|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Lažni podaci kod prijava u vrtić
7.6.2010 7:51:33   
troubled
IZVORNA PORUKA: Duve

Isto tako smatram da vrtić djeci koristi u puno stvari, a nije samo mjesto gdje roditelji ostavljaju djecu jer moraju...



s ovim se apsolutno slažem....

_____________________________

imam novi ticker :)

(Odgovor članu Duve)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Lažni podaci kod prijava u vrtić
7.6.2010 10:02:34   
dominik
kod dore u grupu idu dva blizanca koje cuva teta cuvalica ali tjedan dana svaki mjesec dodju u vrtic da ne ostanu bez mjesta...znaci roditelji imaju para kaj ne? al sad se ja pitam nisu li oni gori od zena koje ne rade a idu im klinci u jaslice tj vrtic...po meni je svako dijete isto bez obzira na roditelje i svatko dijete ima pravo na vrtic, eh sad dal je netko "sposoban" ubaciti ga to je druga prica...nepravde ima svugdje i ne mozemo ocekivati da ce nam netko prepustiti mjesto samo zato kaj je nama hica a njima nije

(Odgovor članu troubled)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Lažni podaci kod prijava u vrtić
7.6.2010 10:28:17   
Zvonki
Ista situacija je bila u 9 mjesecu prošle godine. Imali smo za samo 4 DANA, 4 pišljiva dana manje od 1 godine i naravno nisu nas primili. OK, imam baku (polovnu, jer je žena bolesna) i ona je čuvala malu. Ove godine sam opet naravno obnovila zahtjev i ako nas ne prime zasigurno ću se sjetiti mama koje su doma a djeca su im u vrtićima. Podržavam ja i socijalizaciju, ok, ali ona se može steći i svakodnevno u parkiću, zar ne? Bila sam doma skoro 7 godina i nije mi palo na pamet poslati djecu u vrtić na "socijalizaciju" dok ja doma 8 sati divanim. Bavila sam se njima i nijedan vrtić to ne bi bolje učinio od mene user posted image

_____________________________

.-..-.
`·.·´
?/
/?
/ \ Bože, molim Te za strpljenje...I to želim odmah sada!


(Odgovor članu MiniMama)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Lažni podaci kod prijava u vrtić
7.6.2010 11:52:33   
uciteljica
Thea ima toga svugdje i ja sam napravila zbog takvih stvari dar-mar, pa smo upali, a da sam šutjela nikad mjesta ne bi dočekali.

_____________________________

Ja sam PAUVA!!!!
30.01.2009.




(Odgovor članu Thea)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Lažni podaci kod prijava u vrtić
7.6.2010 11:59:09   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Zvonki

Ista situacija je bila u 9 mjesecu prošle godine. Imali smo za samo 4 DANA, 4 pišljiva dana manje od 1 godine i naravno nisu nas primili. OK, imam baku (polovnu, jer je žena bolesna) i ona je čuvala malu. Ove godine sam opet naravno obnovila zahtjev i ako nas ne prime zasigurno ću se sjetiti mama koje su doma a djeca su im u vrtićima. Podržavam ja i socijalizaciju, ok, ali ona se može steći i svakodnevno u parkiću, zar ne? Bila sam doma skoro 7 godina i nije mi palo na pamet poslati djecu u vrtić na "socijalizaciju" dok ja doma 8 sati divanim. Bavila sam se njima i nijedan vrtić to ne bi bolje učinio od mene user posted image


Nama se isto ne piše dobro. Mali rođen 2.10!user posted image user posted image user posted image


Kod jednih časnih sam se rasplakala od muke i sve nade polažem u njih pa bumo vidli 15.6. 

(Odgovor članu Zvonki)
  Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Lažni podaci kod prijava u vrtić
7.6.2010 12:09:33   
mamice
Sad cete te dignuti galamu ali sto je s mama koje su OSTALE BEZ POSLA RADI TRUDNOCE i koje nemaju se gdje vratiti i moraju traziti posao i ici na razgovore, kak bi to napravili da im dijete neide u vrtic. A nemaju nikoga da cuva im klince znaci moraju muljati da mogu klinci upasti u vrtic da one mogu u miru traziti posao.

_____________________________

Veliki braco Mihael-14.06.2008
Seka Valentina dosla 20.10.2011

(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 81
   [Obrisani korisnik]
7.6.2010 12:26:07   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu mamice)
  Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Lažni podaci kod prijava u vrtić
7.6.2010 12:39:53   
S84
činjenica je da danas svi gledaju vlastite interese. Pa ako to znaci nabavljanje lazne potvrde- onda i to!

Rijetki su ljudi danas koji su toliko socijalno i moralno osviješteni pa nece traziti laznu potvrdu samo iz razloga da mjesto u vrticu dobije beba cija oba roditelja rade.
Ako netko negoduje zbog tih situacija, to su oni koji su ostali oštećeni zbog takvih..
No, trazimo li previse..? da li se trebamo osjećati krivo ako danas imamo gozbu za ručak, a neka djeca nemaju sto jesti?

Da li da ih stavimo na stup srama? Svatko ce imati svoj razlog i opravdanje. Stvarnost je takva, dok je god zakoni omogućuju. Inspekcije ne rade kako bi trebale.

Ne znam kako bi se ja osjećala u takvoj situaciji, vidjeti cemo kad istekne porodiljni.. ja i mm radimo, moj posao ukljucuje mnogo putovanja.. vrtići mi tu ljeti ni ne rade.. od privatnih je jedan jedini, ali taj je pun puncat i prima jako malo nove djece svake godine... Baka servis nemam...  

Osobno smatram da ne bih nikad priložila lažnu potvrdu, jer sam takav tip osobe da ne bih na cesti mogla pogledati u oci nijednu majku misleći da je mozda bas ona morala dati otkaz jer joj dijeete zbog mene nije upalo u vrtić.

Ponekad ići težim putem ima svoj smisao i razlog.



(Odgovor članu mamice)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Lažni podaci kod prijava u vrtić
7.6.2010 14:23:31   
FIONA
IZVORNA PORUKA: mamice

Sad cete te dignuti galamu ali sto je s mama koje su OSTALE BEZ POSLA RADI TRUDNOCE i koje nemaju se gdje vratiti i moraju traziti posao i ici na razgovore, kak bi to napravili da im dijete neide u vrtic. A nemaju nikoga da cuva im klince znaci moraju muljati da mogu klinci upasti u vrtic da one mogu u miru traziti posao.


e pa vidiš...da se takve ne šeću dok im deca idu u vrtić bilo bi dost mesta da kad nađeš poso upišeš klinca u svom kvartu u vrtić...upravo takav veliki broj klinavaca koji se prijavi i radi gužve i puni liste čekanja...realno mjesta bi bilo dosta za zaposlene roditelje da nema "folera"...i kaj onda ne bi bilo divno da se zaposliš i kikića pošalješ u vrtić...a ne ovako...mame se plaše kaj će poslodavac reč ak ti klinac nije upisan...tko ga ćuva..ne žele takve roditelje zaposliti i slično...jedno zlo veže drugo...meni je muka od sustava...a onda od takvih roditelja koji boli uvo za sve...oni su se snašli a ti se fučkaj mili moj!!!!....FUUUUUUUUJJJJJ.....


_____________________________

"Dječji život je poput komada papira na koji svako ostavlja bilješku."

(Odgovor članu mamice)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Lažni podaci kod prijava u vrtić
7.6.2010 14:39:07   
Duve
IZVORNA PORUKA: S84

činjenica je da danas svi gledaju vlastite interese. Pa ako to znaci nabavljanje lazne potvrde- onda i to!

Rijetki su ljudi danas koji su toliko socijalno i moralno osviješteni pa nece traziti laznu potvrdu samo iz razloga da mjesto u vrticu dobije beba cija oba roditelja rade.
Ako netko negoduje zbog tih situacija, to su oni koji su ostali oštećeni zbog takvih..
No, trazimo li previse..? da li se trebamo osjećati krivo ako danas imamo gozbu za ručak, a neka djeca nemaju sto jesti?

Da li da ih stavimo na stup srama? Svatko ce imati svoj razlog i opravdanje. Stvarnost je takva, dok je god zakoni omogućuju. Inspekcije ne rade kako bi trebale.



_____________________________

Karlo 8.06.2005.
Ema 8.10.2009.-imamo 16 zubića

(Odgovor članu S84)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Lažni podaci kod prijava u vrtić
7.6.2010 21:08:53   
malica
Ma u ovoj državi je tako normalno "malo muljati". Mene osobno ljute roditelji koji su doma, a djeca su im u vrtiću ili jaslicama. Kafenisali ili ne, to je ionako pretrivijalno da bi uopće razgovarali o tome. Razumijem potrebu za socijalizacijom i slično. No uvijek se sjetim da prilika čini lopova... Pa dok je u našem društvu nešto normalno, ne čudi me da se prilika koristi i tako mi koji nemamo nikoga blizu ili moramo ostati doma, znači recimo otkaz, ili plaćati tete čuvalice koje koštaju.. Ja umirem od straha zbog rezultata kroz tjedan dana....

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Lažni podaci kod prijava u vrtić
12.6.2010 7:25:45   
inna
mislim da uopće nebi bilo problema kad bi se malo više ulagalo u vrtiće/škole, a malo manje u stadione. Mi u Klari nemamo vrtić iako imamo više stanovnika od Sigeta. Crkva je dala zemljište i trebao se graditi vrtić koji bi bio podružnica Sigeta, ali na tom mjestu je odjednom niknula stambena zgrada...haloooooooooooo. I sad navodno nismo ni u planu za vrtić i ja moram ovisiti o milosti vrtića u okolnim kvartovima koji isto grcaju. Ako mi malac sad ne upadne u vrtić jooooj kakav ću darmar pokrenuti u Klari i na poglavarstvu jer mi je već dosta.

_____________________________

Dominik - 18.2.2009.

(Odgovor članu malica)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Lažni podaci kod prijava u vrtić
12.6.2010 10:44:27   
mala pcelica
u ovom slucaju su djeca po propisu upala u vrtic jer su ima majke donjele potvrde da rade i to nije bezobrazluk,a to kako su majke dosle do tih potvrda e to je bezobrazluk,al ljudi se danas snalaze na svakakve nacine pa me ni to nista ne cudi....

_____________________________

?"Često čovjek trpi i nekoliko godina, smiruje se, podnosi i najokrutnije kazne, i odjednom se slomi na nekoj sitnici, na nekoj gluposti, gotovo ni zbog čega."

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Lažni podaci kod prijava u vrtić
19.8.2010 11:49:53   
mamicaa
Ma strahota, šta reći, ništa....

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Lažni podaci kod prijava u vrtić
19.8.2010 13:18:42   
mlada mama
IZVORNA PORUKA: mamice

Sad cete te dignuti galamu ali sto je s mama koje su OSTALE BEZ POSLA RADI TRUDNOCE i koje nemaju se gdje vratiti i moraju traziti posao i ici na razgovore, kak bi to napravili da im dijete neide u vrtic. A nemaju nikoga da cuva im klince znaci moraju muljati da mogu klinci upasti u vrtic da one mogu u miru traziti posao.


Ovakva ista bas ista situacija je kod mene,ne mogu mrdnit,a posao sam izgubila kada sam otisla na porodiljni. I sto sad nisam se imala kuda vratit,a bome nisam imala kuda ni s malim da idem traziti posao . Iskreno mogla sam nabaviti potvrdu da radim jer jesam prijavljena kod muza u firmi samo da mi ide staz,ali nisam nadala sam se da ce on upasti i bez toga, i nije,vec treca godina da ga upisujem i NIŠTA!!!  užasno sam se razocarala kada sam vidjela da ni ove jeseni neće u vrtićuser posted image user posted image user posted image bliži mu se 4 g. a on non stop sa mnom nema svojih vrsnjaka nema se s kime igrati, niti imamo ovdje mogućnosti upisati djete na neki sport ili nesto jedino u grad a to je opet 2h voznje svaki dan (1sat tamo-1nazad) i sto onda opet nebi mogla u to vrijeme traziti posao . Sad ga ni ne trazim jer sam trudna,ali sto kada rodim? opet ce mozda mali na godinu upasti u vrtic,ali kuda onda s ovom drugom bebom?


Da placam tetu cuvalicu i vrtic?? ili da budem kod kuce ponovno iducih 5 g dok mi napokon djete ne upadne u vrtić? Žalosno je što svi potiću roditelje da imaju djecu.., zalosno je sto ima toliko automat klubova,kafica, i ne znam cega sve ne,a nema vrtića za djecu. Jer nije samo moj sin taj koji nije upao ovdje kod nas ih ima jako puno koji su na listi čekanja. Ponekad i meni dodje da ja otvorim igraonicu.

(Odgovor članu mamice)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Lažni podaci kod prijava u vrtić
19.8.2010 13:21:09   
BUMBI
Mlada mama user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

DINO I LUKA-mamine najveće sreće!!!!!
Stigla i princeza ANA!!!

(Odgovor članu mlada mama)
Neposredna veza do poruke: 91
   [Obrisani korisnik]
19.8.2010 14:53:38   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu BUMBI)
  Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Lažni podaci kod prijava u vrtić
19.8.2010 15:03:34   
Točkica28
ima 4 str da ne citam sad sve, jel to znaci da majke koje nisu zaposlene , djeca nemaju pravo na vrtic, jaslice???
koliko se ceka na jaslice???


_____________________________

Točka do točke točkica...
11.10.2010.Šimac <3, 17.1.2013. Mini Šimac <3
Naše sve <3 <3

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Lažni podaci kod prijava u vrtić
19.8.2010 15:45:09   
mlada mama
IZVORNA PORUKA: cvrčak

IZVORNA PORUKA: BUMBI

Mlada mama user posted image user posted image user posted image user posted image


Mlada mama mislim da si trebala donijeti  potvrdu da si zaposlena jer si prijavljena i plaćaš zdrav.,socijalno,mirovinsko. To nije lažna potvrda.


Ma znam,ali kad me ravnateljica vrtića poćela ispitivati od kad do kad mi je radno vrijeme.... bilo mi je muka lagati.
Pa sam rekla kakva je situacija i rekla sam da ga nebi ostavljala puno radno vrijeme nego samo do podne bas iz tog razloga,da mogu obici te neke trgovine sto su tada trazile radnice, da idem na razgovore i to,a ako se uspijem zaposlit da cu ga ostavljat po potrebi. Nista nije komentirala jos je ona sama malom isla govorit da ce on doci kod nje se igrati... i na kraju on izvisi,a nema dana da ne spomene kako će on ici se igrati kod one tete u vrtić.Sad bi joj ga najradije odvela da mu ona objasni da ne moze doći!

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Lažni podaci kod prijava u vrtić
19.8.2010 16:14:11   
tiha
sva sreca kod nas ima mjesta u vrticima!na knap ali nađe se ako nema dovoljno mjesta napravi se mjesovita grupa i to je to! denissa mi ide od 2 godine u vrtic zato sto je morala jer sam ja radila i miu sam upisala u vrtic ali ona nece ici ali cu joj cuvati mjesto u slucaju da se zaposlim jer posao trazim. sada neradim ali glupo mi je denissu ispisivati jer ide u vrtic od 2 godine a sada je predskolska i nepada mi napamet sad ju ispisivati...

_____________________________

``````sitna i dinamitna :) :)´´´´´´

Denissa 19.06.2004.
Mia 09.11.2007.

(Odgovor članu mlada mama)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Lažni podaci kod prijava u vrtić
25.8.2010 13:49:04   
Tsmee
IZVORNA PORUKA: Točkica28

ima 4 str da ne citam sad sve, jel to znaci da majke koje nisu zaposlene , djeca nemaju pravo na vrtic, jaslice???
koliko se ceka na jaslice???



Nije da nemaju pravo, nego prednost imaju ona djeca čija oba roditelja rade. Ali jaslice primaju djecu tek od navršene godine dana. A kako je početak godine u rujnu ti računaj... Tvoj i moj frajer prema pravilima mogu u jaslice tek u rujnu 2012.
Osim ak se nekako ne nađe mjesta usred godine što je većinom uopće utopija i pomisliti.

_____________________________

Već nas je puna kuća...

(Odgovor članu Točkica28)
Neposredna veza do poruke: 96
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!