|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   mama doma dijete vrtić
10.7.2008 9:30:10   
božica
otvorila sam ovu temu jer smo tiha i ja poćele razglabati na drugom mjestu o toj temiuser posted image

Neznam kakva su vaša iskustvauser posted image Ali znam svoje---------

kada sam rodila drugo dijete-teta u jaslicama  mi je savjetovala kao da Viki(starija)bude doma više sa nama-ja sam se oglušila na to jer ko su one da meni određuju što ću ja sa svojim djetetom(one su tamo da se brinu za nju)-u biti i viki je dva tjedna doma dva tjedna u jaslicama-malo je bolesna -malo na more----
Ja mislim da one gledaju tako-ako je mama doma zakaj bi djete bilo u jaslicama-
Znaći ako sam ja doma sa malim djetetom nemam  pravo na "odmor"-ako smo mi doma odlućili da će mala biti u jaslicama tako mora i biti

Ako je njoj stvarno stalo do pažnje prema starijem djetetu onda je mogla mene i djete poslati vrtićkom psiihologu pa da vidimo dali treba i koliko treba pažnje
normalno je da će starije dijete biti osjetljivije na novonastalu situaciju doma-------ali to će proći------a tako i druženje u vrtiću brzo prolazi

zakaj da joj uskratim igranje sa vršnjacimauser posted image


_____________________________

idem micat rit...
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: mama doma dijete vrtić
10.7.2008 9:37:29   
tiha
meni je denissa jednostavno dobra kad ide u vrtic nije zeljna vrsnjaka i bude smirena. a sada jer nejde u vrtic nezna sta bi sama sa sobom a ja se cijeli dan nemogu s njom igrati. a kada ide u vrtic sve napravim prije podne i ostatak dana je nas i onda se igramo i uzivamo a sada je ljepo receno pakao jer joj vrtic fali. a ni miici bas neda mira pa i ona bude nervozna jer se njih dvije nemogu igrati kao sto se nisa s djecom igra u vrticu...ipak je ona jos mala i nije za takvu igru!

stvarno neznam sta bi rekla jedino da nama nitko nemoze odluciti sto cemo sa svojom djecom kao sto je meni teta nametnila da nisa bude doma. da je meni samo rekla u jedno uho uslo a u drugo izaslo ali djetetu punit glavu s glupostima to stvarno nije u redu!

ajmo odgajateljice javljajte se s vasim misljenjima ima vas dosta tu na portalu...ajoj gdje nam je sad puli da uskoci s nasim pravimauser posted image

hehe sunca se i uziva odmara glavu od takvih stvariuser posted image

(Odgovor članu božica)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: mama doma dijete vrtić
10.7.2008 9:40:09   
božica
IZVORNA PORUKA: tiha

meni je denissa jednostavno dobra kad ide u vrtic nije zeljna vrsnjaka i bude smirena. a sada jer nejde u vrtic nezna sta bi sama sa sobom a ja se cijeli dan nemogu s njom igrati. a kada ide u vrtic sve napravim prije podne i ostatak dana je nas i onda se igramo i uzivamo a sada je ljepo receno pakao jer joj vrtic fali. a ni miici bas neda mira pa i ona bude nervozna jer se njih dvije nemogu igrati kao sto se nisa s djecom igra u vrticu...ipak je ona jos mala i nije za takvu igru!


ajmo odgajateljice javljajte se s vasim misljenjima ima vas dosta tu na portalu...ajoj gdje nam je sad puli da uskoci s nasim pravimauser posted image

hehe sunca se i uziva odmara glavu od takvih stvariuser posted image

potpisujem tiha  tako je meni isto sa viki



_____________________________

idem micat rit...

(Odgovor članu tiha)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: mama doma dijete vrtić
10.7.2008 10:14:43   
Florijan Jakov
U pricipu zadovoljna sa FJevim tetama, ali ima jedna (nije iz njegove grupe) kaj ga pila i zajebava, ali naletjela mi je jednom i sad će valjda biti mir do daljnjega....fino je ona meni metnula kao da sva djeca FJ starosti imaju bracu/seku doma i da kad će FJ dobiti nekoga...ja njoj fino "Kad mama odluči da je vrijeme za to!"! Kao gužva je u vrtiću, pa samo traže način kako će ih se riješiti. A neću niti komentirati kako je rakla da FJ mora biti doma barem 7 dana prije operacije da ga se poštedi stresa u vrtiću (oči su mi ispale)! Na to sam joj odgovorila da mene poslodavac ne plaća za ne rad, kao neke i da će FJ ići u vrtić sve dok ja to kažem.

Sad ispada da pljujem po tetama (svojoj budućoj profesiji), ali nije tako, jer kao što sam rekla, zadovoljna sam sa većinom, ali ova mi je stala na žulj...(naravno da je FJ uvijek balav i zmazan kad ga ona čuva)...bolje da sad stanem, jer bi roman mogla napisati user posted image ...možda nisam 100% pogodila temu, ali evo bar sam se malo ispuhala!


_____________________________

FJ JE FRAJER

(Odgovor članu božica)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: mama doma dijete vrtić
10.7.2008 10:17:03   
koka
Preporučljivo je, gledano pedagoški da djete provede doma s mamom i bebom određeno vrijeme. Radi djeteta da se ne osječa odbačeno sad kad je došla prinova.A gledano s mamine strane? Meni MMradi, roditelje nemam, teta mi čuva moju baku, sestrična radi, svekrva operirala koljeno. Nama su isto preporučili da Roko bude doma, pogotovo prvih 2-3 sedmice. Međutim ja nemam nikoga da bi mi se mogao pozabavit s Rokićem dok ne dođe tata doma. U utorak smo ga dali u vrtić i osječala sam se tako u krivu, al bez problema je to prihvatio i spava i igra se. Jednostavno nisam mogla, zahtjevan je njemu treba igra a ja mu u tom trenutku nisam mogla pružiti. ne toliko zbog Mile( trenutno samo sisa, spava i malo plače), nego ja nisam još toliko jaka da bi mogla barem u šetnju s njima. Da je urlao i plakao najvjerojatnije bi ga zadržali doma, al evo prošlo je ok. Od ponedjeljka će biti doma jer se svaki tjedan mjenjaju tete pa poštedit čemo ga toga, meni će biti bolje pa čemo moći i vani. Za sada Roko je dobro prihvatio Milu vidjet ćemo kasnije. 

(Odgovor članu božica)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: mama doma dijete vrtić
10.7.2008 10:18:57   
koka
A da možda ga i nebi bila dala da nije bilo sada u grupi njegova omiljena teta. Inače je jako vezan za te njegove dvije tete iz grupe. 

(Odgovor članu koka)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: mama doma dijete vrtić
10.7.2008 13:20:40   
mirna
Ako ćemo mi drugo dijete onda ću biti u istoj situaciji kao i ti koka...user posted image


I nama je teta na upisu u vrtić rekla, da mali ne treba odmah u 9. mjesecu doći u vrtić, ali glavno da se plaća- valjda...user posted image

(Odgovor članu koka)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: mama doma dijete vrtić
10.7.2008 14:06:24   
Tweety
Bok cure ja sam nova na forumu, ali cu se ipak pridruziti ovoj temi!
Meni se desila slicna situacija. Domi moj stariji sin u vrtic je krenuo sa 15 mj. kada su svi vikali kao sam luda jer ja sjedim doma a njega dajem u jaslice.
Mislila sam si kakva  sam ja to mama, pa mozda oni svi imaju pravo?
Razgovarala sam sa MM i donjeli smo odluku da tkogod i sto god govorio mi ostajemo pri svom i dajemo Domija u jaslice. Naime ja sam bila u cetvrtom mjesecu trudnoce. Nase razmisljanje je bilo da cemo ga ipak lakse priviknuti na jaslice dok beba ne stigne nego poslije.
Tako je i bilo mi smo pobjedili.
Ali onda je u drugom 02.mj.2008. stigao i nas Kiki. Tada nam je teta savjetovala da ga ostvimo neko vrijeme doma da se nauci na bracu i da ne bude ljubomoran. Ucinili smo , ali svega na tri dana jer Domi nie pokazvao ljubomor i  povrmeno opce nije dozivio da je braco stigao doma. On je kao i obicno jurcao po sobama i igrao se svojim igrackama, i ono najbolje pitao gdje su njegovi prijatelji iz vratica.
Tada sam ga nakon tri dana vratila i sve je bilo savrseno, i Domi ni danas nije ljubomoran na bracu.Naravno kada dodje iz vrtica vecinu vremena se posvecujem njemu, a Kikiju samo za vrijeme hranjenja, ali opet uz Dominikovu prisutnost. Nemojte misliti da i Kikija ne ukljucujemo u igru (mislim na dvoristu smo zajedno, razgovaramo......).
Zato mislim da ti njihovi savjeti sluze i koriste na kratko doba tek toliko da starije dijete vidi da roditelji njega i dalje vole, te se s njim igraju i nisu ga zanemarili.
Povremeno imam osjecaj da to govore kako bi imale manje djece u grupi i da im bude lakse.
Zato svtko neka ucini onako kako misli da je za njegovo dijete najbolje.
A svatko dijete treba svog vrsnjaka i prijatelja i to im ne treba uskratioti.
Mama i tata su tu uvijek kada oni to zele!
Nadam se da vas nisam udavila i oprostite zbog duzine posta!

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: mama doma dijete vrtić
10.7.2008 14:24:42   
božica
ne nisi nas udavilauser posted image user posted image user posted image
i Dobro nam došla-još bolje nas našlauser posted image user posted image user posted image

Da je kažem zašto se ne provede jedan stručni razgovor sa djetetom i obitelji pa da se vidi kako stvari stoje a ne samo iz------neka djete ostane doma heelooouser posted image


_____________________________

idem micat rit...

(Odgovor članu Tweety)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: mama doma dijete vrtić
10.7.2008 14:40:38   
Tweety
ma upravu si sto posto! Pa ni psiholog ti ne treba ti najbolje poznas svoje dijete!

(Odgovor članu božica)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: mama doma dijete vrtić
11.7.2008 20:45:52   
troubled
tete mogu savjetovati....i to je dio njihovoga posla...
kritične ne bi smjele biti...ne bi smjele ni naređivati...jer, bar ja tako mislim, ako je dijete upisano u vrtić i zdravo tada je samo odluka roditelja hoće li ići ili neće...
osobno s tetama nikad nisam imala problema, a moja je cura krenula u jaslice točno na svoj prvi rođendan...
kad je imala četiri godine bila sam 9 mjeseci bez posla...
ipak išla je u vrtić redovito...
jer, bez obzira na svu moju ljubav, a nesumnjivo je ima u ogromnim količinama
bez obzira na svu moju spremnost da se njoj posvetim....a spremna sam...
bez obzira na moju stručnost...i to sam isto...nisam teta, ali sam učiteljica...
i da ne nabrajam dalje...
ja joj ne mogu zamijeniti grupu djece....i sve pluseve, pa i minuse koje iz takvog druženja stječe....
tu životnu lekciju ja je ne mogu naučiti...
zato je išla u vrtić, a mi smo i nakon vrtića imale dovoljno vremena jedna za drugu...
bilo joj je lijepo, bila je sretna...
a kad je ona sretna, sretna sam i ja user posted image

(Odgovor članu Tweety)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: mama doma dijete vrtić
11.7.2008 20:48:49   
tiha
troubled jako si ljepo to napisala...ma predivno!

(Odgovor članu troubled)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: mama doma dijete vrtić
16.7.2008 21:58:36   
božica
ja joj ne mogu zamijeniti grupu djece....i sve pluseve, pa i minuse koje iz takvog druženja stječe....
tu životnu lekciju ja je ne mogu naučiti...
zato je išla u vrtić, a mi smo i nakon vrtića imale dovoljno vremena jedna za drugu...
bilo joj je lijepo, bila je sretna...
a kad je ona sretna, sretna sam i ja


a šta mi je teta neki dan rekla
Kažem ja teti--------kao neka ide viki u jaslice-da se igra sa djećicom-jer stvarno živimo u kvartu-- gdje nema djece

A kaže teta meni:SA MAMOM I TATOM JE UVIJEK NAJLJEPŠE

Hello naravno da je--ali djetetu je lijepo sa vršnjacimauser posted image user posted image


_____________________________

idem micat rit...

(Odgovor članu tiha)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: mama doma dijete vrtić
16.7.2008 22:05:42   
mirna
definitivno djetetu treba druga djeca.. kod nas nema skoro nikoga u blizini.. malo me je strah kako će biti u vrtiću na jesen, ali kaj se društva tiče, sigurno će mu biti bolje kao cijeli dan sa mamom..

< Poruku je uredio mirna -- 16.7.2008 22:06:19 >

(Odgovor članu božica)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: mama doma dijete vrtić
16.7.2008 22:11:06   
Ruža
Stvarno moram prokomentirati da su vam baš zločeste te tete...

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: mama doma dijete vrtić
8.8.2008 0:49:00   
anne
Kao teta ne znam što da kažem o ovoj temi. Svako je dijete drugačije - neko će htjeti biti doma s majkom (što je majci naravno teže), nekom će faliti vršnjaci. Petra će biti samnom ako ću moći to izgurati, ako ne uzeti ću pomoć ili dadilju na par sati jer nismo bili na upisima u vrtić.  Da ide u vrtić vjerojatno bi ostajala do spavanja.

_____________________________

PETRA 19.05.2006.
SAMUEL 19.08. 2008.
1 anđeo
REBEKA 20.07.2012.

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: mama doma dijete vrtić
8.8.2008 1:56:25   
Krky
Nema vam Puli, al ja sam još tu, pa vam se javljam i kao teta i kao mama jasličanaca. Moje je mišljenje da to zavisi i od dobi djeteta (starijeg, naravno), ali i o samom malcu. Ne mogu zaboravit jednog dvo ili trogodišnjeg mališu kojeg je tata ujutro dovodio otprilike u isto vrijeme kad bih i ja dolazila na posao. Mama mu je bila doma s bebom. Malac bi tako tužno plakao i molio tatu da je ovaj morao skidat ručice na silu sa svojih podlaktica, da bi on doma, da hoće mamu, neka brzo dođe, stalno bi plakao da mora piškit, čvrsto bi stezao vrećicu sa stvarčicama od doma i još sat vremena takvog mučenja, a doma bi išao među zadnjima. Lagala bih vam, cure, kad bih vam rekla da nisam bila ljuta na tog tatu i moram reći da mi se, iskreno, srce slamalo gledajući mališu. Dijete nije bilo iz moje grupe, ali da je, vrlo vjerojatno je da bih tražila razgovor s roditeljima (u odsustvu djeteta!), jer je i to dio mog posla, a to bi napravila i zbog svoje savjesti. No, ne pate tako sva djeca i neki će malci napravit doma kaos u nastojanju da zadobiju pažnju jednaku kao i prije, a i radit će to i zbog dosade. Promatrajte svoje malce i sami ćete doći do toga što je najbolje, ali nemojte uvijek zanemarivat ili osuđivat "tetine" savjete, možda će se u grupi dešavat nešto što vi ne možete vidjet). U svakom slučaju, NITKO nema pravo vašem djetetu govorit nešto tipa: Zašto si ti tu, kad ti je mama doma i sl...Malac se mora osijećat ugodno i dobrodošao u svoju grupu uvijek, bez obzira na novonastalu situaciju doma.

Moje iskustvo: Blizance sam ispisala iz jaslica čim sam saznala da ću na godišnji pa na čuvanje trudnoće (krenuli su prošlu jesen sa skoro navršene 2 god). Jedva sam dočekala, jer su me njihove stalne boleštine, a s time i kombinacije bolovanja, organizacije čuvanja s mamom ili svekrvom dovodile do pravog jada). Uostalom, 1000 kn mjesečno nije malo. Meni je razlog za to bio i taj što mi je stvarno bedasto da moje malce čuva teta, a mama-teta doma. Inače, na jaslice su bili super adaptirani, vrlo rijetko bi se bunili, bili su za sve zainteresirani i mislim da ne bi patili tih par sati. No problem bi mi bio i dovođenje i odvođenje. Ali ja imam i olakotne okolnosti, jer imam i stariju djecu (11 i 14 g), svekra i svekrvu u stanu ispod, oboje u mirovini, ispred kuće veliki vrt, mlađahnu mamu u mirovini i baku koja je itekako dobro pokretna za svoje godine. Dakle, ja vas, drage moje, sigurno neću osuđivat, ako svoje veće malce pošaljete na par sati, a da to ne bude uzrokovalo neke traume, ali ipak mislite da bi i taj mališa, ako je jasličke dobi, sigurno rađe bio s mamom doma. Uostalom znam i ja što je dubble-premor, a ako nemate nikoga preko dana da vam uskoči da se odmorite, bit ćete i jadne i ukomirane i iscrpljene, a malci baš neće imat koristi. Uostalom da nas ne trebate, mi ne bismo imale posla. Pozdrav i uživajte u svojoj dječici, nadam se da sam bar malo pomogla.


_____________________________

MAMA SA 6 ******

(Odgovor članu Tweety)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: mama doma dijete vrtić
8.8.2008 5:48:32   
troubled
nisam gore napisala da u priodu u kojem sam bila bez posla paula nije ostajala od-do....
odvela bih je na par sati...najčešće od 9 do 13 user posted image
a slažem se, u potpunosti, da su djeca različita pa tako i različito adaptirana na vrtić, ali opet mislim da tu veliku ulogu igraju roditelji....
s malo strpljenja djeci se sve situacije mogu približiti na način da im budu praznik, a ne robija user posted image

(Odgovor članu Krky)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: mama doma dijete vrtić
8.8.2008 8:09:33   
božica
pročitala sam krky...user posted image

moja viki 2,9 voli ići u jaslice ona kada ju dopeljamo samo odjuri  unutra i bokuser posted image
a kada dođemo po nju -ako smo došli odmah poslije spavanja baš i neće ići doma jer se još nije igrala sa vršnjacima
btw kada dođe iz jaslica nježnije je prema sekiciuser posted image user posted image
e da viki je u jaqslicama od 09 do 15---)

a doma doma-koliko vidimo da joj je dosadno-pa nateže rasteže malu sekicu(4,5mj)




< Poruku je uredio božica -- 8.8.2008 8:10:44 >


_____________________________

idem micat rit...

(Odgovor članu troubled)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: mama doma dijete vrtić
25.8.2008 11:47:23   
Mrvna
IZVORNA PORUKA: mirna
I nama je teta na upisu u vrtić rekla, da mali ne treba odmah u 9. mjesecu doći u vrtić, ali glavno da se plaća- valjda...user posted image



user posted image Možda, a možda i nije zbog toga. Kad sam ja dobila svoju prvu jasličku grupu, neki roditelji kojima je to bilo prvo dijete su me pitali što ako dijete koji put ne dovedu, jel to u redu? Ako nije zbog bolesti, što bih trebala znati, izostaj brate, nije ovo škola user posted image

Što se tiče ostajanja doma kada stignu mlađi brat ili seka... nije to loše.. naravno da ćete vi sami procijeniti kako se vaše prvorođeno snalazi u svemu tome i nitko vam ne može odrediti što ćete napraviti, ali.. meni je prošle godine jedan mali bio istinski nesretan jer "on mora u vrtić a mama je doma s bracom". Dijete do tad uopće nije imalo problema s vrtićem, volio je dolaziti, samo mu je ova situacija teže padala. Prošlo ga je nakon nekog vremena, nije bilo trauma, neće jednog dana imati jedinicu iz kemije zbog toga :) ali ako imate mogućnosti i dovoljno energije, probajte to provesti.


(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 20
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, što biste učinili?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!