|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dali ste bili nekad krivac za tudji probl...
27.5.2011 8:48:11   
mamica29
I kod mene je bila takva situacija kad je Jan htio uzeti igračku iz ordinacije i onda je tulio kad sam mu je uzela, ali ja sam ga smotala da ću mu je kupit. malo je tulio i začas je zaboravio. a nekad se desilo da sam morala ić kupit neku igračku. Nije baš bilo slučajva da otima igračke djeci u čekaonici, ali ako je nekomu uzeo nešto u parku ili na igralištu, ja bih ga uvijek opomenula da vrati tom djetetu igračku, ali se onda umješa drugi roditelj i kaže ma pustite to su djeca. Ima nas svakakvih ima svakakvih slučajeva. Kako čovjek naletiuser posted image I naravno da mu uvijek napomenem da prije zamoli dijete za igračku user posted image

< Poruku je uredio mamica29 -- 27.5.2011 8:55:00 >


_____________________________

JAN 04.05.2006.

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Dali ste bili nekad krivac za tudji probl...
27.5.2011 10:02:30   
njanja

IZVORNA PORUKA: cvrčak



Da li je Jan NEODGOJEN (riječ koju jako volite koristiti tako olako) ako nekome uzme igračku???
Da li je Jan MEKUŠAC ako ne oduzme svoju igračku iz ruku 2. djeteta???

Molim vas nemojte mi reći da se vama OBJE situacije NISU DESILE??


A.nikada nije došla i otela igračku. Prema tome nikada nam se nisu dogodile obje situacije(druga je).
U ovoj situaciji je mama neodgojena,a dijete dok je malo nije,jer ne zna,ali molim lijepo sa 4-5 godina jako dobro već razumiju međuljudske odnose i trebali bi znati kako se ponaša,a ako se ne znaju ponašati onda su definitivno i ona neodgojena.



E sad ću valjda prvi put GRAKNUTI na cvrčak!!!

Moja 37 godišnja sestra dok je bila mala je svima krala igračke. Mama kaže da joj je bilo neugodno ići u park jer je znala što ju čeka. Krala je djeci špangice s glave i slično....Da li je bila neodgojena ili teže odgojiva???
Danas je cijenjena sutkinja...
Odgovor prosudite sami.....
Nervira me kada se za dijete koje odstupa od kalupa kaže da je NEODGOJENO ili da je RODITELJ NEODGOJEN. Stvar je u tome da je dijete teže odgojivo i da ako se roditelji TRUDE TRUDE I TRUDE...i TRUDE i nađu način, DIJETE ĆE POSTATI PRISTOJNO I SPREMNO DIJELITI STVARI, VRATITI IGRAČKU. Neki uče brže (i mama i dijete) i neki su podložniji učenju, podložniji naredbama, a neki nisu...Koji nisu, TREBAJU NAUČITI (soijećam se ko babys sa ovim velikm slovima, ali želim naglasiti bit), a za UČENJE NEKAD TREBA VREMENA....

Imajte na umu jednu sutkinju kada sljedeći put kažete da je dijete neodgojeno ako je ukralo tuđu igračku, a isto tako i roditelj!!!!



_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Dali ste bili nekad krivac za tudji probl...
27.5.2011 10:34:20   
pticica
ja svojoj D uvijek govorim da sve treba dijeliti sa djecom, ili posudjivati, tj dati drugom djetetu da se igra

ako zeli nesto iz kuce ponijeti, zna da treba sa djecom se igrati, a ako nece nikome da daje, onda to ostaje u kuci i nema nosenja



(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Dali ste bili nekad krivac za tudji probl...
27.5.2011 11:06:23   
jagodicabobica
djecu treba uciti i da se izbore za sebe i da osjecaju empatiju prema drugim ljudima...
vecinom na sami vrh mogu doci samo vrlo okrutni ljudi (politicari...)bez empatije..user posted image
imamo masa primjera da su na vrhu bili arapski diktatori koji su bez trepkanja oka nekome oduzeli zivot na naj brutalniji nacin...
Imamo primjer u Karadzicu koji je bio psiholog?
znaci inteligentan,egoistican ali bez empatije..
tako da razumjem i amu i njanju samo treba imati granice u svemu...

zlatna sredinauser posted image

< Poruku je uredio jagodicabobica -- 27.5.2011 11:15:36 >

(Odgovor članu pticica)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Dali ste bili nekad krivac za tudji probl...
27.5.2011 11:24:06   
jagodicabobica
kako ja volim politicare...user posted image

< Poruku je uredio jagodicabobica -- 27.5.2011 11:37:19 >

(Odgovor članu jagodicabobica)
Neposredna veza do poruke: 30
   [Obrisani korisnik]
27.5.2011 13:23:26   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu pticica)
  Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Dali ste bili nekad krivac za tudji probl...
27.5.2011 13:49:02   
njanja
IZVORNA PORUKA: cvrčak


Uopće ne znam zašto si izvukla primjer svoje obitelji??? Zato da mi dokažeš da ima roditelja koji se jako trude i da ima djece koja su teško odgojiva.
hvala ti,ali ja to jako dobro znam.
Ali na ovoj temi riječ je o drugom primjeru...


IZVORNA PORUKA: cvrčak



Da li je Jan NEODGOJEN (riječ koju jako volite koristiti tako olako) ako nekome uzme igračku???
Da li je Jan MEKUŠAC ako ne oduzme svoju igračku iz ruku 2. djeteta???

Molim vas nemojte mi reći da se vama OBJE situacije NISU DESILE??


A.nikada nije došla i otela igračku. Prema tome nikada nam se nisu dogodile obje situacije(druga je).
U ovoj situaciji je mama neodgojena,a dijete dok je malo nije,jer ne zna,ali molim lijepo sa 4-5 godina jako dobro već razumiju međuljudske odnose i trebali bi znati kako se ponaša,a ako se ne znaju ponašati onda su definitivno i ona neodgojena.


ZATO sam izvukla...pozvala si se na moj, a ne amin post.
Ako Jan otme nekome igračku ne znači da je NEODGOJEN....Znači da je znatiželjan i da želi dobiti ono što misli da bi trebao. Dok sada ne zna (na žalost) pričati, on ne može doći do Anje i zamoliti ju za igračku, zar ne??? Ono na čemu ja trebam raditi da bi bio ODGOJEN, to je da dobije igračku na način koji neće nikoga povrijediti, ali ja njega ne smijem učiti da ne ostvaruje ono što želi i zabranjivati mu da proba doći do onog što želi jer ću ga tako naučiti da u životu treba u startu odustajati.

Sretna si što se te stvari tebi ne dešavaju s A. I iako smatram da je ona super odgojena djevojčica, tu nije slučaj da ona ne uzima drugima igračku jer jest, nego zato jer ona za to nema poriv...Okej, sad je i prestara za poriv...Ali dok su djeca mala, ona taj poriv ili imaju i nemaju...


Podebljano stoji...


< Poruku je uredio njanja -- 27.5.2011 13:54:46 >


_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 32
   [Obrisani korisnik]
27.5.2011 14:38:16   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu njanja)
  Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Dali ste bili nekad krivac za tudji probl...
27.5.2011 15:17:31   
lilia
Njanja, dali Jan zna da otimanje igračaka nije pristojno?


_____________________________

Drekavac Mihael stigao 11.11.2010.

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Dali ste bili nekad krivac za tudji probl...
27.5.2011 15:25:29   
njanja
Lilia Jan nema problema sa uzimanjem igračaka....

Ima problema recimo sa udaranjem mlađe sestrične Frane...
Svaki dan mu govorim kako to nije lijepo i kako ju mora ljubiti...I on sam kaže NE NE za Franu i da će joj dati PUUUU (pusu), i totalno je svjestan da to ne smije i opet kada se nađemo, sigurno se makar 2 x desi da ju lupi....Bilo je situacija da sam i ja njega nalemala radi toga, ali ni to nije pomagalo, zato sad svaki božji dan pričamo istu priču...
Da li smo oboje neodgojeni???? Ili nam samo treba duže da naučimo???

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu lilia)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Dali ste bili nekad krivac za tudji probl...
27.5.2011 15:37:00   
lilia
Niste neodgojeni, shvatit će kad tad.

Što se tiče otimanja igračaka po tvom postu sam zaključila da oni koji ne otimaju igračke to ne rade zato što nemaju poriv a s tim se ne mogu složiti jer ispada da su to bogom dana djeca.
Moja sestra je mjesecima objašnjavala mojoj nećakinji da se ne smije uzimati bez da se pita, na putu do parkića bi joj govorila: ne uzimati tuđe igračke, ako želiš na tobogan stani u red iza druge djece, ne guraj se itd...
Znači nije da mala nije imala poriv ali shvatila je nakon određenog vremena da se do nekih stvari dolazi na drugačiji način od onoga što je u početku radila.


_____________________________

Drekavac Mihael stigao 11.11.2010.

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Dali ste bili nekad krivac za tudji probl...
27.5.2011 16:01:56   
njanja
Lilia, to je bogomdana OSOBINA DJETETA...A ima ih...Kao što ima onih koji su kao jan i od tvoje sestre mala kojima se mora tupiti svakodnevno dok ne shvate...

Znači nije da mala nije imala poriv ali shvatila je nakon određenog vremena da se do nekih stvari dolazi na drugačiji način od onoga što je u početku radila.

Ovo što si napisala, o tome se radi...zato sam i reagirala na postove jer me smeta da se po određenim karakteristikama odmah dijete (i roditelje) svrstava u određene kategorije, iako se možda isti ti trude 30 % više, nego oni čija djeca nemaju taj "poriv"...A činjenica je da Janova sestrična NEMA PORIV da udari Jana, znači to je bogomdano mojoj sestri da njoj ne treba niš objašnjavati....ali je zato starijoj koja je bila kao Jan isto svakodnevno morala...

zašli smo s teme...

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu lilia)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Dali ste bili nekad krivac za tudji probl...
27.5.2011 16:23:18   
lilia
Dalo bi se još o tome ali da, špotat će nas moderatori.

_____________________________

Drekavac Mihael stigao 11.11.2010.

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Dali ste bili nekad krivac za tudji probl...
27.5.2011 17:59:35   
mamacita
citiram: "ali ja njega ne smijem učiti da ne ostvaruje ono što želi i zabranjivati mu da proba doći do onog što želi jer ću ga tako naučiti da u životu treba u startu odustajati."
 
Nije bit to da dijete dobije sta hoce i sta misli da mu pripada, nego kako do toga dolazi. Machiavelli veli "cilj opravdava sredstvo", dakle, prema ovome, ako dijete nesto zeli, bez obzira u kojoj situaciji, da mu je sve dozvoljeno dok ne postigne ono sto zeli. Ja sam protiv toga, ispravljam svoju djecu ako krivo dolaze do svojeg predmeta zelje. Molim, hvala, izvoli, oprosti. To su mi vodici.





(Odgovor članu lilia)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Dali ste bili nekad krivac za tudji probl...
27.5.2011 18:39:39   
keksić
ali nekužim kako si mogla djetetu uzeti igračku iz ruke???user posted image user posted image user posted image

pa djeca su takva više im se sviđa tuđe nego njihovo, a možda ,mali ni nema tri godine i ne razumije još....

_____________________________

03.11.1999. - prva srećkica moja iva (iva- šljiva)
15.02.2010. - druga srećkica moja vendy (vendica -švendica)

(Odgovor članu mamacita)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Dali ste bili nekad krivac za tudji probl...
27.5.2011 18:44:31   
keksić
a ako i tvoj plače onda je i on "neodgojen" jer nezna dijeliti.............

_____________________________

03.11.1999. - prva srećkica moja iva (iva- šljiva)
15.02.2010. - druga srećkica moja vendy (vendica -švendica)

(Odgovor članu keksić)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Dali ste bili nekad krivac za tudji probl...
27.5.2011 18:51:51   
mamacita

IZVORNA PORUKA: keksić

ali nekužim kako si mogla djetetu uzeti igračku iz ruke???user posted image user posted image user posted image


a ako i tvoj plače onda je i on "neodgojen" jer nezna dijeliti.............




A sta je trebala, donijeti punu vrecicu igracaka u slucaju da se druga djeca zele s njima igrati?? Zasto druge mame ne misle kao ona pa osiguraju svojoj djeci igru dok cekaju negdje? Njezin mali NE MORA dijeliti svoje igracke ako to ne zeli!!!

(Odgovor članu keksić)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Dali ste bili nekad krivac za tudji probl...
28.5.2011 13:06:47   
pakić
Iako je tema malo skrenula, kao i sve teme o odgoju djece i ponašanju, sve može biti dvoznačno. Zato jer je svako dijete drugačije, a zadaća roditelja je da to prepozna i pronađe najbolji način kako voditi i usmjeriti to dijete. I odgojiti ga, naravno. Ali jako je teško reći, tko je u pravu, a tko ne. Ja mislim da bih i ja postupila kao Ama, jer i ja svoju djecu učim da nije lijepo uzimati od drugih. Moj stariji sin, mislim da nikad ne bi tako nešto učinio, sa četiri godine već jako dobro zna i razumije neke stvari. Suosjećajan je i brižan. Ali mlađi, sa njim još uvijek nisam pronašla modus kojim bih ga privoljela na neke stvari. Često kažem da je zločest, iako je zapravo samo svojeglav i već sada zna što želi. I to najčešće i dobije, pod svaku cijenu. Jesam li zato loš roditelj?
Samo sam htjela reći, da su moji dečki, iako imaju isti odgoj, već sada potpuno različiti, i tako ih treba i tretirati.

_____________________________

Patrik i Kiki, moja dva sunca

(Odgovor članu mamacita)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Dali ste bili nekad krivac za tudji probl...
28.5.2011 17:29:08   
ama

IZVORNA PORUKA: keksić

ali nekužim kako si mogla djetetu uzeti igračku iz ruke???user posted image user posted image user posted image

pa djeca su takva više im se sviđa tuđe nego njihovo, a možda ,mali ni nema tri godine i ne razumije još....

Bilo mi je zao sto sam morala uzet i nisam se osjecala super zbog toga ali njegova mama je mirno sjedila na stolici i gledala kako njeno djete uzima igracke iz ruku bez pitanja mogla je ona da pita ili nesto da kaze ili da podjelimo...ali nista procitaj ponovo pa ces vidjet kako sam postupila....al ako cu da biram koje ce djete bit zadovoljno onda biram svoje jer su ipak to njegove igracke...razumijem ja djecija posla a sto se tice godina sigurna sam da nisam pogrijesila u procjeni jer je djete pricalo i razumijelo i raspoznavalo vrlo dobro sta je sta...isto tako iste visine je kao moj mali pa mislim da nisam pogrijesila oko god.kad sam rekla vise-manje mislila sam na malu razliku.


_____________________________

...Osobe koje vas mrze su samo zbunjeni ljudi koji nemogu da razumiju zasto vas svi ostali vole ;)))).....

(Odgovor članu keksić)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Dali ste bili nekad krivac za tudji probl...
28.5.2011 17:39:08   
ama

IZVORNA PORUKA: keksić

a ako i tvoj plače onda je i on "neodgojen" jer nezna dijeliti.............

....sto se tice djeljenja tu mogu da se pohvalim jer se sa svom djecom igra lijepo i rado nam dolaze prijatelji-rodjaci jer kazu da su prezadovoljni kako se moj mali lijepo igra s njihovom djecom nekazem da nebude situacija i da se nezakace za igracku...al su rijetke...


_____________________________

...Osobe koje vas mrze su samo zbunjeni ljudi koji nemogu da razumiju zasto vas svi ostali vole ;)))).....

(Odgovor članu keksić)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Dali ste bili nekad krivac za tudji probl...
28.5.2011 17:56:53   
bubaMaja
po meni jedina greška je bila što su ti uzela od tuđeg djeteta igračku, a nisi se obratila mami tog djeteta da ti ju ona vrati. ako ne reagira na fino, onda pitaš jasno i direktno; Gospođo, molim vas vratite igračku mom djetetu, njegova je i želi ju nazad... pogotovo pred drugim ljudima, takve mame će reagirati...
a dijete koje se baca po podu jer ne može dobiti nešto je naučilo da će histerijom nešto postići (a jedino što kod toga možeš učiniti je ili ignorirati ili odvesti dijete izvan situacije dok se ne smiri)
ako možeš naučiti svoje dijete da samo pita takve mame, ako kod djeteta ne može proći i to ti je plus....

_____________________________

Blagoslovljeni najljepšom zvjezdicom s neba - došla nam je naša Stella 6.2.2011.

(Odgovor članu ama)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Dali ste bili nekad krivac za tudji probl...
28.5.2011 18:00:26   
ama
jos da dodam nije problem djete...hajde to cemo svi razumjet problem je bila majka koja se ponasala tako kako se ponasala....da napomenem jos da je to djete trcalo tamo-vamo udaralo o noge drugima a ona sjedi ko da to nije nista...znam da nismo svi isti al ja nedopustam to svojim.Recimo danas mladji stoji kod TV-a i udara rukicama i stariji brze reagira nego ja kaze mu,ne to mama ljuti se....znaci shvatio je nisam dzabe pricala ili mali hoce da prospe sok iz flasice on ne ne prljas to i ljuti mu se....on nezna da sklapa recenice po redosljedu i neizgovara mi sve rijeci cisto...al zna da objasni sta hoce....isto tako kad uradi nesto sto nesmije kad shvati sta je uradio i da sam ljuta bjezi i vice ja sam pamta(pametan)necu vise ...jucer sam se naljutila na njega i otiso je u svoju sobu stavio ruku kroz krevetac i zove me mama slomi ruku aaaaaaa ja potrcim heheh njegova ruka nema sanse da zapadne izmedju nego samo stoji tako jer je htjeo da dodjem kod njega...znaci zna i da smisli nestouser posted image kad mu kazem da stoji minut u cosku jer je skrivio u svoju sobu onda ode jer zna da je uradio nesto lose...navela sam ove primjere da ipak zna djete od 3godine nesto....ako je uceno necemu, ako nije onda naravno da nezna...

_____________________________

...Osobe koje vas mrze su samo zbunjeni ljudi koji nemogu da razumiju zasto vas svi ostali vole ;)))).....

(Odgovor članu ama)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Dali ste bili nekad krivac za tudji probl...
28.5.2011 18:06:31   
ama

IZVORNA PORUKA: bubaMaja

po meni jedina greška je bila što su ti uzela od tuđeg djeteta igračku, a nisi se obratila mami tog djeteta da ti ju ona vrati. ako ne reagira na fino, onda pitaš jasno i direktno; Gospođo, molim vas vratite igračku mom djetetu, njegova je i želi ju nazad... pogotovo pred drugim ljudima, takve mame će reagirati...
a dijete koje se baca po podu jer ne može dobiti nešto je naučilo da će histerijom nešto postići (a jedino što kod toga možeš učiniti je ili ignorirati ili odvesti dijete izvan situacije dok se ne smiri)
ako možeš naučiti svoje dijete da samo pita takve mame, ako kod djeteta ne može proći i to ti je plus....
da napomenem opet majka je vidjela i imala vremena da reagira jer sam ja pogledala nju i cekala reakciju njenu i mogla je da cuje razgovor izmedju mene i mog djeteta kad je trazilo nazad igracke...al po njenom licu zakljucila sam da ju je briga vidjela je da pricam s njenim malim i ona nissta tek kad sam ih uzela skocila je i rugala se poslije....


_____________________________

...Osobe koje vas mrze su samo zbunjeni ljudi koji nemogu da razumiju zasto vas svi ostali vole ;)))).....

(Odgovor članu bubaMaja)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Dali ste bili nekad krivac za tudji probl...
28.5.2011 20:02:09   
mišica 666
već sam napisala potpuno se slažem sa tvojim postupkom i mislim da si prilično jasno iskazala negodovanje prema toj majci a ne prema djetetu koje nije krivo što ima takvu nemajku. 

_____________________________

16.06.2004.

28.06.2010. !!!!

Prije nego što prijeđeš ulicu uhvati me za ruku. Život je ono što ti se dešava dok ti razmišljaš o drugim stvarima.

(Odgovor članu ama)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Dali ste bili nekad krivac za tudji probl...
28.5.2011 21:31:11   
mamacita
Nista se ti ne brini, ama. Ima mama koje kritiziraju, ima onih poput mene, koje odobravaju. Stoga, ucinila si sto si morala i uopce te savjest ne treba peci zbog icega.

(Odgovor članu mišica 666)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!