|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Parlaonica!
28.3.2014 17:04:15   
mamasita
hm,ja bi rađe jaslice,nekako nakon svih s**** koje se dešavaju više vjerujem jaslicama ;)

(Odgovor članu as1986)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Parlaonica!
29.3.2014 9:58:24   
folletto
jutro!
treba me po turu! otvorim temu i nestanem user posted image
ne stižem ništa! ubi me ovaj posao!
koliko sam sretna da su se žene izborile za svoja prava pa i ona na rad toliko bih nekada najradije da muški zarađuju, a da su žene majke i domaćice. user posted image
eto jedne od tema za buduću raspravu user posted image

pisale ste o spajanjima tema... i meni je draže da su razdvojene.
tako je lakše doći do odgovora o konkretnom pitanju, problemu ili savjetu jer je uvijek netko baš u toj fazi.
možda je jedini nedostatak toga da je većini nepoznanica to gdje jesu, pa bi savjet onih koji su to već prošli dobro došao, ali svaka čast forumašicama koje ulete tu i tamo u sve teme i podijele savjete i iskustva user posted image

dadilja ili jaslice?
hm, nisam mama, ali mislim da bi mi bilo teško i jedno i drugo kao i svima user posted image
imaju prednosti i mane i dadilje i jaslice.
teško je nepoznatoj osobi prepustiti dijete, osobito tako malo i ako bih išla na to provjerila bi sve moguće o toj osobi, a najvažnije bi mi bilo iskustvo koje ima i preporuke.
kod nas još uvijek ne funkcionira kako treba taj sistem preporuka.
osim toga tek se počinje sa nekom edukacijom i certificiranjem dadilja. podržavam svaki korak naprijed.
iako to neće biti mjerilo, barem će se malo uvesti reda.
jaslice su isto priča za sebe. oni imaju puno djece i ne znam koliko se mogu posvetiti svima pojedinačno.
i tu sve ovisi o osobi kojoj je dodijeljeno dijete. ima ih prekrasnih, ali i onih koji su u tu struku zalutali...
moj zaključak je sve provjeriti i tražiti povratne informacije, dobro upoznati osobu i ukoliko je moguće biti s njom neko vrijeme, bilo u kući ili jaslicama...



(Odgovor članu mamasita)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Parlaonica!
29.3.2014 14:25:18   
mišica 666
ja sam za jaslice. na kraju krajeva djete se nauči na kolektiv i postane jako samostalno i prije nego bi ga mi roditelji na to uputili.

_____________________________

16.06.2004.

28.06.2010. !!!!

Prije nego što prijeđeš ulicu uhvati me za ruku. Život je ono što ti se dešava dok ti razmišljaš o drugim stvarima.

(Odgovor članu folletto)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Parlaonica!
29.3.2014 16:43:03   
mamino zlateko
Dan..evo popodnevne user posted image za sve
...prebacila sam se u horizontalu,malo mira mi treba, jer sam se naradila ko konj..
Dadilja ili jaslice? Ako je dadilja nepoznata osoba bas se nebi odlucila za tu opciju..nebi bas nepoznatom ostavljala dijete..radje onda jaslice..

_____________________________

T & H
03.01. & 12.02

(Odgovor članu mišica 666)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Parlaonica!
29.3.2014 16:44:19   
cuba
Ukoliko bi dijete moralo u jaslice s godinu dana a roditelji imaju financijsku mogućnost platiti tetu čuvalicu onda bi radije do druge godine djetetova života organizirala tetu pa onda da krene u vrtić. Tako mali imaju svoj ritam spavanja, hranjenja i nisu naviknuli da hrpu djece oko sebe pa mislim da bi im lakše bilo kad mrvicu porastu i postanu svjesniji okoline.

Nešto ste utihnuleuser posted image

_____________________________

Roko i Dino user posted image

(Odgovor članu mišica 666)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Parlaonica!
29.3.2014 20:58:50   
Papalina
cure možda već spavaju jer se sat mjenja noćas user posted image user posted image

_____________________________

17.04.2013 <3 CHIARA <3

(Odgovor članu cuba)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Parlaonica!
29.3.2014 21:02:43   
MaTana
Ja ne spavam... Iako bi mogla ubrzo, premorila sam se danas

_____________________________

princeza br.1 - 18.11.2008,
princeza br.2 - 16.04.2013

(Odgovor članu Papalina)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Parlaonica!
29.3.2014 21:07:17   
MaTana
Da odgovorim na pitanje jaslice, ili teta cuvalica... Ako bas moram birati ja bi izabarala kao i cuba barem jednu godinu tetu, a onda tek jaslice... Ja osobno imam tu privilegiju zvanu predobra svekrva (i ovo govorim bez imalo cinizma sarkazma) koja mi je obecala cuvati mladju jos barem godinu, godinu i pol (tj. rekla je dok ona bude mogla) ali ja racunam sa cca 3 da krene u vrtic. Inace za 15 dana se vracam na posao...

_____________________________

princeza br.1 - 18.11.2008,
princeza br.2 - 16.04.2013

(Odgovor članu MaTana)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Parlaonica!
29.3.2014 22:11:40   
daxy
Večer cure.
Evo i ja se slažem da ovisi o dobi djeteta. Najidealnije bi bilo da ga baka čuva,al nemaju svi baka servis.
Iako bi mi bilo jako teško ostavit dijete s nepoznatom osobom,izabrala bih tu opciju ako je dijete mlađe od 2 godine. Sa starijim djetetom bih uvijek izabrala jaslice.

_____________________________

One step closer.

4xAIH = 0
9/16 IVF imamo user posted image user posted image
Čekamo naša 2 čuda.

(Odgovor članu MaTana)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Parlaonica!
30.3.2014 8:35:22   
anaxx
Jutro cure!
Ja sam za jaslice! Voljela bi s djetetom ostati doma do godine i pol, ali ako se ne može onda jaslice. Jedino ako imate baku ili svekrvu koja je ok i dovoljno mlada da vas zamijeni. Moji su obojica s 13 mjeseci krenuli u jaslice i ja sam zadovoljna. Na početku je bilo prehlada, ali tu fazu moraju proći, da li s 13 mjeseci ili s 2 godine....
S ovom trecom nebom cu pokušati biti doma do godine i pol, ako uspijemo financijski to izgurati!

_____________________________

mama jednog velikog i jednog malo manjeg dečka... dva mamina zlata... dočekali smo i Katju ... treće zlato u maminom srcu :)

(Odgovor članu daxy)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Parlaonica!
30.3.2014 8:51:23   
anaxx
E cure moram vam se pohvaliti, kod nas u Kraljevici imamo prilično jak plesni klub, Dance Queen. Vode ga dvije sestre same, rade elemente ritmicke gimnastike i modernog plesa... Okupljaju preko 120 djece iz šire okolice i fantasticne su. Vec nekoliko godina za redom osvajaju prva mjesta na državnim i svjetskim natjecanjima.
Moji dečki su obojica vec dvije godine u klubu i motoricki su super napredovali, a osim toga se druže, igraju, zabavljaju!
Trenutno je stariji, G na državnom natjecanju u Osijeku, jučer je nastupao i da su bili super (mama nažalost nije mogla s njime), danas je nastavak natjecanja i proglašenje najboljih i onih koji idu na svjetsko natjecanje.
A morala sam se pohvaliti, jako sam ponosna na njega jer je u svojoj grupi on jedini dečko ( kao da muški ne plesu, oni samo nogomet igraju)!!!
Inače u Osijeku je oko 1000 natjecatelja!!! Ma jako, jako sam ponosna....

< Poruku je uredio anaxx -- 30.3.2014 8:53:41 >


_____________________________

mama jednog velikog i jednog malo manjeg dečka... dva mamina zlata... dočekali smo i Katju ... treće zlato u maminom srcu :)

(Odgovor članu anaxx)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Parlaonica!
30.3.2014 8:58:44   
Džeje
Mrzim ovo pomjeranje vremena,sva sretna što sam ranije ustala,a naspavana,kad vidim na laptopu 7:45 h.
Pihh.

(Odgovor članu anaxx)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Parlaonica!
30.3.2014 9:02:37   
Džeje
I da ljudi, samo jaslice,po meni sigurnije,a i bolje da se djeca socijalizuju i druže sa drugom djecom nego sa starijima,pa i vama bi bilo ružno cijele dane biti sa nekom staricom koju ne razumijete....još ćće sa djecom bolje jesti,bolje pričati,prikupljati znanje za školu....
pozzzzz....

(Odgovor članu Džeje)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Parlaonica!
31.3.2014 10:14:35   
keyt
Pozdravljam sve na parlaonici i mislim da je ovo dobra ideja user posted image

Evo moga iskustva s jaslicama u koje je moja El krenula u rujnu 2013. sa 13 mjeseci, a odmah ću reći jaslice definitivno. MM i ja smo puno dvojili oko jaslica ili dadilje, a jaslice su u startu presudile iz razloga što bi djetetu bilo jednako teško prilagoditi se na nepoznatu dadilju kao i na tete u vrtiću, što se zapravo navodi kao i najveći nedostatak jaslica – prilagodba. No, blaga prednost dadilje u ovom slučaju bila bi djetetov poznati teren, ako bi dadilja dolazila kući.
Druga stvar koja je presudila jest ta da su jaslice uvijek na raspolaganju, a u slučaju dadilje potreban je 'back up' u slučaju da se dadilja razboli i slično.
Treća stvar koja je presudila je moj predosjećaj da mi je dijete sigurnije u instituciji nego samo s jednom osobom. Tu prvenstveno mislim na (dobro, možda sam malo paranoična), što ako dadilji pozli, spotakne se i nezgodno padne, ako se djetetu nešto dogodi, a ne mogu biti 100 posto sigurna bi li dadilja u djeliću sekunde trezveno reagirala…
I četvrta stvar koja je presudila za jaslice je druženje s djecom, bez obzira što se tvrdi da se oni ne znaju igrati do treće godine i boravak izvan kuće jer u slučaju ružnog vremena, djeca su osuđena na zatvoreni prostor. El naprosto ne podnosi provesti doma čitav dan, a na to bi zimi gotovo bila osuđena da je čuva dadilja. U jaslicama imaju puno dodatnih sadržaja u zatvorenom prostoru.
Danas moja 20-mjesečna curica stalno spominje prijateljicu Doru, prijatelja Julijana, obožava tetu Mariju i općenito obožava jaslice, svaki dan pjeva neku novu pjesmicu, jede sama kao velika, a jučer je na igralištu strpljivo čekala u redu za „vožnju“ autićem na kovanice jer je u jaslicama naučila da se treba čekati u redu.
Jako je bitno da se kvalitetno odradi prilagodba za jaslice, nama su bila optimalna dva tjedna, da se krene ako je moguće odmah s početkom školske godine jer tada je čitav sustav podređen prilagodbi nove djece. I još nešto, jednako su plakala i jednako nisu plakala nova dječica svih dobi, od godine, dvije i tri, čak mi se na licu mjesta učinilo da su se lakše privikli jednogodišnjaci.

Sorry, što sam malo preduga

(Odgovor članu Džeje)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Parlaonica!
31.3.2014 15:13:16   
PinkyFunkyBirdy
Slažem se da u potpunosti s ovime što je keyt napisala. I ja sam više za jaslice.
Nego daj mi recite svoja mišljenja o baka servisu?
Ja mislim da je to super na koji dan (ili kad baš zatreba jer vam je nešto iskrsnulo) ili kojih tjedan dana preko ljeta ili zime, ali nekako nisam baš za stalni, svakodnevni baka servis. Mislim da bake previše razmaze djecu. Evo, baš me zanima vaše mišljenje. user posted image

_____________________________

My Ovulation Chart

17.10.2014. - M (moj pametni dečko)
19.10.2017. - D (veliki dečko koji želi biti mala beba)
24.02.2021. - L (mala ljepotica koja je stigla na mamin rođendan)

(Odgovor članu keyt)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Parlaonica!
31.3.2014 15:21:46   
mišica 666
bez obzira na baka servis smatram da bi dijete trebalo bar 1 godinu provest u vrtiću. to je potrebno za socijalizaciju a i djeci je mjesto s vršnjacima a ne samo s odraslima.

_____________________________

16.06.2004.

28.06.2010. !!!!

Prije nego što prijeđeš ulicu uhvati me za ruku. Život je ono što ti se dešava dok ti razmišljaš o drugim stvarima.

(Odgovor članu PinkyFunkyBirdy)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Parlaonica!
31.3.2014 18:07:27   
as1986
Postavila sam pitanje za to dadilja ili jaslice jer kada pocnem raditi A nece imati niti 11 mjeseci,a baka servis nazalost nemam,jer je moja mama umrla a od muza su daleko. Volila bi da je situacija drugacija i da mi ga ima tko cuvati bar do godinu i po,ali nazalost nije tako. Jednim dijelom sam za jaslice,a drugim dijelom bi ovo drugo kako sam vec napisala. Pa sam zbog toga pitala vas za misljenje. Mene je najvise strah tih prehlada i viroza da ne budu ceste, sto zbog njega,a i zbog toga sto kada radite kod privatnika nije bas lako s tim bolovanjima. Uglavnm hvala na savjetima. Iako je vec upisan u jaslice i cekam dan kada cemo na to privikavanje,jos uvijek je otvorena opcija tete cuvalice tj.dadilje. I ako se odlucim za drugu opciju definitivno to nece biti nepoznata osoba. Jer sam nasla curu mojih godina koju poznajen,a koja bi ga cuvala. Eto za sada stvari tako stoje,ali mislim da ce prevagnuti jaslice. A nju da imam kao rezervu. Takodjer netko je napisao prehlade su na pocetku ceste bez obzira krenuo u jaslice ranije ili kasnije., tako da i to imam na umu

E sada baka servis. Mislim da bi to bilo idealno da baka cuva do god i po,max dvije,onda obavezno jaslice. Ili ako netko ima posao s kojeg bas ne moze cesto na bolovanja da baka uleti u slucaju prehlade i slazem se da oni razmaze djecu. Pa sam zbog toga ovakvog misljenja.

(Odgovor članu mišica 666)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Parlaonica!
1.4.2014 14:04:21   
tinast
ja sam bila u jaslicama dosta dugo,kasnije sam prešla u normalnu vrtićku grupu jer me moje obje bake nisu htjele čuvati. ja nisam mama ali znam da bi bez imalo straha svoj djete povjerila baki tj. mojoj mami. ja sam za to da beba prvu godinu-dvje bude kući a kasnie u jaslice. ja imam iskustva sa čuvanjem djece, sestra mi se rodila 3 meseca prije mog 14 rođendana tako da imam staza po tom pitanju :) nema sta nisam radila: od hranjenja,mjenjanja pelena, kupanja, set_nji, odlaska u vrtić, upisivanja u skolu, odlazak kod doktora, skolu, zadaće... i nije sestra jedina koju sam čuvala, bio je tu i djece iz susjedstva, hranila, kupala nećaka, mjenjala pelenje njemu i sinu od moje prijateljie. kazu, mozes se slobodno udat, nesumnjamo da ces biti dobra mama user posted image



< Poruku je uredio tinast -- 1.4.2014 14:05:37 >


_____________________________

My Ovulation Chart


(Odgovor članu as1986)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Parlaonica!
1.4.2014 14:42:22   
daxy
Pinky definitivno se slažem s tobom vezano za baka (sestra,teta,strina i sva moguća i nemoguća rodbina) servis. Za primjer ću dat svoje kumče koja je zbog tog čuvanja od baka (obe) i tetki strašno razmažena. Postala je nemoguća,pa su malo smanjili te "servise" u zadnje vrijeme. Zanimljivo je kako djeca (nema još 3 godine) znaju koga mogu izmanipulirat da dobiju što su naumili.
Recimo zna da kod mene ne pale te fore pa niti ne pokušava,pomiri se sa sudbinom. user posted image Dok recimo kod bake i dide uspjeva plakat da bi umjesto jogurta dobila smoki i to čini. Lukava mala stvorenja. user posted image

_____________________________

One step closer.

4xAIH = 0
9/16 IVF imamo user posted image user posted image
Čekamo naša 2 čuda.

(Odgovor članu tinast)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Parlaonica!
2.4.2014 23:48:27   
Mamii
Hej curee
I ja sam za jaslice.. Tete cuvalice uzimaju jako puno novaca, mnoge imaju neke svoje posebne zahtjeve a i nikad ne znas na kakvu mozes naletit. U jaslicama se dijete od najranije dobi socijalizira, uci, druzi i u svakom slucaju mu to jako koristi, a i mama je na miru jer zna da joj je dijete zbrinuto. Jest da je mozda rano, ili se pak nama cini tako, ali ipak mislim da ce se brze i lakse prilagoditi nego da ide s 3,4 godine u vrtic.
Laku noc

(Odgovor članu daxy)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Parlaonica!
3.4.2014 23:39:06   
mamasita
mislim da sve ovisi od djeteta do djeteta,kako će prihvatit,svako je dijete drugačije,moje su obadvije krenule sa tri i odmah ga prihvatile :) iako je bilo i zakašnjelih reakcija,ali svakako sam za jaslice :)

(Odgovor članu Mamii)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Parlaonica!
4.4.2014 8:41:59   
Sunshine28
mi bas dvojimo da li da predbiljezimo sada Em za jaslice u od rujna...tada ce napuniti 2 godine...
sada ju prijepodne cuva mm jer on gotovo uvijek radi poslijepodne, a nekada kada tata mora skoknuti prijepodne na posao dodu bake ili djedovi (3 od 4 u mirovini user posted image )
ja radim uvijek ujutro pa je poslijepodne uvijek samnom....
svakako smo planirali da ide u vrtic od jeseni 2015. kada napuni 3 godine, ali sada si sve nesto kontam da krene godinu ranije....radi socijalizacije...mozda samo do 12....
nisam pametna...

_____________________________

I + G = E & L


(Odgovor članu mamasita)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Parlaonica!
4.4.2014 10:06:25   
keyt
Samo ću reći još jednu stvar po pitanju jaslica - jaslice nisu bauk i nisu nužno zlo. Odnosno, one su nužno zlu u kontekstu bilo koje zamjene za majku do treće godine. Jer, majku ne može nadoknaditi i zamijeniti čak ni tata, pa onda ni baka, a najmanje dadilja (mame znaju o čemu govorim). Odnosno, dadilja i teta u vrtiću su jednaki stranci, kada ih međusobno uspoređujemo i ako postoji to nužno zlo, onda su jednako nužno zlo.
Ja sam jako za povezujuće roditeljstvo, jako sam za onu prve tri su najvažnije, ali apsolutna 24 satna prisutnost mame u fizičkom smislu uz malo dijete ne znači da je nužno riječ o povezujućem roditeljstvu. Bitno je koliko je mama interaktivna s djetetom, koliko je doista, emocionalno i mentalno prisutna s djetetom, koliko dijete gleda u oči, koliko mu doista daje do znanja da je ono bitno, a to se kvalitetno u 24 sata s jednakom visokom razinom mentalne i fizičke energije ne može postići. Ono što hoću reći, i ono malo vremena što zaposlene mame provode s djetetom mora biti kvalitetno i onda će s djetetom biti sve u redu unatoč tome što je dobar dio dana provelo bez mame. Zato stvarno mislim da su jaslice odlična opcija jer se doista cjelokupni sustav trudi (negdje više, negdje manje), da njihov boravak bude i edukativan i zabavan i didaktičan i audio-vizualno podražajan te da su dovoljno na svježem zraku i da se zadovoljavaju potrebe razvoja motorike i ono što je po meni najvažnije, dijete svoje omiljene tete dijeli s drugom djecom, što smatram zdravim odnosom.
Znam da vjerojatno ima lošijih primjera jaslica i teta i znam da je kvalitetna prilagodba neophodna. Nema djeteta koje se neće prilagoditi i zavoljeti jaslice ako su mama i tete zajedničkom suradnjom činile to na najbolji mogući način. I to je najveća istina, kao što je i najveća istina, iz viđenog na licu mjesta, jednako se dobro ili loše prilagođavaju bez obzira na dob.

(Odgovor članu Sunshine28)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Parlaonica!
4.4.2014 11:03:09   
perlica55
Petak na poslu, nigdje nikog, pa evo i mene
s kavicom user posted image
Dijete nemam, al mogu komentirati, ne?!
Prvo bi promijenila zakon i svim mamama
omogućila da ak žele budu doma do 3. god djetete,
al tko mene pita.. user posted image
Ja sam za tetu čuvalicu, naravno da bi prije
provjerila sve moguće o gospođi.. Jaslice ne volim,
jer je nećak stalno, al stalno bio bolestan..
Pa upala pluća, pa streptokok, pa bronhitis, sve
u 3 mjeseca kak je išao u jaslice.. Tak da je
šogi "zaposlila" susjedu iz zgrade (poznanicu)
da ga čuva kad su oboje u istoj smjeni..
Baka servis za povremeno čuvanje da, al
ne na duge staze.. Kad bi baka mogla biti mama,
i mogla odgajati malu djecu, priroda bi joj dala
da rađa u 60/70 godini..

_____________________________

1. ICSI Cito - user posted image
Izgubili smo bebu 32 tt - user posted image
2. ICSI Cito - imamo user posted image
17.5.17. stigla nam je najljepša djevojčica

(Odgovor članu mamasita)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Parlaonica!
4.4.2014 11:23:33   
folletto
kada podvučemo crtu zaključak je da posla ima za sve! user posted image
lijepo smo se podijelile na tete čuvalice, jaslice i baka servise user posted image

Mene sada zanima vaše slobodno vrijeme, što vas najviše opušta i u čemu baš guštate.
Imate li uopće dovoljno vremena za sebe i one do kojih vam je stalo...
Što vam nedostaje danas, a prije ste četo uživale u tome...
Meni se nekada čini da ne znam raspolagati svojim slobodnim vremenom user posted image
Kada ga nemam, toliko toga bih htjela, a kada ga imam nikako ga posložiti za sve i onda budem ljuta i tužna jer sam propustila nešto a imala sam vremena..user posted image
Kako je vama s djecom i kako se nosite s promjenom svakodnevnog ritma i navikama koje ste imale prije?
Jeste li s djecom proširile društvo i druženje ili ste više koncentrirani na vašu obitelj?

(Odgovor članu perlica55)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos maloj djeci?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!