|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kontracepcija, ankete, tenzije
25.1.2011 14:53:47   
CallamityJane
Posto mi je m stalno na terenu, a kada je tu, kuca je stalno puna tako da se moram zadovoljiti samo ceznjivim pogledom u donju nizinu, tako da opet mislim da sisam vas sve user posted image

(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Kontracepcija, ankete, tenzije
25.1.2011 14:54:19   
leilany
IZVORNA PORUKA: Krky

Ime: Krky
Status: udana
Muž: jedan
Djece: 5 (željeno:5, isplanirano:1, iznenadilo:1, voljeno: svi)
Kontracepcija: kombinirana







loluser posted image user posted image


_____________________________

BEK 27.o5.o9.

(Odgovor članu Krky)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Kontracepcija, ankete, tenzije
25.1.2011 17:05:06   
cuba
Ah...ako ćemo slijediti Božja pravila i pridržavati se svega što nam Crkva nalaže onda prvo nebi trebali imati odnose prije braka. Kao drugo, nikakvu ali apsolutno nikakvu zaštitu nebi trebali koristiti. U to se ubraja i računanje plodnih i neplodnih dana kao i to da muškarac kako su cure pisale "ne prosipa svoje sjeme".

Prema tome uzeti spiralu, pilulu ili se koristiti nekom drugom kontracepcijom je jednak grijeh kao i ako ste razdjevičene ušle u brakuser posted image . A molim lijepo nek mi se javi ona koja to nijeuser posted image

Mi kontracepciju koristimo, uglavnom pilule, trenutno kondome. Radije bi se pripazili na bilo koji način nego imali 5-ero djece koje ne može odhraniti...

_____________________________

Roko i Dino user posted image

(Odgovor članu leilany)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Kontracepcija, ankete, tenzije
25.1.2011 18:55:23   
Zvonki
Žao mi je da se dižu tenzije oko nečega tako osobnog. Hoće li neka žena gutati pilule, imati spirale ili koje god druge kemije, njena je stvar. Mislim da Crkva prije svega misli na ženino zdravlje jer očito je da su to hormoni i da postoji mogućnost (znam,znam i smanjuje rizik od nekih vrsta raka maternice) od raznoraznih bolesti i karcinoma.

Inače, ja kao ja, podržavam stav andele1. Iako, voljela bi da Crkva podupre kontracepciju, pri tome mislim na mehaničku za bračne parove koji se ne mogu pouzdati previše u plodne dane zbog ženinog ciklusa.

_____________________________

.-..-.
`·.·´
?/
/?
/ \ Bože, molim Te za strpljenje...I to želim odmah sada!


(Odgovor članu cuba)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Kontracepcija, ankete, tenzije
25.1.2011 18:56:07   
osobno
Vidim ja i Biblija se citirala....No, neću se, naravno, tome smijati, ali u toj istoj Bibliji stoji i ovo:
Malena je svaka zloća prema zloći ženskoj: neka je snađe kob grešnička!
Ne daj se zavesti ljepotom ženskom i ne žudi za ženom.
Od žene je grijeh počeo i zbog nje svi umiremo.
Ako ne čini kao što joj pokažeš, otpusti je od sebe.
Kreposna je žena vijenac mužu svojemu, a sramotna mu je kao gnjilež u kostima.
Ženina je bludnost u njezinu drsku pogledu i poznaje se po njezinim trepavicama

Pa onda kako možete ono što vam odgovara shvaćat doslovno, a ono što vam ne odgovara su metafore?!
Ne bih htjela da se prepucavanja nastave, poanta je bila u tome da  bilo što možemo potkrijepiti citatima, ali, what`s the point?
Ponovit ću nešto šta sam već rekla, da se svi oni koji se zovu vjernicima, pridržavaju zakona i načela, zemlja ne bi bila ovo što jest, nego bi se zvala raj!

_____________________________

Biti manjina nekad nije najpametnije, al'' je to mnogo bolje nego biti većina, ako je većina ovakva kakva je. Ne dajte se primitivcima. Ova bajka će se završiti. Pretvorićemo se u bundeve, u miševe, u konje...
A miševi smo već i ovako.

(Odgovor članu cuba)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Kontracepcija, ankete, tenzije
25.1.2011 19:07:40   
Indy
nije uvijek sve grijeh, ja sam rekla na ispovjedi da živim s dečkom, nije mi ništa na to rekao, naravno rekla sam da ćemo se vjenčati. što se tiče kontracepcije, osobno nesmatram nekim grijehom sve metode koje spriječavaju trudnoću. po meni su puno veći grijesi prevara, sebičnost i tome slično. 

_____________________________

moji veliki decki, Patrik i Dominik
"Biti majka puno radno vrijeme jedan je od najbolje plaćenih poslova. Uzevši u obzir da je plaća čista ljubav"

(Odgovor članu osobno)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Kontracepcija, ankete, tenzije
25.1.2011 19:22:05   
mala pcelica

IZVORNA PORUKA: CallamityJane

Posto mi je m stalno na terenu, a kada je tu, kuca je stalno puna tako da se moram zadovoljiti samo ceznjivim pogledom u donju nizinu, tako da opet mislim da sisam vas sve user posted image

ooo jadna ti user posted image

_____________________________

?"Često čovjek trpi i nekoliko godina, smiruje se, podnosi i najokrutnije kazne, i odjednom se slomi na nekoj sitnici, na nekoj gluposti, gotovo ni zbog čega."

(Odgovor članu CallamityJane)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Kontracepcija, ankete, tenzije
25.1.2011 19:36:30   
andela1
da se svi oni koji se zovu vjernicima, pridržavaju zakona i načela, zemlja ne bi bila ovo što jest, nego bi se zvala raj!
IZVORNA PORUKA: osobno

definitivno bi!!! ali to ne znaci da NE postoje oni koji se drze...
Sto se tice straha od toga da biste imali puno djece,s obziromna prirodnu metodu, ja mislim (a vjerojatno i vi mnogi) da je djete Bozji blagoslov i najdragocijeniji dar na svijetu..
Nekad su ljudi zivjeli u vecem siromastvu nego mi danas i imali po 7-8 djece..i nisu se bunili..samo sto smo mi previse razmazeni (u ovo suvremeno doba) i zivimo iznad svojih mogucnosti..Ne zaboravite da je Isus bio najveci siromah na zemlji, a opet najbogatiji zbog onog sto je imao u sebi..

Isus nam u Bibliji kaze " Ne brinite se tjeskobno i ne govorite: Sto cemo danas jesti,piti ili obuci!?-to traze pogani! Zato najprije trazite Kraljevstvo Bozje,a ostalo ce vam biti nadodano!..  Matej 6, 21-24

(Odgovor članu osobno)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Kontracepcija, ankete, tenzije
25.1.2011 19:47:02   
osobno

IZVORNA PORUKA: andela1

da se svi oni koji se zovu vjernicima, pridržavaju zakona i načela, zemlja ne bi bila ovo što jest, nego bi se zvala raj!
IZVORNA PORUKA: osobno

definitivno bi!!! ali to ne znaci da NE postoje oni koji se drze...
Sto se tice straha od toga da biste imali puno djece,s obziromna prirodnu metodu, ja mislim (a vjerojatno i vi mnogi) da je djete Bozji blagoslov i najdragocijeniji dar na svijetu..
Nekad su ljudi zivjeli u vecem siromastvu nego mi danas i imali po 7-8 djece..i nisu se bunili..samo sto smo mi previse razmazeni (u ovo suvremeno doba) i zivimo iznad svojih mogucnosti..Ne zaboravite da je Isus bio najveci siromah na zemlji, a opet najbogatiji zbog onog sto je imao u sebi..

Isus nam u Bibliji kaze " Ne brinite se tjeskobno i ne govorite: Sto cemo danas jesti,piti ili obuci!?-to traze pogani! Zato najprije trazite Kraljevstvo Bozje,a ostalo ce vam biti nadodano!..  Matej 6, 21-24


Vidiš, u tome je problem. To je bilo NEKAD.
Imanje djece kojoj ne možeš pružiti neke osnovne stvari (pritom ne mislim na nikakav luksuz, ja sam odrasla u siromaštvu) po meni nije kršćanski nego NEODGOVORNO.

_____________________________

Biti manjina nekad nije najpametnije, al'' je to mnogo bolje nego biti većina, ako je većina ovakva kakva je. Ne dajte se primitivcima. Ova bajka će se završiti. Pretvorićemo se u bundeve, u miševe, u konje...
A miševi smo već i ovako.

(Odgovor članu andela1)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Kontracepcija, ankete, tenzije
25.1.2011 20:25:02   
natalijax
baš me zanima jel grijeh biti desničar,mislim na muškarceuser posted image eto prosipanje sjemena

(Odgovor članu osobno)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Kontracepcija, ankete, tenzije
25.1.2011 21:03:21   
mirna
zanimljivo, zanimljivo...user posted image

kontracepcija je privatna stvar i svatko ima pravo koristiti je ili ne. sto se tice ankete fali odgovor nista ili nista jer radimo na bebi. zbog tog nedostatka je valjda puno korisnika  iz fore glasalo za odgovor nista iz vjerskih razloga.

(Odgovor članu natalijax)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Kontracepcija, ankete, tenzije
25.1.2011 21:06:17   
osobno

IZVORNA PORUKA: natalijax

baš me zanima jel grijeh biti desničar,mislim na muškarceuser posted image eto prosipanje sjemena



Nato KRALJICA si i gotovo.user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Biti manjina nekad nije najpametnije, al'' je to mnogo bolje nego biti većina, ako je većina ovakva kakva je. Ne dajte se primitivcima. Ova bajka će se završiti. Pretvorićemo se u bundeve, u miševe, u konje...
A miševi smo već i ovako.

(Odgovor članu natalijax)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Kontracepcija, ankete, tenzije
25.1.2011 21:16:26   
andela1



baš me zanima jel grijeh biti desničar,mislim na muškarceuser posted image eto prosipanje sjemena
[/quote]

itekako je grijeh..ako mislis na mastur.. je! kao i kod zena... i molim vas! ajde, dosta ismijavanja...stvarno....molllim vas!!!! iskreno i od srca vas molim- ne znate sto cinite..

(Odgovor članu natalijax)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Kontracepcija, ankete, tenzije
25.1.2011 22:21:35   
njanja

IZVORNA PORUKA: andela1

eto,ova je tema sigurno zbog mog imena otvorena (na anketi)...bas lijepo...eto sve van je bebys napisala...OSTAVITE NAS NA MIRU!!!

Nazalost,mnogi ljudi danas nemaju ZIVU vjeru u boga.Vjeru si zamisljaju kao neki obicaj, kao neki "folklor" ostavljen za dio dana,dio tjedna,dio god...Boga su ostavili tek za "rezervu" ako se nekada razbole ili im se desi fizicka,materijalna tragedija..Medutim,mi po katolickoj vjeri moramo doslovno zivjeti svaki ternutak svog zivota..(oni koji se nazivaju katolicima..) Primjenjujemo samo PRIRODNU metodu, koja iskljucuje svaki oblik kontracepcije...

i da osobno!, itekako se cini da si temu otvorila da se nas koji se drzimo vjere, ismijavas...!! to je preocito..

nitko te nije napao za spiralu, pa nemoj ni ti tjerat zlo ovakvom temo za koju ZNAS da ce te vecina podrzat i CUDIT se nasem stajalistu...



Svasta sam danas propustila....
Htjela bi samo nesto rec...
Da sexam se iz cistog uzitka...
I koristim kontracepciju i uzivam maximalno...
Imam voljeno i zeljeno dijete...
I 2. Voljeno iu zeljeno cu imati kada muz i ja to odlucimo...
Ako ne budemo mogli imati, biti ce nem dovoljno 1 voljeno i zeljeno...
Ne zivim po nacelima koja mi crkva namece jer 2000 godina se nije makla s mjesta.
Ali Boga sigurno nisam ostavila u rezervi, kako kazes, i mislim da necu u pakao jer mi sex sluzi da se volim s muzem i jer uzalud prosipamo sjeme.




_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu andela1)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Kontracepcija, ankete, tenzije
25.1.2011 22:45:24   
Tata
Što se tice "desničara!.. user posted image

Zar netko stvarno misli da Boga pored toliko smrti, bolesti, zla i pokvarenosti, stvarno zanima da li netko "šamara majmuna"?

user posted image

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Kontracepcija, ankete, tenzije
25.1.2011 22:49:39   
ELISABETH

IZVORNA PORUKA: njanja


IZVORNA PORUKA: andela1

eto,ova je tema sigurno zbog mog imena otvorena (na anketi)...bas lijepo...eto sve van je bebys napisala...OSTAVITE NAS NA MIRU!!!

Nazalost,mnogi ljudi danas nemaju ZIVU vjeru u boga.Vjeru si zamisljaju kao neki obicaj, kao neki "folklor" ostavljen za dio dana,dio tjedna,dio god...Boga su ostavili tek za "rezervu" ako se nekada razbole ili im se desi fizicka,materijalna tragedija..Medutim,mi po katolickoj vjeri moramo doslovno zivjeti svaki ternutak svog zivota..(oni koji se nazivaju katolicima..) Primjenjujemo samo PRIRODNU metodu, koja iskljucuje svaki oblik kontracepcije...

i da osobno!, itekako se cini da si temu otvorila da se nas koji se drzimo vjere, ismijavas...!! to je preocito..

nitko te nije napao za spiralu, pa nemoj ni ti tjerat zlo ovakvom temo za koju ZNAS da ce te vecina podrzat i CUDIT se nasem stajalistu...



Svasta sam danas propustila....
Htjela bi samo nesto rec...
Da sexam se iz cistog uzitka...
I koristim kontracepciju i uzivam maximalno...
Imam voljeno i zeljeno dijete...
I 2. Voljeno iu zeljeno cu imati kada muz i ja to odlucimo...
Ako ne budemo mogli imati, biti ce nem dovoljno 1 voljeno i zeljeno...
Ne zivim po nacelima koja mi crkva namece jer 2000 godina se nije makla s mjesta.
Ali Boga sigurno nisam ostavila u rezervi, kako kazes, i mislim da necu u pakao jer mi sex sluzi da se volim s muzem i jer uzalud prosipamo sjeme.


svaka čast njanja!!!!!


_____________________________

Ivona, 17.06.2009.

While we try to teach our children all about life, our children teach us what life is all about.
Angela Schwindt

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Kontracepcija, ankete, tenzije
25.1.2011 23:14:35   
mala pcelica
tek sam sad procitala anketu i mislim stvarno ljudi oko čega se vi bakćete!!!! šta mislite da papa il bilo koji drugi "sveti " čovjek ne izvadi onu stvar iz gaća i ne protrese ju user posted image i sa tim " izvrsi ubistvo " kako vi kazete ! Ma dajte molim vas,pa svaki normalan covjek to radi jer je to fizioloska potreba,nebi bio normalan kad bi cjeli zivot "trpio" da ga neistrese i ne počini genocid user posted image

< Poruku je uredio mala pcelica -- 25.1.2011 23:15:50 >


_____________________________

?"Često čovjek trpi i nekoliko godina, smiruje se, podnosi i najokrutnije kazne, i odjednom se slomi na nekoj sitnici, na nekoj gluposti, gotovo ni zbog čega."

(Odgovor članu ELISABETH)
Neposredna veza do poruke: 92
   [Brisano sporočilo]
25.1.2011 23:28:56   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(Odgovor članu mala pcelica)
  Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Kontracepcija, ankete, tenzije
25.1.2011 23:32:02   
natalijax
IZVORNA PORUKA: mala pcelica

tek sam sad procitala anketu i mislim stvarno ljudi oko čega se vi bakćete!!!! šta mislite da papa il bilo koji drugi "sveti " čovjek ne izvadi onu stvar iz gaća i ne protrese ju user posted image i sa tim " izvrsi ubistvo " kako vi kazete ! Ma dajte molim vas,pa svaki normalan covjek to radi jer je to fizioloska potreba,nebi bio normalan kad bi cjeli zivot "trpio" da ga neistrese i ne počini genocid user posted image
joj majo past ču sa stoliceuser posted image user posted image

(Odgovor članu mala pcelica)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Kontracepcija, ankete, tenzije
25.1.2011 23:44:19   
mamacita
pa sad pljujte po meni koliko hoćete!
IZVORNA PORUKA: Mariachi

Oh, Mariachi, draga... ako netko pljune, prema tebi, pa makar i promasio... eto me sa paljbom user posted image .


@SVIMA

Pa dajte, please, konacno pustite ljude da zive onako kako to zele, bez zajedljivih primjedbi. Svi vec znamo ako su Bog, vjera i sex povezani u istu temu, nista dobroga se ne pise na ovoj rr.

(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Kontracepcija, ankete, tenzije
25.1.2011 23:44:23   
mala pcelica
nabošće me na kolac zbog ovoga user posted image user posted image

_____________________________

?"Često čovjek trpi i nekoliko godina, smiruje se, podnosi i najokrutnije kazne, i odjednom se slomi na nekoj sitnici, na nekoj gluposti, gotovo ni zbog čega."

(Odgovor članu natalijax)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Kontracepcija, ankete, tenzije
26.1.2011 7:48:49   
mišica 666
IZVORNA PORUKA: Tata

Što se tice "desničara!.. user posted image

Zar netko stvarno misli da Boga pored toliko smrti, bolesti, zla i pokvarenosti, stvarno zanima da li netko "šamara majmuna"?

user posted image


pazi tata da ne osljepiš user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

16.06.2004.

28.06.2010. !!!!

Prije nego što prijeđeš ulicu uhvati me za ruku. Život je ono što ti se dešava dok ti razmišljaš o drugim stvarima.

(Odgovor članu Tata)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Kontracepcija, ankete, tenzije
26.1.2011 8:25:02   
Ninaa
Mislim stvarno kaj sve ovdje nisam pročitala. Kao prvo vjera je osobna stvar svakoga od nas i tak bi se trebali i ponašati.Mene osobno se ne tiče kakvu netko od vas koristi kontracepciju i zbog kojeg razloga to je stvar svake od nas i njenog partnera i da li vjeruje ili ne vjeruje u Boga.  Jednostavno ne razumijem ovakav nivo komunikacije gdje stalno netko nekoga napada i proziva i spušta mu između redaka. Neki vjeruju, neki ne vjeruju, a za svoje grijehe će svatko od nas odgovarati jednog dana. Kao osoba koja vjeruje i ide u crkvu, moram reći da sam već tri godine u braku iz ljubavi i seksam se čisto iz užitka pa ako ću zbog toga gorjeti u paklu neka. Koristim maybe baby i one dane kad je opasno kondom. Ispovjedila sam to već puno puta kod različitih svećenika i nijedan mi nije rekao da ću gorjeti u paklu. Moj svećenik koji nas osobno pozna je rekao da on kao osoba koja je zaređena ne može govoriti iz kože u kojoj nije,ali da je u braku bitna ljubav,razumijevanje i poštvanje među supružnicima, a i da je bolje malo pripaziti pa i na takav način nego imati djecu koju ne želiš i biti zbog toga ogorčen na cijeli svijet i na njih.Svaki put sad dobila odrješenje od grijeha tak da očito nije to tako strašno kako su neki od vas napisali. Mislim da je daleko važnije BITI ČOVJEK U OVOM LUDOM SVIJETU, i truditi se biti pošten i pravedan.Toliko od mene

_____________________________

Mamine srećice 14.03.2009. i 2012.

(Odgovor članu CallamityJane)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Kontracepcija, ankete, tenzije
26.1.2011 8:37:13   
ema55
Da sexam se iz cistog uzitka...
I koristim kontracepciju i uzivam maximalno...
Imam voljeno i zeljeno dijete...
I 2. Voljeno iu zeljeno cu imati kada muz i ja to odlucimo...
Ako ne budemo mogli imati, biti ce nem dovoljno 1 voljeno i zeljeno...
Ne zivim po nacelima koja mi crkva namece jer 2000 godina se nije makla s mjesta.
Ali Boga sigurno nisam ostavila u rezervi, kako kazes, i mislim da necu u pakao jer mi sex sluzi da se volim s muzem i jer uzalud prosipamo sjeme.




POTPISUJE 100%

_____________________________

princezica mamina najdraža, i ljubav najveća:)-09.11.2009.

(Odgovor članu Indy)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Kontracepcija, ankete, tenzije
26.1.2011 9:17:09   
maja

IZVORNA PORUKA: Tata

Što se tice "desničara!.. user posted image

Zar netko stvarno misli da Boga pored toliko smrti, bolesti, zla i pokvarenosti, stvarno zanima da li netko "šamara majmuna"?

user posted image



Ja bi te samo pozdravilauser posted image Pa gdje si ti stari?


_____________________________

"Dok je prije postojalo samo jedno bez čega ne mogu živjeti, sada je nastalo dvoje.
Nije bilo diobe - moja se ljubav nije sada podijelila između njih; nije to bilo tako. Prije kao da mi je srce naraslo, nabujalo do dvostruke veličine u tom trenutku."

(Odgovor članu Tata)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli odbijati svoju bebu od pelena?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!