|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Djeca vegani
2.3.2014 23:22:36   
andydea
Pozz,evo naslov sve govori.Zanima me dali još ima mama i djece na RR koji su vegani i tako se hrane i svoju djecu??
Vegan sam već nešto više od 2god.U 3.trudnoći sam željela promjeniti svoj način prehrane i poboljšati kvalitetu života.Već nakon mjesec dana sam skroz izbacila sve namirnice životinjskog podrijetla i danas se osjećam predivno...Vidim poboljšanje na koži,puna sam energije i željezo mi se popravilo (s obzirom da sam cijeli život anemična). Moj sin Di ima 18mj. isključivo je dojena beba do 6mj. i još uvijek doji na zahtjev kad god hoće,jede i hrani se prema makrobiotičkim načelima: žitarice,mahunarke,alge,voće,povrće,sjemenke...zdravo je dijete i odličan kks...Ponudila sam mu sve da proba,no on je jedostavno odbijao sve životinjskog podrijetla,već u počecima.Kuham svaki dan i pripremam sve svježe.Imam i dvije kćeri i muža koji još uvijek jedu sve,ali u manjini sve životinjsko..polako ,ali sigurno prelaze na zdravije namirnice.
Nadam se da nisam jedina ovdje,pa evo veselim se da netko još podjeli svoje iskustvo !
Inače imam svoju kolumnu na portalu Klokanica i grupu Zdrava prehrana beba i djece- gdje pišem o zdravoj hrani i svome iskustvu !
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Djeca vegani
2.3.2014 23:43:16   
Mamii
Hej Andydea, moj N obožava meso, ali da odbija ne bih mu davala sigurno.. Inače pozdržavam tvoj način ishrane, iako sam ja totalna suprotnost i nažalost uopće ne pazim na svoju ishranu. N sam dojila sam 8 mjescima jer sam ostala bez mlijeka user posted image Nego zanima me, jel mu daješ kakve Petit kekse, povrće iz trgovačkih centara i slično ili samo zdravu hranu, povrće iz bio&bio itd.? Moj ima 9,5 mjeseci i nekako mi se čini da mu dajem stalno istu hranu, a dijete baš sve jede, što mu god ponudim.. Pratim i tvoju grupu na face-u, vidim da mu mogu svaštra davati ali opet, nekako mi baš kombinacije ne padaju na pamet.. Posebno što baš nemam vremena za kuhanje jer preko dana kratko spava, pa spremam što je brzo gotovo.. Sorry ako sam poremetila temu, eto samo me zanima tvoje razmišljanje user posted image

(Odgovor članu andydea)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Djeca vegani
3.3.2014 0:59:32   
andydea
Mamii baš mi je drago da si se javila sa svojim iskustvom i da pratiš moju grupu.user posted image
Ne nikada mu nisam nudila petit kekse,jer su puni šećera i nezdravih sastojka. Radim mu sama keksiće od pira i zobi,od đumbira i cimeta...imaš receptiće u grupi. Voli jako i stiropore od voća i onaj od buće. A povrće i voće  kupujem u Bio&Bio ili u Intersparu (bio odjel),a nekad i obično. Za doručak je skoro uvijek sviježe voće,a nekad dodam i žitarice. Ne znam tvoj primjer šta mu nudiš za doručak ,ručak i većeru..uglavnom uvedi mu malo više žitarica jer su bogata vlaknima i drugim hranjivim tvarima. Proso,amarant,kvinoja-bogati su jako i željezom ! Mahunarke možeš polagano od 8mj.,kuhaj sa povrćem u malo vode..Zamjeni rafinirane namirnice za nerafinirane..znaći bijeli šećer-za smeđi,rižin slad,ječmeni i agavin,stevija...,riža obična rafinirana-za smeđu integralnu rižu, sol-za himelajsku sol...,ali naravno začine ionako ne uvađaš u prehranu prije godine dana. Napiši mi malo namirnice i vaš meni,pa ću ti rado sastaviti zdraviju verziju user posted image

_____________________________

LAURA 11.01.2002
LANA 23.05.2006
DIAN 21.08.2012-mamin lavić (4180g,50cm)
Mrvica (anđeo)- 29.10.2013
MARIA ROSA 4.11.2014 -4,460 g, 54cm (mamina bumbarica )

(Odgovor članu Mamii)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Djeca vegani
3.3.2014 12:00:10   
Mamii
Hvala ti, svaka pomoć je dobrodošla jer bi mu htjela nešto i zdravijeg uvesti s obzirom da jako voli jesti, i sama bih pokušala ali ti imaš više iskustva, pa ćeš i bolje znati. Iskreno, žitarice mu još nisam davala, ali bih voljela. Jeo je jedino u Frutek kašicama žitarice, a to je pitanje koliko ih je unutra i kakve su. user posted image
Znači, do sada sam mu za doručak uvijek davala voće (svo osim bobičastog i egzotičnog), nekada bih ubacila i keks.. Uvijek prokuham sve osim banane koju mu dajem svježu, i koju zna pojesti i ovako sam, kada mu ogulim. Za ručak jede najčešće bijeli krumpir, mrkvu pa u kombinaciji s tikvicom, korabom, pastrnjakom, špinatom, blitvom, brokulom, teletinom, piletinom i sličnim namirnicama.. Za večeru nam je nekad palenta s jogurtom, griz (Nestle Alete), svježi sir (uglavnom domaći) sa bananom.. Eto, vjerojatno sam zaboravila koju namirnicu ali tu se negdje sve vrti..
E sad, čitala sam za amaranth i htjela ga kupiti u dm-u a onda sam pročitala da ide u juhe i variva samo pa odustala.. Tu i tamo, kada ne može dočekati ručak/večeru mu dam Nestle puding, Petit keks, stiropor od riže (Hipp) ili par smokića od prosa
U srijedu ću u bio&bio pa bih ti bila baš zahvalna kada bi mi pomogla što kupiti i kada ubaciti. Hvala ti od user posted image user posted image

(Odgovor članu andydea)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Djeca vegani
3.3.2014 15:28:50   
andydea
Uf napišem veliki post i izbriše miuser posted image
Ovako što se tiće doručka ne kuhaj voće..nudi mu svježe ribano jer tako ima najviše hranjive vrijednosti. Izbaci instant kupovne kašice i sve gotove pripravke ! One nemaju ni blizu hranjive vrijednosti kao zrno cjelovitih žitarica. Za zamjenu mu možeš kupiti rižine,pirove,zobene...pahuljice koje kratko prokuhaš na biljnom m.(rižino,kokosovom,zobenom) ili na vodi i dodaš svježe ili sušeno voće(prethodno namoćene preko noći i izmiksane) ili same. Na isti način zamjena za nestlle gotov griz,ti je odličan griz od pira ! Ima ga za kupiti u Bio&Bio...Jogurt inače preporučam oko 11mj. i to jogurt od soje,a ne km. Keksiće možeš sama napraviti vrlo jedostavno ,imaš u mojoj grupi,pa malo pogledaj! Isto tako i za žitarice...Amarant možeš pomješati i kuhati sa smeđom rižom i dobiješ predibnu kašicu,kombiniraš samu ili sa voćem ili povrćem. Dodavaj ekstra djev.hladna prešana ulja- najbolja su konopljino,laneno,maslinovo,repično,kokosovo-bogata su omegom 3 masnim kiselinama,odlična za probavu i zatvor.Ako sam na nešto zaboravila odgovoriti...pitaj !lp

_____________________________

LAURA 11.01.2002
LANA 23.05.2006
DIAN 21.08.2012-mamin lavić (4180g,50cm)
Mrvica (anđeo)- 29.10.2013
MARIA ROSA 4.11.2014 -4,460 g, 54cm (mamina bumbarica )

(Odgovor članu Mamii)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Djeca vegani
3.3.2014 15:34:54   
Mamii
Hvala ti puno! Bacit ću se na kupovinu novih namirnica u bio & bio user posted image Nisam znala da smije svo voće jesti sirovo, pa eto super da sada znam! Bit će mi lakše davati mu.. Još jednom hvaalaa, ako gdje zapne ću pitati u grupi na fejsu ili tu user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu andydea)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Djeca vegani
3.3.2014 20:18:12   
andydea
Što manje termičke obrade u kuhanju ,pogotovo povrća to bolje! Voće pogotovo ! Hvala tiuser posted image

_____________________________

LAURA 11.01.2002
LANA 23.05.2006
DIAN 21.08.2012-mamin lavić (4180g,50cm)
Mrvica (anđeo)- 29.10.2013
MARIA ROSA 4.11.2014 -4,460 g, 54cm (mamina bumbarica )

(Odgovor članu Mamii)
Neposredna veza do poruke: 7
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!