|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Referendum o definiciji braka - vase misl...
17.5.2013 9:31:33   
Zvonki
Ja sam kršćanka. Moja vjera (a mislim da niti jedna druga) ne podržava brak između istog spola. Kod nas je Bog tako divno stvorio muškarca i ženu. I mogućnost da rađaju djecu. I meni je to prirodno. Ja sam tako odgojena. Isto kao što sam odgojena da nikoga ne mrzim. Pa tako ne mrzim homoseksulace. Niti njihovo nastojanje da im se priznaju prava da žive kao ostali "normalni" brakovi. Dala sam glas za obitelj između muškarca i žene, ne između dva muškarca. Jer mi savjest kaže da je to ispravno i čisto.  Nisam glasala protiv nikoga, samo za očuvanje onoga što je meni važno. A to je obitelj.

_____________________________

.-..-.
`·.·´
?/
/?
/ \ Bože, molim Te za strpljenje...I to želim odmah sada!


(Odgovor članu mamacita)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Referendum o definiciji braka - vase misl...
17.5.2013 9:56:40   
mišica 666
zvonki ako se odobre istospolni brakovi jel to onda znaći da više neće biti brakova između muškarca i žene. jel jedno isključuje drugo. ne razumin kakvi vas strahovi peru. nitko ne traži pravo na crkveni brak ali jednom za svagda svaka vjerska zajednica bi trebala shvatiti da su vjerska uvjerenja osobna stvar i da ne smiju mješati crkvu i državu. to su odvojene stvari.

_____________________________

16.06.2004.

28.06.2010. !!!!

Prije nego što prijeđeš ulicu uhvati me za ruku. Život je ono što ti se dešava dok ti razmišljaš o drugim stvarima.

(Odgovor članu Zvonki)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Referendum o definiciji braka - vase misl...
17.5.2013 10:02:30   
troubled
zvonki, i ja sam kršćanka...imam duboko iskustvo vjere i svjedočim živoga Boga koji je čista i apsolutna ljubav i dobro svaki dan :)


_____________________________

imam novi ticker :)

(Odgovor članu mišica 666)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Referendum o definiciji braka - vase misl...
17.5.2013 10:20:05   
elle1

IZVORNA PORUKA: Zvonki

Ja sam kršćanka. Moja vjera (a mislim da niti jedna druga) ne podržava brak između istog spola. Kod nas je Bog tako divno stvorio muškarca i ženu. I mogućnost da rađaju djecu. I meni je to prirodno. Ja sam tako odgojena. Isto kao što sam odgojena da nikoga ne mrzim. Pa tako ne mrzim homoseksulace. Niti njihovo nastojanje da im se priznaju prava da žive kao ostali "normalni" brakovi. Dala sam glas za obitelj između muškarca i žene, ne između dva muškarca. Jer mi savjest kaže da je to ispravno i čisto.  Nisam glasala protiv nikoga, samo za očuvanje onoga što je meni važno. A to je obitelj.




potpisujem!!!!!!!!

(Odgovor članu Zvonki)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Referendum o definiciji braka - vase misl...
17.5.2013 10:25:40   
mišica 666
ako tako jako želite očuvati obitelj zašto ne napraviti referendum o zabrani razvoda. to ne ide jel je pola ovih dušebrižnika razvedeno.

_____________________________

16.06.2004.

28.06.2010. !!!!

Prije nego što prijeđeš ulicu uhvati me za ruku. Život je ono što ti se dešava dok ti razmišljaš o drugim stvarima.

(Odgovor članu elle1)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Referendum o definiciji braka - vase misl...
17.5.2013 10:39:44   
anne
Ja ovako nekako razmišljam da nekada ljudi nisu imali toliko prava, a svačija su se prava prirodno poštivala. Ljudi su pazili na sebe i druge i pomagali si.
Danas se stalno netko javlja kome su zapostavljana prva i više nitko ne mari za nikoga.
Sve se nekako izokrenulo.
A čim se nečija prava uspostave i dužni smo ih poštivati ljudi to odvedu u krajnost.
Ljubi brižnjeg svoga i to ostvaruje prava svih.
A i izražavanje mišljenja i jedne i druge strane bi trebalo biti slobodno bez zlobe i u ljubavi.
Ja sam potpisala jer je po meni obitelj s majkom i ocem najbolje i najprirodnije za dijete. Ne govorim o iznimkama i krajnostima. Muško i žensko se upotpunjuju i dijete se u takvoj okolini najbolje razvija. To bi nekako bilo pravo djeteta.
To je moje mišljenje i izrazila sam ga potpisivanjem.
Neću gađati gaypride niti kamenovati homoseksualce na cesti.
Svatko je pred Bogom i ljudima odgovaran su za svoje postupke.

< Poruku je uredio anne -- 17.5.2013 10:40:35 >


_____________________________

PETRA 19.05.2006.
SAMUEL 19.08. 2008.
1 anđeo
REBEKA 20.07.2012.

(Odgovor članu mišica 666)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Referendum o definiciji braka - vase misl...
17.5.2013 11:00:28   
perlica55
Moje osobno mišljenje je to
da je brak zajednica između muškarca i žene!!

Istospolna zajednica mi je ok, što će netko raditi, s kim će živjeti
i spavati, njegova je osobna stvar, ALI
istospolni brakovi i djeca u istospolnoj zajednici NEEE!!!
Da bi dijete došlo na svijet potreban je muškarac i žena,
i po meni nije prirodno da dijete ima mamu Maju i tatu Anu....






_____________________________

1. ICSI Cito - user posted image
Izgubili smo bebu 32 tt - user posted image
2. ICSI Cito - imamo user posted image
17.5.17. stigla nam je najljepša djevojčica

(Odgovor članu mišica 666)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Referendum o definiciji braka - vase misl...
17.5.2013 12:21:56   
Anoniman
nitko nije rekao da homoseksualci ne smiju postojati niti da ne smiju biti u zajednicama,
istospolna zajednica je istospolna zajednica, ona nije brak jer ne može biti brak!
brak je zajednica dvoje ljudi suprotnog spola, otvoren rađanju novog života.

to je isto kao da kažeš da skup ključeva i skup ključanica zasebno ne smiju stajati, smiju, ali samo ključ i ključanica u kompletu otvaraju i zatvaraju vrata, isto tako i utičnica i utikač, samo kad se spoje, teče kroz njih struja.

život - i ljudski i svakog drugog živog bića nastaje spajanjem muške i ženske spolne stanice, bez obzira na vjerska uvjerenja, to je tako, dva muškarca i dvije žene ne mogu začeti život.
oni mogu živjeti u zajednici - nekakvoj drugačijoj... brak je za mene zajednica muškarca i žene, a obitelj je tamo gdje oni odgajaju djecu -svoju biološku ili posvojenu.
ne bi bilo normalno da dvije osobe istog spola odgajaju djecu, takva su djeca već dala svoja svjedočanstva, čitav su se život osjećala obilježenima i drugačijima, makar sama nisu bila homoseksualci.

dakle, s punim poštovanjem - homoseksualci neka s mirom žive u svojim zajednicama, a BRAK je nešto drugo, to su kruške i jabuke!

(Odgovor članu perlica55)
  Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Referendum o definiciji braka - vase misl...
17.5.2013 12:41:51   
troubled
ok mariachi, poštujem tvoje mišljenje...
slijedom toga, molim te mi objasni...što je s brakovima između muškaraca i žena koji ne mogu ili ne žele imati djecu? jesu li to onda brakovi ili nisu?

_____________________________

imam novi ticker :)

(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Referendum o definiciji braka - vase misl...
17.5.2013 12:59:46   
Sunshine28
vidim da je dosta vas potpuno neuopuceno u temu koju komentira user posted image
tak da imam potrebu jos jednom ponoviti...

referendum se potpisuje samo i ISKLJUČIVO da bi Ustav definirao brak kao zajednicu muškaraca i žene, pa ako i uspije, i ako ta definacija bude u Ustavu jedina njena svrha će biti da jednu skupinu ljudi stavi u neravnopravan položaj naspram druge skupine po pitanju poreznih prava (ne i obaveza!), nasljeđivanja i skrbi za voljenu osobu za vrijeme bolesti...i to iz čiste "kršćanske" mržnje prema drugačijem...

dakle ta definicija ne može tehnički spriječiti gay i lezbijske zajednice da imaju djecu, pogotovo ne u našoj državi gdje je i inace, a posebno sada u kriznim vremenima, moguće kupiti zaista svašta, pa tako i donatore za oplodnju, surogate, liječnike, logistiku, legalnu papirologiju...i to ne zna neke posebno velike novce...a u slucaju lezbijskih zajednice, iskreno, i za čitavih 0 kuna....

kao ni da se ljube ili drže za ruke na cesti (iako se to kod nas slabo radi), a isto tako nece vas postediti da pokrivate svojoj djeci rukama oci kada vide takvo sto...

i jos nesto....homoseksualnost je fizički određena rođenjem, to nije bolest, tako da dobro razmislite prije nego svom djetetu pokrijete oči, jer postoji mogućnost 1/10 da je upravo ono rođeno takvo...

< Poruku je uredio Sunshine28 -- 17.5.2013 13:00:12 >


_____________________________

I + G = E & L


(Odgovor članu troubled)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Referendum o definiciji braka - vase misl...
17.5.2013 13:04:41   
andydea
Znala sam da će ova rasprava otići u krivom smjeruuser posted image ....
Pa nitko te ljude ne osuđuje kaj su drugačiji, nek se vole, žive u zajednici, nek rade kaj god hoće.,ali ne brak kao institucija i ne djeca u takvoj zajednici...Kuda nam ide ovaj svijetuser posted image ...Kakva će biti ta djeca???-Ne kažem da ne bi bila normalna, ali zamislite si situacije u vrtićima i školama kad bi im druga djeca postavljala pitanjauser posted image ....Pa dijeca rastavljenih roditelja -već se "obilježavaju " kao drugačiji...-znam iz iskustva jer sam ja dijete rastavljenih roditeljauser posted image ...Zato dajte promislite malo o čemu pričate...Najbolje da se svi međusobno sex-amo i da nam je sve dozvoljeno,pa usput može i droga,alkohol..i nek sve ode u k...user posted image

_____________________________

LAURA 11.01.2002
LANA 23.05.2006
DIAN 21.08.2012-mamin lavić (4180g,50cm)
Mrvica (anđeo)- 29.10.2013
MARIA ROSA 4.11.2014 -4,460 g, 54cm (mamina bumbarica )

(Odgovor članu troubled)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Referendum o definiciji braka - vase misl...
17.5.2013 13:11:34   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: troubled

ok mariachi, poštujem tvoje mišljenje...
slijedom toga, molim te mi objasni...što je s brakovima između muškaraca i žena koji ne mogu ili ne žele imati djecu? jesu li to onda brakovi ili nisu?


naravno da jesu!

(Odgovor članu troubled)
  Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Referendum o definiciji braka - vase misl...
17.5.2013 13:18:29   
mišica 666
andydea djeca bi bila obilježena jer roditelji "normalne" djece ne čine ono što bi trebali a to je djecu učiti toleranciji.

_____________________________

16.06.2004.

28.06.2010. !!!!

Prije nego što prijeđeš ulicu uhvati me za ruku. Život je ono što ti se dešava dok ti razmišljaš o drugim stvarima.

(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Referendum o definiciji braka - vase misl...
17.5.2013 13:20:14   
mišica 666

IZVORNA PORUKA: Mariachi


IZVORNA PORUKA: troubled

ok mariachi, poštujem tvoje mišljenje...
slijedom toga, molim te mi objasni...što je s brakovima između muškaraca i žena koji ne mogu ili ne žele imati djecu? jesu li to onda brakovi ili nisu?


naravno da jesu!


pa kakva su to dvostruka mjerila

_____________________________

16.06.2004.

28.06.2010. !!!!

Prije nego što prijeđeš ulicu uhvati me za ruku. Život je ono što ti se dešava dok ti razmišljaš o drugim stvarima.

(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Referendum o definiciji braka - vase misl...
17.5.2013 13:33:18   
troubled
mariachi, nisi mi objasnila...

što se tiče djece u istospolnim zajednicama...već ih ima...jesu!...referendum nije da bise djeca dopustila ili zabranila...ali, ako bi se takva zajednica nazvala brak, onda bi takva djeca imala veće šanse, bolje uvjete i poštenije prilike u životu...prema djeci, to bi bio čin milosrđa...

i nadalje...djeca iz razvedenih brakova nikako i ni po čemu nisu obilježena...imam djecu iz razvedenih brakova pa znam!...naravno da uvijek ima iznimaka koja su tu da potvrde pravilo...ali čvrsto vjerujem da su takvi primjeri u manjini...

naposlijetku, ne vidim da je rasprava otišla krivim putem...baš se lijepo razgovaramo, iznosimo svoja mišljenja i nitko nikoga ne vrijeđa...kud ćeš više? :D

_____________________________

imam novi ticker :)

(Odgovor članu mišica 666)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Referendum o definiciji braka - vase misl...
17.5.2013 13:45:54   
andydea
troubled
Mene su uvijek pitali tko mi je mama,tata...zašto mi ne dolazi tata u vrtić po mene.??
Na priredbe mi nije dolazio tata,već samo mama...Cijeli život mi je falio, slušala sam rap muziku, oblačila se široko,bila loš đak...osjećala se drugačijomuser posted image ...Moja mama se ponovno udala i tata ponovno oženio...imaju djecu i jedan i drugi...a ja sam se osjećala cijeli život da nikome od njih ne pripadam..-eto to ti je djetetu u glavi..Sad imam svoju obitelj i ne patim više jer sam sazrijela, ali kao dijete sam bila zbunjenauser posted image ...
Zato zamisli kaj je u glavi malom dijetetu kad vidi tkz.roditelje istog spola kako se ljube,dodiruju, a u školi uče druge stvari i vrijednosti obiteljiuser posted image

_____________________________

LAURA 11.01.2002
LANA 23.05.2006
DIAN 21.08.2012-mamin lavić (4180g,50cm)
Mrvica (anđeo)- 29.10.2013
MARIA ROSA 4.11.2014 -4,460 g, 54cm (mamina bumbarica )

(Odgovor članu troubled)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Referendum o definiciji braka - vase misl...
17.5.2013 13:50:22   
mišica 666
to što si ti bila zbunjena stvar je tvojih roditelja koji ti nisu objasnili neke stvari. i u školi se nebi trebale učiti neke druge vrijednosti nego ove da smo svi jednaki i da imamo ista prava i obaveze, a da se ljudi djele na dobre i loše a ne na pedere lezbe katolike muslimane crnce rozce i šta ja znam.

_____________________________

16.06.2004.

28.06.2010. !!!!

Prije nego što prijeđeš ulicu uhvati me za ruku. Život je ono što ti se dešava dok ti razmišljaš o drugim stvarima.

(Odgovor članu andydea)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Referendum o definiciji braka - vase misl...
17.5.2013 13:58:40   
Renata RR
naposlijetku, ne vidim da je rasprava otišla krivim putem...baš se lijepo razgovaramo, iznosimo svoja mišljenja i nitko nikoga ne vrijeđa...kud ćeš više? :D


Da!user posted image I ne moramo svi o svemu imati isto mišljenje...

(Odgovor članu mišica 666)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Referendum o definiciji braka - vase misl...
17.5.2013 14:06:39   
anaxx
IZVORNA PORUKA: troubled

mariachi, nisi mi objasnila...

što se tiče djece u istospolnim zajednicama...već ih ima...jesu!...referendum nije da bise djeca dopustila ili zabranila...ali, ako bi se takva zajednica nazvala brak, onda bi takva djeca imala veće šanse, bolje uvjete i poštenije prilike u životu...prema djeci, to bi bio čin milosrđa...

i nadalje...djeca iz razvedenih brakova nikako i ni po čemu nisu obilježena...imam djecu iz razvedenih brakova pa znam!...naravno da uvijek ima iznimaka koja su tu da potvrde pravilo...ali čvrsto vjerujem da su takvi primjeri u manjini...

naposlijetku, ne vidim da je rasprava otišla krivim putem...baš se lijepo razgovaramo, iznosimo svoja mišljenja i nitko nikoga ne vrijeđa...kud ćeš više? :D


troubled, svaka čast, potpisujem!

andy, ti si se vidiš osječala drugačije, a ipak si dijete iz "normalnog" braka... ako ćemo tako onda stvarno treba kao prvo zabraniti razvode... (mislim, stvarno!)

troubled dobro kaže, da nismo mi roditelji tako ograničeni i da djecu učimo toleranciji, nitko ne bi imao problema zato što je "drugačiji"...


_____________________________

mama jednog velikog i jednog malo manjeg dečka... dva mamina zlata... dočekali smo i Katju ... treće zlato u maminom srcu :)

(Odgovor članu troubled)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Referendum o definiciji braka - vase misl...
17.5.2013 15:10:42   
bella 1


troubled user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

04.08.2012. stigao nam Lo naš

(Odgovor članu anaxx)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Referendum o definiciji braka - vase misl...
17.5.2013 21:03:48   
Sunshine28
ja cu samo jos jednom zamoliti sve prije nego ostave post da se informiraju sto referendum znaci i zasto je organiziran
nemoguce je zauzeti stav na određenu temu ako o toj temi ne znate nista...

REFERENDUM VEZE NEMA SA ODOBRAVANJEM POSVAJANJA DJECE HOMOSEKSUALNIM ZAJEDNICIMA!

znam da su mi oba ranija posta malo duza, ali eto, ako vam se neda googlati procitatjte ih, uputite se, molim vas....




_____________________________

I + G = E & L


(Odgovor članu bella 1)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Referendum o definiciji braka - vase misl...
17.5.2013 21:11:29   
mišica 666
kako ne razumiš ako se išta prizna homoseksualcima svi ćemo umrit u roku 24 sata u strašnim mukama a pedofili će zavladat svitom i svizac će zamotat čokoladu u omot

_____________________________

16.06.2004.

28.06.2010. !!!!

Prije nego što prijeđeš ulicu uhvati me za ruku. Život je ono što ti se dešava dok ti razmišljaš o drugim stvarima.

(Odgovor članu Sunshine28)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Referendum o definiciji braka - vase misl...
17.5.2013 21:24:18   
jabijošjedno
mogu ja nešto predložiti?
već duže vrijeme mislim kako bi možda trebalo uvesti nešto kao probni rok prije braka, nešto čime bi dvoje ljudi( ajmo reč muškarac i žena) dokazali da su dovoljno zreli, odgovorni i da se dovoljno vole i poštuju, i tek tada im dati pristanak na brak, jer ovo danas više sve granice prelazi, skoro svaki brak se prije ili kasnije razvede, čemu onda sve to, ???
a najviše stradaju djeca, nešto tu ne štima nešto treba mijenjati, ali nisu gejevi krivi, ak me swhvačate...

(Odgovor članu Sunshine28)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Referendum o definiciji braka - vase misl...
18.5.2013 2:03:02   
mamacita
Licemjerje je ocito kod ovog referenduma. Diskusija je dobra, i pozitivna. Brak otvoren stvaranju i radjanju djece. Ajde, molim te, krscanka sam, nemojte me krivo shvatiti, ali u mome braku ja i mm ne zelimo stvarati i radjati vise djece. Cetiri nam je sasvim dovoljno. Dakle, mi vjerujemo da je to u redu s Bogom, no, naravno da nije u redu sa ljudima (ponekima). Koliko djece bih to ja trebala roditi da mi brak bude valjan? Partneri koji su istog spola koji su otvoreni zivotu, imat ce dijete na nacin koji im je moguc, i to dijete ce primati ljubav u svojoj obitelji. Sta je sa djecom u heteroseksualnim brakovima ciji ocevi maltretiraju njihove majke, ili cije majke cine ruzne stvari njihovim ocevima, da li su ta djeca sretnija od one djece koji imaju dvije mame ili dva tate? Danas ljudi upiru prstom u bilo koga tko je drugaciji iz bilo kojeg razloga. Moja djeca su ponekad neprihvatljiva zato sto im je otac druge rase, uvijek su drugaciji od drugih "blijedolikih", sta sam ja onda morala napraviti, udati se za bijelca samo zato da spasim svoju buducu djecu od ljudske zlobe? Pazi ovo, vec sam imala priliku cuti da moji sinovi ne mogu doci u obzir da postanu muzevi nekim djevojcicama ciji se roditelji predstavljaju kao vjernici, a zasto, pretpostavljam zato sto vjerujemo u istog Boga na drugi nacin, ili zato sto im je ten tamniji i samim time postoji sansa da im buduca djeca budu tamnija. Ma ne znam sta da vise kazem na ovu temu. Nepravedno je to sto ako se ovaj referendum usvoji, jedan dio ljudi koji su ni krivi ni duzni, nece imati isti pravni polozaj kao i oni koji su u hetero- braku.

(Odgovor članu jabijošjedno)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Referendum o definiciji braka - vase misl...
18.5.2013 14:23:49   
Sunshine28
danas sam se prvi put direktno susrela sa tim šandom za referendum i tom djecom koja za njim stoje i jedino sto mogu reci je - degutantno....
viču za ljudima "jeste potpisali?", doslovno ih vuku za rukav, a kada čovjek pita "za što?" odgovaraju "za normalne brakove, a ne pederske"!!!!! ......-i sve to u tonu kao da prodaju lubenice za kamiona....kada nema prolaznika, vrište, smiju se, natjecu su "vidi kako ću natjerati ovoga da potpise!"

sjedila sam sa Em u slasticarni na terasi tri metra od tog štanda i promatrala ih 20 minuta - onda sam ostavila pola kave i otišla jer mi se želudac okrenuo...

tuzno i ispod svake granice dostojanstva...
boze, u kakvoj mi zemlji zivimo kada su na aktivisti ovakvi? dođe mi da emigriram....user posted image




_____________________________

I + G = E & L


(Odgovor članu mamacita)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli odbijati svoju bebu od pelena?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!