|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   alergija ili tjemenica
1.4.2010 16:28:51   
pincirotvajler
dario je pred tj dana počeo neke male prištiće dobivat po glavici, ispod kose i na čelu, i onak mu se ljuštila koža, i patronažna je rekla da je to tjemenica i da onak s uljem mu mažemo i češljamo, i da ima suhu kožu pa da će i inače s tim imat problema(vjerojatno je to nasljedio od nas)
ali evo jučer mu se ti prištići počeli javljati i po tijelu, ne toliko ko po glavici ali..
e sad, jel to možda reakcija na nekaj kaj sam ja pojela, il je možda od toga kaj se znoji jako kad se plače a koža mu je suha, jer kaj bi tjemenica po tijelu..user posted image
kak izgleda kad su bebe osjetljive na bilo šta?


_____________________________

"Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira."
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: alergija ili tjemenica
1.4.2010 18:09:18   
ZVRK
draga po meni je nešto od tebe došlo putem mlijeka.
nešto mu nije sjelo.
tako je sestrična od mm malog zeznulas kada je jela suhomesnate salame.
bebač dobio prišteve(velike)po licu.

promisli i pripazi sutra šta budeš jela.
inače šta ti na meniju bude?

a osjetljivost beba na nešto je svima drugačije prikazanauser posted image .
i moj ima suhu kožu

< Poruku je uredio ZVRK -- 1.4.2010 18:10:03 >


_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.

(Odgovor članu pincirotvajler)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: alergija ili tjemenica
1.4.2010 18:16:17   
pincirotvajler
suhomesnato nisam jela cjelu trudnoću pa ni sad..
nejedem kiselo, slano ni ljuto, pileća juha je svaki dan, možda sam pretjerala s čokoladom, jela sam neke kolače..user posted image  al zar nebi onda plakao cjeli ovaj tjedan(odkad i ima prištiće) od grčeva?ili bi mu guza bila jako crvena?

_____________________________

"Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira."

(Odgovor članu ZVRK)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: alergija ili tjemenica
1.4.2010 18:19:40   
lueman
e sad se više ne sječam točno ( valjda zbog godina)ali moje jedno je reagiralo kad sam jela kolače od oraha, isto je dobilo osip, poprilično jaki ali prošlo je za par dana, čini mi se da nisam s ničim to mazala, ali znam da su orahi odonda bili zabranjena temauser posted image a alergija se svakom drugačije pojavi tak da ti tu baš nema pravila. za tjemenice mislim da se javljaju samo na vlasištuuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

28.12.95 L
27.03.97 E
24.04.05 A
**

(Odgovor članu pincirotvajler)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: alergija ili tjemenica
1.4.2010 20:14:35   
marija0
pinci moj je dobio neko crvenilo i suha mu koža od 3 mj a sad mu je skoro 8 mj i ne prolazi al se smanjilo odkad sam ga prestala dojit (prije 20ak dana)user posted image koža se ljušti, crveno cilo tjelo, izgreba se do krvi pa mi je tek tada doktorica dala neku kremu i kapi za alergiju i nestalo mu bilo, al krema se nesmije mazat puno jer je jaka a kapi potrošili pa mu se sad opet pojavilouser posted image
e zaboravila sam reć da sam mjesec dana jela samo juhu i lešo meso i krumpir i ništa više čak ni kruh i pila samo vodu i opet je bio cili crvenuser posted image tak kad sam izbacila dojenje malo mu se poboljšalo...al samo malo
opet ću ići tražiti te kapi jer on nemože spavati koliko ga to češe...a doktorica stalno govorila da je od vručine, a očito nije, neznam šta je user posted image

(Odgovor članu lueman)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: alergija ili tjemenica
1.4.2010 20:18:55   
ZVRK

IZVORNA PORUKA: pincirotvajler

možda sam pretjerala s čokoladom, jela sam neke kolače


možda i jesi
a koji su bili kolačiuser posted image možda je samo neki sastojak ili kako kaže lu možda bilo nešto sa orasima ili čoksa od lješnjaka.......


_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.

(Odgovor članu pincirotvajler)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: alergija ili tjemenica
1.4.2010 20:25:58   
pincirotvajler
ma nemam pojma neki domaći, suhi--
marija žao mi je tvoguser posted image user posted image
ja ni neznam dal mog to svrbi kad je mali jošuser posted image  idemo u uto na prvu kontrolu pa bumo vidli kaj bude rekla

_____________________________

"Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira."

(Odgovor članu ZVRK)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: alergija ili tjemenica
2.4.2010 8:56:40   
mišica 666
IZVORNA PORUKA: marija0

pinci moj je dobio neko crvenilo i suha mu koža od 3 mj a sad mu je skoro 8 mj i ne prolazi al se smanjilo odkad sam ga prestala dojit (prije 20ak dana)user posted image koža se ljušti, crveno cilo tjelo, izgreba se do krvi pa mi je tek tada doktorica dala neku kremu i kapi za alergiju i nestalo mu bilo, al krema se nesmije mazat puno jer je jaka a kapi potrošili pa mu se sad opet pojavilouser posted image
e zaboravila sam reć da sam mjesec dana jela samo juhu i lešo meso i krumpir i ništa više čak ni kruh i pila samo vodu i opet je bio cili crvenuser posted image tak kad sam izbacila dojenje malo mu se poboljšalo...al samo malo
opet ću ići tražiti te kapi jer on nemože spavati koliko ga to češe...a doktorica stalno govorila da je od vručine, a očito nije, neznam šta je user posted image



draga moja pošto sam iz istog kraja i idemo kod istih pedica moj ti je savjet da maloga odvedeš u st u alergologa jer ovo ovde nema puno smisla znam iz iskustva najbolji je čula sam Pavlov radi i u bolnici ali je teško do njega doć tako a radi i privatno. nemoj ga mazat s kortikosteroidima jer predpostavljam da ti je to dala isto kao i meni to je samo krpljenje jer zapravo ni neznaš šta mališu smeta i dok to ne izbaciš neće mu biti bolje. i ako pije posebno mlijeko za alergiju imaš pravo preko recepta  dobiti takvo mliko samo ja sam to saznala tek kad mi nije trebalo. sretno.


_____________________________

16.06.2004.

28.06.2010. !!!!

Prije nego što prijeđeš ulicu uhvati me za ruku. Život je ono što ti se dešava dok ti razmišljaš o drugim stvarima.

(Odgovor članu marija0)
Neposredna veza do poruke: 8
   [Obrisani korisnik]
2.4.2010 9:25:57   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu pincirotvajler)
  Neposredna veza do poruke: 9
   RE: alergija ili tjemenica
2.4.2010 9:41:55   
barbiegirl
Mi imamo 6 tjedana i isto imamo prištiće po licu i tijelu. I prvo dijete mi je imalo prištiće sa mjesec dana (pedijatrica mi je rekla da je to normalno za dijete od mjesec dana). Ja sam krenula mazati sa A-Dermom za iritiranu kožu (svijetlo plava) i pomaže!

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: alergija ili tjemenica
2.4.2010 13:27:32   
pincirotvajler
Kako mu je danas?
 
[/quote]

po tijelu više nema prištića , sad samo po obrvama i ličeku..
a tjemenicu smo jučer uljili i češljali..

_____________________________

"Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira."

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: alergija ili tjemenica
2.4.2010 21:55:50   
zozo1
I moj malac ima 6 tj. puna glavica tjemenica ( kupila A-Derma pjenu pa već dva dana peremo kosu i iščetkavamo tjemenice) Pojavile su se i po obrvama (isto se ljuskaju). Ali me zabrinjava što mu se jučer i lice počelo lagano ljuštiti (crvenilo kada se napreže, kao narančina kora). Danas sam ga namazala s Mustellinom kremom za suhu kožu pa ću vidjeti kako će reagirati na to. Ne znam dal je to dermatitis ili čišćenje kože ili neka alergija na nešto.  

_____________________________

JAN, 18.12.2004.
FRAN, 19.02.2010.

(Odgovor članu pincirotvajler)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: alergija ili tjemenica
2.4.2010 22:49:13   
pincirotvajler
IZVORNA PORUKA: zozo1

I moj malac ima 6 tj. puna glavica tjemenica ( kupila A-Derma pjenu pa već dva dana peremo kosu i iščetkavamo tjemenice) Pojavile su se i po obrvama (isto se ljuskaju). Ali me zabrinjava što mu se jučer i lice počelo lagano ljuštiti (crvenilo kada se napreže, kao narančina kora). Danas sam ga namazala s Mustellinom kremom za suhu kožu pa ću vidjeti kako će reagirati na to. Ne znam dal je to dermatitis ili čišćenje kože ili neka alergija na nešto.  


e baš tako je sve i kod nas, super si to opisala

_____________________________

"Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira."

(Odgovor članu zozo1)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: alergija ili tjemenica
3.4.2010 8:02:45   
barbiegirl
Probajte kad operete kosu namazati glavu parafinskim uljem, staviti pamučnu kapicu i držati tako cijelu noć, ujutro isčetkati. Nama je parafinsko ulje potpuno riješilo problem - probala sam prije toga bila sve. Savjet za parafinsko ulje sam dobila od jedne stare pedijatrice (već u mirovini).

(Odgovor članu pincirotvajler)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: alergija ili tjemenica
3.4.2010 11:37:37   
marija0
IZVORNA PORUKA: pincirotvajler

ma nemam pojma neki domaći, suhi--
marija žao mi je tvoguser posted image user posted image
ja ni neznam dal mog to svrbi kad je mali jošuser posted image  idemo u uto na prvu kontrolu pa bumo vidli kaj bude rekla

nije ni njemu smetalo dok nije napunio 6mj, e onda je počelo, a doktorica nije tila dat nikakvu kremu ni ništa jer je govorila da ga previše oblačim (ali je bodi kratkih rukava, majica dugih rukava i jaketa- ne predebela, puno u 12 1 mj za vani- pa neću ga skinit gologa usrid zimeuser posted image ) i tek kad se izgreba do krvi dala je kremu i kapi, i popravilo se al još ima....ma neznam šta bi...... šta se tjemenice tiče ja sam njemu namazala glavu maslinovim uljem i četkom za zube češljala 20ak min i onda ga okupala...tako 2x i nestalo muuser posted image (aj bar neštouser posted image )

(Odgovor članu pincirotvajler)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: alergija ili tjemenica
7.4.2010 8:15:25   
zozo1
Samo da javim mi bili kod pedijatrice i radi se o dermatitisu. Dobili smo neku kremicu koja se radi u ljekarni  i sad to mažemo. Nije mi pomoglo ni ulje da iščetkamo te tjemenice ni a-derma pjena protiv tjemenica, ništa. Sad mažemo i tjeme i lice tom kremicom. Nadam se da će mu se povući.

_____________________________

JAN, 18.12.2004.
FRAN, 19.02.2010.

(Odgovor članu pincirotvajler)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: alergija ili tjemenica
7.4.2010 10:59:14   
pincirotvajler
IZVORNA PORUKA: zozo1

Samo da javim mi bili kod pedijatrice i radi se o dermatitisu. Dobili smo neku kremicu koja se radi u ljekarni  i sad to mažemo. Nije mi pomoglo ni ulje da iščetkamo te tjemenice ni a-derma pjena protiv tjemenica, ništa. Sad mažemo i tjeme i lice tom kremicom. Nadam se da će mu se povući.


user posted image user posted image
a meni je rekla jučer da ne jedem kravlje mlijeko zbog tih prištića

_____________________________

"Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira."

(Odgovor članu zozo1)
Neposredna veza do poruke: 17
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!