|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prehrana u vrtićima u Rijeci?
11.9.2012 14:23:49   
seraphyme
lenovo ti povlačiš paralelu između pizze gdje je sve prerađeno ko zna koliko puta i voća i povrća koje je eventualno prskano.  fakat. netko šumom, netko drumom

_____________________________

Gosn Micek 4.4.2011.

Gosn Braco 20.12.2012.

(Odgovor članu Lenovo)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Prehrana u vrtićima u Rijeci?
11.9.2012 14:25:32   
anaxx
ali rasprava je krenula od toga da u vrtiću treba biti pizza na jelovniku!!!!!

protiv toga smo, jer vrtić je i odgojna ustanova i treba osim osnovne brige i čuvanja i podučavati pa tako i primjerom "zdrave prehrane"

osim toga nitko ne kaže da se komadić pizze i pomfrija ne smije tu i tamo jesti, ali da je kao dio tjednog menija to ne... (pa onda još i doma pizza)

_____________________________

mama jednog velikog i jednog malo manjeg dečka... dva mamina zlata... dočekali smo i Katju ... treće zlato u maminom srcu :)

(Odgovor članu Lenovo)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Prehrana u vrtićima u Rijeci?
11.9.2012 14:26:42   
seraphyme
daenery, po defaultu ljudi vole protiv vjetrenjača, bili u pravu ili ne. u pravu si: doma kako želiš, drugdje poštuj pravila user posted image

_____________________________

Gosn Micek 4.4.2011.

Gosn Braco 20.12.2012.

(Odgovor članu seraphyme)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Prehrana u vrtićima u Rijeci?
11.9.2012 14:27:48   
anaxx
IZVORNA PORUKA: seraphyme

daenery, po defaultu ljudi vole protiv vjetrenjača, bili u pravu ili ne. u pravu si: doma kako želiš, drugdje poštuj pravila user posted image


user posted image user posted image

_____________________________

mama jednog velikog i jednog malo manjeg dečka... dva mamina zlata... dočekali smo i Katju ... treće zlato u maminom srcu :)

(Odgovor članu seraphyme)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Prehrana u vrtićima u Rijeci?
11.9.2012 14:31:54   
Lenovo
IZVORNA PORUKA: danery

no da,štima,ok....
al sinko...pogleč ovak:vrtić je institucija koja ima određene propisane norme pa ak tamo veliju jeli bute tobož domaći grincajg od kume štefice sa dolca,onda to i bu za njupu....
isto tak,ne znam si primijetio:u kazalištu,zaaamisli ti to,ne daju klopat kokice i ine strine user posted image
u dućane ne smiju psi,nema lizanja sladoleda i sl....u kino ne daju unositi home made pohane batkove i opet sličnih 1000 propisa...
daklem-oš-neš-neemoraaaaaaaaš....al onda tutanj tamo gdje moš,a to je očito doma....nema pravilnika i propisa....jel user posted image


greska u startu
u vrticu jedu,sunku i sir za doručak,pasata ili rajcica iz konzerve se nalazi u pasti bolonjeze a vjerujem i ko zna u cemu jos ,kruh se takoder jede i sad ti meni hoces rec da sve to ne moze u jednu kombinaciju a to je pizza koja cak i nije pečena u ulju
pa sam kruh koji jedu je pun aditiva
dakle sve sastojke pizze jedu u vrticu samo nikad nisu zajedno

(Odgovor članu danery)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Prehrana u vrtićima u Rijeci?
11.9.2012 14:32:52   
Lenovo
IZVORNA PORUKA: seraphyme

daenery, po defaultu ljudi vole protiv vjetrenjača, bili u pravu ili ne. u pravu si: doma kako želiš, drugdje poštuj pravila user posted image

ja nisam protiv nikoga
samo kazem ono sta mislim a za to imam argumente

(Odgovor članu seraphyme)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Prehrana u vrtićima u Rijeci?
11.9.2012 14:37:21   
seraphyme
leny što da ti velim? mijenjaj vrtić, možda bi dijete čuvala neka teta u pečenjarnici. ima sve: i pizza i pommes i kola.... u tople dane dobije i onaj smrznuti sok kao slaju....   cijeli svijet priča što je junk food, ti pričaš nešto drugo.... alternativa je reć djetetu da fino jede u vrtiću što mu tutnu pod nos, a doma za nagradu to što voli.... ako nema kole daj cedevitu, puna vitamina

_____________________________

Gosn Micek 4.4.2011.

Gosn Braco 20.12.2012.

(Odgovor članu Lenovo)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Prehrana u vrtićima u Rijeci?
11.9.2012 14:37:56   
danery

IZVORNA PORUKA: Lenovo

IZVORNA PORUKA: danery

no da,štima,ok....
al sinko...pogleč ovak:vrtić je institucija koja ima određene propisane norme pa ak tamo veliju jeli bute tobož domaći grincajg od kume štefice sa dolca,onda to i bu za njupu....
isto tak,ne znam si primijetio:u kazalištu,zaaamisli ti to,ne daju klopat kokice i ine strine user posted image
u dućane ne smiju psi,nema lizanja sladoleda i sl....u kino ne daju unositi home made pohane batkove i opet sličnih 1000 propisa...
daklem-oš-neš-neemoraaaaaaaaš....al onda tutanj tamo gdje moš,a to je očito doma....nema pravilnika i propisa....jel user posted image


greska u startu
u vrticu jedu,sunku i sir za doručak,pasata ili rajcica iz konzerve se nalazi u pasti bolonjeze a vjerujem i ko zna u cemu jos ,kruh se takoder jede i sad ti meni hoces rec da sve to ne moze u jednu kombinaciju a to je pizza koja cak i nije pečena u ulju
pa sam kruh koji jedu je pun aditiva
dakle sve sastojke pizze jedu u vrticu samo nikad nisu zajedno


gle,miško,ja delam u vrtiću i prva kažem da Š od šunke nema na meniju....
al ok....ak veliš sve sastojke za pizzu jedu samo ne u tom obliku,pa što se onda buniš?jel jedu nezdravo?jedu,po tvome....i što bi sad još?otvorio mc+donaldsov štand u vrtiću?
mislim stvarno si neodlučan.....

_____________________________

...bejb...our be(a)st.....

....mini gospa....

bogo....priti pliiiiiiiiiz,očuvaj me od baba u životu,od ostalog ću se sama čuvati..... ;)

(Odgovor članu Lenovo)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Prehrana u vrtićima u Rijeci?
11.9.2012 14:43:03   
Lenovo
Sretno vam bilo
Pozdrav nedokazanima!!

(Odgovor članu danery)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Prehrana u vrtićima u Rijeci?
13.9.2012 10:35:51   
malica
Uh kakva sam ja baba kad sam u jaslicama prigovorila na menu za "bebe" od godinu i tjedan dana, jer mi nije bilo jasno kako im daju ćufte (masno do bola) ili home made salatu od tune, a da ne govorim o florescentnom multivitamin soku:(. No na stranu, pobornik sam zdravstveno ispravne hrane. Svakako mislim da u vrtićima ne bi trebalo biti brze hrane jer osim kalorijske vrijednosti, nutritivno su goli. Kečap je zdrav, istina, al je u ketchupu zdrava rajčica a ne ostali dodaci. Salama poput šunke ili bilo koje druge salame nemaju NIŠTA" zdravo" u sebi, al to ne znači da doma nije ponekad na meniju kao i pizza. Što se tiče povrća i proljeva ne slažem se s tim, ako dijete ima mekanu stolicu jer jede u vrtiću to nije niti od povrća niti od mesa nego od gomile masti koje koriste u pripremi . SUper mi je da u vrtiću steknu dobre navike za obroke, znači jela na žlicu, šareni tanjuri(zbog povrća) jer kroz tjedan dok radimo, nažalost doma ne možemo organizirati obroke koji bi bili nutritivno vrijedni. Naš je odabir što jesti vikendom. A što se tiče pripreme bez ulja mi recimo ne pohamo i klasični pomfrit ne pripremamo. Pohamo na papiru za pečenje u pećnici, a krumpririće znamo narezati na kriškice, u posudi ih malo namastiti i dodati ev začine i opet ih rasporediti na papir pa u tepsiju i u pećnicu.
Apsolutno se ne slažem i odbijam prihvatiti izjavu da djeca nisu debela zbog prehrane nego zbog bolesti (naravno ima izuzetaka) ali hoćeš li reći da svako dijete koje se smatra debelim ima metabolički ili hormonalni poremećaj? Nemojmo se zavaravati. Ne mogu reći da su naši obroci uvijek dobro koncipirani, ali bar se trudimo. Stava sam da dokle god mogu kontrolirati ću osigurati da se što zdravije hrani, ali nismo isključivi. Da barem za početak ima kakav takav start što se tiče navika. Ne smatram da će moje dijete biti psihički oštećeno jer nije probalo sve što se nudi.
Isto tako nisam za metodu "izgladnjivanja", ali nisam ni za metodu da im uvijek nudimo zamjenu.

_____________________________

moja mala maza.... 5.10.2009

(Odgovor članu Lenovo)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Prehrana u vrtićima u Rijeci?
13.9.2012 10:59:31   
anaxx
baš sam se začudila na ovaj meni kod vas u jaslicama, kod nas stvarno paze na tu prehranu i baš se čvrsto drže stava da je voda najzdravija i najvažnije piće...
nikad nemaju sokove, ljeto je voda ili ponekad im naprave limunadu, stvarno kuharice ocijede brdo limuna, a po zimi dobiju čaj ...
moj stariji sin uopće više ne želi piti sok iz trgovine (govorim isključivo o negaziranom) ni kad mu ga ponudim nego pije samo vodu, sok koji ja napravim (sirup od bazge ili koprive) ili mlijeko ponekad ...

zato i mislim da su navike koje sad steknu jako važne!

_____________________________

mama jednog velikog i jednog malo manjeg dečka... dva mamina zlata... dočekali smo i Katju ... treće zlato u maminom srcu :)

(Odgovor članu malica)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Prehrana u vrtićima u Rijeci?
13.9.2012 11:21:16   
malica
A joj, to su scene iz privatnog vrtića, sad smo napokon u gradskom. Da ne govorim o čaju koji je jednom ostao u boci i probam ja čaj, dobro da mi zubi nisu ispali od šećera u tom čaju :(. Danas mi je dan dobro počeo jer sam vidjela tete kuharice u novom vrtiću kako režu brokulu pa sam odmah bolje volje. Najbolje je bilo kad su uredno tvrdili da nema grickalica i bombona i sokova, a kad vidiš na svoje oči ili kad dijete s godinu i pol (a nije dobilo doma) vidi kiki i vikne kiki bon?! Nažalost smisleni obroci i uvođenje zdravih navika u pravilu su skuplja varijanta od brze hrane. A da ne govorim o ljudima koji nikad ne sjednu za stol i jedu za stolom nego je sve s nogu, na kauču pred tv-om... užas generalno. Znam da svi trčimo i užurbani smo, ali to nije isprika i moji roditelji su radili puno radno vrijeme pa se znalo kad i kakvi su obroci, a povremeno se "častilo" pizzom i sličnim.


_____________________________

moja mala maza.... 5.10.2009

(Odgovor članu anaxx)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Prehrana u vrtićima u Rijeci?
13.9.2012 12:47:17   
Lenovo
IZVORNA PORUKA: malica

A joj, to su scene iz privatnog vrtića, sad smo napokon u gradskom. Da ne govorim o čaju koji je jednom ostao u boci i probam ja čaj, dobro da mi zubi nisu ispali od šećera u tom čaju :(. Danas mi je dan dobro počeo jer sam vidjela tete kuharice u novom vrtiću kako režu brokulu pa sam odmah bolje volje. Najbolje je bilo kad su uredno tvrdili da nema grickalica i bombona i sokova, a kad vidiš na svoje oči ili kad dijete s godinu i pol (a nije dobilo doma) vidi kiki i vikne kiki bon?! Nažalost smisleni obroci i uvođenje zdravih navika u pravilu su skuplja varijanta od brze hrane. A da ne govorim o ljudima koji nikad ne sjednu za stol i jedu za stolom nego je sve s nogu, na kauču pred tv-om... užas generalno. Znam da svi trčimo i užurbani smo, ali to nije isprika i moji roditelji su radili puno radno vrijeme pa se znalo kad i kakvi su obroci, a povremeno se "častilo" pizzom i sličnim.



Hvala ti sto realno razmisljas i shvacas kompletnu situaciju

(Odgovor članu malica)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Prehrana u vrtićima u Rijeci?
13.9.2012 14:28:21   
anaxx
IZVORNA PORUKA: Lenovo

IZVORNA PORUKA: malica

A joj, to su scene iz privatnog vrtića, sad smo napokon u gradskom. Da ne govorim o čaju koji je jednom ostao u boci i probam ja čaj, dobro da mi zubi nisu ispali od šećera u tom čaju :(. Danas mi je dan dobro počeo jer sam vidjela tete kuharice u novom vrtiću kako režu brokulu pa sam odmah bolje volje. Najbolje je bilo kad su uredno tvrdili da nema grickalica i bombona i sokova, a kad vidiš na svoje oči ili kad dijete s godinu i pol (a nije dobilo doma) vidi kiki i vikne kiki bon?! Nažalost smisleni obroci i uvođenje zdravih navika u pravilu su skuplja varijanta od brze hrane. A da ne govorim o ljudima koji nikad ne sjednu za stol i jedu za stolom nego je sve s nogu, na kauču pred tv-om... užas generalno. Znam da svi trčimo i užurbani smo, ali to nije isprika i moji roditelji su radili puno radno vrijeme pa se znalo kad i kakvi su obroci, a povremeno se "častilo" pizzom i sličnim.



Hvala ti sto realno razmisljas i shvacas kompletnu situaciju


sorry, ali malica pozdravlja i govori o brokuli u vrtiću, a protiv pizze i ostale brze hrane je... user posted image
po čemu se njen post razlikuje od naših prije protiv kojih si bio....?

_____________________________

mama jednog velikog i jednog malo manjeg dečka... dva mamina zlata... dočekali smo i Katju ... treće zlato u maminom srcu :)

(Odgovor članu Lenovo)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Prehrana u vrtićima u Rijeci?
14.9.2012 8:10:03   
Lenovo
IZVORNA PORUKA: seraphyme

lenovo ti povlačiš paralelu između pizze gdje je sve prerađeno ko zna koliko puta i voća i povrća koje je eventualno prskano.  fakat. netko šumom, netko drumom


stvarno nemas pojma
Prerada nekog jela ne znaci i lose tom jelu dok voce i povrce je prskano otrovom koji ubija sva ziva bica ,a onda ga prskaju da u 5 dana naraste onoliko koliko mu normalnim putem treba mjesec dana
nemojte pricat o necemu u sta se ne razumijete

(Odgovor članu seraphyme)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Prehrana u vrtićima u Rijeci?
14.9.2012 10:02:04   
anaxx
IZVORNA PORUKA: Lenovo

IZVORNA PORUKA: seraphyme

lenovo ti povlačiš paralelu između pizze gdje je sve prerađeno ko zna koliko puta i voća i povrća koje je eventualno prskano.  fakat. netko šumom, netko drumom


stvarno nemas pojma
Prerada nekog jela ne znaci i lose tom jelu dok voce i povrce je prskano otrovom koji ubija sva ziva bica ,a onda ga prskaju da u 5 dana naraste onoliko koliko mu normalnim putem treba mjesec dana
nemojte pricat o necemu u sta se ne razumijete



ok, pojavio si se na forumu po prvi put, samo na ovoj temi i svima nam soliš pamet...

daj da te malo upoznamo, mene recimo zanima što si po struci kad se tako kužiš u sve te stvari o kojima pričaš?!
a da nisi neki predstavnik mcdonaldsa...?

_____________________________

mama jednog velikog i jednog malo manjeg dečka... dva mamina zlata... dočekali smo i Katju ... treće zlato u maminom srcu :)

(Odgovor članu Lenovo)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Prehrana u vrtićima u Rijeci?
14.9.2012 10:37:40   
Lenovo
IZVORNA PORUKA: anaxx

IZVORNA PORUKA: Lenovo

IZVORNA PORUKA: seraphyme

lenovo ti povlačiš paralelu između pizze gdje je sve prerađeno ko zna koliko puta i voća i povrća koje je eventualno prskano.  fakat. netko šumom, netko drumom


stvarno nemas pojma
Prerada nekog jela ne znaci i lose tom jelu dok voce i povrce je prskano otrovom koji ubija sva ziva bica ,a onda ga prskaju da u 5 dana naraste onoliko koliko mu normalnim putem treba mjesec dana
nemojte pricat o necemu u sta se ne razumijete



ok, pojavio si se na forumu po prvi put, samo na ovoj temi i svima nam soliš pamet...

daj da te malo upoznamo, mene recimo zanima što si po struci kad se tako kužiš u sve te stvari o kojima pričaš?!
a da nisi neki predstavnik mcdonaldsa...?

(Odgovor članu anaxx)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Prehrana u vrtićima u Rijeci?
14.9.2012 10:52:58   
seraphyme
lenovo je u pravu, mi i ostatak svijeta smo u krivu. dušo, samo tankaj dijete junk foodom, zalijevaj kolom, imaš moju svesrdnu potporu. i kad ga šalješ u vrtić spakuj mu u torbu malo da ne bi koja teta fukara opet dijete držala gladno i žedno

_____________________________

Gosn Micek 4.4.2011.

Gosn Braco 20.12.2012.

(Odgovor članu Lenovo)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Prehrana u vrtićima u Rijeci?
14.9.2012 11:28:57   
anaxx
IZVORNA PORUKA: Lenovo

IZVORNA PORUKA: anaxx

IZVORNA PORUKA: Lenovo

IZVORNA PORUKA: seraphyme

lenovo ti povlačiš paralelu između pizze gdje je sve prerađeno ko zna koliko puta i voća i povrća koje je eventualno prskano.  fakat. netko šumom, netko drumom


stvarno nemas pojma
Prerada nekog jela ne znaci i lose tom jelu dok voce i povrce je prskano otrovom koji ubija sva ziva bica ,a onda ga prskaju da u 5 dana naraste onoliko koliko mu normalnim putem treba mjesec dana
nemojte pricat o necemu u sta se ne razumijete



ok, pojavio si se na forumu po prvi put, samo na ovoj temi i svima nam soliš pamet...

daj da te malo upoznamo, mene recimo zanima što si po struci kad se tako kužiš u sve te stvari o kojima pričaš?!
a da nisi neki predstavnik mcdonaldsa...?



bez riječi?
čemu ovo boldanje, nešto je nejasno?
user posted image user posted image user posted image


_____________________________

mama jednog velikog i jednog malo manjeg dečka... dva mamina zlata... dočekali smo i Katju ... treće zlato u maminom srcu :)

(Odgovor članu Lenovo)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Prehrana u vrtićima u Rijeci?
14.9.2012 11:46:33   
mala pcelica
ne razumijem čemu ovo prepucavanje user posted image

_____________________________

?"Često čovjek trpi i nekoliko godina, smiruje se, podnosi i najokrutnije kazne, i odjednom se slomi na nekoj sitnici, na nekoj gluposti, gotovo ni zbog čega."

(Odgovor članu Lenovo)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Prehrana u vrtićima u Rijeci?
14.9.2012 11:54:57   
anaxx
ma slažem se, ali tip stalno vuče za jezik i tjera svoje, a sve mi nemamo pojima o ničemu, a po njemu, najmanje o prehrani djece (u vrtićima)...

_____________________________

mama jednog velikog i jednog malo manjeg dečka... dva mamina zlata... dočekali smo i Katju ... treće zlato u maminom srcu :)

(Odgovor članu mala pcelica)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Prehrana u vrtićima u Rijeci?
14.9.2012 12:01:41   
mala pcelica
ma ja to gledam ovako,s obzirom kakva nam je situacija u drzavi,znači djeci daju ono sto im je najjeftinije i nikog nije briga dal je to zdravo ili ne,bitno je da je jeftino,jer za fine guzice nase vlade ima para da jedu lungiće i koje kakve fine mesine,kavijare i ostale bakarace,a djeca nek jedu sto njihove guzice nebi nikad....

_____________________________

?"Često čovjek trpi i nekoliko godina, smiruje se, podnosi i najokrutnije kazne, i odjednom se slomi na nekoj sitnici, na nekoj gluposti, gotovo ni zbog čega."

(Odgovor članu anaxx)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Prehrana u vrtićima u Rijeci?
14.9.2012 14:01:34   
anaxx
[quoteIZVORNA PORUKA: mala pcelica

ma ja to gledam ovako,s obzirom kakva nam je situacija u drzavi,znači djeci daju ono sto im je najjeftinije i nikog nije briga dal je to zdravo ili ne,bitno je da je jeftino,jer za fine guzice nase vlade ima para da jedu lungiće i koje kakve fine mesine,kavijare i ostale bakarace,a djeca nek jedu sto njihove guzice nebi nikad....
[/quote]





ah, opet moram komentirati da se ja ne slažem s ovim jer smatram da u našem vrtiću klinci jedu zdravo i raznoliko... imaju zaposlenu medicinski sestru koja baš pazi na prehranu...
svsjedno, ja sam zadovoljna, klinci isto, a to je najbitnije (nisu mi debeli, nisu neaktivni, rastu...)

slažem se jedino da nam je država user posted image

< Poruku je uredio anaxx -- 14.9.2012 14:03:56 >


_____________________________

mama jednog velikog i jednog malo manjeg dečka... dva mamina zlata... dočekali smo i Katju ... treće zlato u maminom srcu :)

(Odgovor članu mala pcelica)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Prehrana u vrtićima u Rijeci?
14.9.2012 14:24:04   
mala pcelica
mozda u vecim gradovima i jeste tako,al čisto sumnjam da u manjim sredinama imaju medicinsku sestru user posted image
kazem ne znam jer moje djete ne ide u vrtić,to je smao moje mišljanje,moze biti i pogresno user posted image


_____________________________

?"Često čovjek trpi i nekoliko godina, smiruje se, podnosi i najokrutnije kazne, i odjednom se slomi na nekoj sitnici, na nekoj gluposti, gotovo ni zbog čega."

(Odgovor članu anaxx)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Prehrana u vrtićima u Rijeci?
14.9.2012 20:29:46   
malica
U pravilniku o vrtićima i jaslicama stoji da moraju imat medicinsku sestru, međutim poput jedne poznate mi situacije, vodi se na papiru, a pitanje je da li ta osoba uopće postoji. Ono što bi trebalo još biti kao zakon je da prehranu sastavljaju nutricionisti, a ne medicinske sestre i doktori, no dok dođemo do tog stadija valjda će proći još 50 godina. I definitivno stojim pri tome da bi u vrtićima trebalo paziti na prehranu djece zbog ulaganja u zdravlje u njihovoj budućnosti. Kad smo već kod špricanja i trovanja povrća, ajmo povući paralelu s pizzom koju ne pripremaš doma pa ne odabireš pametno sastojke. Dakle tijesto je od bijelog pšeničnog brašna koje dokazano baš i nije najzdravije jer spada u rafinirane namirnice, a bome ni nutritivno vrijedno (kalorijski ok), pelati - ketchup ili što već imaju puno eova i inih, a u startu nisu napravljeni od eko/bio i sl rajčica. Šunka koja se koristi "na veliko" u pravilu spada u jeftiniju vrstu salama, prepunu masnoća i to ne onih "dobrih". Ajmo stavit šampinjone - ako su konzervirani recimo da imaju okus i to je to, ako su pak svježi dok ih spečeš uništiš i onaj ostatak nutritivno vrijednih sastojaka. I maslina za kraj - ajmo reć da ona poboljšava situaciju, al ako uzmemo u obzir da zagrijano maslinovo ulje povećava značajno stvaranje slobodnih radikala u organizmu, onda dolazi u obzir sirova iz tegle. Dakle pizza (standardne izvedbe) definitivno ne spada u dobar i zdravi obrok, što ne znači da je otrovna i da se njome ne treba povremeno počastiti, ali definitivno joj nije mjesto na meniju u vrtiću i sličnim ustanovama.

_____________________________

moja mala maza.... 5.10.2009

(Odgovor članu mala pcelica)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!