|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Ljetovanje sa bebom
24.5.2013 16:08:08   
andydea
Evo otvaram temu, jer mnoge mame kao i ja su u dilemi kaj ponjeti na more općenito,a pogotovo kad njihove user posted image  idu prvi put namakati guzuuser posted image ?
Dali će mi trebati ovo ili ovo?...i na kraju spakiraju cijeli ormar sa sobomuser posted image user posted image
Bilo je davno kad sam sa bebom išla na more,pa sad ni ja više ne znam kaj je bitno osim robice,kremica...?
Zato mame pomagajte i pišite kako ste vi išli sa malom bebom na more,kaj ste sve ponjele i kaj niste trebaleuser posted image ...?
Mi idemo na more sredinom 6mj...i već me sad hvata panikauser posted image  

_____________________________

LAURA 11.01.2002
LANA 23.05.2006
DIAN 21.08.2012-mamin lavić (4180g,50cm)
Mrvica (anđeo)- 29.10.2013
MARIA ROSA 4.11.2014 -4,460 g, 54cm (mamina bumbarica )
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Ljetovanje sa bebom
24.5.2013 16:22:24   
andydea
http://www.hugpd.hr/dojenje/vaa-iskustva/158-beba-i-ljetovanje

_____________________________

LAURA 11.01.2002
LANA 23.05.2006
DIAN 21.08.2012-mamin lavić (4180g,50cm)
Mrvica (anđeo)- 29.10.2013
MARIA ROSA 4.11.2014 -4,460 g, 54cm (mamina bumbarica )

(Odgovor članu andydea)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Ljetovanje sa bebom
24.5.2013 19:01:34   
sretnaz
odlična temauser posted image

Ovaj link koji si stavila je baš dobar.
Pametno je razmisliti što će beba jesti. Ako je na formuli uzeti dovoljno mlijeka, vodu, bočice itd. I naravno uzeti gotove kašice koje beba voli. Ako je beba naučena na kašice pripremljene doma onda bi bilo pametno uzeti sve što je potrebno. Prijateljica mi je pričala kako je nakupovala gotovih kašica, a dijete nije navklo na to pa je imala problema.

Kao preventivu uzeti nešto protiv bolova i skidanje temperature. Ali to piše. Možda baš na ljetovanju odluči izrasti zub.

Uzeti dudicu ili omiljenu igračku.

Dekicu, i nositi ju sa sobom u kolicima, jer ako mama i tata odluče sjediti na terasi uz more i pijuckati vino, mogla bi beba zaspati i biti joj hladno. Uz more obično puše....

_____________________________

N.... 6.09.2012. 3860 g, 53 cm
K... 24.06.2014. 3250 g, 47 cm

(Odgovor članu andydea)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Ljetovanje sa bebom
24.5.2013 20:46:08   
sina
nadam se da ćemo ove godine uspjeti odvojiti toliko kunica koliko nam treba i da odemo sa K na more.
svakako planiramo krajem ljeta kad više nema ni onih vručina ni gužve. ne palniram ništa posebno uzimati osim oblekice,ostalo mislim kupiti tamo što mi treba.

_____________________________

16.03.2012- Korana
09.10.2013- Ivan

(Odgovor članu sretnaz)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Ljetovanje sa bebom
25.5.2013 9:52:47   
bella 1
andy user posted image user posted image za temu, i mi idemo krajem 6.mj po prvi puta umočit guzu user posted image , link je odličan !

Sad me zanima oprema za vodu, šlaufeki kakvi su dobri za male bebe, šta se preporuča?

_____________________________

04.08.2012. stigao nam Lo naš

(Odgovor članu sina)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Ljetovanje sa bebom
25.5.2013 15:00:08   
kupa
Mi smo prosle godine bili na moru s vrlo malenom bebicom. Ono sto ja mislim da je vazno je dovoljno razne odjece i ljetne i toplije. Ako mislite da mozete prati robicu i da vam ne treba puno reci cu samo dvije rijeci kisa i bura (svasta covijek nauci, nista mi se nije moglo posusit ). Pa smo prosle godine bili pametniji. Dovoljno hrane za bebu i pozeljno ako imate uredjaj za filtriranje vode jer je voda na moru puna kamenca. Mi nikad ne nosimo putni krevetic jer zauzima puno mjesta,uznem ogradicu za krevet i klinci pajke ko andjeli. Obavezna je i apoteka jer nikad se ne zna. I mi nikud bez kolica.user posted image

_____________________________

Naše sunce će postati velika seka :)
Naše drugo zlato 7.5.2012.

(Odgovor članu bella 1)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Ljetovanje sa bebom
25.5.2013 15:58:32   
sarah_zg
Pelene, kolica, voda, hrana, nesto protiv komaraca, krema s visokim zastitnim faktorom, kapa, pribor ta igranje u pjesku, dobra volja i to je to!
E da, nesto protiv temp., toplomjer, nesto protiv proljeva... Sretnoooo
Mi išli kad je G imao 9 mj. Fantastično ljetovanje! Navečer zaspi u kolicima, a mi u restorancicu... Ma milinica!

_____________________________

Baci brigu na veselje!

(Odgovor članu kupa)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Ljetovanje sa bebom
25.5.2013 16:46:43   
tenkic
Odjeća s UV faktorom(dugi rukavi), dekica s UV faktorom, šeširići s UV faktorim, krema za sunce
Nemojte zaboraviti cijev za usisavanje šmrklji iz nosa i fiziološku!
Trenutno je hladno i dosta puše pa koristimo gumenu jaknu koja štopa vjetar i sunčane naočale da zaštitiom oči od vjetra

Nosiljka za bebe, mi se ovih dana po moru nosamo u marami, vrijeme baš nije naj-naj a mala je super sretna kad visi na meni i gleda prema naprijed iz moje perspektive-u kolica ju prebacujem i vozam samo kad zaspi ili treba spavati.Marama mi ujedno posluži i kao dekica kad je hladnije :)

Imamo freds swimmtrainer kolut za plivanje jer smo u njemu plivali na bazenu i pokazao se OK za našu žabicu kad žaba u vodi
Imamo i mali bazen za napuhavanje za na balkonček

Putni krevetić i sjedalicu za hranjenje smo već odnjeli i koristimo na moru

Srećom pa imamo shopping centre u blizini, što god usfali možemo kupiti

_____________________________

dugo željena mala BO rođena je 12.08.2012.

(Odgovor članu sarah_zg)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Ljetovanje sa bebom
27.5.2013 16:07:47   
andydea
Danas navećer pišem popis za moreuser posted image ...pa vam kopiram ovdjeuser posted image

_____________________________

LAURA 11.01.2002
LANA 23.05.2006
DIAN 21.08.2012-mamin lavić (4180g,50cm)
Mrvica (anđeo)- 29.10.2013
MARIA ROSA 4.11.2014 -4,460 g, 54cm (mamina bumbarica )

(Odgovor članu tenkic)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Ljetovanje sa bebom
29.5.2013 18:51:05   
andydea



Evo mog popisa za 10 dana sa bebom na moreuser posted image
znači isključivo stvari za bebuuser posted image

odjeća:
- 3 majce dug.rukava
-2 trenirke d.
-5 majčica k.rukava
-5 bodya k.rukava
-5 k.hlačica
-5 pari čarapica
-jaknica
-2 šeširića uv
-2 ručnika za kupanje
-sandalice (po potrebi)
kozmetika:
-kupka za kupanje
- losion za tijelo
-krema za guzu
- zaštitna krema za protiv sunca sa faktorom (po izboru)
-zaštita za komarce
-guma ili četkica za zubiće
-1 paket (veći) pelena
- 5 tetra pelena
-2 paketa papir.maramica
-2 paketa vl.maramica
-štapići za uši
-škarice za noktiće
Čepiće za temper.

Ostalo:
-3,4 slinčeka za papicu
-pribor za papicu
-žitarice (ako imate doma uzmite sa sobom)
-kolica -kišobran
- igračke-par najdražih
-putni krevetić (po potrebi)
-dekica (za večernje šetnje)...
....nadam se da je to to...ako sam nešto zaboravila napišiteuser posted image

< Poruku je uredio andydea -- 31.5.2013 12:22:21 >


_____________________________

LAURA 11.01.2002
LANA 23.05.2006
DIAN 21.08.2012-mamin lavić (4180g,50cm)
Mrvica (anđeo)- 29.10.2013
MARIA ROSA 4.11.2014 -4,460 g, 54cm (mamina bumbarica )

(Odgovor članu andydea)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Ljetovanje sa bebom
3.6.2013 20:47:00   
bella 1
andy moj je popis sličan, a zanima me sljedeće

1. kakve šlaufeke kupiti za vodu?
2. gdje ima za kupiti ogrtače poslije kupanja? povoljnijih...? (ručnici su nam premali ove koje doma imamo)
3. osim sandalica ortopedskih sam mislila uzeti i neke obične gumene za vodu, imate preporuke?
4. da li uzimat pelene za vodu posebno ?

_____________________________

04.08.2012. stigao nam Lo naš

(Odgovor članu andydea)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Ljetovanje sa bebom
4.6.2013 9:14:47   
ruwenzor
Tnx na popisima! Mi idemo za 2 tj i baš mi dobro dođu user posted image
Bella, N ima fredov swimmtrainer jer ide na bazen od kad je imala 8 mj, ali mislim da je preskup i nepotreban ak ga budete koristili samo 2 tj, ima hrpa običnih šarenih kolutića sa životinjama koji se djeci sviđaju i ispunjavaju funkciju (sad sam N kupila još Disney rukaviće s dalmatinerima i neki dinosaurus kolut u getrou da ne bude stalno u swimmt.). Kaj se cipelica za vodu tiče- mislim da je bolje da dijete bude boso što više i u vodi i na plaži (ak nema stakla i oštrih predmeta, naravno) Pelene za vodu su mi ok za bazen kad je beba mala i ne zna tražiti piškiti, za more imamo obične kupaće (i za bazen jer sad već traži kad treba na wc)

_____________________________

zvrkica frkica 26.05.2011. <3
smjehuljica 06.09.2013. <3

(Odgovor članu bella 1)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Ljetovanje sa bebom
4.6.2013 9:24:22   
andydea
Bella -ja imam od cura tih čamčića pa imaju rupu za noge, pa mali bazenčić (to je odlična stvar i to ti preporučam), sandalice ne mislim kupovati kao ni ručnike jer mislim da je to nepotrebno dok je ovako mali...imam puno velikih ručnika i jedan ću izabrati za Di...a i neka hoda bos,to malo kaj hodauser posted image

_____________________________

LAURA 11.01.2002
LANA 23.05.2006
DIAN 21.08.2012-mamin lavić (4180g,50cm)
Mrvica (anđeo)- 29.10.2013
MARIA ROSA 4.11.2014 -4,460 g, 54cm (mamina bumbarica )

(Odgovor članu ruwenzor)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Ljetovanje sa bebom
4.6.2013 9:25:52   
andydea
e da a pelene sam gledala,ali i to mi je onak kaj ja znamuser posted image ..možda mu iz fore uzmem taj jedan paket...ali inače nek lufta guzu,pa na moru smouser posted image user posted image

_____________________________

LAURA 11.01.2002
LANA 23.05.2006
DIAN 21.08.2012-mamin lavić (4180g,50cm)
Mrvica (anđeo)- 29.10.2013
MARIA ROSA 4.11.2014 -4,460 g, 54cm (mamina bumbarica )

(Odgovor članu andydea)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Ljetovanje sa bebom
4.6.2013 13:37:51   
Sunshine28
mene zanima tocno koje su te pelene za vodu (marka, cijena) i gdje ih kupiti? kako funkcioniraju?
kao i procedura nakon kupanja u moru...
dakle, ako se Em sa 10-11 mjeseci kupa u moru bez pelena i sada izađemo iz vode da li bi ju trebala provuci kroz tus ili je ta sol ih morske vode skroz ok da se osusi na kozi i ostane dok ne dodem kuci sa plaze? i ako cu joj na plazi kada izađe iz vode stavljati normlanu pelenu da li onda trebam barem podrucje koje je pokriveno sa pelenom provuci kroz vodu, odnosno prebriati vlaznom maramicom prije stavljanja pelena?


_____________________________

I + G = E & L


(Odgovor članu andydea)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Ljetovanje sa bebom
4.6.2013 13:51:17   
andydea
Suny ima ih u Dm-u i u Mulleru ,negdje su do 40 tak kn. po 10 kom...piše na njima da su za kupanjeuser posted image
A kad izađu bebe iz mora ,ma samo prebrišeš pikicu i guzu,a navećer tuširanje kao i ti...ili ju poliješ sa bocom vode...tako smo mi curke kad su izašle iz morauser posted image

_____________________________

LAURA 11.01.2002
LANA 23.05.2006
DIAN 21.08.2012-mamin lavić (4180g,50cm)
Mrvica (anđeo)- 29.10.2013
MARIA ROSA 4.11.2014 -4,460 g, 54cm (mamina bumbarica )

(Odgovor članu Sunshine28)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Ljetovanje sa bebom
4.6.2013 16:16:44   
mišica 666
ja ne preporučam luftanje guze jer nije zgodno kad beba u kupaće ili okolo iskrene govance, pa čisti to i bebu bolja mi je opcija pelene za kupanje. netko je spomenuo aparat za filtriranje vode i to mi je besmisleno ja živim u Dalmaciji i nisam nikad djeci filtrirala vodu i živi su i zdravi. što se tiće kašica imamo trgovine ovde nema potrebe nagomilavat sa sobom hrpu stvari koje možeš nabaviti i na moru. bebe je dovoljno kupati kad dođete s plaže od malo soli im ništa neće biti ćak i ako ne stignete otuširati bebu taj dan opet ništa se neće desiti. sandalice vam za more bebama ne trebaju jer bebe ne hodaju ni van ni u moru pa je to bezveze. a ako i hodaju mališi zdravije je da bude bos na plaži nego u gumenjacima. ja svojoj djeci ne kupujem kolutove ni nikakve slične stvari jer mogu za tren ispast iz toga radije kupim naramenice i s njima sam sigurna.

_____________________________

16.06.2004.

28.06.2010. !!!!

Prije nego što prijeđeš ulicu uhvati me za ruku. Život je ono što ti se dešava dok ti razmišljaš o drugim stvarima.

(Odgovor članu andydea)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Ljetovanje sa bebom
4.6.2013 20:40:00   
bella 1
cure hvala na savjetima, i meni se čini kao da je bolje pelene za kupanje baš da mu ne izleti na plažu user posted image ...zgodnije je, pa ga presvucem u ''normalne'' pelene nakon...

znači sandale gumenjače ne treba...ima smisla ...ne hodamo još...

gledam da ne natrpam previše stvari, a i da uštedimo koliko je moguće...

mišica ja sam mislila nositi neke kašice zbog cijena, idemo na otok naime, pa se bojim da je drastična razlika u cijenama, ali većinu sama radim, no ipak ćemo neku kombinaciju napravit...

ne kužim kako su rukavice sigurnije od šlaufeka, pa i iz njih može skliznuti ? user posted image a i ja sam mislila na onaj koji nije samo kolut već koji ima otvore za nogice baš zato da ne može dolje ispast

_____________________________

04.08.2012. stigao nam Lo naš

(Odgovor članu mišica 666)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Ljetovanje sa bebom
5.6.2013 7:31:42   
mišica 666
bella rukavice ne mogu skliznut s rukice uzmeš najmanje šta imaju i ja ih jedva navučem na rukice. iz šlaufa (i s tim prorezom za nogice isto) beba može ispast ako se malo nagne. mislim nitko neće dite ostavit bez nadzora ali ja sam se osjećala sigurnije s rukavicama. moje su obe imale oko 1 godine kad smo krenuli na kupanje a sa starijom sam odmah s godinu dana plivala u dubinu ona s rukavicama a ja bez naravno user posted image . mlađa nije bila tolko zainteresirana za plivanje ali je isto imala rukavice da ja malo otplivam bar oko nje. što se tiće cijena na otoku tu se slažem pa možda nije loše kupit šta od doma i vjerojatno ni nema tolko izbora ko na kopnu.

_____________________________

16.06.2004.

28.06.2010. !!!!

Prije nego što prijeđeš ulicu uhvati me za ruku. Život je ono što ti se dešava dok ti razmišljaš o drugim stvarima.

(Odgovor članu bella 1)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Ljetovanje sa bebom
5.6.2013 7:33:05   
mišica 666
e i još jedno nemojte djecu stavljati golu da sjede na žalu to je idealno za pokupit kakvu bakteriju. ako preferirate male golaće nek onda sjede na ručniku cijelo vrijeme.

_____________________________

16.06.2004.

28.06.2010. !!!!

Prije nego što prijeđeš ulicu uhvati me za ruku. Život je ono što ti se dešava dok ti razmišljaš o drugim stvarima.

(Odgovor članu mišica 666)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Ljetovanje sa bebom
5.6.2013 7:50:58   
Renata RR
Ja joj pelene za u vodu skinem nakon kupanja i stavim običnu da nije mokra. Kada ide ponovno u vodu stavim novu. One služe samo tome da uhvate kakicu, ako dijete piški u njima onda to iscuri van.

Znači žene s iskustvom kažete da je za najmanje najbolji prsluk ili rukaviceuser posted image Mi smo mislili nabaviti oni šlauf koji ima otvor za nogice. Do sada je na bazenima bila bez svega, ali ju stalno trebam pratiti kao sjena...

(Odgovor članu mišica 666)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Ljetovanje sa bebom
5.6.2013 16:05:28   
mišica 666
gle ja sam obe cure s rukavicama vodila i bila sam zadovoljna. kupale smo se cijelo ljeto i guštale. ali treba uzeti u obzir da su moje cure imale oko 1 godinu. za manje kikaće koji i tako neće u dubinu možda je bolji kolut s tim prorezima za nogice mada se od njega ne treba micati (mada se i tako ne mićemo od beubški u moru ). što se tiće pelena za kupanje ja ih isto skinem nakon kupanja da ne stoji u mokrom i stavim čistu pelenu.

_____________________________

16.06.2004.

28.06.2010. !!!!

Prije nego što prijeđeš ulicu uhvati me za ruku. Život je ono što ti se dešava dok ti razmišljaš o drugim stvarima.

(Odgovor članu Renata RR)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Ljetovanje sa bebom
6.6.2013 9:22:27   
Renata RR
Moja ima 1,5 godinu, tako da su onda možda bolje rukavice. Ima li netko iskustvo s Konfidence prslukom? Cijena mu je visoka, pa da ne kupujemo bez veze...

< Poruku je uredio Renata RR -- 6.6.2013 9:27:24 >

(Odgovor članu mišica 666)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Ljetovanje sa bebom
6.6.2013 14:35:44   
cuba
Meni je R prvo ljeto kupanja bio 6-9mj starosti. U dm-a sam kupila te pelene za kupanje čisto iz razloga ako se pokaki da ne pluta po moru ili po pjesku pa da još i tu moram kupiti. Kad bi izašli iz mora presvukla bi mu normalnu jednokratnu pelenu.
Uvijek bi ga oprala od mora, nekako ni sama ne podnosim sol na koži jer me svrbi sve ali nebi ga prala pod tušom jer je tamo voda hladna već bi imala bocu od 1L sa sobom i u nju bi ulila vodu koja bi se ionako na suncu ugrijala pa bi ga sa njom "otuširala" nakon izlaska iz mora.
Nikakve sandalice nisam kupovala. Hranu možete kupiti bilo gdje, nije frka da nosite sa sobom. Jedino bella ukoliko idete na otok radije kupi već gotove kašice ili voća ranije jer je na otocima dosta skuplje ako ne i dupla cijena.
U moru je bio u tom kolutu koji je imao otvor za nogice i to je meni bilo super praktično. Ionako smo bili u relativnom plićaku i naravno da ga nisam ostavljala samoga pa nije bilo straha od prevrtanja a u toj dobi mi je mali za rukavice. Njih smo kasnije počeli nositi (sljedeće godine).

Cure, guštajte na moruuser posted image user posted image

_____________________________

Roko i Dino user posted image

(Odgovor članu Renata RR)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Ljetovanje sa bebom
6.6.2013 14:42:42   
mariola
Bella speedo ima fora sandalica za more.
Ja svoje još nisam opskrbila za ovo ljeto.
Za L moram naći Tonijeve šlaufe, patkice, rukavice i ostale preparate.
Pelene za kupanje nisam koristila, bio mi je u kupaćim gaćicama kad je u moru, kad izađe u peleni. Mislim da ću i s curom tako.

_____________________________

Sretna i ponosna :)
Toni i Laura
♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

(Odgovor članu cuba)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, što biste učinili?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!