RAZREDA....POKUŠALA SAM SE UBITI,PREREZALA ŽILE....JER SU MI SE RUGALI U ŠKOLI DA SAM DEBELA....PSIHIČKI SAM PUKLA,ČULA SAM DA ME ZOVU I ISPITUJU KAD SU ME SPAŠAVALI....ALI NISAM ZNALA ODGOVORITI....LEŽALA SAM 3 TJEDNA NA PSIHIJATRIJI,IŠLA DUGO NA TERAPIJE,SAD SAM OPET PROMIJENILA ŠKOLU,ALI ISTO JE....

user posted image user posted image user posted image ostala sam paf.....jadno dijete....

a '81. bi joj otpjevali onu staru....DEBELA DEBELA,NAJELA SE PEPELA....PEPEL SMRDI,DEBELA PRDI....
ona bi ih tužakala mami ili tati,tata bi pticu rugalicu dobro nategnuo za uši i nikad više dijete ne bi čulo takvo što....


_____________________________

...bejb...our be(a)st.....

....mini gospa....

bogo....priti pliiiiiiiiiz,očuvaj me od baba u životu,od ostalog ću se sama čuvati..... ;)

(Odgovor članu zg_cinik)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: nekad i sad...
8.9.2011 21:09:20   
mamacita
Tata ( u nedostatku mame, jer je radila) odvede svoju 10 -godisnju kcer (ja) zubaru. Termin je bio zakaza, zub je trebalo blombirati. Kad se je doslo kod zubara, kcer je dozivjela sok (s sa kvacicom) njezina dobra zubarica morala je nekuda otici pa je sada tamo zlocesta zubarica (djecje rekla - kazala, sasvim dovoljna potvrda karaktera). Kcer sjela na zubarsku stolicu i niposto ne otvara usta. Zagrizla zubima ko da joj zivot ovisi o tome. Tata prijeti "Ne otvoris li...!!!", zubarica pogledava na sat (potrajalo je to jednih 15 minuta), te sa zaljenjem kaze da je mozda bolje da dodjemo kada je moja zubarica u smjeni. Tata kaze "Cemu setnja,sada smo tu, obavite sto trebate." Ja ne otvaram usta, ni makac. Tati je prekipjelo, mirno me odvede u stan...

1986.
Kaze mi da se pripremim za lekciju. Ja onako natanane, presvukla se, obukla najdeblje hlace koje sam usred ljeta mogla pronaci u ormaru, i pokunjeno sam prisla kajisanju (sa kajisem) kojeg nikad vise nisam zaboravila. Sutradan me mama odvela k zubarki, zub popravljen. Danas 2011. imam besprijekorne zube, jer mi se nije nikad vise desilo da ne otvorim usta kod zubara.

2011.
Odvedoh svoje dijete kod zubara. Malac nece otvoriti zube. Zubar ga animira sa svim i svacim, daje mu puhaljku, malac otkrio da je ovo bas fora. No i dalje nece otvoriti usta. Ja kazem, sta bi radije, cipi-cips kada je ovo gotovo ili da te istucem odmah ovdje u WC-u. Malac je radosno prozborio cipi-cips, otvorio usta, zubar obavio sta je trebao... svi zadovoljni.

Poanta... prije je puca-laca-po-guzaca bio dovoljan da te nauci lekciji za cijeli zivot... danas moze tek biti prijetnja jer nikad ne znas tko slusa i tko te moze prijaviti za ugnjetavanje djeteta.

user posted image

(Odgovor članu zg_cinik)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: nekad i sad...
8.9.2011 21:46:29   
Tarina
1985.
Mama je po stanu lovila mog 16-godišnjeg brata da ga premlati i vrištala na njega (vjerojatno da je nezahvalno derište ili nešto slično). Ja sam kao 5-godišnja curica u dnevnoj sobi drhtala pokušavajući gledati crtiće. Uleti brat u dnevnu sobu, uleti majka za njim - u jednoj ruci kabel od tostera za premlaćivanje, u drugoj ruci tanjur pun krvi (jer bila radila krvavice). Sjećam se da sam pomislila da je u tanjuru bratova krv koju majka sakuplja dok ga mlati i vrisnula: "MAMA, NEMOJ!!!" Taj put sam ga uspjela spasiti batina... ali su na meni ostale veće traume nego na njemu koji je bio godinama premlaćivan.

(Odgovor članu mamacita)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: nekad i sad...
8.9.2011 22:05:19   
natalijax
ja nekih osam il devet godina,sjedimo pred kučom nekih osam naveće,sestra i sestrična već naveliko u pubertetu i pričaju svoje,a ja stalno cvilim jer mi nedaju do rijeći,cvilim i dalje,kad čujem tata zove,ja dolazim ne slutim uzima debeli štrik za preskakivanje,uhvati me za ruku i ringišpil,taj štrik je letio po mojoj glavi,leđima nogamauser posted image znam da njga nema ,oprošteno mu je al me i dan danas to boliuser posted image

(Odgovor članu Tarina)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: nekad i sad...
9.9.2011 0:36:59   
lilia
Stvarno je smiješan tekst i kad malo razmislim čini mi se da je nekad bilo lakše odgajati djecu nego sad.

Naša učiteljica od 1-4 razreda (čitaj drugarica) je bila prava pravcata partizanka i kad nešto nismo znali pred pločom znala nas je rukom udariti po guzici ili leđima. Nije to baš jako bolilo ali nije nam ni bilo ugodno.
Sjećam se da je na jednom roditeljskom rekla roditeljima kako ona nas neki put malo "pecne" a roditelji:" e neka neka ako ne slušaju".
A mi smo stvarno slušali i imali smo poštovanja prema učiteljima i starijima.

A danas?
Stariji ljudi mogu umirati u autobusu niti jedan mulac se neće dići, nego se stariji dižu starijima, tipa "sjednite Vi, mogu ja još stajat". Sramota.
O poštovanju prema starijima da ne govorim.

Svako doba plus i minus iako ja ne mogu zamislti da u današnje vrijeme učitelj mlatne dijete a roditelji ne reagiraju?






_____________________________

Drekavac Mihael stigao 11.11.2010.

(Odgovor članu natalijax)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: nekad i sad...
9.9.2011 0:55:06   
patka
IZVORNA PORUKA: lilia
Svako doba plus i minus iako ja ne mogu zamislti da u današnje vrijeme učitelj mlatne dijete a roditelji ne reagiraju?


user posted image user posted image user posted image danas moramo paziti kak cemo ih pogledati da roditelj nebi reagirao....


_____________________________

u Krasu vise ne proizvode slatkise.....sav secer otisao za nasu Tanju (07.11.2010.)

(Odgovor članu lilia)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: nekad i sad...
9.9.2011 1:01:35   
lilia
Bome dobro kažeš Patka, još bi nas optužili za zlostavljanje u bilo kojem smislu zbog krivog pogleda.

_____________________________

Drekavac Mihael stigao 11.11.2010.

(Odgovor članu patka)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: nekad i sad...
9.9.2011 9:32:15   
Bebys
tako je odlican tekst i ne samo to NEGO ISTINIT..iznad svega..

prije su takva djeca dobro odgajana POSTALI PRAVI LJUDI I ZENE..

danas razmazena djeca i ovako odgajana..POSTAJU PROBLEMI, KRIMINALCI..DROGERASI i slicno uglavnom sami problemi..bilo gdje...

gdje nema STEGE U ODGOJU bilo kakave....od toga djeteta NEMA COVJEKA...

(Odgovor članu lilia)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: nekad i sad...
9.9.2011 9:35:27   
Ira_
Kada sam ja bila mala prenemaganje u trgovini nije dolazilo u obzir. To sam samo jednom pokušala i nikada više, naravno da sam popušila batina a da nitko se niti osvrnuo nije. U ono vrijeme to je bilo normalno djetetu dati po guzici. A sada... jučer idemo iz jednog trgovačkog centra i to isto meni Ema napravi. Nisam imala niti malo milosti, naravno da je dobila batina, a ljudi stali i sa negodovanjem gledaju. Mislim da mi je netko prigovorio da bi on dobio svoju porciju. Nisam za to da se djeca mlate, ali definitivno kada smo mi bili djeca bilo je lakše odgajti djecu jer nije bilo toliko prepreka kao u današnje vrijeme.

(Odgovor članu lilia)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: nekad i sad...
9.9.2011 9:50:40   
marijola
hahahahaha
moj muž kaže da ako djeca imaju "plavi telefon" za zvat, zašto i mi roditelji ne bi mogli imat recimo "žuti telefon" da zovemo kad klinci nas ugnjetavaju

inače i meni je strašno premlaćivanje djece, ali mislim da ako ga malo udreš po guzici, neće mu ništa bit, današnja djeca su odreda sva prerazmažena. a taj udarac je njih više boli kao poniženej nego stvarna fizička bol

(Odgovor članu Ira_)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: nekad i sad...
9.9.2011 9:52:01   
tyna
user posted image user posted image user posted image odličan je tekst, ali nažalost i istinit


IZVORNA PORUKA: patka

IZVORNA PORUKA: lilia
Svako doba plus i minus iako ja ne mogu zamislti da u današnje vrijeme učitelj mlatne dijete a roditelji ne reagiraju?



u današnje vrijeme, učitelj (nažalost) mora paziti da dijete ne mlatne njega



< Poruku je uredio tyna -- 9.9.2011 9:53:59 >

(Odgovor članu patka)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: nekad i sad...
10.9.2011 18:58:45   
sina
IZVORNA PORUKA: Bebys

tako je odlican tekst i ne samo to NEGO ISTINIT..iznad svega..

prije su takva djeca dobro odgajana POSTALI PRAVI LJUDI I ZENE..

danas razmazena djeca i ovako odgajana..POSTAJU PROBLEMI, KRIMINALCI..DROGERASI i slicno uglavnom sami problemi..bilo gdje...

gdje nema STEGE U ODGOJU bilo kakave....od toga djeteta NEMA COVJEKA...


potpisujem


_____________________________

16.03.2012- Korana
09.10.2013- Ivan

(Odgovor članu Bebys)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: nekad i sad...
10.9.2011 19:59:33   
Tarina
Nešto za razmišljanje:
nekad je muž opalio ženi šamarčinu jer je juha bila preslana i kad se pojadala prijateljicama, dobila je odgovor: "Al dobar ti je muž, donosi novce u kuću...". Danas: "Pokupi dijete i ostavi zlostavljača!" Dajem samo kao primjer "nekad i sad". ;)

(Odgovor članu sina)
Neposredna veza do poruke: 14
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Dudica.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!