|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   mršavljenje nakon carskog reza
15.10.2010 11:13:22   
nike1
prije mjesec ipo sam rodila carskim rezom jer su mi radili i operaciju ciste na jajniku,od prvog dana sam se pocela dizati i nositi svoju curicu,ali sam se u trudnoci udebljala i to malo previse,u rodiliste sam isla sa 105 kila znaci da sam se udebljaa la nekih 30 kila sad sam na 85 ali stomak mi je kao u 5 mjesecu trudnoce i nemogu uc u nista zimske robe i nemam bas para za kupovat novu robu,a bez obzira sta se super osjecam kad je rez u pitanju bojim se vjezbati zato vas molim ako mi neko moze pomoci kako skinuti taj stomak i koliko trebam cekati za poceti raditi neke vjezbe s obzirom na svoj rez!
ako neko ima slicnih problema i nekakvo rijesenje neka mi pomogne jer mi je koza toliko rastegnuta da se ni sama nemogu pogledati u zrcalo zbog visece kesice od mog stomaka!
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

POMOZITE!!!!!user posted image user posted image user posted image

Neposredna veza do poruke: 1
   RE: mršavljenje nakon carskog reza
15.10.2010 11:16:37   
Bebys
Oporavak nakon carskog reza
user posted image Carski rez je ozbiljna tzv. "velika“ operacija u trbuhu, koja se uzvodi najčešće u općoj anesteziji, te nakon njega slijedi dugotrajniji oporavak, djelomice u jedinici intenzivnog liječenja, a kasnije na posebnom odjelu za babinjače nakon carskog reza. Zahtjeva intenzivniji nadzor i mirovanje. Tijekom ranog posljeoperativnog razdoblja rodilja ima urinarni kateter, a kalorije i tekućina se nadoknađuju i infuzijskim otopinama, te se provodi i preventivno antibiotsko liječenje. Intenzivno se nadzire i arterijski tlak, te se rutinski, kod svake žene, određuju i osnovni laboratorijski nalazi (kompletna krvna slika i urinokultura). Kasnije se uspostavlja spontano mokrenje. Redovito se previja rana na mjestu operacije i šestog posljeoperacijskog dana se vade šavovi ("konci“), te se žena otpušta kući. Ožiljak obično izblijedi nakon tri do šest mjeseci.

Kako se carski rez izvodi obično u trudnica koje imaju određen zdravstveni problem u trudnoći, a vezan na bolovanje od neke bolesti izvan trudnoće, često se boravak produži i duže od šest dana kako bi se ocijenilo zdravstveno stanje žene i uvela potrebna terapija s kojom se žena otpušta kući.

Možda ćete, tek kad dođete kući, shvatiti koliko vas je carski rez oslabio. To ne traje dugo - većina žena se začudi koliko se brzo oporave - no nemojte očekivati da ćete se vratiti u normalu dok ne prođe barem mjesec dana.

Dok rana ne zacijeli, morate izbjegavati sve napore, pa bi bilo dobro da si organizirate pomoć partnera, obitelji ili prijatelja. Nećete moći dizati ništa teško i vjerovatno će vas upozoriti da neko vrijeme ne vozite automobil.

U početku će biti važno da ožiljak bude suh i da se zrači, a kupanje je dopušteno čim vam skinu zavoje. Ako se rana zacrveni ili upali, savjetujte se s liječnikom jer se možda radi o infekciji. Ožiljak će postajati s vremenom manje bolan, no mogao bi svrbjeti kad počnu rasti stidne dlačice. Dobro je nositi dublje gačice, do struka, kako bi izbjegli iritaciju ožiljka.

Evo nekih savjeti koji mogu olakšati i ubrzati oporavak od carskog reza:

- rana od reza bit će bolna nekoliko dana, pa tražite sredstvo protiv bolova
- počnite se pomalo kretati što je prije moguće, jer lagano kretanje neće otvoriti ranu
- dva do tri dana nakon operacije počnite lagano vježbati, ali izbjegavajte vježbe za trbušne mišiće
- izbjegavajte veća naprezanja barem šest tjedana nakon poroda
- ako dojite, činite to u položajima u kojima vam dijete ne leži na rani, odnosno trbuhu

(Odgovor članu nike1)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: mršavljenje nakon carskog reza
15.10.2010 11:17:10   
Bebys
- dva do tri dana nakon operacije počnite lagano vježbati, ali izbjegavajte vježbe za trbušne mišiće
- izbjegavajte veća naprezanja barem šest tjedana nakon poroda

(Odgovor članu Bebys)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: mršavljenje nakon carskog reza
15.10.2010 11:19:13   
Bebys
Imam 22 godine i za par dana trebam roditi carskim putem. Aktivno sam se bavila sportom pa me zanima obnavljaju li se skroz mišići trbušne stijenke? Nakon koliko ću se moći opet aktivno baviti sportom i raditi vježbe s opterećenjem? Odgovara Sanda Galjer, dr.med., spec. ginekologije i porodništva user posted image Sanda Galjer Preporučam nošenje steznika odmah nakon otpusta iz bolnice i  kada završi babinje nastavak normalnog života i sportskih aktivnosti. Mišići se kod carskog reza ne režu nego tupo odvajaju i kasnije u nekim Klinikama sa nekoliko šava samo "priljubljuju" a u nekima ne - i u jednom i u drugom slučaju isto srastu!

(Odgovor članu nike1)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: mršavljenje nakon carskog reza
15.10.2010 11:20:26   
nike1
e hvala ti znaci da vec mogu poceti u nadi da ce bit napretka iako sam inace bila malo deblja ovaj sad stomak me psihicki ubija!!!!user posted image

(Odgovor članu Bebys)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: mršavljenje nakon carskog reza
15.10.2010 11:20:48   
Bebys
ja sam imala carski rez
alil nisam nikada poslje toga vjezbala isto sam se udebljala
mozda smo da pripazis na ishranu ali ako dojis i to nesmijes
neznam
ja bi ipak sacekala malo duze...ipak je to RANA OD OPERACIJE...
sretno


(Odgovor članu nike1)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: mršavljenje nakon carskog reza
15.10.2010 11:21:44   
Bebys
IZVORNA PORUKA: nike1

e hvala ti znaci da vec mogu poceti u nadi da ce bit napretka iako sam inace bila malo deblja ovaj sad stomak me psihicki ubija!!!!user posted image
pazi NESMIJES TRBUSNE NI U KOJEM SLUCAJU...NEMOJ
BAR TRI  MJESECA...NEMOJ NI SLUCAJNO POGOTOV NE TRBUSNE...ali mozda je najbolje da pitas
GINEKOLOGA ZA TO
ON CE TI NAJBOLJE RECI...
sretno

(Odgovor članu nike1)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: mršavljenje nakon carskog reza
15.10.2010 11:37:29   
nike1
a trebala bi za koji dan kod njega na kontrolu pa cu ga pitati jer je ovo grozno vadim zimsku robu i nemogu u nista uc sta je najgore ni kaput nemogu zakopcat zbog stomaka pod hitno krece vjezbanje i to sta prije valjda cu uspijet...user posted image
sta se tice dojenja mi smo na bocici jer mi uopce nije doslo mlijeko zbog te operacije valjda jer nakon sta su mi napravili carski bila sam jos 3 sata pod anestezijom tako da nema mlijeka...user posted image
neznam sta cu sa stomakom nadam se da ce doktor dat zeleno svijetlo pa da mogu krenut sa vjezbama



hvala ti puno...user posted image

(Odgovor članu Bebys)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: mršavljenje nakon carskog reza
15.10.2010 11:40:08   
Bebys
da mljeko ti je zbog toga
ja sam isto imala takav carski dosta tezak
isto NA BOCICI NIKADA NISAM IMALA MLJEKA
drzi se
i sretno nadam se da ces rijesiti stomak
ako slucajno nesmijes ma bar dvoje hlace malo vece si kupi dok ne prodje vrijeme
i polako ce sve biti ok
sretno
i pusi bebicu

(Odgovor članu nike1)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: mršavljenje nakon carskog reza
15.10.2010 12:26:30   
Irena
Daj vremena koži i masnom tkivu na trbuhu da se samo povuče...

Ja sam isto imala carski i dosta kila sam dobila u trudnoči... Prvo vrijeme je to visilo kao vreča oko mene.. Nakon 3 mjeseca se počelo polako stiskat i povlačit... Trenutna kilaža ti neče utjecat na obim trbuha pa tako niti smanjenje kilaže...

Nakon jedno 6 mjeseci sam bila opet ona stara ja bez djete i vježbanja...

Daj tijelu vremena da se odmori...9 mjeseci se širilo pa nemože za mjesec dana da se skupi...

Kupi si jedne hlače tek toliko da imaš nešto za u šetnju i kod doktora..Vidjet ćeš ubrzo če ti postat prevelike...

I isto nisam imala kap mlijeka kao i ti...

_____________________________

10.09.2009 Gabrijela

(Odgovor članu Bebys)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: mršavljenje nakon carskog reza
15.10.2010 12:29:37   
pincirotvajler
moj trbuh je isto ko u 5mj user posted image
carski ili ne debela sam i dalje..user posted image

_____________________________

"Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira."

(Odgovor članu Irena)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: mršavljenje nakon carskog reza
15.10.2010 14:43:34   
cuba
Otprilike 3 mjeseca nakon carskog reza sam se usudila krenuti sa vježbanjem jer me dosta zatezalo. Nikakva djeta ti neće pomoći da skineš trudnički trbuh, trbušnjaci, trbušnjaci i samo trbušnjaci.

_____________________________

Roko i Dino user posted image

(Odgovor članu pincirotvajler)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: mršavljenje nakon carskog reza
15.10.2010 17:47:04   
nemirna mama
IZVORNA PORUKA: pincirotvajler

moj trbuh je isto ko u 5mj user posted image
carski ili ne debela sam i dalje..user posted image
[/quo


user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________



Zivot je kao procitan roman samo razlika je u tome sto se u romanu mozes vratiti na ljepse strane a u zivotu nikada na ljepse dane!!!!

(Odgovor članu pincirotvajler)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: mršavljenje nakon carskog reza
15.10.2010 22:43:10   
CallamityJane
cuba tri mjeseca je po meni prerano, iako sam ja imala savrsen rez i sada skoro dvije godine se jedva i vidi ali dobrih pola godine ako ne i vise se nisam usudila vjezbati, u biti uopste ti ne trebaju trbusnjaci da bi vjezbala trbusne misice, pravilno drzanje, brzo hodanje, steper, plivanje sve su to aktivnosti koje ti skoro sve skupine misica na tijelu stavljaju u pogon a da nije toliki pritisak na sami rez. To nije bezazlena operacija i ja se zaista ne bi  sa time poigravala, posebno ne nakon tri mjeseca jer su moguce posledice daleko gore od nestajanja u staru garderobu.

(Odgovor članu nemirna mama)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: mršavljenje nakon carskog reza
15.10.2010 22:47:01   
MaTana
ja se još uvijek nisam usudila vježbat nakon carskog (prošlo je skoro 2 godine) - ali to nema veze sa ožiljkom nego mojom ljenošćuuser posted image user posted image user posted image



_____________________________

princeza br.1 - 18.11.2008,
princeza br.2 - 16.04.2013

(Odgovor članu CallamityJane)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: mršavljenje nakon carskog reza
15.10.2010 22:47:30   
pincirotvajler
IZVORNA PORUKA: MaTana

ja se još uvijek nisam usudila vježbat nakon carskog (prošlo je skoro 2 godine) - ali to nema veze sa ožiljkom nego mojom ljenošćuuser posted image user posted image user posted image




_____________________________

"Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira."

(Odgovor članu MaTana)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: mršavljenje nakon carskog reza
15.10.2010 22:50:27   
CallamityJane
IZVORNA PORUKA: MaTana

ja se još uvijek nisam usudila vježbat nakon carskog (prošlo je skoro 2 godine) - ali to nema veze sa ožiljkom nego mojom ljenošćuuser posted image user posted image user posted image



ni ja sto se tice trbusnjaka nikako da se pokrenem user posted image
Mada u biti nemam neki stomak, ono kada se dobro najedem tu je, ali ima viska koze, ali fazon je u tome sto da samo dva mjeseca sebi dam forsu imala bih trbusne misice kao sto nekima treba godina dana za njih ,ali ja sam lijeno magare i ne da mi se user posted image  a imam misicnu muskulaturu za 10 ali eto kada ne znam cijeniti to

(Odgovor članu MaTana)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: mršavljenje nakon carskog reza
15.10.2010 22:52:15   
MaTana
ma meni ti moja koža ne smeta, vratit će se ona s vremenom na svoje mjesto - do tada neka visiuser posted image user posted image user posted image



_____________________________

princeza br.1 - 18.11.2008,
princeza br.2 - 16.04.2013

(Odgovor članu CallamityJane)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: mršavljenje nakon carskog reza
16.10.2010 10:32:23   
nike1
e cure hvala vam svima,a sta se tice koze ne smeta ni meni toliko samo sta mi se neda i nemam bas za novu garderobu inace moze ona stat tako jos koje vrime sta se mene tice....user posted image
eto sad necu jos pocet vjezbat fala bogu ima tajica i tunika prezivit cu valjda ovu zimu pa cemo kad zatopli u prirodu i pocet sa vjezbanjem....user posted image user posted image
pusa svima od mene i moje Gabrielice

(Odgovor članu MaTana)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: mršavljenje nakon carskog reza
16.10.2010 12:12:15   
cuba
IZVORNA PORUKA: callanhoe

cuba tri mjeseca je po meni prerano, iako sam ja imala savrsen rez i sada skoro dvije godine se jedva i vidi ali dobrih pola godine ako ne i vise se nisam usudila vjezbati, u biti uopste ti ne trebaju trbusnjaci da bi vjezbala trbusne misice, pravilno drzanje, brzo hodanje, steper, plivanje sve su to aktivnosti koje ti skoro sve skupine misica na tijelu stavljaju u pogon a da nije toliki pritisak na sami rez. To nije bezazlena operacija i ja se zaista ne bi  sa time poigravala, posebno ne nakon tri mjeseca jer su moguce posledice daleko gore od nestajanja u staru garderobu.

Pa nisam joj ni savjetovala niti sam osobno nakon tri mjeseca krenula u teretanuuser posted image  Naravno da trbušnjake nećeš odma raditi ali lagane vježbe za noge, stražnjicu može. Svaku večer 10ak minuta da se navikneš i da se mišići pomalo pokrenu. Samo sam napisala da trudnički trbuh ne možeš tako lako skinuti samo ako si na djeti već je najjednostavnije rješenje raditi trbušnjake a od pravilnog držanja i brzog hodanja ti se trbuh neće izravnatiuser posted image  Ja sam ih počela raditi 6 mjeseci nakon carskog. Nikad me ništa nije zabolilo niti mi je smetalo.

_____________________________

Roko i Dino user posted image

(Odgovor članu CallamityJane)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: mršavljenje nakon carskog reza
16.10.2010 12:57:06   
CallamityJane
IZVORNA PORUKA: cuba

Otprilike 3 mjeseca nakon carskog reza sam se usudila krenuti sa vježbanjem jer me dosta zatezalo. Nikakva djeta ti neće pomoći da skineš trudnički trbuh, trbušnjaci, trbušnjaci i samo trbušnjaci.

kao sto i sama vidis napisala si da samo trbusnjaci i trbusnjaci mogu skinuti trudnicki trbuh a to nije istina, i sigurno brzo hodanje ce vise pomoci da se cijelo tijelo ucvrsti, zategne, skinu masne naslage nego ne znam koliko trbusnjaka. Govorim iz iskustva jer sam stvarno velemajstor za eskiviranje trbusnjaka i pronalazenje vjezbi koji mogu donijeti slicne rezultate user posted image
pa po pitanju toga mi se uvijek mozete obratiti....


Sto se tice dijete, pobornik iste nikada nisam bila niti sam ikada zaozbiljno drzala neku dijete, vise sam za promjenu ishrane i uvodjenje novih i zdravih namirnica u prehranu nego za kakve dijete....

(Odgovor članu cuba)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: mršavljenje nakon carskog reza
16.10.2010 14:53:54   
CallamityJane
sad cu kao Bebys da dopisujem pet postova jedan za drugim user posted image
ali nisam stigla obrazloziti svoje misljenje, Kike me tjerala da plesem sa njom user posted image

Samo trbusnjacima treniras misicnu masu i ti zaista mozes da dobijes misice na trbuhu ako redovno radis trbusnjake ali ako ti je preko tih misica sloj i naslaga masnog tkiva ti misici ce samo da stave u prvi plan te masne naslage i vizualno ces samo pogorsati stvar.A umjerenom fizickom aktivnoscu koja ukljucuje sve misice tijela poput brzog hodanja, plivanja prevashodno trosis kalorije u organizmu pa samim tim i masne naslage se smanjuju, tek kada njih skines mozes se baciti dosta uspjesnije na izgradjivanje misicne mase. Nadam se da je ovo moje laicko objasnjenje dovoljno razumljivo user posted image

(Odgovor članu CallamityJane)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: mršavljenje nakon carskog reza
16.10.2010 20:33:59   
nike1
i ja sam laik u svemu tome alilijepo si ti to objasnila jer sam i ja uspila svatit stog ti HVALA...user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu CallamityJane)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: mršavljenje nakon carskog reza
16.10.2010 20:39:07   
pincirotvajler
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira."

(Odgovor članu nike1)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: mršavljenje nakon carskog reza
17.10.2010 13:37:42   
cuba
IZVORNA PORUKA: callanhoe

IZVORNA PORUKA: cuba

Otprilike 3 mjeseca nakon carskog reza sam se usudila krenuti sa vježbanjem jer me dosta zatezalo. Nikakva djeta ti neće pomoći da skineš trudnički trbuh, trbušnjaci, trbušnjaci i samo trbušnjaci.

kao sto i sama vidis napisala si da samo trbusnjaci i trbusnjaci mogu skinuti trudnicki trbuh a to nije istina, i sigurno brzo hodanje ce vise pomoci da se cijelo tijelo ucvrsti, zategne, skinu masne naslage nego ne znam koliko trbusnjaka. Govorim iz iskustva jer sam stvarno velemajstor za eskiviranje trbusnjaka i pronalazenje vjezbi koji mogu donijeti slicne rezultate user posted image
pa po pitanju toga mi se uvijek mozete obratiti....


Sto se tice dijete, pobornik iste nikada nisam bila niti sam ikada zaozbiljno drzala neku dijete, vise sam za promjenu ishrane i uvodjenje novih i zdravih namirnica u prehranu nego za kakve dijete....

Call, mislim da nisam dovoljno objasnila svoj post pa evouser posted image

Znaš i sama da živim u Splitu, more mi je ispred nosauser posted image . Cijelo ljeto sam provela na plaži, kupala se svaki dan, plivala sve moguće stilove od slobodnog do pirueta u moruuser posted image . Uspravno hodam valjda otkad znam za sebe a i plesala sam folklor 14 godina i ako itko zna definiciju: "ispravi se" to sam onda jauser posted image . Pobornik sam zdrave prehrane, rijetko kad večeram ili općenito jedem iza 18h, kuhinja mi se sastoji većinom od kuhane hrane (lešo), voće i povrće obožavam, kruha pojedem maximalno fetu za ručak. Osim vode ne pijem nikakve druge sokove niti pića.

Pa mi je svejedno trebalo i više od 6 mjeseci nakon poroda da se vratim na kilažu koju sam imala prije trudnoće. Nisam ništa forsirala a pogotovo nisam radila trbušnjake prvih mjeseci. Ali, taj trudnički viseći trbuhuser posted image sam usprkos plivanju, hodanju i zdravoj prehrani uspjela skinuti isključivo sa trbušnjacima. To je bila moja poanta. Od brzih dijeta nema efekta osim što ćeš se izgladniti i kad skineš koje kilo opet ćeš po starome pa će se i stare kile vratitiuser posted image .

Ovo u prijašnjem postu nisam napisala jer valjda i vrapci na grani znaju da prvo treba promijeniti prehranu iz temelja a uz to naravno i vježbati da bi se mišićna masa učvrstila i da bi masne naslage nestaleuser posted image

_____________________________

Roko i Dino user posted image

(Odgovor članu CallamityJane)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos maloj djeci?

Oznake

Sve najbolje!